Темата е заключена
Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 3.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG G5 представен на 21.02.16

Нещо различно ще е тук, не просто да ти свети екрана непрекъснато. Ще видим.
Аксесоари
Photo 

От батерията на G3 + Android 6 съм много доволен. Ако в G5 я вдигнат и предоставят поне същите оптимизации в ОС, тогава ще е още по-добре.

Ето пример за батерията, предимно говоря, мейл, малко социални мрежи, новини, музика. От долната картинка екранът е малко под 2 часа и половина.

[Изображение: LMd4WXg.png]

Cognosce te ipsum!

Цялата тази серия с анимирани картинки "LG G5 Day" подсказва, че екранът ще е OLED.  Това което забелязвам от тях е, че LG акцентира на ярките цветове.
Няма как при такъв анонс "Always On" предстоящия им флагман да бъде отново с  IPS екран и когато го сложат до S7 (или One M10) на MWC да се изложи.
Изглежда тенденциите при флагманите на водещите производители вече отиват към OLED екрани, след като и Apple дадоха заявка за бъдещите им модели. Скоро можем да очакваме и от Sony  флагман с OLED екран.

Always looking forward

Супер ама с тоя олед и тоя часовник ефекта на прегарянето е в кърпа вързан. Ако е така де!

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB

След седмица ще разберемSmile

И от какво да прегрее ? Smile
Друг е въпроса дали е необходимост или поредното ненужно нещо,което да оскъпи и без друго скъпата продукция....Smile

Ще прегрее и още как. Burn-in (д)ефектът не е мит и лично аз го имам на S3. Google it. Това беше една от основните причини да избера G4 пред S6, за което всъщност към момента съм изключително доволен.
Дано не сложат OLED екран.

(2016-02-10, 12:27:13)kayovas написа:  От батерията на G3 + Android 6 съм много доволен. Ако в G5 я вдигнат и предоставят поне същите оптимизации в ОС, тогава ще е още по-добре.

Ето пример за батерията, предимно говоря, мейл, малко социални мрежи, новини, музика. От долната картинка екранът е малко под 2 часа и половина.

[Изображение: LMd4WXg.png]

И аз така, сега като оставих G3-та в шкафа, докато я продам, и тя така държеше, ама като не се ползва. Иначе е доста зле батерията на G3. Много ми хареса как въври с 6.0 , LG добре са се справили, обаче батерията е зле, а при G4 - още по - зле. Както каза Sloona, трябва сериозно да подобрят живота. И според мен това ще стане със SD 820. Защото S6-цата ми е с по - малка батерия, а държи доста повече и това съм го тествал лично, при еднотипно ползване. Мисля, че G5 ще е с доста по - добър живот от предишните.

arrogant ,аз защо нямам прегаряне? И не съм виждал на на някой познат да му е прегорял S6. Старите по - прегаряха, ама тези доста по - трудно. Трябва да го забравиш мнооого време на нещо статично и да стои с часове на усилена яркост. Ако в G5 сложат някой добър OLED, то това значително ще повиши качеството на телефона.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

Защото не цъкаш игри, може би!? Опъни топ елевън на трансферния прозорец и за няколко седмици ще разбереш за какво иде реч. Майната му на дисплея, и така може да се ползва, но няма продаване тоя телефон.

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB

Прегарянето си и е недостатък на технологията и е доста смешно да се отрича. Просто синият цвят си отива по-бързо от останалите. И нищо не се е променило от S1 до сега. Аз ползвам доста вайбър и бялата лента за въвеждане на текст ти я гарантирам отбелязана след 6 месеца макс употреба. Отиди в някое Техно и виж тестов S6/5/4, Note. Дай му едноцветен фон и се наслаждавай.
Относно батерията на G4 - правя си 4:30 екран, като ползвам вайбър, фб, разговори малко, нет, тубата, тапата. Не вярвам S6 да е нещо много различно.
След 5-6 години ползване на Самсунг и ОЛЕД, никак не ми липсват. Е, черното е уникално, но да се съобразявам с един екран...мерси.

