Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Отключване с отпечатък
#26

Само вибрира и си стои схемата за отключване.

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
Аксесоари
#27

Не знам как работи точно фингърпринта, но натискаш ли физически бутона за включване, или само допираш пръст до него?
Аз мисля, че натискайки го ти прочита и отпечатъка.
Цитирай
#28

Натискам го, да, за да се включи дисплея. Само че не ми прочита отпечатъка, а само вибрира и се пуска схемата.
Имам чувството, че софтуерно приложението "заспива" и не се активира.

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#29

Префлашни ftf за друг регион. Може арабския да е осакатен. Както примерно Американския няма софтуерно фингърпринт.
Цитирай
#30

щом дава да се настройва , значи има
...при светнат екран трябва само да се добре пръста

според мен също трябва да се преинсталира
ако не стане така - сервиз
Цитирай
#31

И при мен сензора не работи като хората, имам чувството, че хваща около 30% от случаите, а в останалите само извибрирва и не отключва.... Доста е досадно, пробвах какво ли не няколко пъти слагах наново, дори сложих един и същи пръс 2 пъти и пак не го засича като хората...
Цитирай
#32

Според мен не си настройвате правилно отпечатъците. Аз имам 100% успеваемост при отключване при това на 4 различни телефона. Нямам нито един неуспешен опит.  Unknw_mini

Аз правя настройките по този начин (въртя си пръста във всички посоки):


Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#33

Според мен ако не разчете правилно пръста, просто ще изпише "Не е разпознато, опитайте пак", или нещо от сорта. При мен изобщо не се стига до там, директно се появява схемата. Затова си мисля, че по някаква причина просто отключването с отпечатък не е активно (затова и си стои иконката с катинар, а не с отпечатък при заключен екран).

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#34

Да се похваля - намерих решение на проблема! Rock Преглеждах форума на Сони и попаднах на тези две мнения:

Цитат:When I close screen with Screen Off, then I have to insert PIN after fingerprints but If I close it with power button, it's just necessary to insert fingerprints.

Цитат:I have this app Softlock and whenever I used it to lock my phone, fingerprint scanner doesn't work. But if I lock my phone using the power button, the fingerprint scanner works just fine. I uninstalled the said app and will now lock my phone using the power button every time.

И внезапно ми просветна, че аз използвам един уиджет за заключване на екрана. Веднага тествах и съмненията се потвърдиха. Накратко:
-като заключа екрана с Lock Screen Widget, то при отключването ми дава само схема/или ПИН; пръстовия отпечатък не работи и само вибрира;
-като заключа екрана със страничното копче, тогава при отключването пръстовия отпечатък си е активен и работи без проблем.

Веднага изтрих въпросния уиджет и си настроих double tap за заключване. Та така, да си знаете. Smile

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#35

Заключвай с двойно почукване и пак ще си отключваш екрана с пръстов отпечатък.

Sent from my E5823 using Tapatalk
Цитирай
#36

Здравейте, не откривам в менюто на Сони З 5 компакт настройката за заключване на екран с двойно почукване. Мога ли да помоля за малко информация,моля?
Цитирай
#37

Тази опция е в настройките на Xperia Home, а не на телефона.

[Изображение: 29718241f060a808.png]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#38

Много благодаря,ще го потърся.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)