Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия - използване и оптимизация

На мен messenger ,viber , eset mobile security работят нон-стоп но не оказват почти никакво влияние . Може да проверите и кои приложения стартират автоматично и да ги изключиш .Също вижте и кои работят след изключване на екрана и тях ги спри и виж дали ще има файда, а според мен няма смисъл да ги деинсталваш. Вижте и план на захранването дали е на интелигентен режим.

Тук може да следите енергоемки приложения които работят в момента и може да ги спирате.[Изображение: e68985dcf64d055cb04273ecf587973a.jpg]

Автоматично стартиране [Изображение: 40998310126e45f059d1cd8abb0c26e8.jpg] ако го нямате може да го активирате чрез програмата PM Plus от google play.
Цитирай
Аксесоари

На интелигентен режим ми е PM Plus не ми го подържа, може ли да е че си зареждам телефона с зарядно на самсунг а3 2016 или с палър банк a+ 10000mah ,а оригиналното ми зарядно е пожълтяло и не го използвам Smile

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

Huawei P8 Lite 16GB
Цитирай

едва ли моя го зареждам с самсунгско зарядно винаги щото оригиналното е твърде късо ,но нямам проблеми с батерията .
Цитирай

Аз също мисля,че не е от зарядното.Вкъщи всички телефони се зареждат с различни зарядни и нямат проблеми

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай

ESET и всякакви други "антивирусни" са непотребни, само тварят излишно и свалят батерията.
bojoviki, няма смисъл от смяна на батерията, след като проблема не е от нея.
Просто ще се деактивират google услуги, google play и останалите гугъл приложения, което иска руут.
Цитирай

(2017-01-15, 12:33:09)dobs7z написа:  ESET и всякакви други "антивирусни" са непотребни, само тварят излишно и свалят батерията.
bojoviki, няма смисъл от смяна на батерията, след като проблема не е от нея.
Просто ще се деактивират google услуги, google play и останалите гугъл приложения, което иска руут.

Това си имал в предвид под фиксиране на проблема.Засега разкарай всички ненужни приложения.Останаха само гугълските,но ще трябва да рутвам телефона.Не че не съм го правил,но леновото го омазах първите два пъти.А P8 lite работи така гладко и бързо,че тази гимнастика ще е най-краен вариант.

А тези приложения как не ми правят проблеми на другите телефони,не знам?Дали има някаква несъвместимост с Huawei?

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай

Това май не добре ?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P8 Lite 16GB
Цитирай

(2017-01-15, 14:03:59)bojoviki написа:  
А тези приложения как не ми правят проблеми на другите телефони,не знам?Дали има някаква несъвместимост с Huawei?

Съмнявам се. Просто са много нагли гугълските приложения. Не само точат батерия и трафик, ами и не приемат настройки в някои случаи - при мен Google Services не се съобразява с разрешенията и само си ги включва.
Цитирай

Ами при мен не е така.Явно дърпа много от сигнала на мрежата.При мен WiFi-то ми беше така,но след хард ресета се стабилизира,но отново за около 10 часа батерията се е стопила.

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай

Аз съм деактивирал всички приложения от google без youtube,chrome

Huawei P8 Lite 16GB
Цитирай

И аз съм деактивирал повечето, но не е като да ги изтриеш.... Smile
Цитирай

Ти изтрил ли си ги ?

Huawei P8 Lite 16GB
Цитирай

Не. Не ми се занимава с руут-ване Smile
Цитирай

Твоята батерия колко часа я зареждаш и те издържа ?

Huawei P8 Lite 16GB
Цитирай

След деактивиране те не се изпълняват. Фейса яде най много както и услугите на гугъл. А моя цяла вечер го зареждам и държи почти цял ден с близо 4' часа екран зависи кво ще правя.
Цитирай

Да ви попитам аз бутам батерията до изключване и после го зареждам това добре ли е ?

Huawei P8 Lite 16GB
Цитирай

Не, не е, така я уморяваш преждевременно. Телефона те предупреждава на 8%, защо не го включваш тогава?
Цитирай

Незнам Big Grin

Huawei P8 Lite 16GB
Цитирай

Не се изпълняват, но си стоят в паметта на телефона. За батерията - различно, Queens. Плюс-минус 3 часа работа на дисплея при по-интензивно човъркане с разцъкване на игри и гледане на видео, чат и т.н. Това е на интелигентен режим, максимална яркост и постоянно внлючен Wi-Fi/мобилен нет. Правил съм и повече, но не целя рекорден живот за сметка на всичко Smile
Цитирай

Как да се уточня яркоста не ми е на макс нито посреда най накрая в началото ? ако я овелича ще ми пада ли по бързо ?

Huawei P8 Lite 16GB
Цитирай

(2017-01-15, 19:14:57)queens39 написа:  Незнам Big Grin

Не го чакай да става под 10%
Цитирай

Добре, благодаря за съветите Smile

Huawei P8 Lite 16GB
Цитирай

@queens39 ти чете ли началото на тази тема?А този пост ?

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай

Мисля си че просто телефона ми си плаче за нова батерия, а кой ще я смени аз съм на 15 и не разбирам много Big Grin

(2017-01-15, 23:11:42)buci59 написа:  @queens39 ти чете ли началото на тази тема?А този пост ?

Прочетох всичко , няма разлика Wink

Huawei P8 Lite 16GB
Цитирай

Сервиз.Аз също се замислям за смяна.Изтрих и деактивират всичко възможно.Докарах до 10 часа и то на стенбай.Тоест без да се ползва телефона.Ако няма тема,ще отворя за да ви попитам и за самата батерия,каква, откъде,колко.Поздрави

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)