Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия - използване и оптимизация

Здравейте, просто информативно реших да ви разкажа за сагата с батерията. Телефона беше на "ремонт" в мтел около 15тина дена, вчера си го взех от там "отремонтиран" . Питах ги какво точно са го правили отговора беше "ами..... не знам пише че е ремонтиран". Както и да е, прибрах се, заредих го пичовете просто го бяха префлашнали на В204 (преди това беше на В574). Съответно докато го включих в мрежата и ми изкара за нов ъпдейт и си свали последния В574. Така като гледам драмата с бързото падане на батерията си продължава.
Някой може ли да каже какво означават цветовете за консумация от мрежата ?! Зелено, по-тъмно зелено, жълто и червено?!
Цитирай
Аксесоари

Силата на мрежата (сигнала).
Цитирай

Да, ама ако зеления цвят е за по-силен сигнал, при мен съм забелязвал при оранжево  по-малък разход на батерия. Странно...
Нещо пак направиха Гугъл. След последния хард ресет на двусимовия, задържа добре около месец, и сега почна пак да точи -"Системата е била включена" по 4, 5 часа Мениджъер на профили на Услугите на Гугъл плей...

Едносимовия на жена ми, без хард ресет - около 4 ъпгрейда, до последната версия на 6 не е праеил до скоро проблеми, държеше по три дни... Ама и той почна...
"Телефона ми се повреди"...- от 50% на 9% за една нощ, без да е пипан. И познайте - поглеждам - Мениджър на профили....
Не можеш ги хфана го правят...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай

Ми направи хард ресет и на него желателно е .

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Цитирай

Здравейте, това е най-нагледния проблем с мойта батерия..... при нормална работа 1ч:19мин, а пък ако мина на енергопестящ ще работи 46мин. Пробвах с т.н. калибриране на батерията и нищо...... максимум час и половина на екран и съм на зарядното, ползвам не ползвам 12 - 15 часа батерия ......


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

с 8 % не повече от 20 минути при нормална употреба например чат в фейса няма как да изкара 1 час освен ако не се използва.
Цитирай

[Изображение: 1db5f60f5b3aeda9f0209b8d9f96e633.jpg]

[Изображение: b6cdc23ccc38a2fa69088e1b2b2e8547.jpg]
Цитирай
Video 

Снощи заредих телефона на 100%,сутринта като станах батерията беше паднала на 85%,вече се чудя какво да го правя.Всичко е изключено,няма консуматор на заден план и все пак системата си е изяла полагаемото от батерията.
   
   

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай

На колко процента беше когато го пусна да зареди?? аз на 5-6 зареждания го оставям един път да падне на около15% засега не ми се е случвало така почти никога не го зареждам ако ми е над 40%макар че нямат памет тези батерии е хубаво поне един път в месеца да я оставиш да падне повечко.
Цитирай

По коя логика е хубаво литиево-йонна батерия да пада повечко? Докато изгуби въобще ампераж и с нова тема да се търси начин за събуждане на телефона?
Цитирай

Никой не ангажирам с мойто мнение кой както иска да си я зарежда,имам си известни наблюдения към които се придържам.
Цитирай

На 6.0 доста добър резултат! Но е много относително, в повечето случаи е малко над 4 часа екран и към 30-34 часа ползване на телефона с едно зареждане.

[Изображение: 5faac6eadd93147a46eed7571546e250.jpg]

[Изображение: 88ea00d2bc582f5bf0a29fd49127e39a.jpg]


Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Цитирай

Аз лично много рядко оставям да ми падне батерият под 30%.Въпреки това батерията е слабата черта на този телефон и това е факт! Доволен съм от машинката като цяло ,но батееията му идва слаба,това е истината.

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай

Колегата отгоре е дал резултат черно на бяло - над 5 часа екран. Това е всичко друго, но не и слаба батерия.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

Как правите по 5 часа екран, аз правя максимум 1 час екран на 24 часа, 1 час разговори и 1 час максимум в нета и фейса...и 30% батерия...
Всяка вечер на зарядното...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай

^ Аз правя 4 часа и нещо. Ако се помъча ще ги докарам може би като колегата 5. Много зависи от инсталирани приложения, настройки и тн.т. В по-първите страници на темата е обсъждано как, там потърси.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

Купих телефона преди два дни от Емаг. заредих го 12 часа и си легнах т.е. беше на 100 % като си легнах,сутринта ставам хващам телефона и гледам че е на 0 % батерия а е чисто нов на два дни ? ПОМОЩ  Bu Sad Grater Grater
Цитирай

Странно можеше да видиш какво я е изразходило след като си го включел а какви приложения имаш и с коя версия на андроида си ? Така зареди го напълно вечерта веднъж и не го пипай смисал не го ползвай за няколко часа и ако пак ти пада бързо погледни в настройките статистиките и направи скрииншот и покажи.
Цитирай

И тук идвам аз купих телефона преди два дни заредих го 12 часа и легнах да спя на 100 % заряд беше - сутринта като станах батерията на 0 % изключил телефона :/ Купих го от Емаг чисто нов а батерията му пада много бързо защо ? Като се има на в предвид че фейсбук и другите не са защитени ?  Bu Bu Bu Днес като го заредих от 10 часа до сега е паднала на 60 % заряд с леко пипане ? Защо ?
Цитирай

Имаш ли гаранция, не виждам проблем за смяна с друг.

 
Цитирай

Има си гаранция и моя е от емаг , ама да покаже снимки за да се види кое точно точи батерията ...
Цитирай

(2016-10-15, 19:27:11)Gaidarov98 написа:  И тук идвам аз купих телефона преди два дни заредих го 12 часа..... Като се има на в предвид че фейсбук и другите не са защитени ?...
Това да се зарежда по 12 ч. батерия отдавна не се практикува и препоръчва, а това за приложенията да са защитени не го разбрах.


Sent from my MI5

 
Цитирай

(2016-10-15, 19:27:11)Gaidarov98 написа:  И тук идвам аз купих телефона преди два дни заредих го 12 часа и легнах да спя на 100 % заряд беше - сутринта като станах батерията на 0 % изключил телефона :/ Купих го от Емаг чисто нов а батерията му пада много бързо защо ? Като се има на в предвид че фейсбук и другите не са защитени ?  Bu Bu Bu Днес като го заредих от 10 часа до сега е паднала на 60 % заряд с леко пипане ? Защо ?
Мисля че първо е редно да си подредиш малко мислите и после да напишеш какво точно се е случило.И няколко скрееншота на батерия консумация и тн.Защото написаното малко прилича на следно:
-Здрвейте купих си кола ама нещо спря да пали може ли да помогнете
-Колега малко пофече информация за колата марка модел.
-Собственика:Ами червена е.
Изянвам се ако съм бил груб.

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай

(2016-10-15, 22:39:47)NoMaD написа:  Това да се зарежда по 12 ч. батерия отдавна не се практикува и препоръчва, ...

Напротив. Не вреди на литиево-йонните батерии дългото зареждане.
Същите мантри са и тия с по разреждане до 0% и после 12/18 часа заряд.
Цитирай

Мисля че батерията се оправи зареждам си телефона и вече кара по един ден стоене и ползване  Smile ами първия ден след като го заредих 12 часа бе на 100 % легнах да спя и сутринта беше паднала на цяло Wink  За момента гледам че не пада доста бързо мои приятели имат същия и ми казаха да изтегля 360 Battery Plus мисля че и програмката върши добра работа. А как става това с гаранцията ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)