Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталиране на Marshmallow 6.0
#1

Инсталиране на Android Marshmallow 6.0 LG G3 (D855) 16GB и 32GB Версии + Български език! - Прочетете темата няколко пъти ако трябва, преди да извършвате каквито и да е действия!
=======================================================
Моля не правете това, ако  нямате понятие за какво става въпрос, не нося отговорност ако си брикните телефона!!! Не бързайте да ROOT-вате и инсталирате Autorec... Може да доведе до Хард-Брик !
Може би по-нататък ще има начини и то безболезнени, затова изчакайте за нови теми относно Root.
=======================================================

С помоща на XDA За снимки, линкове. За KDZ Файлове от поста на Vargala81. Тествано и работи на LG G3 D855
* Официални KDZ файлове V30b, съдържащи Android Marshmallow 6.0 за LG G3.
16 GB => http://lg-phone-firmware.com/tool.php?idclick=14389 Размер: 1.15 GB | Изключете програмите блокиращи реклами в браузъра ви! като AdBlock примерно
32 GB => http://lg-phone-firmware.com/tool.php?idclick=14390 Размер 1.15 GB    | ако имате съобщения, че неможе да бъде продължено свалянето.
LG Drivers => Изтегляне
LG Flash Tool Software => Изтегляне

** Изисквания:
Компютър с инталиран Windows, 7, 8, 8.1 32/64 Bit. За Linux, sorry Sad --- (*Windwos 10,Vista,XP  Не са тествани с LG Flash Tool !!! (Евентуална грешка: Device Disconnected ))
Visual C++ Ако не ви тръгва LG Flash Tool -> Изтегли
USB оригинален кабел, свързващ телефона ви към компютъра. -Уврете се, че нямате проблеми с портовете, буксите, кабела и т.н. ( дефекти ) !
Заредена батерия, над 50% за по-сигурно! -Не рискувайте с минимален заряд!

*** Начин на инсталиране:
1. Инсталиране на LG Drivers на вашият компютър.
2. Разархивиране на LG Flash Tool програмата в папка по ваш избор. Свързвате телефона към компютъра.
3. Изтегляне на KDZ файловете, в зависимост от параметрите на телефона Ви! 32 или 16 GB. Модел D855.
4. Изключете телефона напълно, изчакайте няколко секунди, задръжте VolumeUP бутона и свържете кабела без да пускате бутона, докато не ви светни екрана.
-> Видео
5. Отваряте LGFlashTool2014.exe с Десен бутон([Изображение: rmb.jpg]), Run as Administrator ( Изпълни като Администратор )

Ще видите следните неща ->
[Изображение: lgflashtool_step1.png]
Оградено в червено SelectType, PhoneMode не пипайте нищо, в синьо изберете KDZ Файла, който сте изтеглили по-горе, Най-добре го сложете в дял С:\ , за евентуални съобщения, че файлът има много дълъг път.
След това натискате CSE Flash, което ще рече, че ще изтрие всякаква информация на телефона и ще запише на чисто Android 6.0. (Не трие номерата от СИМ картата! ) ако имате SD Карта извадете я, копирайте съдържанието на картата в компютъра ви, евентуално може да иска форматиране, след поставянето й в телефона, при новия Android 6.0!
* Normal Flash Надгражда старата ви операционна система на телефона, има хора които нямат проблем с това, но се препоръчва CSE Flash. ( По ваш избор!)

Ще ви излезне следващ прозорец -> Натискате START Долу в дясно.
[Изображение: lgflashtool_step2.png]

И още един досаден прозорец -> Натискате ОК.
[Изображение: lgflashtool_step3.png]

****ФИНАЛ: Чакате да ви зареди до 100% Ако ви излезнат съобщения Cannot conect to the server Не натискайте нищо, въобще не пипайте компютъра докато не ви излезне на телефона Настройките за език и т.н. Smile Smile

< LG G3 Titan 16 GB Marshmallow 6.0 >
Цитирай
Аксесоари
#2

Поздравления за темата .Само искам да допълня ,че след актуализация до MM ,ако някои от вас желаят да се върнат на по-стара версия на Android, няма да могат да направят това използвайки тази програма.
Връщането става чрез програмата LG UP, но за нея ще се направи отделна тема .

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#3

"На въпрос" е граматически неправилно. Останалото не съм го чел, но като цяло принципа на действие е адекватно правилен!

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
#4

Супер тема. Време беше някой да опише нещата едно по едно как стават на български за хората които им е трудно да разберат темите в xda. Само да добавя, че с Windows 10  ъпдейта се прави с LG UP.

