Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Измама от (служител на) Виваком
#26

Относно договорите , на които не сте се подписвали... няма да разяснявам това как става, но е реалност и е възможно. В Handy го правят често.
Наистина не сме най-анонимните , дори в интернет, и няма да обяснявам как става тоя номер, но можете да имате договори за неща, които дори незнаете какво са, но пък научавате после, като ви дойде сметката за тях. Факт е.
А относно веригите-бил съм и в Техномаркет, да не почвам и тях да ги редя и да ви обяснявам как се прави "промоция", как се работи и там и т.н. От скоро официално е Пеевскимаркет, щото купи 50% дял и от него. Свинята мръсна се ненаяде...въпреки,че винаги е бил там по други начини, но айде и тях не разяснявам (Техномаркет-редовен клиент на Пеевска КТБ, която потъна, същата фирма е на Китов, който го хванаха в измама с телевизори за милиони с офшорни фирми и връзки с потъналото КТБ, Пеевски никога не е излизал от тоя бизнес, просто вече е официален, Китов пък хем е собственик, хем не е).
Абе, затова казвам , че БИЗНЕС в България няма. Тая дума тук я няма и никой не може да ме убеди, че има честни и почтени "бизнесмени" и хора, които знаят да управляват бизнеса си. Тук има лапници, които са готови и г*за на майка си да дадът за някое милионче във фирмата им. Думата "БИЗНЕС" е срамна и мръсна дума в тая държава.
Аксесоари
#27

(2016-01-13, 15:39:24)bodonance написа:  Разсеяност и забравяне ... проблема ти е за медицината ... понеже при теб не е сигурно дали наистина си платил на 23.12 ... от там може да е имало бъг в системата и така ...
С разсеяност и забравяне ... обикновено така става. Другия път вярвам ще си по съсредоточен и помнещ, че даже и ще си записваш ми се струва ...
Иначе да всички (не само операторите) гледат как да те прекарат особено като забележат че не си сам в главата и имаш перка на гащите ...

Е, чак медицински случай не съм. Обяснимо е - точно преди празници, един куп работа в последния ден... Но съм сигурен, че платих, и мацката на която платих си спомням... А това с бъга в системата вече са ми го разправяли мтелите преди време. Но да - когато плащам на Виваком вече ще съм особено съсредоточен. И ще платя в същия офис на същата мърша! Да я погледам в очите докато ми дава касовата бележка.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
#28

Един въпрос?!? Значи платил си, но си забравил и след празниците си отишъл пак да платиш, но са ти казали, че вече е платено, от там си проверил в нета, и пак е пишело, че е платено? (Б*си въпроса!!!) Как товага след толкова дни е анулирана касовата бележка, аз мисля, че това може да стане само на същия ден. И не че ги защитавам, но за 23лв, не ми се вярва. По-скоро е станала някаква грешка в състемата (никога не се знае де).

П.П. Само да вметна, че въобще не ги защитавам, защото с вивата съм имал толкова разправии, че дори след като вече не съм им абонат от 1година, все още се занимавам с глупости заради тях.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
#29

Честно казано, според мен няма такъв и онакъв оператор, такава и онакава верига. Може да влезете в офис на МТел и да останете очарован, може и да излезете като след нервен срив. Всичко зависи от това на какъв служител/екип ще попаднете, и в какво настроение са (което не предполага да е положително, ако налучкате обслужване след тяхна среща с регионален, ха-ха ).
Така е и с другите магазини. Имал съм доста нагли колеги, имал съм и такива, които с поведението ти те карат с кеф да си подпишеш. Аз лично винаги съм се старал да намирам златната среда между това хем да предложа и да продам, хем да не излъжа хората и да не ги подведа, едновременно с това да бъда приятен и полезен. Трудно се съчетава, иска се наистина ако си професионалист (или поне се опитваш да бъдеш) да имаш много здрави нерви (това е в началото, хе-хе), хем здрава психика (първата седмица, от там насетне забравете за такава).
Защото не е лесно хем да си усмихнат и приятен, хем преди това да са ти тръснали едни такива цели за изпълнение дето и на Бил Гейтс няма да му харесат, едно навикване, едни интриги измежду колегите, това като го събереш с личните си проблеми и в крайна сметка...сме хора. Колкото и да се опитваме, разберете, че колегите не могат да си лепнат усмивката 24/7, работата с хора не е най-лесното нещо. Честно казано, предпочитам физическото пред психическото натоварване. Та по някое време , като ти се събере всичко, и се усещаш как крадеш на някой 23-те лева. Няма да се учудя, ако колегата не е бил в добро психично здраве. След такива магазини и опита в тях половината изпаткват...
#30