Защо да прегаря? Смартчасовникът ми е със олед екран и стои пуснат постоянно, има бърн ин защита изместване с 1 пиксел на минута когато е в always on режим?

https://www.youtube.com/watch?v=NB5oXzScHm4

Burn in не се получава за няколко дни, макар и такива случаи да има. Търсете в гугъл, да не изместваме темата.
P.S. А, той си изтрил мнението....

(2016-02-10, 16:29:48)arrogant написа:  Прегарянето си и е недостатък на технологията и е доста смешно да се отрича. Просто синият цвят си отива по-бързо от останалите. И нищо не се е променило от S1 до сега. Аз ползвам доста вайбър и бялата лента за въвеждане на текст ти я гарантирам отбелязана след 6 месеца макс употре*а. Отиди в някое Техно и виж тестов S6/5/4, Note. Дай му едноцветен фон и се наслаждавай.
Относно батерията на G4 - правя си 4:30 екран, като ползвам вайбър, фб, разговори малко, нет, тубата, тапата. Не вярвам S6 да е нещо много различно.
След 5-6 години ползване на Самсунг и ОЛЕД, никак не ми липсват. Е, черното е уникално, но да се съобразявам с един екран...мерси.

Ти шегуваш ли се? S6 държи значитрлно повече от G4. Това е доста слабо звено в G4. Разликата идва от SoC ,  колкото и да отричат технологичния напредък някои хора. Иначе то да беше само черното... но това е друга тема. Аз мисля че G5 ще е със значително по - добър живот. SD820 ще се произвежда от Samsung по трето поколение finFET 14nm пр процес и в комбинация с новото Kryo ядро на Qualcomm ,  нещата ще са по - различни.

Относно прегарянето ,  почти  6 месеца ще направя ,  и аз ползвам вайбър ,  ми перфектен е и няма абсолютно никакъв белег. Какво да търся в Гугъл, нали телефонът е пред мен. А и да не ползвам от вчера смартфони... SGS1 още го пазя, и той няма бърн ин.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

И аз ползвам,не съм забелязал някакви белези.И фейса ползвам много,там също има лента.Търсачката не мога да си махна от хоумскрийна,както и във AppDraw-a.Постоянно е залепена на едно и също място.Никакви проблеми,никакви бърнове.Аз лично предпочитам ОЛЕД екраните,и почти винаги съм се целял към устройство със такъв екран.Дано G5 да бъде със ОЛЕД екран.Друго си е,винаги е по-премиум ако щеш.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro

e34v8, забелязал съм, че си фанатизиран, относно s6. Почти всеки проблем на хората в раздела отричаш на принципа - щом аз го нямам, не съществува. Ок, така да бъде. Ще пренебрегнем хилядите теми по въпроса в нета.
А с кое да се шегувам? Че правя по 4:30 екран ли? Че съм стигал и до 5:15, ми не, ти колко правиш, така и не разбрах. А това, че по-премиум било с ОЛЕД... Big Grin
Още ли някои хора смятат телефоните за демонстриране на стандарт?
Хора, всеки да си купува каквото иска. Но да се отричат факти... Да не говорим за розовеене на екрани, за неравномерни цветове и т.н. или и това не е вярно?

До скоро работех в една от Техно-веригите и определено мога с ръка на сърцето да заявя че на мострените модели при Samsung прегаряне на дисплея има. Но мисля че доста се измести същината на темата, така че нека да запазим добрия тон и да се върнем към нея.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

С е34в8 се съгласявам, че чисто хардуерно S6 е значително по-напред от G4. Ама значително! От вътрешна памет та до процесор.
Но също така смея да твърдя, че той е и единствения човек който е доволен от батерията на S6. За мен беше.... повече от трагична. Ако изкарах 2 часа SoT си беше постижение. Обикновено след час и половина екран телефона го нямаше. И това говоря за телефона след хард ресет и почти никакви приложения по него!

