Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo Vibe P1m
#26

Верно ли е бъкан с проблеми...аз освен този,който спомена друг съм нямал,не че го смятам за проблем де.Проблема с ота ъпдейта скоро ще го оправят така или иначе.
-----------------------------------------------------------------ъпдейтабе тук и вече инсталиран,беше доста голям за търпение при инстала Smile 1.4 гига всичко лети за сега и бъга е оправен както обещаха.
Цитирай
Аксесоари
#27

Интересно ми е дали бързото зареждане на батерията става само с оригиналния адаптор, който си върви с телефона или със всяко зарядно?

LENOVO VIBE P1M, IPHONE 4S, SAMSUNG S5 MINI, ACER B1
Българският сaйт за обяви - www.obiavi-bg.com
Цитирай
#28

Когато звъня на някой , и той ми отвори , се чува вибрация . Как да я махна ?
Цитирай
#29

Интересно какво ще се случи с тези телефони, които наляха бъгавата версия 027, която беше спряна веднага след пускането Wink Според програмата за ъпдейт на Lenovo тези телефони наистина са с 027 (макар да е пълна боза) и тях истинския ъпдейт до работещ фърмуер ще ги прескочи за вечни времена Smile
Цитирай
#30

Аз съм с (бъгавата)версия 27 и всичко върви мн мазно и леко,телефона се държи много добре,като старото ми нексусче...общо взето смениха всичко май с този 1,4 гига ъпдейт.Май се бъркаш с 24 която създаваше проблеми при повечето.
Цитирай
#31

И аз както казах съм с 27 версия която се изтегли автоматично и без проблеми се инсталира и мисля че телефончето няма никакви проблеми върви много леко и батерията държи много Някой може ли помогне с какво и къде мога да видя дали е стартиран този процес , по в таск менежера не го виждам ->com.google.camera.fun.

Lenovo Vibe p1m P1ma40_S027_151127_16G_ROW
Цитирай
#32

Не се бъркам с 24. Когато излезе 27-ма беше някакви смешни 60-70 Мб и беше общо взето козметична. Някои телефони успяха да я заредят, но тя не поправяше нищо съществено. Точно тези телефони в момента се водят с последна версия и няма да налеят реалния 27-ми ъпдейт.
Цитирай
#33

Добре, а в момента ние как да разберем с коя 27-ма версия сме? Излиза че има две версии 27?! Излязъл ли е този "реален ъпдейт"? А тази от чешкия сайт коя е - там има 24 и 27-ма? При мен понеже не се ъпдейтваше качих 24-та от чешкия сайт и след това са ъпдейтна до 27. Сега с коя версия съм?

LENOVO VIBE P1M, IPHONE 4S, SAMSUNG S5 MINI, ACER B1
Българският сaйт за обяви - www.obiavi-bg.com
Цитирай
#34

Като чета по форумите последната 27 е наляла 1,3 гигабайта ROM. Да официално по въздух ти идва 27-ма поправка след като от Lenovo я бяха спрели и отново я пуснаха със същия номер... Не откривам начин да се разбере коя 27-ма е налята. При мен има едно P1m която го заляха с бъгавата 27 по въздух преди да я спрат, която беше 65 мегабайта и в момента не иска да се обнови отново с 27-ма която е пълен 1.35 гига ROM. Китайци.
Цитирай
#35

Чудна работа...аз проверявах всеки ден за ъпдейт и ми дойде само този големия 1.4 гига никакъв друг,може да зависи и от кой оператор е взет тела,моя е от ментела...Но след ъпдейта телефона върви брутално гладко,по горе някой питаше за вибрацията при вдигане,просто влез в настройките и трябва да махнеш отметката за вибрация при вдигане.
Цитирай
#36

Темата се очератва доста интересна , нека някой който е ъпдейтнал с версия 27 различна от тази която идва от оператора да напише точно целия стринг.