Ти за съд за клевета , зад твоите думи няма никакви доказателства.

Да приемем ,че си платил.Представи си , че си изгубил касовата бележка , някой я е намерил и след това е отишъл в офиса на виваком и е казал , че е платил грешно.Служителя е длъжен да сторнира.

Не можеш ей така да обвиняваш хора , това си е клевета.

P10

#31

А, хукнал да ги клевети за 23 лв...мислиш ли,че си струва? Не вярвам да е клевета.
Да, не е ОК, че не си е запазил касовата, но откъде да знае,че може да се случи подобно нещо? Аз никога не съм си пазил касовите, и аз си го признавам...и на мен може да ми се случи, хем имам опит и пак не ги пазя, знаейки какви шменти-капели могат да правят колегите.
Ми това е, не сме се научили да си пазим бележките, въпреки, че те са ни доказателство, дори гаранция-в транспорта дори е вид застраховка тоя билет, че си пътувал, и ако стане нещо, можеш да си търсиш обезщетението на базата на билета като доказателство, в магазина е доказателство, защото като купиш нещо развалено-ето ти я рекламацията. Ама такива сме, и аз такъв, знам какво представлява касовия бон, но никога не ги пазя. Предполагам почти всички от нас сме такива, рядко са тия, дето ги пазят.
#32

Принципно всеки апарат има памет на издадените касови бонове защото е вързан за НАП, но никой няма да си направи труда да ти изкара бележка за 23лв.
#33

Зависи как ги накараш, ако се сетиш и до края на деня имаш 100% шанс. Тук случая обаче не е такъв.

времето е като парите - никога не стига
#34

Кой да я изкара,служителя ли? А, длъжен е, ако ще е и 10 стотинки да са. Не знам за Виваком, но в МТел мога да гарантирам, че винаги се издават бележки. Пък за каквото ще да е.
Друг е въпроса дали ще си я вземе клиента, или като я вземе, дали няма да я изхвърли пред магазина.
Аз на договорите ги забождам направо с телбода, че да няма после "той дойде, пък не дойде, пък аз имам, пък тоя няма дрън-дрън". Да си имаме коректноста Big Grin
#35

Какво да ти изкара служителя?Копие на касов бон ли ?

Служителя ти дава касов бон и ти си длъжен да го пазиш , дори по закон си длъжен да не напускаш обекта без касов бон.
Служителите в мобилните оператори вземат достатъчно пари , за да не стигнат до тези 23лв. , не може ей така да се ръсят глупости и да се сипят обвинения.

Ето ти и две други вероятни обяснения:

1.Идва баба ти пенка и си казва номера , само че объркала последната цифра и платила твойта сметка.Прибрала се и след два дена като си видяла бележката разбрала.Върнала се в магазина и си сторнирала сметката.

2.Платил си сметката , ама си бил разсеян и не си взел касов бон , служителя го е хвърлил и след два дена някой тарикат го е намерил и отишъл в магазина и го е сторнирал.

P10

#36

Цитат:Служителите в мобилните оператори вземат достатъчно пари , за да не стигнат до тези 23лв

Темата за вицове е тук: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=313
#37

Нещо не си наясно май как стоят нещата , а говориш глупости.Всеки може да си претендира че платил нещо , ама все нямат касов бон да докажат.Не го взели и прочие , дори тука в случая тия дето не си вземат касовите бонове подлежат на глоба , защото нарушават закона.