"Да не говорим за розовеене на екрани, за неравномерни цветове и т.н. или и това не е вярно?"

Вярно е. И е крайно преекспонирано. 90% от хората, ако нямаше форуми изобщо нямаше да разберат че имат проблеми с екрана.

Trust nobody who smiles before 10am...

Аз съм потърпевш от Burn-in дефекта. Преди 2 години имах Samsung ATIV S (хардуерния аналог на GALAXY S3) с Windows и плочките ми прегориха екрана само за 2 месеца. Оттогава не искам да чувам за OLED.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]

Smiley, съгласен съм за хардуера, но за моите нужди LG G4 лети. Имам познати с S6 и доста лаг срещам. НО, не твърдя, че това е така за всички бройки. Може те да са омазали нещо. За тежи игри също не споря, не играя, не ме интересува. За батерията обаче и аз виждам масово недоволство при S6.

Има си тема за батерията на S6, но щом питаш...Ако ползвам само на wifi , над 6 часа SoT правя, ако е само на 3G - около 4 и половина. И това със всички синхронизации включени. А батерията е 2550 mAh. За G4 всички се оплакват , че един от телефоните с най - лоша консумация и малък живот , а е с голяма батерия. Какво ти говори това? Точно за това и си мисля , че G5 ще донесе значително подобрение . От SD 808/810 пострадаха цяло поколение Андроид телефони. Дори и Nexus 6p с 3450mAh батерия не докарва много добра издръжливост. При SD 820 нещата ще са коренно различни. Тъй че, G5 ще е телефонЪТ на LG.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

Доволен съм аз от батерията. И изобщо от телефончето. Страхотен дизайн и буденето с почукване вече is a must за мен Big Grin
А дали G5 ще е телефонът, не знам. Такива категорични заключения преди да се появи и да го видим реално, заедно с всичките му кусури и дефекти, не бързам да правя. Но дано оправдае очакванията де.

Само да ви кажа че в момента на G4-ката имам този burn in ефект, горе на статус бара.

LG G4? Само дето при IPS няма как да има такъв проблем. Самият принцип на работа, изграждане на образа и метод за осветяване изключват прегаряне.
Нещо си се объркал.

По темата. Някой виждал ли е прегаряне или скапани цветове на G Flex 2?
Аз не съм виждал/чел/чувал за такова нещо, но не значи че е невъзможно.
Все ми се иска да мисля, че LG ще се справят с OLED по - добре от Самсунг.
Идеята екранът да не гасне и да показва основна информация ме връща във времето на GSM апаратите с малък, черно бял екран, който никога не се изключва.
Ако заложат на IPS екран, от LG ще трябва да измислят сепарирано осветяване на дисплея, което може да е по - летният вариант

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 

да не се шегувам. Аз току що разбрах как му е името н това.
Пиши в гугъл lg g4 burn in Има един пич където opera му е ебала мамата на дисплея.

(2016-02-10, 20:50:57)jorrddan написа:  LG G4? Само дето при IPS няма как да има такъв проблем. Самият принцип на работа, изграждане на образа и метод за осветяване изключват прегаряне.
Нещо си се объркал.

Как да няма , колега? В грешка си. Всеки екран може да прегори ,ако стои достатъчно дълго на статично изображение. Педи години работих в ТМ и толкова екрани с отбелязано съм видял... всякакви (crt ,  lcd ,  lcd ips и т.н... ). Айфоните имат демо бройки по магазините на операторите и някои от тях стоят по цял ден на едно изображение. Така хубаво са прегорели... Самсумг също имат демо бройки и те имат статични елементи дето стоят по цял ден и имат отбелязано. Всички видове екрани могат да прегорят ,  но трябва доста време да го държиш да показва нещо статично на едно и също място.  Прегарянето при ips въобще не е от подсветката. То даже при lcd не е прогаряне ,  но ефектът есъщия.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)