Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Часовници

@Compare Благодаря колега, много съм доволен от избора си, а и цената беше трепач Big Grin Иначе по въпроса с чистенето и аз се интересувам, защото на старото Casio се е наслоил прах с годините, а мисля да го подарявам и би било добре да го изчистя, но със спирт на 99% ще му се повреди покритието (поне така предполагам...).
Цитирай
Аксесоари

(2019-10-08, 09:02:15)Compare написа:  Имам една молбичка към съфорумниците :
Някой ако знае как може да се почисти часовник с метален корпус и метална верижка моля да вмъкне в темата ?
Имам Casio EDIFICE ECB-800DB-1AEF потапях го в оцет и сода и с четка за зъби го почиствах но не се изчисти както предният ми часовник пак Casio .Ако знаете как може да се почисти хубаво моля споделете.

Препарат Cif и четка (може и стара четка за зъби, за да достигне труднодостъпните места).
След това изплакваш с вода (предполагам, че е водоустойчив) и се кефиш на "новия" си часовник Big Grin

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Със сода бикарбонат и оцет ставаше до сега много добре но явно това покритие е някакво друго и не се получи .

@centur ще пробвам, мерси

P.S
Доста се поизчисти ,доволен Smile

@centur Мерси още един път!

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

[Изображение: 9666419Q.jpg]
[Изображение: 9666422m.jpg]

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай

Здравейте,някой знае ли как може да си заредим Solar часовник ,на моя часовник му падна батерията и сега няма слънце и не мога да го заредя ?
Как да го заредим гледах в амазона лед лампи за часовници но нещо не ми допаднаха.Да знаете някой друг метод?
https://www.amazon.de/Schnellladelampe-S...LP7C&psc=1

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Остави го под нощната лампа/ама тя да свети/ Явно си много по-млад от мен и не знаеш как ползвахме японските калкулатори Касио или Цитизен със соларни панели да смятаме за домашно по мамтематика късно вечер, когато липсва дневна светлина! Smile
примерно такава лампа https://moemax.bg/product-84317060001

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Кой набор си @pepy1 Smile ? 70-75-та?80-та съм Wink
Спомням си смътно за Casio калкулаторите

ААа мнооо се радвам по заредих го и работи, до преди един час показваше че само зарежда и нищо повече така цял ден на терасата ми показваше до тоя момент от снимката Smile
https://ibb.co/3NcrvLr
Така се позарежда най накрая Big Grin
Даже си спестих някой еврак за нова лампа или зарядно

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Слушал съм че с луминесцентна лампа,от енерго спестяващите,се зарежда добре.

Huawei P30
Цитирай

(2022-01-01, 22:10:56)DoryanY написа:  Слушал съм че с луминесцентна лампа,от енерго спестяващите,се зарежда добре.

Да,така е.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2022-01-01, 19:46:29)Compare написа:  Кой набор си @pepy1 Smile ? 70-75-та?80-та съм Wink
Спомням си смътно за Casio калкулаторите

Хо-хо-хо!!! Дечурлига.
BTW - и в момента имам два калкулатора - Citizen обаче. С двойно захранване 

Пп. Може да пробваш с кварцова лампа!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

(2022-01-01, 22:50:33)jhoro написа:  Хо-хо-хо!!! Дечурлига.
BTW - и в момента имам два калкулатора - Citizen обаче. С двойно захранване 

Пп. Може да пробваш с кварцова лампа!


и така стана Smile
https://imgbb.com/3NcrvLr

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2022-01-01, 22:54:49)Compare написа:  https://imgbb.com/3NcrvLr

Ти пък не чакаш - да ти подскажат!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

Остави го за няколко дена на прозореца, нищо че няма слънце, ще се зареди. Аз моето Casio там го зареждах след като го бях забравил на тъмно за повече от 1 година.
Цитирай

(2022-01-02, 00:36:04)sapiora написа:  Остави го за няколко дена на прозореца, нищо че няма слънце, ще се зареди. Аз моето Casio там го зареждах след като го бях забравил на тъмно за повече от 1 година.

Къде то живея няма много слънце ,повечето хора си вземат D Vitamin ,той е за случай когато не те ловят слънчевите лъчи.Повечето време е мрачно особено зимата.Оставих го на терасата за около 5часа и слънцето се бе показало и нищо .Помислих си че е заминал.Но не той си бачка явно слънцето или дневната светлина слаба.
За сега се зарежда с лед прожектор Smile 

Мнооого благодаря за съветите. Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Батерията се зарежда от всеки източник на светлина. Не е задължително да е от слънцето. Дори и в облачно време се зарежда. Нищо, че няма пряка слънчева светлина, интензитета на осветеност е висок. Но на колкото по-силна светлина е изложен, толкова по-бързо ще се зареди.
Щом е тръгнал, слагай го смело на ръката и си го носи. Само не го дръж под ръкава. И докато индикатора не покаже напълно заредена батерия, ограничи максимално консумацията на часовника.
Ако е с радио сверяване - изключи го, ако е с автоматично осветление при вдигане на ръката, изключи и него. Звук на кръгъл час, аларми - също.
Така ще се зареди възможно най- бързо.

Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2022-01-03, 19:49:52)truewarrior22 написа:  Батерията се зарежда от всеки източник на светлина. Не е задължително да е от слънцето. Дори и в облачно време се зарежда. Нищо, че няма пряка слънчева светлина, интензитета на осветеност е висок. Но на колкото по-силна светлина е изложен, толкова по-бързо ще се зареди.
Щом е тръгнал, слагай го смело на ръката и си го носи. Само не го дръж под ръкава. И докато индикатора не покаже напълно заредена батерия, ограничи максимално консумацията на часовника.
Ако е с радио сверяване - изключи го, ако е с автоматично осветление при вдигане на ръката, изключи и него. Звук на кръгъл час, аларми - също.
Така ще се зареди възможно най- бързо.

Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk

Мерси много за оказаното внимание Smile 
Както вече писах проблема е решен с https://imgbb.com/3NcrvLr
едно старо радио което не го ползвах доста време но се сетихме че има LED или нещо подобно и така поне си спестихме покупката на соларно зарядно за момента Wink

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Чудесно е, че вече работата е свършена!
Само още нещо да кажа - не се ли зареди от нормална дневна светлина, няма никакъв смисъл от какъвто и да е друг източник на светлина.
В такъв случай опита показва, че капацитатора (батерията) е заминала.


Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2022-01-03, 20:49:08)truewarrior22 написа:  Чудесно е, че вече работата е свършена!
Само още нещо да кажа - не се ли зареди от нормална дневна светлина, няма никакъв смисъл от какъвто и да е друг източник на светлина.
В такъв случай опита показва, че капацитатора (батерията) е заминала.


Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk

Ами не вярвам да е заминала батерията!Оставих го да си се зарежда на дневна светлина с мъждукащо от време на време слънце за няколко си часа 4-5 сигурно не знам не обърнах внимание и не се беше заредил изписваше че се зарежда и до там.Батерията не бях я зареждал с месеци часовника седеше в шкафа и не съм обърнал внимание кога е свършила батерията но се бе изтощила до немай къде.Но след като го зареждах с лед лампата от снимката няма проблеми функционира си както трябва ,поне за сега Big Grin

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Casio закупено (примерно) в период есен - зима е мъчително да се зарежда от слънцето.
Аз така се бях прекарал да го купя през октомври 2018-та, след което успях да го заредя както трябва през февруари - март 2019-та в по-слънчевите (без облаци) дни.
След като се зареди напълно през февруари - март до началото на лятото батерията не мръдна, когато вече бях по къс ръкав и се зареждаше навсякъде (от всякакъв възможен ъгъл на светлината). Бях оставил радио сверяването и пиукането на всеки час, а автоматичното включване на подсветката го бях изключил, защото ме дразнеше като си легна преди да заспя си пускам клипчета в youtube и малко да мръдне светва/угасва, после пак. За аларма не съм го ползвал, защото е доста тихо и ако си заспал дълбоко, ако не ти е плътно до ухото едва ли ще се чуе нещо.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Къде в Пловдив мога да разгледам метални верижки, че тия по моловете само "кожени"

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

Хайде и аз да се дазпиша в тази тема.Обзаведах се с Orient Mako2, Пенсионирах стария Supra(Citizen) Ползвах го 30г.работи си добре още. [Изображение: IMG-20220103-114805.jpg][Изображение: IMG-20221029-101250.jpg]

Huawei P30
Цитирай

Със здраве да си го носиш още дълги години!
А стария часовник на 30г. си е доста време,браво.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Благодаря! Storstark

Huawei P30
Цитирай

Честит да ти е ! А гражданчето може още дълги години да служи след профилактика.
Аз днес съм на руска вълна...

[Изображение: IMG-20220402-130326.jpg]

Smile
Цитирай

Благодаря!Аз веднъж му правих профилактика,пълно почистване,беше спрял,от проникнала влага(няколко пъти Smile )Сега пак се изпотява,от малко намокряне,за смяна на уплътненията и профилактика е.Също обмислях да вземам Восток,но ми се видя доста дебел,аз от този размер 37мм,все ми се струваха много големи,но се спрях на този.

Huawei P30
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)