Първо мнение - ★★★ Android 6.0 Marshmallow ★★★ - Обсъждане, stock rom zip за s-on и s-off
#1

[Изображение: Marshmallow_0.33392800_1450263759__thumb.jpg]




Нека тук започнем обсъждането на новия андроид.

Changelog:

* android 6.0 known features: doze, app permission and now on tap.
* notifications toggles UI changes along with new animation.
* lock screen now display network name in the notifications bar.
* new screen off animation (transform to black and white with zoom out)
* emojis: HTC now uses stander Google emojis.(I miss HTC's emojis)
* contact sharing: you can share to contacts directly form the sharing menu (at least for telegram for now)
* notification icons are now smaller.
* adoptable storage: format SD card as internal storage.
* memory setting: new memory setting in settings.
* clear all in notifications drop down.
* new keyboard and Daimler themes.
* HTC calculator removed. Google calculator is here.(it's nicer)
* new drop down menus animation. 
* HTC music fixed:while using earpiece, double tap earpiece button will skip to next song.(on lollipop this action will start a call to the last person you called for some weird reason) 
* flash light is now accessible from notification toggles.
* new sound controls UI , and priority profiles.
* editing info in people app is now better.
* sweeping up any heads-up notification , will not dismiss it, it will be safe in the notification drop down.
*The "Auto Sleep" mode for the screen timeout is gone. 


Ако видите нещо за добавяне, казвайте, ще бъде добавено тук.Това не е официален changelog от htc, правен е от user от xda.

Проблеми и възможни решения:
1.Ако имате проблеми с разрешенията (permission) на някой приложения, деинсталирайте ги и ги инсталирайте на ново.
2.Скайп крашва на андроид 6.0, проблема е в Майкрософт, трябва да го ъпдейтнат.Ако искате да работи, сменете езика на English.
Или използвайте версия 5.10  https://userscloud.com/ixw2jut4c8wj (само за root users)

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

★★★ Android 6.0 Marshmallow ★★★ - Обсъждане, stock rom zip за s-on и s-off

Няма да можете да флашнете този Firmware защото е модифициран и трябва да сте S-OFF за да можете да го флашнете. При S-ON можете да флашнете единствено подписан (signed) firmware. Такъв не винаги може да се намери лесно. В този случай, може би е най-разумно да изчакате OTA ъпдейта и след успешното му инсталиране ще сте с желания firmware. Не забравяйте че за успешен ОТА ъпдейт трябва да сте без модификаций по системата, стоково рекавъри и заключен бутлоудър.
Цитирай
Аксесоари

Добре, благодаря все пак!
П.П. май скоро ще ми писне и ще го направя с-офф

Само дето няма да ми излезе ъпдейта, защото не съм с тяхна карта. А те пращат само на абонатите си. Това не е проблем, ще го инсталирам ръчно, но ме притеснява, че ще минат 2 години докато го пуснат за ръчно инсталиране и ще си остана с 5.0.2 / 4.28.501 фърм
Цитирай

Това не е съвсем вярно. Няма общо между това че телефона е брандиран към даден оператор а ползвате услугите на друг с ъпдейтите. Пример: моя М9 беше брандиран към Vodafone DE а ползвам услугите на един от родните оператори, получих известие за ъпдейт в деня в който започна разпространението на ММ6.0 в Европа. Друг е въпроса че не успях да го ъпдейтна успешно, но да се повтарям тук: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1236329 съм описал моя случай ако на някой му е интересно.
Цитирай

Ами, ако съм разбрал правилно, е станало защото си се принудил да направиш с-офф. Пък и още повече на теб са ти пратили ъпдейт поне Big Grin. Аз върнах до сток (1.58.501) и пак не ми излизаше ъпдейта (макар че имаше 4.28.501). После като се поразрових разбрах, че тези господа от АТ&Т пращат ъпдейти само на абонатите си. Та, сега съм в сесия още няколко дена, нямам време да се ровичкам. Ако след края на сесията няма раздвижваане, ще го правя с-офф вече. Пък там ще помагате със смяна на CID и нататък.
Цитирай

Колега ти последно с коя версия на софта си 1.58.501 или 4.28.501 ако си със по-старата тук: http://androidruu.com/getdownload.php?fi...gned_2.exe има RUU за по-новата. Ако си с новата и нямаш известие за ъпдейт, е възможно наистина AT&T да не предоставят ъпдейти на апарати които не са в тяхната зона на покритие. Преди всичко гледай сесията и след като благополучно я преминеш, мисли за S-OFF. Имай в предвид също че ако се решиш на S-OFF освен CID ще трябва да сменяш и MID който за твоята разновидност на телефона е 0P6B120 а за Европейската е 0P6B100 тук има описани всички разновидности на М8: http://droider.eu/2014/09/20/htc-one-m8-models/ Но преди всичко сесията, е моя приятелски съвет! Поздрави Smile Предлагам да спираме защото достатъчно оспамихме темата Rolleyes
Цитирай

С 4.28.501 съм вмомента, май с него ще си и остана Big Grin
Цитирай

Здравейте ,незнам да ли тук е мястото или в друга тема но имам проблем с facebooka .Първо новините не ми се обновяват и второ като го отворя и реша да пиша коментар или лично и забива .Ще съм благодарен ако ми помогнете .

Huawei mate 20 pro
Цитирай

Деинсталираш и инсталираш наново приложението Smile
Цитирай

Здравейте искам да ви попитам какво да правя преди да сложа новия андроид, да върна ли първо фабричните настройки тъй като не съм ги връщал от около година? Ако е така връщам фабричните настройщи тегла андроида и инсталирам нали ?