Напоследък и аз всеки ден ходя в банката и им казвам че имам един милион при тях и искам да изтегля 100 бона ,ама не ми дават.Да съм си покажел бележката с която съм внесъл парите.

P10

#38

Аз не отричам това, че е сгрешил с това, че не си е взел касовия бон, но и аз самия не го правя, не го правят и поне 90% от хората, 1/10 ако сетят изобщо...така е, минус ни е, аз не отричам и неговата вина, но откъде да знае,че така ще се злоупотреби с това?
За мен въпросния служител има по-голяма вина в случая.
#39

Каква е вината на служителя ?

Да приемем че сметката е платена , служителя му е дал касов бон , той не го е взел.Служителя най-вероятно е хвърлил касовия бон , защото не вярвам някой да си сложи главата в торбата за 23лв.След това някой намира бона и си го сторнира "А , здравейте , оня ден идвах да платя една сметка , ама съм объркал номера , може ли да го оправим" и вече иди търси какво е станало.

Копие на касов бон от фискалната памет може да се изкара , но той въобще не важи за нищо и не можеш да докажеш с него нещо , защото може да е станала горната схема.

Да приемем ,че човека наистина не е платил , какво правим тогава ?

Не търсете вината в другите , заради вашето безхаберие към парите ви.Никой на никого не е длъжен.

P10

#40

Е какво, дори да си вземеш касовата бележка, колко време се предполага, че трябва да я пазиш след това? Да се заринеш в касови бележки за месеци назад за всякакви услуги? И накрая, вместо да ги изхвърлиш, да ги изгориш, за да не ги намери някой тарикат... Те така 23 по 23 лв. от един и друг човек могат да се превърнат в много пари за оператора, не е изключено да се опитват да го правят много пъти, пък, където мине. Както се надписват и сметките с дребни сумички.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
#41

Достатъчно е да я пазиш до следващото плащане на сметка

времето е като парите - никога не стига
#42

niko: "Ти за съд за клевета , зад твоите думи няма никакви доказателства.

Да приемем ,че си платил.Представи си , че си изгубил касовата бележка , някой я е намерил и след това е отишъл в офиса на виваком и е казал , че е платил грешно.Служителя е длъжен да сторнира.

Не можеш ей така да обвиняваш хора , това си е клевета."


Ако имах доказателства, нямаше да пиша тук, а на друго място! След като нямам доказателства и съм си платил втори път като поп, пиша, за да споделя каква беше схемата при мен, за да няма други опарени. Всеки да си решава дали е клевета или не. А каква е схемата ми каза друг служител на виваком - не съм си я измислил аз. Който иска, да го приеме за една художествена измислица - приказка с поука!

Ето ви друг случай, този път с Мтел. Жена ми ползваше служебен абонаментен план с безплатни разговори в група. След изтичане на договора се прехвърли на промоционален абонаментен план за 20лв с неограничени разговори и някакъв интернет. След един месец гледаме - има начислени някакви 2 лева за разговори. Взехме разпечатката - двата лева бяха за разговори с колега от бившата група. Отиваме в Мтел и питаме: "Защо са начислени 2 лева за разговори, след като има неограничени безплатни минути към всички оператори?" Служителката гледа, търси... Накрая каза: "Амиии...колегата като ви е правил новия договор, не ви е изкарал от групата в системата ииии...с групата разговорите не влизат в безплатните...иии....хъка-мъка..." Питам я, след като грешката е тяхна, тези 2 лева няма ли да се сторнират от сметката, а каката ми отговаря: "Миии, трябва да намерите колегата, който ви е правил договора и да си ги търсите от него!" Аз и казвам, че договорът ни е с Мтел, а не с колегата, който е попълнил бланката и (не) е въвел промените в системата, следователно Мтел трябва да ми върне парите, а после ако иска, да си търси сметка от служителя. Оная измрънка: "Амииии аз нищо не мога да направя...", аз и теглих една солена балканска и не исках да се разправям повече. Ако беше по-голяма сума, щях да търся сметка, но реших че не си струва за 2 лева да си късам нервите.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
#43

