Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Asus Zenfone 2 (ZE500KL) Laser

Днес, след поредната проба на андроид 6, установих, че СМС може да се изпраща само от едната сим карта, като в настройките се задава коя от двете да е. Не знам дали това е простотия на Асус, или на андроида, но е още една причина да си стоя на андроид 5. Значи, ако едната ми карта е служебна, а другата лична и изпращам смс-и и от двете - нъцки.
В 6 също така липсва уиджета за Диспечер на задачите, което не е болка за умиране, но аз лично си го ползвам и ми е полезен

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
Аксесоари

Тая 6- а направо е забравих за лазера много е смотана.Ако едната карта е само за обаждане а другата за мобилни когато се ползват мобилни другата ще приема ли обаждане?Преди бях на този вариант но не съм тествал а сега се ползва само с една.
Цитирай

Аз не съм ползвал досега две сим карти и не знам как седят нещата там с двете версии Android. Знам само, че при 6 бяха махнати две приложения. Но това не е никакъв проблем, защото в google play си ги има и ги инсталирам ръчно. Но ми харесва как се държи 6-цата.
Цитирай

Весела Коледа на всички.
Цитирай

Весела Коледа и честита нова година!

Днес се появи ново двайсе: Свързвам телефона с компютъра (USB кабел) и компютъра не вижда файловете на SD картата. Виждат се всички папки, но като ги отворя - празни. А всъщност не са празни - с файловия мениджър на телефона се виждат. Включих флашка, прехвърлих файловете на флашката и от нея - на компютъра. Значи файловете са си там. Рестартирах телефона, вадих и слагах картата памет, проверявах дали всичко е включено - не и не. Файловете в паметта на телефона се виждат, само тези от картата - не. Остава последен вариант да форматирам картата памет... Някакъв акъл преди това?

Слагам скрийншотове на една и съща папка - как се вижда на компютъра и как - на телефона.


Прикачени файлове Миниатюри
       
.jpg Без име.jpg Размер: 63.1 KB  Сваляния: 14

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Евентуално това че го вижда като CD може да пречи,аз имах проблем с него още в началото като взех телефона.Първо спрях от телефона някаква програма на асус за свързване с комп-а (PC ...нещо си там)после по съвет на някой от форума може и ти да беше зададох от компа когато се свържат как компа да отваря(разпознава) устройството нали излизат няколко опции в един прозорец.Знам че малко тъпо го обясних но ти ще се светнеш сигурен съм.
Цитирай

Странна работа. Един познат имаше подобен проблем, само че с флашката.
Когато идваше при мен да му качвам музика на флашката и в неговата флашка показваше, че няма нищо (само заета памет и някакви папки). От друга страна, когато слагаше флашката в DVD-то и там четеше музиката от нея, а на компютъра не. Дават дясно копче на мишката в устройството на флашката, за да сканира за грешки. Показваше, че има грешки и след като ги сканирах - тогава вече се появяваше и музиката. Това всеки път когато човека идваше при мен.

Не съм сигурен дали е подобна при теб причината, но няма да ме учуди ако нещо е от SD картата. Пробвай я ако можеш на друг телефон с друг USB кабел.
Цитирай

И това е вариант, случвало ми се е на уиндоус 7 но след скниранв на фшашката повече не е имало грижи.
Цитирай

Форматирах картата в телефона, прехвърлих обратно всички файлове и папки и сега компютъра ги вижда. Ще видим как ще е с новосъздадените след това файлове (примерно като направя снимки с камерата) - дали ще се виждат...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

След година ползване на телефона, батерията започна да пада доста стремително. Ако някой е купувал батерия, може ли да препоръча нещо? Гледам в алиекспрес, но не съм много ориентиран, а и има противоречиви отзиви за търговците и батериите, та затова търся съвет от хора с личен опит.
По принцип предпочитам да си я купя от България, но само на едно място се предлага някакъв заместител 1800мАч, което не ми върши работа.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Пробва ли гимнастики с телефона преди да се предадеш?Моя правеше подобни мизерии и забелязах че приложението за времето си губи настройките и минава в автоматична актуализация при положение че съм задал ръчна не знам каква беше причината но се случи няколко пъти и го махнах.
Цитирай

