Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ръководство] Ънбрик нa HardBrick-нат LG G3
#1

Всичко правите на собствена отговорност! Прибягвайте до този метод само в краен случай! Прочетете внимателно урока преди да започнете!!!

Първо, какво е е hard brick? Hard brick-нат телефон, е телефон който не буутва или е забил в boot loop, или има "security error" И не може да "влезе" в recovery или download mode!

Необходими материали:
- Брикнат LG G3
- Оригинален USB кабел (или някой който знаете, че работи)
- Жичка, с която да "свържете" пиновете (безопасна игра също върши работа)
- Qualcomm high speed usb drivers
- BoardDiag by willcracker
- TOT файла (http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2...55+TOTs%2F ето от тука се теглят .dll и TOT файла според телефона)

Първо трябва да инсталирате Qualcomm high speed usb драйверите.
Ако сте с 64 битова система, ще трябва да изключите подписването на драйверите. Ето как:
1. Отворете command prompt (cmd) като администратор (десен бутон -> Run as Administrator)
2. Напишете командата:
Код:
bcdedit -set loadoptions DISABLE_INTEGRITY_CHECKS


3. За да приключи процеса въведете следното:
Код:
bcdedit -set TESTSIGNING ON

4. Рестартирайте и сте готов
Ето линк към драйверите:
- за 32bit-a ОС
- за 64bit-a ОС

Започване на процедурата
 
1. Отворете телефона и извадете батерията. Премахнете горната половина на корпуса на телефона. Не е необходимо да се премахне долната половина (там където е USB-to). Също така не е нужно да се отстрани винта до камерата. Ако го направите, го отделете, понеже е с различен размер Smile!

2. Ще видите един голям метален "щит". Трябва да го премахнете. След като приключите, не забравяйте да го сложите обратно!

3. След това трябва да свържете "пиновете", както е показано на снимката. Докато са свързани, вкарайте USB кабела в телефона. Бройте до 5 и след това махнете жицата/иглата. Вижте снимката отдолу (игнорирайте Ethernet Connector-а)

[Изображение: attachment.php?attachmentid=3357281&d=1433975169]
4. Отворете Device Manager-a. Телефона трябва да бъде показан под "COM Ports" като Qualcomm 9008 (COM #). Ако не е така, пробвайте пак 3-та стъпка. Когато проработи, запомнете числото на COM порта, тъй като ще ви трябва по-късно.

5. Стартирайте BoardDiag by willcracker като администратор. Разархивирайте TOT файла (може да отнеме малко време. Нещо от сорта на 10 мин (в зависимост от компютъра)).
[Изображение: attachment.php?attachmentid=3357286&d=1433975261]
6. Трябва да зададете на програмата COM Port-а, който видяхте в т.4. и папката където разархивирахте firmware-a. Бъдете сигурни, че AP Chipset ви е B2 (MSM8974AC)!
[Изображение: attachment.php?attachmentid=3357287&d=1433975261]
7. След като се разархивирали firmware и сте задали правилния COM Port в програмата, трябва да сложите "чавка" на "AP" и "EMMC". След това натиснете Start. Не променяйте/избирайте нищо друго! Програмата трябва върне съобщение "PASS". Aко изкара грешка, значи не е dload mode и трябва да повторите процеса с жичката.

8. Флашнете всички дялове с изключение на Cache, System, UserData и Sbl1.
Sbl1 трябва да бъде флашнат по-късно.
Можете и System, UserData и Cache да флашнете, но отнема много дълго време, така че не е препоръчително. По-добре е после да вкарате телефона в download mode и да направите full restore със LG Flash Tool.
[Изображение: attachment.php?attachmentid=3357288&d=1433975261]
9. След като приключите флашването на партишъните (един по един), сложете батерията обратно и флашнете Sbl1. Телефона ще се рестартира и ще се опита да буутне в Android. Ще бъдете в bootloop, но би трябвало да можете да влезете в download mode и recovery. 

10.  След  като го вкарате в download mode,  флашнете kdz файла. За повече информация прочетете темата: [РЪКОВОДСТВО] Връщане към Стоков Ром (Stock Firmware), или Ънбрик нa LG G3 D855

Забележка: Ако получите съобщение за липсващо dll трябва да изтеглите и инсталирате следното Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86) [/color]

Оригинална тема: [GUIDE][FIX][DISCUSSION] LG G3 Hard Brick Recovery

П.П.2 Благодаря за асистенцията на @Napushen-Buhal!

