Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия - използване и оптимизация

Лош съвет са ти дали... приятелите. Подобни оптимизиращи и енергоспестяващи приложения само пречат на нормална работа на устройството.

Sent from my MI5

 
Цитирай
Аксесоари

по добре е да не ползваш тази програма защото така по-бързо се изтощава батерията лично съм пробвал и видял ако направиш правилните настройки на телефона няма да имаш проблеми.
Цитирай

е дайте някакви снимки за настройките на телефона за да ги направя ? А за гаранцията имам но не знам дали мога да го върна защото го обнових на 6.0 и изтрих туитър и игрите може заради тези неща че съм ги изтрил да не ми го приемат :/
Цитирай

Ще ти го върнат, ако не е с отключен bootloader. Всичко друго е поправимо с hard reset и downgrade на OS-та, но не са нужни такива гимнастики.
Цитирай

Дали ще е по добре ако го пратя на поправка защото сайта дава безплатна доставка и поправка на телефони ?
и кое смятате че е по добре да го пратя за ремонт или да го върна ? 
Защото сутринта в 7:30 го изкл от зарядното и без грам докосване и във 14:00 беше на 60 %,това нормално ли е 40 % от само себе си да паднат без да го пипам ?
Цитирай

(2016-10-17, 14:24:56)Gaidarov98 написа:  Защото сутринта в 7:30 го изкл от зарядното и без грам докосване и във 14:00 беше на 60 %,това нормално ли е 40 % от само себе си да паднат без да го пипам ?

Направи снимки на историята на батерията и ги приложи в твоята тема.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

направих снимки но не ми позволява да ги прикача :/
Цитирай

Ами използвай външен сайт тогава например lookpic.com или prikachi.com качваш и даваш линк към снимките апък това, че си махнал някои приложения и че. си обновил Ос не представлява никакъв проблем за гаранцията ,но нека първо видим снимките.. На първо място изключваш опцията за сканиране за wifi мрежи по всяко време ,защото това дърпа много батерия . Ако искаш пиши ЛС ще ти дам някои насоки за настройките.
Цитирай

За да не пускам тема ще ползвам тази понеже пак е свързано с батерията. Обръщам се към колегите които са с версия B584 при вас отчита ли ви сигнал на мобилната мрежа тук правил съм хард ресет ала сега виждам че не отчита дейност от към консумация не че ми пречи ,но искам да знам дали е при мен само или не ? [Изображение: ff741a9b642014f2d86098f81386008c.jpg]
Цитирай

Здравейте,и при мен пада много бързо батерията.Без да се пипа телефона,от 100 на 26 процента за 8 часа.Махнах някои приложения като вайбър и NFC.Но понеже го имам от три дни и не видях с коя актуализация е бил.А сега пробвах с хард десет и е с B584.

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай

(2017-01-14, 18:31:05)bojoviki написа:  Здравейте,и при мен пада много бързо батерията.Без да се пипа телефона,от 100 на 26 процента за 8 часа.Махнах някои приложения като вайбър и NFC.Но понеже го имам от три дни и не видях с коя актуализация е бил.А сега пробвах с хард десет и е с B584.
Сега направи няколко скрииншота един като моя и другите да са от потреблението на приложенията и ще се види кое ти я изяжда.
Цитирай

(2017-01-14, 19:14:07)vanko929 написа:  Сега направи няколко скрииншота един като моя и другите да са от потреблението на приложенията и ще се види кое ти я изяжда.

   

   

Само да добавя,че след хард ресета се усети малко разлика.Тоест,батерията се скапа отново за 8 часа,но с известно ползване този път.

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай

Система вероятно нещо ти държи телефона буден дай снимка да видим събуждане и включен екран ,иначе изключи GPS. и го направи на режим wifi и моб.данни -пестене на батерия и го включвай само при необходимост . Изключваш и приложенията да не сканират за wifi мрежи постоянно от настройки на местоположение ,меню , сканиране и вече виж дали ще има подобрение.
Цитирай

Ами GPS и търсенето на WiFi мрежи са изключени.При проверка ми изписва,че няма нищо във фонов режим.Само не те разбрах как да снимам събуждане и включен екран.Тоест на коя страница трябва да съм?

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай

(2017-01-14, 21:22:21)vanko929 написа:  Система вероятно нещо ти държи телефона буден дай снимка да видим събуждане и включен екран ,иначе изключи  GPS. и го направи на режим wifi и моб.данни -пестене на батерия и го включвай само при необходимост . Изключваш и приложенията да не сканират за wifi мрежи постоянно от настройки на местоположение ,меню , сканиране и вече виж дали ще има подобрение.

