Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с батерията.
#1

Имам телефона от 6 месеца и досега доста пъти ми е правил проблем с батерията. Пада адски бързо, също така като го включа в зарядното се зарежда бавно, а днес дори го бях включила, изписва ми, че се зарежда, но батерията си пада. Накрая се изключи. Какво е решението на този проблем, моля?  Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Цитирай
Аксесоари
#2

Може батерията да е издала багажа,ако батерията ти е надута трябва да я смениш.
Цитирай
#3

Решението е да отидеш в магазина, от който си купил телефона и го даваш да ти заменят батерията гаранционно.На мен също ми я бяха сменили.Обаче погледни дали са минали 6 месеца от покупката, защото за батерията важи до 6 месеца.
Цитирай
#4

Дефектна батерия. Ако не са минали 6 месеца, отиди там където си купила телефона и предяви гаранцията. Иначе за 25 лева купуваш "оригинална", а за 15 лева неоригинална :-). Последната работи около 6 месеца. Успех.

Samsung Galaxy A14 5G and A34
Цитирай
#5

Здравейте,използвам телефона от година и няколко месеца и забележки освен батерията нямам.Винаги съм имала претенции за издържливостта на батерията и правех всичко възможно да издържа колкото се може по-дълго,обаче оригиналната започна да пада доста бързо и се наду ,затова реших да я сменя и дадох голяма сума,мислейки,че ще е оригинална и ще държи доста по-дълго от предната.И така сега съм с новата,не я overcharge-вам, не ползвам телефона,докато се зарежда и изключвам всичко,което трябва,докато се зарежда,но забелязах,че винаги,когато я извадя от зарядното на 100% след 5 минути,без да го ползвам,е на 99% ,а след още 5минути на 98% и тогава спира да пада.Не мога да си го обясня и много ще се радвам ако някой ми помогне...
Цитирай
#6

Това е нормално.Първите проценти падат бързо и след това се нормарлизира.Не се притеснявай.
Цитирай
#7

Батерията!На един приятел се получи така,и за 25лева си взе оригинална нова.Отначало беше като при теб а после започна да показва от самосебе си ,че си зарежда и караше по няколко часа..

Nokia Lumia 710 - > Huawei Ascend G6 - > IPHONE 5 - > HTC DESIRE 620 with  4.4.4 - > Nokia 6
Цитирай
#8

Въпроса е,че вече ползвам батерията от 2-3 седмици и нищо не се е променило..Дадох 45лв за нея и наистина си мислех ,че ще е оригинална ,но явно не Big Grin
Цитирай
#9

Мисля,че няма нищо нередно в това с бързото падане на процентите от 100 до 98 и е нормално.Междодругото 45лв. ми се виждат много за батерия,аз също взех оригинална за 25лв. преди 3-4 месеца само,че за S3.
Иначе може да пробваш следната калибрация на батерията и да видиш дали ще падат пак така бързо първите 3-4%-та :
1.Зареждате батерита до 100%
2.Набирате - *#0228#
3.Натискате - Quick start
Отново на зарядното до 100%
Е , сега няма да пада за 2 мин. до 90+ % Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#10

Благодаря за съвета,опитах,но пак паднаха за 10 мин 2%.Забелязах обаче,че в "Батерия" на първо място ми е Андроид система с 33%.Какво да направя,за да намалят процентите и възможно ли е това да се причината за постоянното бързо падане на батерията,след като го извадя от зарядното?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#11

Ами няма какво друго да ти показва като разход на батерия след като устройството е свалено от зарядното. Ще трябва да се изчака известно време и да се ползва известно време, а след това да се види пак статистиката.

 
Цитирай
#12

Снимай цялата статистика.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#13

За първи път от както съм с новата батерия падна с 13% през нощта.Друг път пада с максимум 3%.Мисля да върна фабричните настойки..предполагам ще помогне?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#14

Рестартирай го.

LG OPTIMUS ONE P500  - Cyanogenmod 7 (2.3.7) DEATH => Samsung Galaxy SIII Neo 5.1.1 (Resurrection Remix LP v5.5.9) rooted TWRP => Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon - MIUI Global Stable 9.2.1.0 => Samsung Galaxy S20 FE - Android 12
Цитирай
#15

Не виждам нищо нередно. Като гледам фейса ти точи много, а ти като не го ползваш спираш ли го да не работи във фонов режим? Също гледам си го оставил да ти пуска автоматично видео и за това Медиен сървър го имаш в статистиката, а той си харчи ток. Спрял ли си WiFi да сканира винаги...изобщо спираш ли си WiFi когато не го ползваш. Ако си рутнат си инсталирай App Ops и спри  локацийте на Google Play services >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72952

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#16

Здравейте, аз съм с телефона от декември за сега нямам забележки към батерията. Ползвам приложенията Facebook, Messenger, Livescore, Swamp Attack. и отделно от телефона си S.Memo, Flipboard и др. Но искам да ви питам, като яркостта на екрана ми е на 0 защото ми пише, че екрана ми зима 30% (най-много) а яркостта му е на 0? Много рядко се случва да я увелича.

Samsung Galaxy Y S5360    OS (2.3.6
Samsung Galaxy S3 Neo I9301I Blue OS: (4.4.2)
Цитирай
#17

Ми защото той пак си работи. Все пак, когато направиш яркостта на 0 ти не го спираш напълно.

LG OPTIMUS ONE P500  - Cyanogenmod 7 (2.3.7) DEATH => Samsung Galaxy SIII Neo 5.1.1 (Resurrection Remix LP v5.5.9) rooted TWRP => Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon - MIUI Global Stable 9.2.1.0 => Samsung Galaxy S20 FE - Android 12
Цитирай
#18

При мен от няколко дни ми смъква доста бързо батерията(днес за по-малко от 24 часа я смъкна до 23% без ровене в нета и т.н.), като основен консуматор ми дава Messenger 51%.
Това при положение, че същия ден съм драснал 5 реда на него.
Цитирай
#19

@Stoian Ivanov
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=81180
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)