Бонус - В случай че не успеете да ънбрикнете своето LG G3 направете следното

1. Теглите този инструмент http://www.androidbrick.com/download/and...ck_g3_fix/ (парола: osmanusta123* ), на който идеята е да ви каже дали сте направили правилно късото съединение Wink
2. Използвайте тази точка вместо т.4 от горното ръководство:
- Стартирайте Device Manager
- Стартирайте и androidbrick_g3_fix
3. Окъсете G3-ката както е показано в т.3 в горното ръководство. Тука има два сценария
3.1. Ако получите "Not Ready" както е показано на снимката,[Изображение: attachment.php?attachmentid=3808581&d=1468143035]
трябва да извадите USB кабела (и може би да го вкарате обратно) и да опитате да го окъсите за малко повече време(или докато не светне "Ready" ):
[Изображение: attachment.php?attachmentid=3808582&d=1468143035]
3.2. След като получите надписа "Ready", продължете от т.5 на ръководството по горе
!...И това е края на инструмента androidbrick_g3_fix, който не трябва да бъде използван за самия ънбрикващ процес...!

Оригинална тема/мнение: http://forum.xda-developers.com/showpost...tcount=574

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво за бързия и чудесен превод Smile Като човек минал процедурата ще помагам с каквото мога, ако някой  повтори моята глупост да използва autorec за marshmellow Smile

LG G3 D855 16GB Android 6.0 Marshmellow
Цитирай
#3

Това означава ли че си си оправил тела?Като прочетох темата бая флашване ще падне.
Цитирай
#4

Оправих го, да, макар че беше абсолютно умрял... все едно си му извадил батерията. Темата изглежда малко дълга и страшна на пръв поглед, но реално ми отне 15-20 минути всичко. Не включвам предварителната подготовка де... теглене на файлове, инсталиране на програмата и драйвърите, рестарт и т.н.

За т.3 между другото, там където трябва да се свържат пиновете използвах безпоасна игла, като и махнах "заключващата" част, така че да имам два остри края и мисля, че така е по-лесно, защото пиновете са наистина малки. И първо свързах usb кабела после си играх с окъсяването на пиновете, защото не виждам как се пъха кабела без да се размести дори малко телефона.

LG G3 D855 16GB Android 6.0 Marshmellow
Цитирай
#5

И моя е посъщия начин само че вече го бях пратил на сервиз, и ще видя какво ще ми отговорят от там.Можели да те ползвам като консултант ако не направят нищо от теленор? Примерно по скайпа ще е по-лесно,ако си съгласен прати ми скайпа ти защото не съм постоянно на компа.
Цитирай
#6

@sandik, най-вероятно ще ти сменят дънната платка Big Grin. Или ще ти дадат нов телефон. Те не могат да не направят нищо (ако е гаранционен) Wink. Но все пак, можеш да си направиш подготовката - драйвери, програми, kdz и ТОТ файловете и т.н Wink

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#7

napu6en-buhal ми е скайпа, но трябва да е вечер, че през деня съм на бачкане и няма как. Залагам, че от сервиза ще кажат нова дънна платка Smile Гаранция имаш ли?

LG G3 D855 16GB Android 6.0 Marshmellow
Цитирай
#8

Да имам но все си намират нещо да намерят косур
Цитирай
#9

Тела ми е готов,сменили са му платката и сега си имам чисто нов тел Big Grin
Цитирай
#10

Хаха честито Smile И при мен се получи така, че ги изгърбих с една xperia, но там цената на платката беше по-висока от цената на целия телефон, а такива експерии вече нямаха и така се оказах с LG-то... кофти е, че ги гърбим за неща, които сами сме си направили от една страна, от друга страна те колко ни гърбят... ама да не отваряме тая тема Big Grin

LG G3 D855 16GB Android 6.0 Marshmellow
Цитирай
#11

Айде сега помагайте че не съм имал взимане даване с LG-та. Хард брик, няма лед, дисплей не тръгва, нищо. ЮСБ-то не отчита нищо като го включа. С тест пойнт накъсо го отчита като qualcomm 9008. Намерих TOT файл, флашнах в посочения ред и след последния файл се рестартира и пак нищо, ни звук ни стон. Мисля си че ТОТ файла не е същия като този който е бил в телефона, нали трябва да са еднакви, а аз дори не знам с какъв андроид е бил до последно преди месец когато е спрял. Горните файлове за 6.0 - линковете не работят и не мога да ги пробвам.
Ако някой има идеи, моля нека сподели.