Ако някой има проблем с драйверите да пише, аз лично го оправих този проблем, протсо не бяха добавили VID и ПИД na телефона в списака със драйвери но ако някой има нужда от помощ съм нареща

Lenovo Vibe p1m P1ma40_S027_151127_16G_ROW
Цитирай
#37

Преподписах договор с Теленор, понеже телефоните с 2 сим карти в каталога и са само три модела, се спрях на въпросния P1m40, още при включването в магазина излезе съобщение, че има ъпдейт. Не обърнах толкова внимание на това, все пак ъпдейтите са нещо нормално. Така, прибрах се, настроих си гугъл акаунта и т.н. залепих му скрийн протектора (между другото на клипа в ю тюб имаше 2 протектора в кутията а при мен беше само един), както и да е, реших да инсталирам ъпдейта и се започна въпросната сага. Между другото, приложението lenovo companion ако се ъпдейтне от версия 1... към версия 2... при опит да се върже с нета, дава съобщение за грешка, сигурно 20 пъти деинсталирах ъпдейта, версия 1... си работи. Та от форума на леново разбрах за чешкия форум който беше посочен от един индиец ... абе, мазало... след неуспешното инсталиране на s027 си свалих s025, s027 и s024 на sd картата. Така, инсталирах си по посочения в чешкия форум начин s027 а именно: след като файла е на картата, изключваш телефона, едновременно натискаш и задържаш пауър бутона и бутон за звук -, когато се появи менюто, с бутона пауър избираш recovery и с бутона + за звук стартираш, това отваря друго меню където с + и - движиш към желаното а с пауър бутона активираш действието. Първо инсталирах s025, телефона започна да забива, лагваше ... абе зле работата, по горе описания начин инсталирах  s027, стана още по-лошо, дори ми изчезнаха някои иконки, по същия начин се върнах на s024, нещата се оправиха и дори един от форума, който се представя, че е от леново тийм, писа че ъпдейта е оправен и че е достъпен през ота, да, наистина беше достъпен но размера му беша па 72мб, до като ъпдейта който свалих на картата беше 131мб, инсталирах си s027 72мб, в момента съм с този ъпдейт... Общо взето, моето мнение е че е станало "мазано дупе с тикви". Некфи ъпдейти и чудеса и разговори и се занимавам... дигнал съм ръце,  поне батерията държи, нямам вирус, нямам бутон за мюте (има едно задраскано кръгче, ама се появява след като намалиш или увеличиш звука), Навигацията си работи, който е по - в  час, може да си инсталира хубава нави и да си я ползва. Нета лети, има си копи пейст... Smile Игри не играя и не знам как са, има си калкулатор, календар, лолипоп 5.1 (дърво), тряй коньо за зелена трАва за м6.0, а дано ама надали. Като изключим малко хумористичното заключение на моите писаници, телефона е ок за цената, но не е нито бюджетен нито хай, демек на никъде, ама кой се минал - минал, кой не, следващия път. Та ако някой знае нещо по-конкретно да пише и тука, макър, че от кфот прочетох, то за Китай е едно, за Индия друго и за ROW - рест оф дъ уърлд е друго. Абе, че се поФтарям - мазано дупе с тикви.
Цитирай
#38

След въпросния ъпдейт ( 1.4 gb ) не получавам никакви нотификейшъни за каквото и да е - нито мейли, вайбър, whatsapp и др. Трябва да отворя съответната програма, за да видя дали някой ми е писал? Има ли решение този проблем или да го пращам за вторични суровини този бъгав телефон?
Цитирай
#39

Колеги,моля да ударите по едно рамо.Става въпрос за Lenovo vibe p1m,из между официалните ъпдейти се е промъкнал вирус.Телефона се ъпдейта,като се качи и вируса... тегли си снимки и ги качва в неизвестен облак.Давам пример.Оставям да зареждам телефона,изключенио е всчико(gps,мобилни данни,wi-fi) на сутринта взимам телефона и мобилните данни са включени,gps-a също.Използван трафик 680 мв.

Направих сутринта хард ресет и до там.телефона зарежда и стига до меню за избор на език.Давам му Бг, след това идва избор на профил.Въвеждам си gmail акаунта и парола.Мисли 10-15 сек и изписва това.

- Моля влезте посредством един от профилите на собственика на това устройство.