А, това със вкарването на номера в групи пък никога не го правете на мястото-повечето колеги изобщо няма да ги зачетат тия номера. Схемата е нещо подобно-дайте лист с 5 номера (примерна бройка) за "семейство и приятели" , имате 200 минути (примерна цифра). Давам ви лист, пишете ги. После служителя гледа като овца в монитора имитирайки действие, взема листа и това е. Вие си мислите,че имате минути към тия номера. Листа ви ходи в коша, минути имате, но не към тези номера, защото никой няма да ги вкара. В 2/3 от случаите е така.
То вече тия групи останаха при предплатените карти, но ако изникне нещо подобно-групите си ги вкарвайте ръчно, не да ходите в офис и не да звъните на оператор на *88, защото положението е сходно и той няма да вкара номерата (в повечето случаи).
Съвсем не се изненадвам от  случая ви. Хубаво, че са били само 2 лв. Доста хора си въобразяват наличие на минути и горят със стотици левове, при положение , че имат и лимит.

Разяснявам относно и лимита-той не е задължителен, а препоръчителен (т.е. безсмислен). Възможно е да ви спре на лимита, възможно е и да не го направи и вие да мислите, че имате лимит. Веднага обяснявам как действа този лимит. Таксуванията при разговор, както при интерната (на MB, ако си приемем, че нямате включени ) са за сесия, а не за определен кредит.
Това означава,че ако имате в сметка 48 лв. и лимит от 50 лв. и започнете да говорите, при стигане на 50 лв. и активен разговор (сесия), системата няма да ви спре разговора и да ви прати съобщение за прекрачен лимит (както би било редно), а ще продължи отчитане и след този лимит до приключване на сесията, която при разговор може да е до 59:59 , т.е. 1 час без секунда. В тях може да сте навъртяли определени стотинки на минута, което прави над 50-левовия лимит и сметката става около 70-80 лв. (това е ако нямате минути, говорим за чисти такси на минути и мегабайти). Т.е. активните сесии не се прекъсват, те продължават и по този начин се прекрачва границата на лимита. След приключване на разговора е възможно да си се прати SMS, може и да не и системата да продължи да отичта отгоре (получава се нещо като бъг-лимит при 50 лв. и сметка над тях, съответно системата спира да ги брои). Така можете при лимит 50 лв. да направите сметка от хиляди левове.
Същото е и при MB Интернет-брои се цялата текуща сесия, и системата няма да ви спре тегленето (например). Затова не е и възможно да почнете да теглите примерно 1GB и да проверите дали ги имате, после в хода на тегленето да проверите и те да са по-малко. Не, продължават да са същите, защото сесията не е приключила. Отчитат се при завършек, но с условието, че ограничението по скорост влиза след определени MB, вкл. като бързи в пакета.

Затова ви съветвам нито да вярвате и разчитате на лимита си, нито на служители, които ви добавят номера в групи. Първото си зависи от вашето потребление и нужди, а второто-добавяйте си ги на ръка, през MTel менюто на картата (при Android телефоните е нещо от рода на SIM Toolkit, при iPhone е в General настройките с името SIM Applications , а при Windows Phone е в SIM Settings/Network Settings).

Внимавайте при подписване на договори и също не слушайте какви ги говорят колегите-промоционалните такси могат да важат само по срок, който е до 2 години. Примерно, при подписване на 1-годишен договор (бъдете упорити, когато искате такъв, и следете в договора дали е такъв, на всяко нещо, което ви дават за подпис) можете да имате промоционална такса на половин, а след определен период да е в цял размер, който хич да не ви хареса. Повечето хора не го знаят това и си мислят,че промоционалните такси са за целия период на ползване на услугата. Това не е така-при 1-годишен или нямате никакви отстъпки, или те за първите 3/6 месеца. При двугодишен вече могат да са 9 месеца, 1 година или за целия срок на договора. Какво е цял срок? Това е, до когато подпишете договора, т.е. тези 2 години. След това, понеже знаем, че вече картите продължават след изтичане на договорения срок да бъдат безсрочни ви губите минутите и промоционалните такси в този срок-т.е. изтекат ли тези 2 години вече плащате пълните такси и почти всички случаи нямате и минути, и Интернет (вижте в договора дали и минутите/Интернет са ви целия срок-това е, което обяснявам/. И оставате с една гола карта, която така е неизползваема без минути, МВ и пр. и вие ходите да подписвате пак (това е целта).

