Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията в Android 6.0 (Marshmallow)

Сега ще го пробвам това с локейшъна но ме съмнява да е от него.Вчера пак го флашнах на чисто и пак същия проблем днес, държи ми 60-70% на Android OC нещо го държи постоянно буден също така като сложа снимка на контакт при звънене неми я вади и wi fi се бъгва, някакви идеи или да сменя рома.?

LG G3 Titan 16gb (MarshMallow 6.0 v30f) - Samsung 64GB micro SD Card EVO Class10
Цитирай
Аксесоари

За снимките да не би да ти са се дублирали контактите няколко пъти? При мен поне беше така. Версията иначе е перфектна и батерията си държи доста, особено с изключен location(няма и как да е иначе).
Цитирай

За сега 30F е сравнително най-добре. Но е желателно да се върнат заводски настройки, както и да се ползва локация, само при нужда...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

Снощи върнах близалката и после пак флашнах ММ 30f и се оправиха нещата вече всичко си върви по мед и масло рома е страхотен..!!

LG G3 Titan 16gb (MarshMallow 6.0 v30f) - Samsung 64GB micro SD Card EVO Class10
Цитирай

Ето нещо от мен с постоянно пуснати wifi и gps и екран на 20-70% яркост с официалния android 6.0


Прикачени файлове Миниатюри
       

Honor 90 - 12/512
Цитирай

Здравейте колеги,
от 2/3 месеца имам G3-ка и съм много доволен от телефончето, след като го купих веднага минах на ММ и нямам впечатления от батерията при Android 4 и 5, но не знам дали аз си въобразявам, но батерията си пада сравнително бързо (то не, че аз не го ползвам за да пада...) 
Давам пример: 
Батерия 10% налична енергия
Използвана 22ч. и 37мин.
Екран - 3ч. 27мин. 50%
Система Андроид 1ч. 8%
ОС Андроид 30мин. 6%
Гласови разговори 47мин. 5%
Facebook 24мин. 4%
AliExpress 7мин. 4%
Неактивен тел. 19ч.18м. 3%
Chrome 22мин. 3%
Клетъчна готовност 7мин. 3%
Празен процес (без име) 20мин. 2%
Massenger 6мин. 2%

*В статистиката не виждам ползваната от мен камера за запис на UHD около 3/4мин. и няколко снимки

Как ви се струва резултата?
*Прави ми впечатление, че рамта е заета през цялото време на 97% и има ~60мб свободна - не е ли прекалено заетата рам?
-На видеа с къстъм ромове забелязах, че ММ е с свободна 400/500мб раб...

SE G700 Symbian UIQ > iPhone 3G 8GB iOS 3.1.3> Sony Ericsson X8  > HTC Desire X  > Alcatel One Touch Idol 2  > Huawei P9 > Huawei P10 > Huawei P20 Pro > Samsung S22 Ultra 
Цитирай

Нормален е резултата, ползвай си го със здраве.

Sent from my XT1580

 
Цитирай

Колега Phenomenon явно твоят G3 е 16GB с 2ГБ Рам. Моят е с 3GB Рам и имам постоянно свободна 900 или 1100Мб Рам памет. Впрочем ползвах малко на един приател G3 с 2ГБ рам и забелязах че работи по бавно от моя който е с 3GB. Явно си има значение и това кой е с 2 и кой 3 GB Рам памет, особено като са инсталирани повече приложения.

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


Цитирай

Нещо ми тормози батерията.
Система андроид ми е на 1во място по оотребление.
Бях с 30с и всичко беше ок няколко месеца. После нещата се промениха . Изведнъж с-ма андроид стана най голям консуматор. Веднага му флашнах 30f и за няколко дни като че ли беше ок , но после пак стана същото. Някакви съвети. Не ми се први хард ресет

Samsung S23+
Цитирай

apapazov, за начало опитай със слагане на отметката на ограничете приложенията на заден план, в пестене на енергия се намира.
това при мен за момента оправи малко нещата, но реално някъде нещо държи някоя от програмките, скрити зад Система android.
Цитирай

Я да питам едно въпросче... Значи, по принцип батерията ми прави по 4 часа дисплей при не особено натоварена употреба. Днес обаче, при адските жеги вън, беше доста позагрял телефонът, батерията сеърши много бързо, не стигна и до 2 часа на дисплей, а изобщо не съм го товарил - 1-2 обаждания, малко браузване, малко вайбър. Възможно ли е да е от жегата, в смисъл, че това загряване може би точи бързо батерията... И още нещо - от вчера съм с един доста дебел противоударен кейс, дали е възможно той допълнителни да влошава нещата с охлаждането, един вид телефонът да загрява още повече и заради него?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Цитирай

Ти как си мислиш с този дебел кейс, по твойте думи ?