Правих хард ресет и като че ли стана малко по-добре. Ще следя днес от пълно зареждане колко ще изкара. Голяма суша с тези Лазери! За стария Zenfone 5 си купувах аксесоари от Одрин и Истанбул, но сега при тази ситуация май няма скоро да отида Smile

Нещо подозрително в тази оферта?
https://www.aliexpress.com/item/2016-Rel...9.8.qlZGfE

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Супер и отзиви има взимай не се чуди.Аз поръчах един протектор някъв нов вид уж да покрие добре новите извити стъкла да видим ще дойде ли какво ще дойде
Цитирай

Как ви се държат батериите след последният ъпдейт - WW-13.1010.1612.53? Моята от 7 до 15 часа следобед макс е паднала на 15%. Преди нямаше проблем да изкара цял ден.
Цитирай

Аз си стоя на андроид 5, защото със шестицата не се понасяме взаимно. Ако някой ми каже поне едно нещо, с което 6 е по-добре от 5 за този Асус, ще го черпя една бира.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

(2017-03-09, 21:05:29)Tasho2255 написа:  Как ви се държат батериите след последният ъпдейт - WW-13.1010.1612.53? Моята от 7 до 15 часа следобед макс е паднала на 15%. Преди нямаше проблем да изкара цял ден.

При мен след последният ъпдейт е перфектна.При моето ползване без да изключвам wifi с предишната версия един ден,сега 2 дена.Сега съм много доволен.
Цитирай

Един проблем, споделен в ZenTalk форума, ме накара да се замисля върху следния казус:
На един пич му донесли брикнат Лазер, който зарежда до логото и толкова. Човека инсталирал стокови ромове с AFT, но резултатът останал същия. Проблемът е, че той не знае с какво SKU е телефонът - дали WW, CHN или TWN.
Та, въпросът е - може ли чрез IMEI и/или серийния номер да се разбере с какво SKU е бил телефонът? И може ли да се ънбрикне без да се знае SKU. Не съм много вещ в тая част, но ако евентуално се инсталира boot.img и стоково рекавъри, това би ли помогнало?

Ето я темата, ако на някой му е интересно: https://www.asus.com/zentalk/thread-138087-1-1.html

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Имам следният проблем.Само един контакт ми е в телефонния указател и при входящо и изходящо повикване с него се изтрива от регистъра.След приключване на разговора набързо се изписва:имате скрито повикване,което ще бъде изтрито по-късно от регистъра.Не можах да открия как се деактивира това,а и не си спомням да съм задавал такава настройка.

Redmi Note 7
Цитирай

Ако изтриеш номера от телефонния указател и го добавиш отново, дали нещо ще се промени?
Номерът в кой телефонен указател е - Гугъл акаунта, телефонна или СИМ?
Настройката за скрит номер по принцип е само за следващото обаждане и не се задава постоянно за един номер или за всички обаждания, освен това касае само изходящите обаждания.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Принципно е в телефонния указател(този на телефона),за да мога да му присвоя тон на звънене и е синхронизиран с гугъл акаунта.Ще опитам да го изтрия и добавя на ново.
p.s.
Изтрих го и го въведох отново в указателя на устройството,но пак излиза това съобщение.Поне към момента го помни в регистъра на обажданията.

Redmi Note 7
Цитирай

Проблемът си остава Sad

Redmi Note 7
Цитирай

Като влезеш в контакта, има бутонче с часовник и слушалка върху него. Вероятно е в син цвят - цъкни върху него, за да стане като другите.
Цитирай

Тцтцтц.... Smile,благодаря.

Redmi Note 7
Цитирай

Днес си взех една батерия 2400мАч, за да заменя старата 2070мАч. Забелязах, че новата се зареди до 89% и до там - показва че зарежда, но процентите не мърдат. Влязох в рекавъри и изтрих кеша - вдигна на 90%. Сега следя дали ще вдигне още, но бях чел някъде какво се прави в такива случаи и не мога да се сетя къде съм го чел - кеш ли се триеше, нещо друго ли... Някой наясно ли е с тези процедури, или да пробвам с хард ресет?

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Положението е без промяна - 89%. Калибровах, правих хард ресет - все тая. Иначе батерията държи стабилно, но ме притеснява това, че след като стигне тези 89% индикаторът продължава да показва, че върви зареждане - да не стане някой сакатлък.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)