Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Часовници

Моя е на Casio наскоро го взех онлайн от https://timezone-bg.com/ , часовника ми излезе около 120лв и ми е доста удобен, а не е и тежък.. За първи път изпозлвам Casio, но първите впечатления са добри за сега! Smile
Цитирай
Аксесоари

(2018-06-02, 16:35:34)Compare написа:  Някой може ли да каже как да си сверя часовника Citizen?
Часовника е Сitizen gn-4w-s-12g
Мерси предварително.
Този е подобен на твоя:
Цитирай

Мерси,да тоя е подобен на моя -в последствие разбирам че е дамски часовника Sad
Точно ръководството на H820 стана за тоя часовник както и го посвирех малко но още не съм готов със сверяването напълно бих казал че е доста сложно и се оказа дамски часовника и сега седи в шкафа останах си с моя старият часовник Casio.
https://www.youtube.com/watch?v=smerejGyV9U
https://www.amazon.com/Citizen-Womens-FC...B00DBUVMTE

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

https://casioshop.bg/GA-110BW-1AER?gclid...ZsQAvD_BwE мнения колеги за този часовник, трябва миза всеки ден. Ако някой го е ползвал или го е виждал на живо, ако може да даде едно две мнения как е, защото мисля да си го вземам.
Цитирай

Здравейте колеги, обмислям скоро да си сменя стария часовник (от Casio Edifice серията) с нещо ново, защото ми омръзна, а и се позахаби. Искам да попитам до около 300лв дали пак Casio е най-доброто или има и нещо по-добро като съотношение цена/качество. Предпочитам да е нов, но ако си заслужава може и втора ръка на няколко месеца. 
П. П. Вчера попаднах на някаква марка Quantum и един ми хвана окото, но нямам никаква представа за марката. 
https://fashiondepot.eu/en/watch/mazhki-...adg-679090
Цитирай

Щом си доволен от Casio заложи пак на него . При Casio получаваш толкова колкото плащаш плюс винаги точно време !

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай

И аз останах с такова мнение за Casio през последните може би 5години.Подарихами Casio без каквито и да било екстри ползвах го около 3-4години и не го сверих нито един път беше изостанал с около 10 секунди което е нищо според мен.Следващият Casio EDIFICE което ми подари жена ми за рожденият ми ден e ECB-800DB-1AEF, много съм доволен и от това Casio EDIFICE ECB-800DB-1AEF .
А дали е най доброто в момента не мога да ти кажа,според нуждите е според мен ,сам трябва да си решиш какъв часовник ти е в полза Смарт ,механичен ...?
Аз се спрях на Casio-то заради солара, точност на времето ,може да се настройва и чрез телефона ...Гладам си час ,дата и друго не ме интересува ползвам си смарт телефона за останалото ,крачкомер,зареждане ...

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Аз в момента съм с този и също съм много доволен и май пак ще заложа на Casio.
https://www.casiog.com/chasovnik-casio-e...9bk-1a9vef
Цитирай

Избора до около 300лв е много голям https://casioshop.bg/casio/edifice#min=9...rtselect=3

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай

Разгледах ги и ми допаднаха някои модели. Въпроса по скоро беше, дали да е Casio или нещо друго за тези пари.
Цитирай

За "тези пари" аз бих заложил на casio , да . Другите марки заслужаващи внимание са много по скъпи ...

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай

Ще се радвам да споделиш и снимка с новият чесовник или марка и модел Smile
https://forum.androidbg.com/showthread.p...83&page=32

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Това са моделите  , които излизат до 300лв със сапфир стъкло , не е лоша екстра .https://watchesbg.com/%D0%BC%D1%8A%D0%B6...300/page=2

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай

Може да разгледаш и темата https://forum.androidbg.com/showthread.p...122&page=7 сега е бум на умните часовници.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2019-09-26, 06:27:51)niksapz написа:  Здравейте колеги, обмислям скоро да си сменя стария часовник (от Casio Edifice серията) с нещо ново, защото ми омръзна, а и се позахаби. Искам да попитам до около 300лв дали пак Casio е най-доброто или има и нещо по-добро като съотношение цена/качество. Предпочитам да е нов, но ако си заслужава може и втора ръка на няколко месеца. 
П. П. Вчера попаднах на някаква марка Quantum и един ми хвана окото, но нямам никаква представа за марката. 
https://fashiondepot.eu/en/watch/mazhki-...adg-679090

Турска марка, китайски механизъм, абсурдна цена. Далеч от такива изпълнения. Часовникът от линка е с 47мм каса. Не знам колко е голяма ръката ти, но това е като водомер. 

Какъв точно часовник търсиш?

За тази сума имаш огромен избор. Избягвай "фешън" марките, ориентирай се към доказани имена като Citizen, Seiko, Orient, или отново Casio. Candino e достъпна швейцарска марка. Щом и закупуването от частно лице е възможно, разгледай часовникарския форум (разделите за нови и употребявани).

Ако имаш възможността за закупуване от чужбина може да избегнеш надутите цени в България и да разшириш избора си. Разгледай Chrono24 и Creationwatches.
Цитирай

Все още се чудя наистина, дали да е класически, или умен часовник. Много ми допада на Xiaomi Amazfit 2 Stratos, но с това зареждане всеки ден или през ден нещо не мога за момента да се навия...