        
Цитирай
Smile 

Ако облечеш вълнен пуловер при 35гр,дали ще спомогне за загряването ти? Big Grin
Цитирай

Здр. колеги , имам едно запитване относно Android System.Постоянно ми е на високи проценти 29 -35 % и т.н.Знам че има много въпроси как се оправя но до сега отговор не съм видял конкретен,видях кой app s ми стоят включени но отново проблемът е на лице.Всичко съм забранил location,camera, mic , но нещо го държи буден , ако можете да помогнете със 30c съм, някоя програма да видя какво го държи буден.Благодаря предварително.
Цитирай

И при мен със 30с и 30f и с Fulmics 5.1 си стоеше буден постоянно.. Само при рестарт се оправя но за 2- 3 дни и после пак!

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

         Samsung i9000 Galaxy S------Asus Memo Pad HD 7-------LG G3 16GB TITAN Marshmallow 6.0 [stock 30n+Xceed kernel]
Цитирай

Ясно ,значи рестарт мерси колега. Smile
Цитирай

Здравейте, 
От няколко дена съм собственик на LG G3. На първи впечатления телефона е много добър, но забелязвам много бързо падане на батерията без да играя само нормално ползване (Интернеи чат). Нормално ли е това в началото докато батерията се калибрира? Прилагам снимка.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Nexus S with ICS 4.0.3
Цитирай

Ако си с нова батерия - изчакай няколко цикъла разряд-заряд.

Sent from my XT1580

 
Цитирай

(2016-07-09, 15:34:00)NoMaD написа:  Ако си с нова батерия - изчакай няколко цикъла разряд-заряд.

Sent from my XT1580
Аз не съм с нова батерия, андроид систем ми държи 15%,някой намери ли решение


Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Цитирай

(2016-06-22, 23:35:03)CursedSoN написа:  Здр. колеги , имам едно запитване относно Android System.Постоянно ми е на високи проценти 29 -35 % и т.н.Знам че има много въпроси как се оправя но до сега отговор не съм видял конкретен,видях кой app s ми стоят включени но отново проблемът е на лице.Всичко съм забранил location,camera, mic , но нещо го държи буден , ако можете да помогнете със 30c съм, някоя програма да видя какво го държи буден.Благодаря предварително.
При мен е на 15 %, а беше на 8% до преди дни, някой намери ли решение?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Цитирай

Доста съм доволен от батерията на телефона(в сравнение с xperia v, която зареждах по 2-пъти на ден  Big Grin) Това ми е първо разреждане на батерията с v30f, преди това с v30c пак издържа към 4 часа. Телефона вкъщи е свързан с wi-fi, а навън ползвах 3G с включена синхронизация. 
       
Незнам защо обаче като съм сменил езика на телефона на английски се усеща по-плавна работа в менютата отколкото когато е на български. Особена разлика се усеща в контактите.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Сложих на чисто 30f преди това бях с 30c и немога да направя повече от 2.30 дисплей.Ползвам само скайп  браузване и разговори към 30мин до 1 час.Мисля ,че батерията е за смяна ,но бихте ли казали от къде да си взема хубава батерия от бг?

SAMSUNG GALAXY S21 ULTRA
Цитирай

(2016-07-18, 23:23:06)nasttii написа:  Сложих на чисто 30f преди това бях с 30c и немога да направя повече от 2.30 дисплей.Ползвам само скайп  браузване и разговори към 30мин до 1 час.Мисля ,че батерията е за смяна ,но бихте ли казали от къде да си взема хубава батерия от бг?
За мен няма голяма разлика между 30f и 30c или поне е незабележима. Ето няколко линка за батерията пише уж че е оригинална, но колко е вярно не се знае  Big Grin
тук тук тук

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

всички,абсолютно всички идват от китай.тази оригиналната като е толкова на лг защо изкарва макс 2 години.$10 има същите батерии в алито,поне минават тестовете от руснаците и са идентични с тези на мост
Цитирай

Аз си взех от Citytel и за сега съм доволен. Имах проблем с чести рестарти, но се оправи след смяна на батерията. Имай предвид, че посочената сума е без цена на доставка. Иначе са коректни, обадиха ми се да потвърдя поръчката и на следващият ден батерията беше при мен.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)