LG G3 16GB Titan Android 6.0 Marshmallow
Цитирай
#5

И на мен ми правеше проблем Lg Flash Tools на windows10, но пък един колега каза, че при него нямало проблем. Може да става при някой, но все пак да си имате едно наум ако нещо не се получава.

LG G3 D855 16GB Android 6.0 Marshmellow
Цитирай
#6

Вчера инталирах ММ чрез стъпките в темата. С Windows 10 съм, нямаше никакви проблеми при инсталирането.

Nexus S > Moto G > LG G3 > Iphone 6S > Huawei p10 + Sennheiser Momentum 2.0
Цитирай
#7

А тряба ли руут или някакво друга интервенция или може върху напълно стоков ром

LG G3 32GB & Google Nexus 7 (2013)
Цитирай
#8

Не трябва нищо друго, освен да се спазват стъпките описани в темата

        
Цитирай
#9

Не мога да изтегля KDZ файла.Може ли да го качите някъде?

Samsung Galaxy Note 10 Plus
Цитирай
#10

Хммм, забелязах, че и двата файла са еднакакви, покзва и на двата линка 1.15 след свалянето... няма го тоя 1.2 ГБ, и в LG Firmware е общ за всичките модели на D855 без значение колко гигабайтов е телефона.
Ето резервен линк https://drive.google.com/open?id=0B06I7E...VBMUjJ4TVE уж за 16 ГБ версия, ако стани и за 32ките, някой да потвърди! И ще редактирам горе.
---
Направих Checksum проверка и на двата линка, файловете са абсолютно еднакви Wink

< LG G3 Titan 16 GB Marshmallow 6.0 >
Цитирай
#11

Да, има нещо такова, аз съм се подлъгал, че единия файл е 1.2 GB. В LG Firmware линковете са различни, на единия пише
6PO/POLAND V30B LGD855 който би трябвало да е за 16 GB, а другия е
POL/POLAND V30B LGD855 който трябва да е за 32 GB.
Но май нямат никаква разлика, освен, че са наразлични url адреси.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#12

Имаш сериозен пропуск. Не си написал, че телефона трябва да се вкара в Download mode.
Пробвах 5 пъти докато телефона работеше и се чудя защо нищо не става.

Honor Play


Цитирай
#13

Никога не съм ползвал Download mode, директно си тръгва. Пробва ли с отключен дисплей, преди да почнеш процедурите? Wink

< LG G3 Titan 16 GB Marshmallow 6.0 >
Цитирай
#14

Ето и от мен един линк за MEGA и на двете версии
https://mega.nz/#F!zBQynCAA!IyetaiQavUPoHWpqlS5UhQ

xnuclear, вероятно ти е активирано USB отстраняване на грешки/неизправности, за това си нямал проблеми. Аз обаче винаги си влизам в Download Mode и тогава флашвам и до сега никога съм нямал проблем.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#15

Явно там ми е била грешката, но откъде да знам. Извинявам се. Smile

Honor Play


Цитирай
#16

Vargala81, чистак нов от кутията изваден, дори не беше активирано менюто на разработчици, незнам как е станало тогава... Wink
Телефонът, самичък се изключи и си влезна в download mode.

< LG G3 Titan 16 GB Marshmallow 6.0 >
Цитирай
#17

Май няма да дочакам OTA ъпдейт за ММ. Има ли български език?
Цитирай
#18

Има български.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#19

Хайде промених малко нещата... с Download Mode... Варгала ако се сетиш нещо редактирай темата Big Grin

< LG G3 Titan 16 GB Marshmallow 6.0 >
Цитирай
#20

Промених само размера на този за 32 GB, тъй като съм се объркал, че е 1.2 GB.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#21

За 4:35 сек. стана на 32GB версия по метода на колегата .Телефона сам се вкара в download mode

LG Nitro HD,LG Optimus G E975 ,LG G2, LG G3/32GB,LG G5
Цитирай
#22

Здравейте! Искам да помоля за малко инфо - българският език по време на инсталацията ли се избира, или след това от настройките на телефона?
Благодаря предварително!

Huawei P30 Pro Black
[Изображение: Huawei-Logo-702x262.jpg]
Цитирай
#23

По време на инсталацията не се пипа по телефона, след това при настройките, можеш да избереш желаният език.

HTC Desire HD/ Lg G3 32gb/ Lg G6
Цитирай
#24

С 6.0 телефона лети!
Препоръчвам!
Цитирай
#25

Имам един въпрос: Ако флашна с този KDZ файл за в бъдеще ще получавам ли ОТА ъпдейти?

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)