И до там... Какво ли не правих,пробвах от друг Gmail профил същото.Към моя профил всчико е ОК,защото други устроиства успешно се връзват.Но телефона към какъвто и да е профил не иска да се върже.Лошото е че немога да използвам телефона за нищо.Седи си на меню-то за google акаунта.Връзва се към wi-fi, 4 G то работи. И най фрапантното е че идват смс-и ,но немога да ги прочета(само се чува звука за смс) ,ако някой ми звънне виждам кой е мога или да вдига или да откажа,но ако реша аз да се обадя немога да отида до указател...Дори няма "пропусни" след това да се връзвам към акаунт.... Шах с пешката.

Последното кето направих,качих официалния ъпдейт на SD картата от там обнових софта и пак греда....
Цитирай
#40

Тука наистина стана мазало от проблеми. И като гледам различни на всеки... Във връзка с това искам да попитам нещо във връзка с бързото зареждане. Доколкото четох по форумите започва да зарежда бързо, после по бавно и т.н. Последния път телефона се зареждаше много бавно - от 0-100% за около 8-10 часа. Иначе батерията държи и бавно пада. Сега понеже е зареден над 80% и не мога да тествам отново. При вас за колко време прави пълен заряд? Или и при мен се е омазало след ъпдейта до 27.

LENOVO VIBE P1M, IPHONE 4S, SAMSUNG S5 MINI, ACER B1
Българският сaйт за обяви - www.obiavi-bg.com
Цитирай
#41

За съжеления никога не съм го пробвал с версия s24 като го взех веднага се октуализира с s27 и според мен си работи прилично . зарежда се за около 2 часа от 5% и изкарва 2 дена като непрекъсното се ползва за игри. Такива проблеми с облаци не забелязвам .оставям го на едни проценти цяла нощ и като го включа на сутринта пак си е на същите проценти!

Lenovo Vibe p1m P1ma40_S027_151127_16G_ROW
Цитирай
#42

Дайте идея защо не ми приема gmail акаунта...Пробвах още 2-3 акаунта на приятели и там не иска.След хард ресет стига до избор на меню,давам му БГ и след това иска акаунта и до там.Немога да му дам скип/продължи/по късно.Да връщам ли телефона в Леново? И другото което е телефона седя цяла нощ на зарядно и не се заради.Дава 59% заряд ни не мърда нагоре.
Цитирай
#43

Кога си смени последно паролата на пощата? 72 часа след ресета ще ти отключат телефона. Предполагам че си сменил скоро паролата на пощата и след това си върнал фабрични настройки на телефона. След Android 5 е стандартна защита.
Цитирай
#44

Смених веднага паролата на пощата,помислих че се опитват да ми влезат в мейл-а.След това пак качвах на ново 2-3 пъти 24 и 27 ъпдейт.Но без резултат.Правих нов мейил пак нищо...С други телефони веднага влизам в gmail-a.
Цитирай
#45

Лоша работа момчета,аз нямам нито един от по-горните проблеми след ъпдейта...а за приложенията viber,watsapp провери за данните на заден план дали са ограничени,за това чак,като отвориш приложението ти пристигат съобщенията...
Цитирай
#46

(2015-12-25, 00:03:01)naskors2 написа:  Смених веднага паролата на пощата,помислих че се опитват да ми влезат в мейл-а.След това пак качвах на ново 2-3 пъти 24 и 27 ъпдейт.Но без резултат.Правих нов мейил пак нищо...С други телефони веднага влизам в gmail-a.

Спри да го пипаш телефона, дръж го в зарядно и виж кога последно му върна фабрични настройки. Не може да му въздействаш по никакъв начин, таймера е пуснат на сървърите на Google. 72 часа след последното връщане ще имаш отново жив телефон който да ти къса нервите докато го използваш. Весела Коледа!
Цитирай
#47

bguser, Честита Коледа.
Благодаря за помоща,но май все пак не се разбираме. Телефона е заключен немога да го ползвам като телефон дори за ало-ало.Стига до меню за избор на език,след това ме пита за wi-fi мрежа  ако не го вържа към wi-fi то директно се връзва сам от сим картата към 4G. После веднага ме пита за Google акаунт и до там. Преди тази опция можеше да се прескочи и коагато ми е кеф тогава да си вържа акаунта в гугъл.Първия път така направих като го купих  преди 1 месец,вкллючих го дадох му скип за акаунта в гугъл и после като се прибрах вкъщи и го вързах към wi-fi-то вече се вързах към акаунта.

