Темата е заключена
Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 3.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG G5 представен на 21.02.16
#51

ЛГ винаги са залагали на Qualcomm и не вярвам да нарушат традицията, още повече сега когато уж СД820 слага край на многоядрената процесорна война.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Аксесоари
#52

@tda, не винаги, два пъти заложиха на Тегра и сбъркаха Big Grin


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
#53

LG отдавна искат да използват техния си SoC. И по - добре. Samsung и Qualcomm също си ползват доработени техни ядра.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
#54

Ааааа аз тези 2 случая не ги броя Big Grin .

@е34v8 дано техния SoC е читав ако смятат да го ползват тази година. Иначе не съм срещал такива слухове за G5.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
#55

Като напишеш в Гугъл техния процесор в2 и първия линк е слух, че ще го ползват в наследника на V10 и дано е така и G5 да си е със дракон.

[Изображение: 21693249.jpg]
#56

Не мисля , че SoC-ът на LG ще е по - лош от останалите. В момента Qualcomm догонват Samsung ,  които има огромна преднина от изминалата година. Със SD 820 няма да успеят да елиминират разликата и се очаква Exynos 8890 отново да е по - ефективния чип ,  макар с не толкова голяма разлика като при 810 и 7420.  Huawei най - накрая успяха да направят наистина страхоте чип с Kirin 950.

Обаче LG отдавна си разработват техен SoC и сега вече са почти готови с актуална версия. Да не се окаже накрая ,  че всички ще гонят LG...

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
#57

3GB рам малко ми се виждат, при положение, че v10 има 4.
Всичко става по-лакомо с времето и рам-та си е от голямо значение.
Но тази „екстра“ с двата екрана ще ме откаже и от двата телефона. Като гледаш снимки или видео или каквото и да е на основния екран ще изглежда, че има три сантиметра рамка отгоре.
И напрактика неизползваемо място в голяма част от реалната употреба.
#58

Поправете ме,ако греша,но май само LG не са обявили какъв чип ще използват в следващия си флагман.....Smile
Това разбира се не пречи да е 820,но все пак......Smile 
#59

Може и да не казват защо си разработват свой чип откъде да знае човек

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
#60

[Изображение: 8572414j.png]

Според последните информации,LG ще представят модела G5 на 21/02 по време на MWC 2016 в Барселона....Поканите за събитието вече са изпратени до медиите....Част от спецификациите включват(превод от китайски):

Цитат:LG G5 finally abandoned plastics, integrated all-metal body, but also means that you can replace the battery design will be terminated. LG V10 will learn from some of the exterior features, the configuration will be more powerful.
The machine processor will undoubtedly powered by Qualcomm Xiaolong 820, Adreno 530 GPU, combined with 3GB of memory to run, 32GB storage space body, whether to support the expansion of yet remaining questions. Support Spectral sensitivity, heart rate and the pressure sensor, infrared, USB Type-C interface.
Fingerprint certainly not absent, fingerprint G5 will be designed in the back, similar to the Nexus 5X. As for iris recognition, it is currently not immediately clear whether they have the G5.
Camera, back 16000000 +800 megapixel dual camera design, support 135 degree wide-angle shots. In addition there will be a dual LED flash and laser autofocus module, the pre-800-megapixel camera, which photographs the effect is entirely worth the wait.
However G5 shrink somewhat in the battery, the built-in 2850mAh battery, but that does not mean that the machine's battery life will be weakened, because of the introduction of the secondary display and lower power consumption processor, both the battery capacity will offset more small negative impact.

На хартия не звучи зле,но с тези 2850 mAh батерия......Колкото и да е ефективен процесора.... Smile

Офффф......Пропуснал съм най-важното: странното мото,което е по-подходящо за нещо друго,а не за мобилен телефон,но това е само мое мнение.... Smile

[Изображение: 8572467r.png]
#61

Ако батерията е толкова малка е зле положението. Колкото и е да ефективен SoC, приложенията са лакоми. Може пък да има изненади. И за феновете на мощният хардуер поне да бяха боднали 4 гъби РАМ.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
#62

Добре, че си взехме G4-ки  Big Grin Lol

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB
#63
Photo 

[Изображение: iU3myjh.jpg]

LG G5 said to feature first of its kind modular design

Cognosce te ipsum!
#64

Тия ще избият рибата с иновации. Не знам какво точно е предимството на това, освен, че може да се слагат разноцветни капачки отдолу, но вероятно ще разбера

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
#65

Предимството е, че може да е all metal и да му се маха батерията.
#66

А „капачката“ ще има микрофон, юсб порт, а може би и говорител, та ще е скъпо удоволствие да се сменя. Big Grin
#67

Идеята на LG, доколкото разбирам, е да предложат аксесоари: хардуерна клавиатура, проектор и т.н. Вид модулен телефон.