Това с промоционалните срокове важи и за дом. телефон, Интернет (там следете за какъв период е скороста на ползваната услуга, дали след първата година скороста не намаля, например) или телевизия (следете сроковете, в които ви се предлагат определени канали, и дали не се спира достъпа на дадена бройка от тях след даден срок). Следете кое в какъв срок е, и кога какво се плаща за да нямате изненади. Четете си договорите много внимателно, ако не разбирате-извиквайте си познат, който разбира, но в никакъв случай не се доверявайте на лицето, което стои срещу вас и ви се хили. Може да ви обещаят и тарелка цаца, а да си останете гладни, ако тази тарелка цаца не е включена в договора.
#44

Като ви чете човек излиза, че тия от мобилните оператори са някакви юди.  Rolleyes
#45

Не, това са всички тия трикове, които се използват , когато клиента не е информиран, не си е чел договора или се е подвел по думите на усмихнатия консултант, чиято усмивка е толкова лицемерна и лъжлива, колкото и думите му. Написал съм ги тези неща с информативна цел, а кой ще се води по тях , и кой-не, това всеки си знае. Аз се опитвам да бъда полезен доколкото мога, знаейки отвътре как стоят нещата. Все пак това е форум, с целта да сме си полезни един на друг. Затова разяснявам тези неща, ако се сетя за още, бих написал и за тях. Трикове и подводни камъни много...
#46

Е да де. Полезен си до толкова, че вече ми се иска да прекратя всичките си договори, да отида в дън гора и там да си прережа вените. Натам ме теглиш.
#47

Това са пълни глупости, само тук си позволяват такива простотии защото няма ред, закони или по-скоро никой не ги спазва, в белите държави това няма начин да се случи!!!

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


#48

(2016-01-12, 20:04:36)NoMaD написа:  Интересно, как се процедира, ако си платиш на кештерминал и нямаш разписка, която в повечето случаи е свършила, както в повечето банкомати.

Какво имаш предвид под кештерминал?

Ако имаш предвид постерминал или банкомат... имаш движение в банковата сметка и можеш по всяко време да направиш разпечатка от там. Не ти трябва бележка.

Именно за това и аз като zinedine zidane плащам всичко през банка или с карта.
#49

(2016-01-14, 12:05:17)skiman написа:  Е да де. Полезен си до толкова, че вече ми се иска да прекратя всичките си договори, да отида в дън гора и там да си прережа вените. Натам ме теглиш.
Big Grin Big Grin Big Grin
Аз ако взема да напиша наръчник и взема да обясня всяко нещо, за което я се сетя, я-не ще напълня темата Big Grin Big Grin
Но няма нищо лошо, надявам се съм в помощ. Не за самоубийства де.
#50

@karloson тази схема с касовата бележка и неплатилия клиент я има от много отдавна и не е само при операторите. В предишен пост споменах че имаше такива оплакали се от лукоил (плащаш невзимаш касова белвжка, после видео запис кола с рег.но ер еди си кой напусна о екта без да си плати горивото).

Същата ситуация е ако ви преведат по-голяма заплата ще си мълчите и няма да питате шефа, какво става бонус ли имам.

Ианче както казва @skiman човек трябва да спре да ползва всеки един оператор и да ходи в гората да си среже вените. И генерализирането че всички са мошенници е супер смешно твърдение.

Навсякъде има тарикатлъци въпроса е, че тук в нашата родина са по зле хората.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)