Всичко е включено!
Не си гледам фейса през 2минути,говоря по-40-45 минути на ден!


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2017-01-14, 21:22:21)vanko929 написа:  Система вероятно нещо ти държи телефона буден дай снимка да видим събуждане и включен екран ,иначе изключи  GPS. и го направи на режим wifi и моб.данни -пестене на батерия и го включвай само при необходимост . Изключваш и приложенията да не сканират за wifi мрежи постоянно от настройки на местоположение ,меню , сканиране и вече виж дали ще има подобрение.

Май разбрах кой скрийн ти трябва.

   

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай

(2017-01-14, 21:54:35)bojoviki написа:  Май разбрах кой скрийн ти трябва.

Дай и този!


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2017-01-14, 21:42:43)ekotodorov написа:  Всичко е включено!
Не си гледам фейса през 2минути,говоря по-40-45 минути на ден!
е тук ясно се вижда ,че всичко ти е включено ,ако ги изключиш ще ти държи по-дълго иначе така е почти постоянно буден .

(2017-01-14, 21:28:24)bojoviki написа:  Ами GPS и търсенето на WiFi мрежи са изключени.При проверка ми изписва,че няма нищо във фонов режим.Само не те разбрах как да снимам събуждане и включен екран.Тоест на коя страница трябва да съм?
Ами незнам тогава след като и ресета не е помогнал нека се включат и други колеги за мнение .
Цитирай

   

А как може да се тества дали е заминала батерията?И евентуално да я сменям.Литиво полимерна е и гледам,че са от 20 до към 60 лв.

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай

Литиево-йонна, по-скоро.
Не е проблема в батерията, а в устройството или по-точно оптимизацията му. Буди ти се телефона, дори когато на пръв поглед няма нищо включено и екранът е изключен.
Андроида ти ми прилича на 6.0. За тест можеш да свалиш към 5-цата (B190) минавайки през междинната B300.
Цитирай

(2017-01-14, 22:42:49)dobs7z написа:  Литиево-йонна, по-скоро.
Не е проблема в батерията, а в устройството или по-точно оптимизацията му. Буди ти се телефона, дори когато на пръв поглед няма нищо включено и екранът е изключен.
Андроида ти ми прилича на 6.0. За тест можеш да свалиш към 5-цата (B190) минавайки през междинната B300.

Благодаря,точно с 6.0 е и работи много гладко.Но от какво може да се буди,че и дори в спящ режим?Казваш да пробвам с андроид 5.Само да вметна,че не е рутнат.

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай

И аз имам проблем с батерията последните дни попринцип екран винаги ми е най-отгоре защо сега е на 2ро място с едно зареждане изкарвам 3часа и 20 минути..
Когато телефона ми е на 70% екрана е направил 1час мисля че фейсбук и месинджър правят някакви мизерий.

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

Вижте какво открих: https://www.xda-developers.com/facebook-...enger-app/


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P8 Lite 16GB
Цитирай

(2017-01-14, 22:51:46)bojoviki написа:  Благодаря,точно с 6.0 е и работи много гладко.Но от какво може да се буди,че и дори в спящ режим?Казваш да пробвам с андроид 5.Само да вметна,че не е рутнат.
Буди се принципно от приложения като фейсбук и месинджър, както и несъвместимост с гугълските услуги, каквато имаше преди и не съм на 100% сигурен, че е оправена.
Като за начало изтрий тези две приложения, като временен техен заместител можеш да ползваш браузъра Opera, чатът е отключен.
Ако не даде ефект това качи B300 и след това B190. Не ти трябва руут, за да слагаш официалните фърмуери.
В момента погледни и при защитените приложения, кои са ти активни, пробно може да ги направиш да се изключват след изгасяне на екрана.
Ако версията и останалите гимнастики не помагат ще трябва по-крайно фиксване на проблема.
Цитирай

Всичко съм изключил и ще пробвам благодаря.

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

Huawei P8 Lite 16GB
Цитирай

А дали това,че го сравнявам с леновото от подписа,е грешно?Имам в предвид,че и на двата си има месенджър, фейсбук и други.Но те не са фактор за батерията на леновото. Трайното фиксиране на проблема,за което говориш,смяна на батерията ли е?Ще потърся и 5ца,да видим дали ще има разлика.Благодаря

П.П.Но,за два дена мисля да махна и останалите приложения,и да влизам през браузъра.

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)