Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG G4 - помощ за закупуване и др.
#26

Сервизите внасят на едро. Там цените са други, но си плащат ДДС и всякакви такси. Така че ценообразуването не е много адекватно. Освен това за ремонта и продадената стока пак плащат данъци.
А бай Иван от гаражчето ще ти го смени без касов бон и няма да плати данъци.

Все едно. Изместваме се от темата. Това са сложни калкулации.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
Аксесоари
#27

Ясно. И на мен ми искаха преди години една камара пари за оригинален дисплей на Nokia N8, от порядъка на 200-300 кинта. В крайна сметка намерих оригинален втора ръка, макар и с ожулена рамка за около 50 лв. Още си работи.
По-скоро въпросът ми е защо Мост искат да сменят и дисплея, при положение, че има само рамка. Все едно отивам в сервиз за смяна на гума, а майстора иска да ми сложи и чисто нова лята джанта... А какво се случва ако съм си купил рамка, колко би струвал ремонтът, макар и да не ми се продължава гаранцията? Или просто от официалния сервиз казват "не предлагаме тази услуга, слагаме дисплей и рамка за 250 кинта, ако искаш"? В този случай със сигурност няма да ги ползвам. Има достатъчно добри майстори, макар и неофициални. Smile
Цитирай
#28

Защото може би е трудно само да се отдели дисплея или крие бъдещи рискове за дефектиране. По-лесно и качествено е смяна на рамка+дисплей.
При Г3 имаше проблем с напукване на рамката и сменяха всичко заедно безплатно. Тогава никои не се оплака, че му сменят диплея с нов безплатно Wink . Явно такива са инструкциите от ЛГ за да може ремонта е качествен. Ако при отделянето дисплея увреди какво правим? Или ако след 2 месеца нещо се прецака дисплея, поради неправилното му отделяне!? Пак ЛГ ще са виновни, че не са си свършили работата.
Освен това така може да си отворят двойна работа. Всичко е измислено, много преди ние да открием топлата вода. Производителя си е дал сметка и знае как да се получат нещата добре. Не може ей така да си отделяш дисплеи. То в тубата има и клипчета дето мокрвт г3 на течаща вода и нищо му нямаше. Ама колко посмяха да си намокрят телефоните!? Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#29

Това вече не знам. Преди като ми се беше напукала рамката на S3-ката ми я смениха гаранционно по същия начин - заедно с екрана. T.e. производителят се набутва и с екран, явно има защо. А съм гледал клипове да се отлепя стъклото от рамката, но шансът да се счупи е огромен. В тази връзка аз също не бих се съгласил да сменя рамката, при положение, че има голям риск да счупя екрана и да си вадя после пари от джоба. Като гледам и тука има нагряване, ножове... все безопасни за един дисплей манипулации. Big Grin
Цитирай
#30

Мда. Трудоемко и не много сигурно е отлепянето на дисплея. Значи да си чакам силикона на нилкин... Big Grin Исках да си купя една резервна рамка и при доволно нараняване (всъщност надявам се да няма повече) да я сменя, но ме разубедихте...
Цитирай
#31

Забрави колега. Ще си прецакаш дисплея заради някаква рамка от 15$ . Това е моето мнение. И после ще трябва да сменяш целия дисплей с рамката и пак ще трябва да си платиш и става някакъв порочен кръг...и....разбра ме.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)