П.П. Може и от чужбина да се поръча, но задължително ще искам да го видя първо тук и тогава да го поръчам.
Цитирай

(2019-09-26, 10:01:00)niksapz написа:  Все още се чудя наистина, дали да е класически, или умен часовник. Много ми допада на Xiaomi Amazfit 2 Stratos, но с това зареждане всеки ден или през ден нещо не мога за момента да се навия...


Това ме спря да си взема умен часовник,за това си пожелах Smile  EDIFICE ECB-800DB-1AEF .
Дори и с телефона мога да се заигравам с тоя часовник.Цената не е много фрапираща има го и за по около 400лв моя излезе за 206€ ,е според джоба .Трябва само да се решиш какъв да е тоя часовник избор има голям.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Вече има много умни часовници които не се зареждат през 2 дни. Huawei watch GT - 2 седмици батрия, amazfit GTR кара по 30 дни без никакви проблеми.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

Аз бих си взел часовника от тук. Винаги съм проверявал в чужбина как са и голяма разлика не съм намирал. Като сложиш и доставка и липса на гаранция и става една.
Не го ли огледам под лупа на ми го хвали. А и тук ако случиш на промоция е много добре.
Аз си купих един часовник Сертина от Джулиани за 1500 лв. и вечерта гледам лека вдлъбнатина в циферблата. На другия ден ми го замениха и всичко е наред.
А ако беше от чужбина? Разправии, пари и не се знае.
Иначе имам Касио със соларна батерия и радио сверяване. Супер машина е. Почти всяка вечер се сверява, винаги е точен до секундата, не се занимаваш с батерии, устойчив, здрав.
За парите си, а и не само, Касио нямат аналог. Иначе Кандино е наистина прилична марка. На жената взех такъв, сапфир-кристал, супер изработка за много прилични пари.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай

Имам Casio Edifice EF-554D.
Няма толкова здрав часовник, взех го съвсем случайно заради сините фосфорни  стрелки и една реклама на Себастиан Фетел ?
Много съм доволен, голямо животно. Вече 6г. го имам и стъклото няма драскане.
Единственото лошо нещо е, че батерията му е малка и се налага смяна на около 1г.
Ако сега си избирах нов, бих взел същата марка с блутод и соларна батерия. Отделно и по-лек, че с този правя упражнения докато вървя.
Цитирай

Имам една механика на сейко и една на ориент, един обикновен модел суоч със стрелки кварцов, един G-Shock със соларна батерия, но от две години ползвам смарт гривни на шошоми. Беше ми интересно в началото какво толкова им харесват и викам да поръчам банд 2, сега съм с банд 4. Предимствата пред механиките са че механиката се притеснявам при работа, при мокрене, да не я ударя, суоча си е пак странно да го млатя и пак не е добре да го мокря, не са си водоустойчиви както трябва, касиото каквото и да го правиш нищо му няма но е меко казано огромен, класически г-шок си е и на него това си му е предимството - батерия сигурно на 5-10 години се сменя и на една година трябва да го настроиш една две минути назад че няма радио сверяване. Гривните ми харесаха само и единствено защото са малки, и не ми пука за тях - реално са по - евтини дори от суоча. Плувам с тях, къпя се, млатя ги, все тая какво се случва покрай мен, те са си 50 лева - една вечеря в ресторант да речем за двама. Проблема доколкото може да има такъв с тях е зареждането им на 15-20 дни. Смарт часовник съм навит да взема, но са ми много скъпи, някои са лагави, други нямат разни функции, трети нямат батерия. А и 500 лева за TicWatch Pro ми идват в повечко.
Цитирай

Моят  Casio WVQ-570DE-1AVER  го закупих през 2009г  , тогава струваше 360лв и за онази година това бяха доста пари за мен , та работи все още без проблеми макар и да го нося рядко вече ,защото го сменям от време на време с едно по ново Casio Duro 200 .  И сега ако трябва да си купя нов , пак ще е Casio или някой Smart , защото в този ценови клас Casio е най оправданата покупка цена/възможности .

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай

При Casio грешка няма. Можеш да потърсиш втора ръка някой модел по-висок клас. Нещо като това например. [Изображение: 3ce369df77dde44c7841e7eea6b512dd.jpg]

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Погледнах втората ръка вчера, но нещо не ме грабнаха. Май ще си взимам нов, поне да знам, че само аз съм го носил. Big Grin Иначе харесах няколко моделчета на Casio с автоматично сверяване на календара, защото е готина екстра, но не ми влизат в заложения бюджет. Днес съм решил да мина да ги разгледам на място в магазин, защото по интернет е едно, а като го видиш на живо съвсем друго.
Цитирай

Аз бих те посъветвал , ако ще се прави компромис заради бюджета то това да е автоматичното радио сверяване . Защо , защото първо тук в България не на всякъде и особено на затворени места се улавя сигнал винаги и второ малко е излишна тази екстра при Casio , всеки ден/нощ да се сверява , защото Casio просто не "мърда" бе Smile няма нужда , новия ми модел е без радио и от както го нося вече 5 месеца Няма нито една секунда отклонение !! Стария ми Casio е с радио сверяване и от както съм го оставил вкъщи , хем е до прозореца , не се е самосверил .

Аз лично бих държал на екстри , като сапфир стъкло и соларна батерия , макар че при живот на обикновена батерия около 2-3 години пак е малко излишно . Също много важно според мен е да има добра подсветка за да се вижда ясно на тъмно . Моя стария е с кофти такава , а другия няма изобщо !

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)