Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Aliexpess
#26

(2016-01-07, 23:48:27)niko написа:  Не искам некви ши**ни китайци да ме принуждават за едни боклуци дето струват 10лв да регистрирам карта в разплащателната им система и да пращам снимка на личната карта.

Ама в същото време се радваш, че струват 10 лв. и затова купваш от "ш*баните китайци", нали?

Извинявай, не се сдържах.
Цитирай
Аксесоари
#27

1. Всички плащания към Aliexpress в Европа минават през банковите сметки на групата във Великобритания!
2. Няма изискване задължително да се запазва в профила ви информация за картата!!!
3. Сайтът сравнява името на получателя и имената на притежателя на картата. Ако има разминаване, изисква въвеждане на 3D паролата за сигурност на картата.
4. Ако често плащате с чужда карта или правите такива опити, които се провалят с 3D проверката, сайтът иска документ от вас, с който да удостоверите, че вие сте законният собственик на картата!
5. Риск от хакване винаги съществува, но затова има процедура за оспорване на транзакция, а от тази година MasterCard има и допълнителна застраховка за бързо възстановяване на източени средства!

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#28

И това не е вярно. Батериите са опасен товар, който задължително трябва да се декларира. Може да си се изпраща и на тук и оттук.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#29

@jorrddan, при теб може и така да е. Две такива поръчки от Али имам, които си ги получих на пощата без проблем и декларации също.

 
Цитирай
#30

Чудно ми е какво е това недоверие, някак насложено в/у китайците? Дайте сега и ние по примера на Американците, които им правели някакви проверки и се заяждаха с Huawei и ZTE относно сигурността. Ама ако не беше китайско, а американско нямаше да се съмнявате, нали? Те Американците туй чакат, явно сънуват те да са центъра на покупко-продажбата като Китай, ама уви-няма. Ali-то (адаши?! Big Grin) е един от най-големите сайтове (че може и най-големия китайски), също както DHgate (с които имам опит, и коректността е на топ ниво). Не виждам място за притеснения, само защото са китайците, и защото американците всяват някакви съмнения в тях (но нямат нищо против тънките им цени, нали?!).
Цитирай
#31

Нямам никакви притеснения във финансов план, а и винаги са се държали коректно хората и не въднъж са ми благодарили, че купувам от тях, без оглед на това дали стоката е за $1 или $10. Конкуренцията при тях е жестока, много са - клиенти за всички не стигат, затова друг начин просто нямат. Няма да е зле и българските търгаши да се понаучат от тях на някои и други обноски в търговията.

 
Цитирай
#32

Китайците имат уникални цени, дори за една бройка, от които могат да се учат "големите". Правил съм си сравнения между AliExp, DHgate и Tinydeal и съм намирал уникални неща, смартфони с Full HD екрани и 4 ядра по стотина долара, плейъри по 6-7 долара, Smart Watch-ове по 20 долара, и това за единични бройки, а цените на едро са още по-голям уникат-100 плейърчета излизат по доларче на бройка. Как да не им се накефиш? Аз съм им фен.
Цитирай
#33

(2016-01-26, 20:53:59)alisali1234 написа:  ...

Али ама ти вярно нямаш/губиш връзка с реалността ... 2ра тема те хващам вече ... Недей толкова първосигнално и буквално ... вникни в смисъла на написаното, чети и между редовете, търси скрит смисъл (имали и какъв е), разгадай използваните изразни средства ... с едни и същи думи с различна интонация могат да те похвалят или нахокат ...
Извинявай и аз не се сдържах ...

Батериите са опасен товар да ... няма значение посоката ... декларацията на плика трябва да пише че са батерии и имат някои ограничения във въздушната поща.
Цитирай
#34

@bodonance, не видях този начин при поръчка, в повечето случаи такъв вид стока я изпращат с кораб - и при мен беше така, но това беше преди 3-4 месеца.

 
Цитирай
#35

The international regulations applicable to air shipments of lithium metal batteries have changed. Compliance with the new regulations is mandatory effective January 1, 2015.

