Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo Vibe P1m

Човек сменяй софтуера и слагай програмката на колегата от форума и не се занимавай с глупости. Телефона си е бъгав и няма да се оправи ако не смениш софтуера.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Проблема идва,когато няма добър обхват на 4г...както казваш,че баща ти обикаля по балканите,тая опция я спри най-добре.

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
Цитирай

Онзи ден бях с майка ми на място без обхват даже и после си мина до 4г без проблем. Слагате minimod софтуера и програмата за лед уведомленията и си решавате проблема с телефона завинаги.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Цитирай

То няма проблем с минаването на 4г,проблема е най вероятно при липса на такъв,има значение и на кой оператор си,щото на колегата тела му спеше без никакви апк да слага,а моя не...Той е на вивата аз на ментела..

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
Цитирай

Аз предполагам, че на места където има някакво 4G се опитва да се връзва, но не успява и тогава не заспива, а когато е в планината където няма никакво 4G не прави никакви опити за връзка и си спи. Както и да е - сега като изключих тази опция телефонът спи. Баща ми и без това няма мобилен интернет и е все тая, че няма да се връзва на 4G.

Samsung Galaxy S :: Android 2.3.5  >>  Samsung Galaxy S2 :: CyanogenMod 11 - Android 4.4.4 >> Huawei P10 Lite - Android 7.0 >> Samsung Galaxy S8 >> Huawei Mate 20 Pro >> Samsung Note 9
Цитирай

Значи не те бърка 4г виж и сканирането на wifi дали е пуснато и друго не барай...

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
Цитирай

Здравейте ,на някой случвало ли му се е ,при спрени мобилни данни , те да се включват сами , и ако да, има ли решение за това ?
Цитирай

Сами ли?Възможно ли е някое приложение да се актуализира и тогава да се случва нещо,я обясни по подробно

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ами по принцип става дума за телефона на детето ,и то ми сподели че сам включва мобилните данни,когато взех да разгледам да не е нещо от настройките и при мен няколко пъти за около час се включиха,въпреки че ги спирах.Днес и аз си помислих че може да е от някое приложение което тя си е инсталирала .но нещо не можах да се ориентирам ,къде да вляза за да проверя,някакви идеи ? А и имаше ъпдейт ,направих го но след него продължават да се включват....
Цитирай

100 процента е от някое приложение или игра. Триене едно по едно и ще се разбере от кое е.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

намерих от настройките на телефона управление на приложенията и му зададох да пита преди да включи данните , ще видя какво ще стане,ако не ще се прибегне до триене Smile
Цитирай

Дано да стане иначе от само себе си не ми се е пускал

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk
Цитирай

определено е някакво приложение ! Но засега няма ефект ,явно ще трябва да трия едно , по едно приложенията Sad
Цитирай

На използване на данни не показва ли нещо по необичайно?

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk
Цитирай

И при мен се появи този проблем.След като му върнах заводски се оправи за около месец и пак се появи.Забранил съм му всичко но уви,пак се включва сам.Всичко друго е окей.
Цитирай

Не е приложение,така е написан кернела!Досадна простотия,допусната от някой програмист,често съм виждал проблема при самсунг,алкател,сони.Дори при ресет,включиш ли ги веднъж,след ресета,след това стават на цикъл Sad Спирам данните и след около 4-5 секунди пред очите ми запалват пак!!Куриоза е,че на телефон с 2 сим,при ръчно пускане,Андро пита от коя карта да пусне нета,а при авто-стартирането си запалва направо от картата с нета Smile Само флаш с по-читав ром е спасението!
Цитирай

При мен от както е взет не съм му правил актуализация и досега всичко беше 6 Smile от скоро почна да го прави ,и затова предполагам че е от приложение , но ще видим...На мобилни данни нищо нестандартно няма , освен че се включват сами ,хах , но засега отмятам , благодаря иначе,че ми влизате в положението Smile
Цитирай

И аз 7 месеца нямах проблеми,но от около месец стана това самовключване .След ресета преди месец от вчера пак така.Не съм го бутал и е със заводската си версия P1ma40_S025_150924_16G_ROW На сина го купувах преди 4 месеца и е със  P1ma40_S029_160226_16G_ROW и засега нямал проблеми.И двата са от Техномаркета ако има значение.Да го ъпгрейдна ли на  P1ma40_S027_151127_16G_ROW който ми излиза и е 1351мб или да не се занимавам.Идеята ми е дали ще се оправи или надали.
Цитирай

Вижте тук какво пише по въпроса:
https://forums.lenovo.com/t5/P-Series-Sm...104/page/3

Май нещата намирисват на вирусна история. На някой появява ли му се APN с име CMNET, или нещо подобно, за което се споменава в коментарите в темата от линка по-горе? Проверете и за папка Android\data\com.google.camera.fun в основната памет, да не би да е нещо свързано с онази досада, с която някои телефони си идваха заразени още от магазина.
Цитирай

При мен не

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2016-11-14, 18:04:32)musabesni написа:  При мен не

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk

При теб проблемът не се наблюдава, нали? По принцип никога не изключвам мобилните данни, но сега го направих, да видя какво ще стане. С 036 съм и не съм ресетвал телефона откакто е купен, т.е. към 9 месеца вече.
Цитирай

Нямам описаните проблеми,спирам и пускам,когато си искам нета

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk
Цитирай

При мен се появява APN само че с китайски ироглифи , и всеки път се закача за него , уж го махам ,после пак се появява ,но след ъпдейта изчезна , но данните продължават да се включват сами,а сега и трудно намира wifi....
Цитирай

Пак го ресетвах и засега не се включват но пак ми се е появил един APN с име CMNET и ироглифи и беше на него.Преди имах 2 такива и ми се включва на тях макар че ги махах.Не разбирами английски и не знам как се справят там с проблема.Папка Android\data\com.google.camera.fun не видях.Някой може ли да ми каже какво да правя ?
Цитирай

Е откъде са тея шетни?

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)