Анкета: Какъв е вашият RedMi Note 3? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Gold 3/32
13.33%
12
13.33%
Gold 2/16
5.56%
5
5.56%
Dark Grey 3/32
43.33%
39
43.33%
Dark Grey 2/16
12.22%
11
12.22%
Silver White 3/32
17.78%
16
17.78%
Silver White 2/16
7.78%
7
7.78%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 4.56
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(MТК) Xiaomi Redmi Note 3 - обсъждане

ОТА ъпдейда го сложих:
ОТА файла се копира в телефона;
Не съм го преименувал.   Файла си е *%бла бла бла.zip
Settings > About phone > System updates, когато телефона приключи с проверката за нова версия, горе в дясно се появяват 3 точки, цъкаш върху тях;
От менюто, което се появява избираш " Choose update package", отваря се експлоръра, и оттам си избираш ъпдейта. Това е в общи линии.
Цитирай
Аксесоари

Това ми е ясно като процедура.
Въпросъте ми е как го инсталира?
Защото по принцип на Redmi 1s влиза в recovery и зарежда някакви проценти.
Иначе мисля така да бодна девелопърския и след това да отключа bootloader-a
Цитирай

Инсталира се при включен телефон зарежда проценти до 100 после ти иска рестарт, натискаш рестарт, после си готов.
Цитирай

Ще тествам, най много да му видя сметката
Цитирай

През ОТА няма как да му видиш сметката. Давай спокойно
Цитирай

Като слагаш дев ром върху стейбъл може да почне да дава force close на много места и ресет не помага, защото се омазва системата.
Цитирай

Ами благодарение на Rumo  дядо Коледа ще донесе на жената Note 3. А за мен нова година нов MI.
Весели празници  Visslar
Цитирай

Че то друго, освен официалния китайски стабилен може ли да му се инсталира през OTA?
Цитирай

И аз си мисля едни гимнастики, ама...
Бях сложил SphinXv1c, с флаш туул, но без отметка на кеш и юзърдейда. След рестарта, настройките и програмите ми си останаха както си бяха?!?
Цитирай

От хиаоми ще псунат ли ъпдейт с всички езици така да се каже международна версия или не?

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай

Засега не. Още не е оповестен за глобалния пазар този телефон, а за Индия категорично отрекоха пускането, заради проблеми с патенти - вероятно заради Mediatek Процесора.
Така че нека се приготвим, че няма да има официална глобална версия, пък нека ни изненадат приятно по някое време

От друга страна Redmi Note 2 е с подобни параметри и има Глобален, така че не би било толкова голям проблем, да се пусне и за нашия...
Цитирай

Аз поръчах от tinydeal в момента е на промо за 198 USD, но доставките ще почнат от 10 януари както казах по-горе ...взех му и силиконов кейс , "стъклен" скриин протектор и един MIband всичко ми излезе 395 лв. Дано отърва само митницата и всичко да е OK с телефона да няма дефекти. БТВ някой да е успял да му сложи TWRP?
Цитирай

Стиска ли му на някой да слага тврп на заключен буутлоудър :-D
Цитирай

как го смятате тоя долар. При мен на Уникредит е 1.84. 198$ са 360 и няколко лв. Какъв Ми банд си поръчал?
Цитирай

@rumo, някой друг беше питал за сравнение между Redmi Note 3 и Honor 7, тъй като имаш непосредствени впечатления и от двата телефона - и аз се присъединявам към любопитството, дай мнение кой ти допадна повече и защо
Цитирай

Нулирах анкетата. Сега само собствениците ще броим. Обнових пост 1 с още информация.
Може да давате преложения или интересни мнения, за да може човек по лесно да се ориентира в темата
Цитирай

technoprofan@ Отговорих му на лс. да не разводняваме темата,  ама айде и тука ще си напиша мнението да не вземе още някой да пита.

Така първо Honor-а само го поразгледах и впечатленията ми са повърхностни, но:

не си струва 200-те лв отгоре:
хем му е по-малък дисплея, хем и батерията е по-слаба.
Дисплеят му стоеше много тъмен, при авто настройки, трябваше да го слагам на над 90% за да се вижда добре. Отделно софтуерните бутони са нявряни вътре, което мн ме дразни
Само камерата му дето е по-хубва.
Има и интересни функции - като това, че скенера за пръсти е и тракбол- с плъзгане по него пада горният бар /менюто с известия/
Има и един хардуерен бутон отстрани, на който могата да се назначват до 3 бързи функции според натискането му
Иначе е красив и добре изработен, но и редмито си е красавец

Това е в 2 реда Wink
Цитирай

Имаме дев ром днешен 5.12.24 Wink
http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/dow...&mobile=no
Цитирай

^ Браво, сутринта като провервах май нямаше нищо.
Обаче не пише как ще се флашне, направо през ъпдеътъра едва ли ще стане като нямаме достъп до рекавърито.
Цитирай

Сега го флашвам през ъпдейтъра
Цитирай

Аз все още се надявам да ни пуснат по бързичко[Stable] SphinX v1c- MIUI V7.0.19.0, Rooted,
Цитирай

@Stormrage , шанса да отървеш митницата от Tinydeal е 0.00001 % .
На скоро бях поръчал едно Redmi 2 от там и въпреки че бяха сложили фактура за $15 пак го бяха хванали на митницата, защото са сложили SKU номера, и дори без да го отворят ми писаха да ида да си освободя Xiaomi смартфона Smile

Samsung GALAXY Z Fold5 5G, Pixel 8 Pro , Pixelbook  & Google Home max
Samsung GALAXY Z Fold2 5G, Pixel 5 , Pixelbook , Galaxy watch 3 LTEGalaxy Note 10+ .Pixel 4 XL,Galaxy S10 +,Galaxy Note 9, Galaxy S7 Edge, Oneplus 3 64GB ; Galaxy S6 edge+;LG G4; LG G Flex; HTC M8 ; Galaxy S4; Nexus 4; Galaxy S2; HTC Dream
Цитирай

Успешно  флашнах от  7.0,19.0 до 5.12.24 . Всичко в телефона изчезва, форматира се и ги няма гапса- така, че се започват настройките отначало.

Едит: потребителската памет не се трие, сега чак видях. Само системната с приложенията заминава.
Цитирай

Гледам от днеска(или вчера)  има вече отключващи телефончето Тук
Цитирай

То си го има от много време. Просто са обновили страницата.
Има го описано в темата с официалния ром
И доста чакане се иска като гледам..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)