Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Търся ROM с който да ми държи повече батерията
#1

Значи в последно време какъвто и ROM да пробвам повече от 4 часа Екранно Време не мога да изкарам. Имам чувството ,че след  като ъпдейтнах на Lollipop се получи така . Android System и Android OS ми използват най-много батерия ,а после е Екрана.
В момента съм с DarkLord Note 5 Port [5.1.1] някакви предложения?
Цитирай
Аксесоари
#2

Спираш WiFi винаги да сканира, инсталираш App Ops от маркета и спираш локацийте на Google Play services. Настройваш Viber да ползва правилата за заспиване на устройството. Правиш това от клипа и ще имаш разлика.



Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

Пробвал съм ги тези работи и пак си падаше батерията не знам на какво се дължи.
Цитирай
#4

Fast Dormancy ? >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=25545

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#5

Това също съм го правил гледах една тема и там бяха описани тези всички неща ,които ти изброи. Не знам на какво се дължи като го купих бях направил рекорд 9 часа екранно време и нормално си караше 7 часа ,а сега 3-4 най-много.
Цитирай
#6

Батерията да не си е заминала?

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#7

От времето когато си го купил Google беше по-слабичък. Сега е друго Smile Виж мен с оригиналната батерия и с РОМа от подписа преди няколко дни е снимката. Когато гледаш филм и някои игри ще ти изкара повече. You Tube гълта много, браузърите също дърпат просто зависи как го ползваш  Smile



Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#8

На мен постоянно ми е включен Wi-Fi и от време на време разглеждам социалните медии и 4 часа и половина максимум. Дали няма ROM с 4.0.1 андроид с премахнати всички излишни глупости да се изпробва?
Цитирай
#9

Няма да намериш по-пестелив от към батерия от Dark Lord Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#10

Обаче забелязах ,че от 100 до 89 батерията пада супер бързо в рамките на 10 минути особено от 100 до 96 без нищо да правя си пада.
Цитирай
#11

И при мен е така. И с къстъм, и със стоков.

D_coffee
Цитирай
#12

Това не е нормално..        
Цитирай
#13

(2015-10-30, 11:42:58)stanimir_9898 написа:  Обаче забелязах ,че от 100 до 89 батерията пада супер бързо в рамките на 10 минути особено от 100 до 96 без нищо да правя си пада.

При мен също от 100 до 95 пада много бързо след това се нормализира. Откакто съм с този ром си е така и взех да го смятам за нормално,защото не съм бил със стоков лолипоп. Както е казал rado_8 в сравнение с други къстъм ромове,този е доста икономичен,като сравнявам 3-4 които съм пробвал.
Цитирай
#14

И при мен много бързо пада от 100 до 95%, независимо с какъв ром съм, винаги ми е било любопитно на какво се дължи това...

Galaxy S10
Цитирай
#15

Пробвай с друга батерия или калибрирай тази ако става още този метод. При мен има ефект, като извадя батерията за 15 - 20 мин. и нещата са по - добре. Но преди това да е на пълен заряд.

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай
#16

С AryaMod_v8.1_N9005XXUGBOJ6 останах изключително приятно изненадан.
[Изображение: 469862317829ce9f178cc0a505ea967b.jpg] [Изображение: 4d89adaa20edfa2c118860c33282e802.jpg] [Изображение: 241461218c97c7b3f6951894c2ec652d.jpg]

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#17

˄
˄
4 часа само екран и Google Play services 11% дрейн ... не си приятно изненадан , а неприятно Smile  погледни моята снимка от пост #7

7часа екран




[Изображение: a3b5ea7e8bb25f6e.png]

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#18

(2015-11-01, 23:18:09)angelss написа:  И при мен много бързо пада от 100 до 95%, независимо с какъв ром съм, винаги ми е било любопитно на какво се дължи това...

При мен беше същото и от 20 до 5 процента също падаше за норматив.Бях направил всички неща от темите,но нямаше ефект от 100 до 90 за 10 мин падаше и то само на ви-фи без сериозно ползване.Много се дразнех и си купих нова батерия,сега се разрежда по-плавно,а и си държи повече.По мое мнение батериите просто си зминават,все пак моятя беше на 2 години.
Цитирай
#19

@rado__8
Мисля, че не е зле защото:
Телефона е изключен от зарядното на 19-ти януари в 06:30ч и батерията е изкарала до 21-ви януари до 11:00ч.
Иначе ако има цака как да убия Гугъл Плей Сървисис, ще се радвам да прочета, с което се надявам да удължа живота на заряда на батерията с някой друг час.
Да спомена, че телефона е нон-стоп на 4G, което по мое мнение изтощава батерията доста повече отколкото Wi-Fi.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#20

Съжалявам да ти го кажа, но Андроид 5.1.1 и Samsung нещо не се разбират с Google Play services ... за сега не съм намерил решение на проблема. Знам само, че е от Play Store Smile Обиколих ги почти всички 5.1.1 портове и всички се държат с максимум 4ч и половина екран. Дрейн всичките имаха даже и 6.0.1 пробвах, но не се задържах повече от час с него. Няма някои неща които ми трябват Smile  Аз през деня съм постоянно на 4G също и разликата е почти двойна между всички други къстъм рома които съм пробвал, говоря за N4 Dark Lord v2.2 Андроид 5.0.1

CM13 ResurrectionRemix-M
http://forum.xda-developers.com/galaxy-n...4-t3030058






Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#21

Това е със ром Phronesis v5.0 http://forum.xda-developers.com/galaxy-n...e-t3241910

[Изображение: f795d8266c7340a3.png]

[Изображение: 443f03696932b82c.png]

Samsung Note 3
Цитирай
#22

Малко си го позаредил последния ден, но все пак е добре
Цитирай
#23

А има ли някой чист ром,като нехсусите?Без глупостите на самсунг.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай
#24

CM13 Ressurection e такъв, както и Temasek (нещо такова май беше). Те са на база CM, нямат глупостите на самсунг Smile И аз съм сега с Phronesis в.6 и засега съм доволен. Макар че и на мен ми се иска нещо изчистено от към Самсънг, но доколкото е възможно съм спрял всичко което не ползвам от ром-а и съм доволен Smile Яд ме е че DalkLord няма вече поддръжка и се отказах от него.
Цитирай
#25

Има ли някой с машмелон ром,да каже как се държи от към батерия и другите функции. И линг към рома моля.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)