Ето в това ревю се вижда как тарамбуката му дава скип.При мен го няма това нещо.
https://youtu.be/7JaubgnWp-8?t=350
Цитирай
#48

(2015-12-25, 12:32:22)naskors2 написа:  bguser, Честита Коледа.
Благодаря за помоща,но май все пак не се разбираме. Телефона е заключен немога да го ползвам като телефон дори за ало-ало.Стига до меню за избор на език,след това ме пита за wi-fi мрежа  ако не го вържа към wi-fi то директно се връзва сам от сим картата към 4G. После веднага ме пита за Google акаунт и до там. Преди тази опция можеше да се прескочи и коагато ми е кеф тогава да си вържа акаунта в гугъл.Първия път така направих като го купих  преди 1 месец,вкллючих го дадох му скип за акаунта в гугъл и после като се прибрах вкъщи и го вързах към wi-fi-то вече се вързах към акаунта.

Ето в това ревю се вижда как тарамбуката му дава скип.При мен го няма това нещо.
https://youtu.be/7JaubgnWp-8?t=350

Перфектно те разбирам и за трети път мисля че ти казвам - брой три дни от последното връщане на заводските настройки. Задействал си защита която я има в Android 5 и нагоре. Мисля за още нещо но аз лично не съм го опитвал и не знам дали и там няма да има чакане и то е следното - изтрий акаунта с който последно е бил активиран телефон. Казах да стои в зарядно защото един от десетките проблем с тази китайска тухла е че в този режим батерията я прави парцал. Може би от Google му баят нещо и се опитват да активират някои функции, но не знам, а и честно казано не искам и да знам. И накрая пак да повторя за трите дни.  Не го връщай в магазин - там са олигофрени. Като минат тези три дни пак пиши за да ти кажа как да налееш чиста двадесет и седма поправка. 

http://www.androidpolice.com/2015/07/13/...y-lockout/ тук всичко е описано адски подробно и кристално ясно. Приятно четене.
Цитирай
#49

Да,сега те разбрах кристално ясно.Благодаря за отделеното време и нерви.Преди на старите ми телефони,HTC,Samsung нямаше такива проблеми.Но те бяха андроид 4.При 5 + явно нещата седят по друг начин.
Все пак,моля те драсни на ЛС да кажеш как да налея 27-цата след 72 часовия локъп.(аз и сега съм с нея ,но инсталирана от SD картата,разбрах че имало няколко 27-ци.Ползвам тази която е 1.3 гб)

Весели празници !
Цитирай
#50

Здравейте,

Имам следния много странен проблем телефона го имам от 14.12.2015г. от тогава сега ще ми е второто зареждане на батерията. Имах прословутия проблем с актуализацията, поради което изпълних стъпките описани в друга тема във форума. Инсталирах РОМА версия 24 от чешкия форум след което успешно надградих до версия 27. И до тук всичко нормално при първото ми зареждане в миналата събота телефона достигна до 99% и така стоя доста дълго накрая реших да изключа зарядното направих го и после отново го включих и ми показа 100% така стоя още две минути след което го изключих напълно. От тогава до днес 7 дни по късно съм ползвал и интернет, обаждания и т.н. Тази вечер батерията ми беше на 65% седнах и малко се порових в интернет след което реших поради това че свободната рам ми беше от 1,4GB на 1,3GB реших да рестартирам телефона, след като се зареди реших и да го изключа и от 63% батерия ми стана 30%. При някои друг случвало ли се е подобно нещо и въобще защо се случва ако някой знае да ми помогне.
Другото което искам да попитам е на колко процента като стигне батерията на този модел трябва да започна да го зареждам нали е литиево-полимерна до сега не съм имам подобна батерия и не зная в момента започвам зареждането като стигне батерията на 30%, като се зареди на 100% чакам още около 5 минути и спирам телефона от зарядното. Това го правех и преди когато ползвах литиево-йонни батерии за да се достигната максималните ампери при зареждане дали тук е правилно не можах да намеря материали по този въпрос моля за помощ.
Предварително Ви благодаря.

Антон Тодоров
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)