The regulations, published by the International Air Transport Association (IATA), prohibit transport of lithium metal batteries (shipped without equipment) on passenger aircraft.

http://www.scmp.com/article/708463/air-m...complaints



Мисля имаше и още ама нещо не ги откривам, а от 01.04.2016г. ще влизат нови правила за тях ...
Цитирай
#36

Е, който е решил да поръчва, докато все още има възможност, че после....

 
Цитирай
#37

Е, на мен ми се случи. Веднъж поръчах 3 батерии от щатите за фирмата в която работя. Веднага поискаха потвърждение, тъй като съм щял да чакам 5 - 6 месеца, а имало и шанс да не ги получа, понеже това било опасен товар. Всъщност ги получих за две седмици, но ме предупредиха друг път да поръчвам такива неща от другаде.
Просто споделям личния си опит. Не ми се вярва продавачът да ги е пратил в този вид.

Doogee S30
Цитирай
#38

Батерии от Алиекспрес съм поръчвал и получавал неведнъж-без никакъв проблем.По този начин съм рециклирал много батерии за лаптопи,пакети за винтоверти и други неща.Не ми се е налагало да пускам „диспут“ и да оспорвам .

П.П. Току що пуснах диспут и очаквам да видя какво ще се случи. За всеки случай съм си приготвил чаша студена вода... Big Grin Big Grin Big Grin

Получих това:
Dear friends
We give you back $ 5 as compensation okay?
We just go back a little coat
Please understand that we seller
Thank you

Чудя се да продължавам ли да искам по-голяма компенсация или да „кандисам“ на тези 5$?Вие как бихте постъпили?

Xiaomi Mi2S 2/32 -> RedMi2 2/16 -> Mi4C 3/32 ->Mi8 6/64 
Цитирай
#39

19 си платил, а ти предлагат 5??? Аз не бих приел, повдигни диспута на по високо.
Цитирай
#40

Повдигай диспута, приложи снимки с обяснение за ситуацията и не се занимавай повече с тях.

Motorola DEFY MB525.->Samsung Galaxy SII i9100->Мotorola RAZR XT910->LG 4x HD p880->LG G2 D802->LG G3 D855
Цитирай
#41

Също не пропускай да споменеш, че и другите батерии не държат ток. Тези кучета марка, държат ток само в началото, после за нищо не стават. Явно е че твоите са заминали.
Цитирай
#42

Пореден диспут в моя полза върнати пари + право да задържа стоката ако дойде ...
Особено внимание към търговеца DENLAI Group Co., Ltd ... среща се и като YAN baby ... та имайте едно наум с него ...
Цитирай
#43

@todesto натискай ги до последно и не се съгласявай с това, което предлага продавача, а чакай решението на Алиекспрес.
Аз поръчах гръб за колега за 5$, пристигна съвсем друг от поръчания. Продавача предложи да върне 1$ и да задържа гръбчето и аз отказах. Алиекспрес предложиха или да го върна и да ми дадат 5$ или да си го оставя и да върнат 4$ избрах второто.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#44

Да има някой представа как да си прехвърля пари в  акаунта си на PayPal от собствената си дебитна/кредитна карта?

 
Цитирай
#45

Би трябвало да има точка Deposit в менюто.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#46

Не намирам такава опция. В Профила ми има само Payment settings - Paying online - Choose how you prefer to pay at other sites.

 
Цитирай
#47

How do I add money to my PayPal account from my confirmed bank account?

You can add money to your PayPal account from a confirmed bank account. You can’t fund your PayPal account with a credit card.

За дебитна не знам.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#48

@bobyn, да де, ама т 3. - Click Add money from a U.S. bank account. А другото : You can't find your PayPal account with a credit card - с една дума излиза, че няма такава възможност. Visslar

 
Цитирай
#49

Май май така излиза.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#50

Някой може ли да каже, ако пазарувам през app-a на Ali какви отстъпки има и как става номера?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)