Cognosce te ipsum!
#68

Днес видях, че на MWC ще представят Г5, тоест на 21 февруари.. Демек заедно с Samsung S7 и за разлика от друга година, няма да го пускат няколко месеца след флагмана на Самсунг. Усещам съревнование между двете компании Smile .

Според сайта цитирам: "LG Electronics is ready to take on Samsung."

Предполагаемите спецификации са:

- 5.6" QHD с Gorilla Glass 4,
- 4 гъби РАМ (сега 3 ли ще са...4 ли ще са...ще разберем скоро) .
- 64 ГБ вътрешна памет
- 20 МП основна камера с 1.2" сензор, лазерен автофокус и OIS
- в долния край ще има отделящ се модул. По този начин ще се изважда и поставя батерията.
- За сега се очертава да запазят слота за сд карта.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
#69

Не знам какво съревнование ще правят ако ЛГ отново пуснат голяма 5.5+инч. тухла. 
Доколкото при Самсунг ще има разнообразие от към размери.

G серията вече с Note трябва да се съревновава.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
#70

1.2“ бленда??
#71

(2016-01-16, 12:30:35)mita6ki9 написа:  Не знам какво съревнование ще правят ако ЛГ отново пуснат голяма 5.5+инч. тухла. 
Доколкото при Самсунг ще има разнообразие от към размери.

G серията вече с Note трябва да се съревновава.

Колега, важен е размерът на телефона, ако говорим за "тухли"
Samsung galaxy S6 - 143.4 mm - екран 5,1"
LG G3                      - 146.3 mm - екран 5,5"

Дал съм дължината на моя телефон, който не бих заменил за 3mm по-къс телефон, но с 10mm по-къс диагонал на екрана. Не е оферта да ползвам тухла, но с по-малък екран. Wink Надявам се LG да напрявят добро съотношение рамки към екран, за да видим красив телефон, с голям екран и по-малко месо.

Ако обаче екранът е 5,3", за да има втори малък дисплей, също не е оферта...

Cognosce te ipsum!
#72

@kayovas, прав си.
Но G4 има повече месо и от G3 и G2. 
И накрая какво излезе - уголемиха и дисплея и рамките.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
#73

Индустрията върви към малки или никакви рамки. Това ще позволи да имаме предна част на телефона почти изцяло от екран. Дори се говори за включване на всичко, което е на предната част на телефона, като част от екрана(особено за хаердуерния бутон/и които са отдолу, за компаниите, които ползват такъв дизайн). В тая връзка, около 5,5" става стандарт за екран, като, както е видно от моя пример, няма да увеличи размера в сравнение с телефоните 5 -5.1".

Вече ще гледаме размера на телефона, а екранът ще е част от него.

Cognosce te ipsum!
#74

Е ти си дал само дължината. То и ширината и дебелината са по - големи и вече започва да става неудобно за някои хора. Плюс това има значение и какви материали се използват  за корпуса. Дали ще е метал и стъкло ,  или пластмаса. И аз съм фен на малки рамки и това ми харесва при LG телефоните ,  обаче трябва да пуснат и модел с 5.2" екран. Както беше G2. Той е с най - високото отношение екран/корпус от серията. Естествено ,  всичко е въпрос на лични приоритети при избора на телефон.

М/у другото , страничните малки рамки са доста неудобно нещо. И сега доста докосвам с длан екрана ,  като се присягам да бутна далечната част, а съм с доста големи ръце. При телефони с голям екран ,  това се случва още по - често. Така че няма нужда от безрамкови телефони. G4 си е добре. Остава само от LG да запазят съотношението и да сменят пластмасата вече.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
#75

(2016-01-17, 17:42:34)e34v8 написа:  Е ти си дал само дължината. То и ширината и дебелината са по - големи и вече започва да става неудобно за някои хора.
4mm разлика в ширината и 2mm разлика в дебелината и вече е неудобно? Може, може...

Cognosce te ipsum!
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)