Вечния бетатестер!
Цитирай
#12

След флаша пробвали дали влиза в Download Mode или поне да върнеш до заводски настройки с комбинацията от бутоните? Обикновено tot файловете са на първите версии с които е излезнал телефона, а при връщане на по-стара версия андроид винаги изпада в boot loop ако не се направи factory reset. Ако успееш да го вкараш в download, може да изтеглиш последния kdz за твоя телефон и да го флашнеш с LG UP. Другото, което се сещам е да си флашнал tot файл за различен модел, например d850, 851, 852 и т.н


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#13

Няма даунлоуд моуд. Направих ТОТ файлове от всички налични софтуери, пак греда. Единствения успех беше че показа логото на ЛГ за секунда и после син екран, но без никакви надписи и пак умря. Board Diag не минава теста на рама. Май ще се търси дънна платка.

Вечния бетатестер!
Цитирай
#14

Здравеите защо ми изписва това An error has occured setting the element data
немога да изкл подписването на драйверите
Цитирай
#15

Ако си с Windows 10 ето >>



Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#16

rado__8 Мерси
А каква жичка много малки тия пинове
Цитирай
#17

Излезна RELINK HS-USB QDLoader 9008
проблем ли е ?

Здравейте обнових андроида към новата версия Marshmallow и след няколко дена телефона ми спря
показа син екран носих го на сервиз казаха ми че не може да се оправи
и въпроса ми е сега кои тот фаил да изтегля за Marshmallow или може и стария
LG G3 D855  16GB
Цитирай
#18

Линка за '' файловете '' не работи ?

Iphone X Space Grey 
Цитирай
#19

Не съм сигурен дали ще може, но флашни ТОТ файла от КК или Лп. Не съм сигурен какво ще стане, така че го прави на своя отговорност!!!
Освен ако някой добър колега не ги е запазил на компа така че да ги качи...
На Г2ката флашнах ТОТ файл от JB и нямах грижи... Не знам дали тука е същото
Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#20

@lockup чети тук - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=3132359

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#21

Там чета колега , но проблема е друг. The tot file of the rom that you were running. (not older not newer same version). Моя беше 6.0 , а такъв тот файл за момента няма.

Iphone X Space Grey 
Цитирай
#22

(2016-09-01, 23:04:00)lockup написа:  Там чета колега , но проблема е друг. The tot file of the rom that you were running. (not older not newer same version). Моя беше 6.0 , а такъв тот файл за момента няма.

Хората пишат, че с друг tot файл им е тръгнало. Ако не намериш за твоят точно и нямаш друг избор нищо не ти пречи да опиташ Smile

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#23

В крайна сметка стигнах до там , че ми излезе в Device manager както трябва,а именно Qulacomm 9008. Обаче на точка 6 излизат 2 различни грешки DLOAD mode  и че не намира устройството.Четох , че в такъв случай трябва да продължа да опитвам с жичката докато не стане. Е да , ама след не знам кой опит видях искра и след това не го разпознава изобщо. Да разбирам ли , че дъното си отиде?




Едит : Оправих се с помощта на тази тема : http://forum.xda-developers.com/showpost...tcount=574 - даже не трябваше да флашвам стоков. Като направих процедурата , телефона направо си стартира ОС както си беше. Има малко бъгчета  ( нещо ми изчезва сигнала през 30 секунди и спира всичко - интернет , разговор и тн. ), но така или иначе смятам да слагам къстъм ром и дано проблема да изчезне.

Iphone X Space Grey 
Цитирай
#24

Здравейте, много ще се радвам ако някой ми помогне. Единственото което подкарва телефона е това 
http://www.androidrootz.com/2014/07/how-...lg-g3.html

пробвах и двата варианта LG Flash Tool 2014 и lg flash tool 1.8.1  но нищо не се получава Bu
Цитирай
#25

Кое не става телефона в какво състояние е и как стигна до там да преинсталираш с кой софтуер пробваш? На кой Windows драйвъри има ли инсталирани?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)