HTC Desire X Black Android >>> HTC One M8 Android
Цитирай

(2016-02-06, 12:23:08)aLekKHTC написа:  Здравейте искам да ви попитам какво да правя преди да сложа новия андроид, да върна ли първо фабричните настройки тъй като не съм ги връщал от около година? Ако е така връщам фабричните настройщи тегла андроида и инсталирам нали ?

Ако го инсталираш направо през OTA (през телефона), нищо не е нужно да му правиш, правиш му инсталацията и след това върни фабричните данни.
Цитирай

Okey, благодаря Smile

HTC Desire X Black Android >>> HTC One M8 Android
Цитирай

Само на мен ли ми се струва или YouTube лагва повече от нормалното?

S22 ULTRA кофти зелен. 
Цитирай

Ако наистина има някакъв лаг, то той е със сигурност от приложението, не от marshmallow.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Въпроса ми е дали и при вас е така, след ъпдейта съм го ресетнал и първоначално не съм ползвал yotube, сега обаче лагва изключително дразнещо, понякога за 2-3 секунди, звука върви гладко, но образа замръзва.

S22 ULTRA кофти зелен. 
Цитирай

Не.Проблема е с програмата ти.Пробвай да я преинсталираш.Аз лично имам повече от 100 приложения интсалирани и телефона пак си работи сравнително добре Big Grin
Цитирай

Аз съм с ViperOne 4.6.1 и не съм s-off. Bootloader-а ми е unlocked. Как точно да си ъпдейтна тоя firmware, че тотално се обърках от всичките неща, които изчетох в XDA? Имам един backup на стоковия ром, преди да сложа Viper. Ако го върна него и направя ota ъпдейт, а след това си кача новия Viper, ще стане ли или има друга система?
Цитирай

И мен ме интересува как -да си сложа сток рома. Като сваля файла , той не иска да се копира на картата памет от пц то. С-он съм , сега с вайпър 5.0.2. Дразни ме, че тритеутона долу постоянно спират да действат и Трябва да рестартирам . Това релокване на рековърито как се прави
Не мога да релокна буутлоудъра - начините намерени от мен в нета, не работят, или аз не знам как точно да го направя

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай

Първо и най-важно при теб е да заключиш bootloader.Командата е: fastboot oem lock
След това качваш Ruu на картата с памет, а как да го качиш, обяснено е в първи пост.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Влаф, командата трябва да се напише, като отворя цмд през папката абд ли и телефона е свързан към компютъра?

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай

Естествено, освен това, телефона ти трябва и да е във fastboot mode, все едно флашваш recovery.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Ахааа, ясно. Като преди това трябва да кача зип- файла на картата памет ?
Еее, стана. Отново много благодарско за обяснението. При стоковия ром ме дразни факта, че има много програми, които не ми трябват, но ще се примирявам явно. За какво са ми имплементирали примерно туитър и ю туб... Или дот вию, ей такива неща, ама майната му. Ще си го ползвам, докато умре и след това М9, или направо М10 ( зависи от цените ) .

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай

Някой да има проблеми с моушън лаунч? До преди няколко дни работеха сега вече не искат, като дабъл тап може само да ми угаси дисплея ако преди това е бил активиран с бутона. Суайпове и дабъл тап на изключен екран не работят.
Цитирай

Виж в настройките ,да не си ги изключил?Ресет прави ли след ъп-а?
Цитирай

Включени са, ресет направих веднага след ъпдейта.

След рестарт проблема се отстрани.
Цитирай

Не съм много сигурен къде точно трябва да го напиша ,понеже ползвам ViperOne ,но не е сигурно ,че този бъг е от рома за това ще го напиша тук.При мен се получава следното (Не търся решение,просто споделям) батерията умира, не иска да зарежда от компа а директно само от контакт.След като се зарежда известно време телефона може да се включи и тогава почват проблемите - system process stopped,няма обвхат,телефона е забил и не може да се прави нищо,картата с памет е повредена.Това са нещата които обикновенно изписва.Всичко това след като форматирах картата с памет като вътрешна памет.Първия път се наложи да направя full wipe понеже се беше бъгнал Google Play + програмите и игрите ми бяха изтрити, общо взето всичко което е на картата с памет.Флашнах отново рома само с wipe chache davlik cache ,никакъв ефект (странното е тук ,че и TWRP то почна да отказва, явно не правеше нищо)...След дълги опити успях да уипна паметта на телефона и да флашна рома...И така 2,3 дена без проблем до днес.Първия път се случи след като флашнах Harman Kardon мода и следователно реших ,че е от него за това този път не съм правил никакви операции изискващи руут достъп за да не оплескам нещо.Но ето ,че днес отново ми умря батерията ,не искаше да зарежда и когато успях да го включа изкачат няколко грешки...За щастие успях да го оправя след 2-3 рестарта (който траеха доста по дълго от обикновенното.) И какъв е изводът ? Big Grin мислете много преди да се възползвате от новата функция на андроид 6 която при мен едниственото което направи е да ми прецака картата с памет която хич не си беше евтина...Дадох близо 100 лв за карта с памет и навсичкото отгоре след формата и като вътрешна ми изписва ,че е бавна и не било препоръчително...Естествено това след като вече е форматирана и не може да се изплозва на друго устройство.Quietli brilliant
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)