Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос до собствениците на Nexus 5X

Колеги ползвам си все още старата ЛГ Г2-ка без проблеми, но ми се ще вече да я сменям с нещо ново. Замислят ме 2та нексуса, другия няма какво да го коментираме много стабилни спецификации, не се знае колко е корав обаче а и е доста голям пък и струва съвсем други пари. Чудя обаче ако взема 5Х, дали ще усетя някакъв осезаем ъпгрейд спрямо Г2 , на хартия ми изглеждат много близки, но реално как ли ше е, освен че е с последната версия на андроид  ?  Smile  Чудя се дали би имало смисъл, новите флагмани гърмят от към спецификации, но струват една торба пари, а 5Х изглежда добро решение от към цена / качество. Някой да е да е бил в същото положение?

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
Аксесоари

Чистия андроид според мен си е предимство винаги. Ако търсиш бързина, нексуса е решението. Но ако си свикнал на различни глезотийки и опцийки, ще ти се стори доста окастрен. Така че всичко зависи какво търсиш. Замисли се за причината, поради която искаш да смениш сегашното си устройство, и се замисли дали нексуса може да ти го даде. Ако е бързина и последна версия на андроид, си заслужава Smile
Цитирай

Здравейте, някой може ли да ми предложи апп за запис на разговорите, който работи коректно на нексуса? Ако е възможно да не изисква руут.
Цитирай

@a810a, бих ти препоръчал това - https://play.google.com/store/apps/detai...om.nll.acr

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Гласа на отсрещната страна не се чува.
Цитирай

Много ли е голям проблема с bootloop? Много хора се оплакват в reddit. Има ли хора с такъв проблем тук?
https://www.reddit.com/r/nexus5x/comment...thread_20/
https://www.reddit.com/r/nexus5x/comment...egathread/
Цитирай

Даже не бях чувал, за такъв проблем. Преди месец, пак по този въпрос питаха. Според мен, проблем няма. А и се обзалагам, че в повече случай, потребителя си е виновен сам. Било рутнат телефон, било нещо друго да е променяно и барникано. Ама после, рев по форумите. Глобален проблем, засягащ голям бори устройтва, няма.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

Казват, че било хардуерен проблем. Като се нагреел телефона (най-често по време на актуализация) и бриква завинаги. И попринцип аз искам да си го взема, защото обичам чистия Android и да правя, каквото си искам Big Grin А ако го флашвам, най-вероятно ще се награвя, при първото стартиране след флаш, защото отнема повече време.
Цитирай

не си го вземай! телефончето си е добро и съм доволен, но вече му мина времето. по добре нещо друго търси. бих препоръчал oneplus 3Т
Цитирай

Два 5х имам (моя и на жената) - няма такъв проблем.

Иначе и аз съм на мнение, че по-добре oneplus 3t.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Да то е по-добре 3Т много ясно,ама човека дали има парите?В случая ако намериш тънко 5Х няма да съжаляваш.Не знам какво време му е минало...какво имате впредвид с това?

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

имам впредвид, че ако икса да ползва последната версия на андроид, това няма да е още дълго (може би до края на годината макс). и другото, което визирам е рам паметта - 2 GB вече са нищо. незнам за колко пари може да го намери, но аз лично бих дал малко повече за нещо, което ще има по дълга поддръжка и живот. OnePlus 3Т излезе преди няма и половин година а нексуса вече е от година и половина. според мен по добре сега 800 лева за телефон и следващите 2 години с него, отколкото сега 400-500 за телефон и след половин-една година да търси нов Smile
Цитирай

Нексусът ще получи поне още една голяма версия. Най-вероятно 8.0. Не е лош телефон наистина и сега може да се намери тънко. Камерата е добра, екранът е един от най-добре калибрираните въобще, софтуерът е супер, обаче батерията не е голяма и рам-та е малка и звукът от говорителя не е много качествен.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Освен,че най-вероятно ще получи още една голяма версия на Андроид,той ще продължи да получава ъпдейти по сигурността и след това.Ето така се случи със Нексус 6 точно сега.Ако го намериш за около 300 лв. втора ръка го вземай.Чист софтуер,бързите ъпдейти и една-две секунди по-бавен от Oneplus Smile.Не че съм тръгнал да хваля 5Х,ама ако го вземеш за тая цена е много добре.Oneplus не е лош,предлага много за цената си,но нека сме реални.800 лв не са като 300 лв.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

можеш ли да поясниш за кой точно oneplus говориш, защото са 5 модела


Прикачени файлове Миниатюри
   

OnePlus 6
Цитирай

аз лично говоря за oneplus 3T
а иначе за нексуса не е много сигурно, че ще получи още една голяма версия. надявам се да сте прави, но най-често излизат с това че е свършила поддръжката на процесора (няма драйвери от qualcomm) и те не могат нищо да направят.
Цитирай

Няма как да не получи. Поддръжката е минимум 2 години. Нексус 6 даже повече го поддържат.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

5X и 6Р трябва да получат поне още една версия на Андроид според мен. 5Х си заслужава наистина ако не го купуваш нов, получаваш яка камера, добре оптимизиран стоков андроид и гоогле поддръжка, но някои компоненти изостават в днешно време, а други са стандарт в почти всеки телефон вече. Преди време обмислях между 5Х и Нексус 6P, но взех 6Р макар и по-скъп, исках наистина да усетя ъпгрейд спрямо старата ми ЛГ Г2ка. 6P -тo е много внушителен и смятам че за доста време напред ще остане актуален, но по ред причини реших да го сменя. Взех сега един Хонор 8, не е стоков андроид, но е ново моделче и навсякъде го хвалят та ще го видим Smile . А между другото съгласен съм, че OnePlus 3T e много стабилен телефон и въпреки че 6Р е голям за вкуса ми, 3Т изглежда по-приемливо, но малко ми е неизвестно как се процедира при евентуален проблем ако дефектира .. с тези поръчки по нета, от къде идва и къде трябва се изпрати..

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай

Късно се включвам в буутлупа, но при мен се получи ей така от раз. Ако има някакво значение бях в официалната бета програма и с отключен буутлоадер, но никога не съм качвал нещо неофициално или руутвал телефона. Както си гледах в ютуб телефона умря. с 300 зора му заключих буттлоадъра и в сервиза, смениха му дъното. Даже сега като се сещам, веднъж след буутлупа успях като го префлашнах да го пусна донякъде, но отново влезна в буутлуп. Личния ми извод след 4 нексуса, първо никога LG, и вече никога nexus, след подигравката с ram-та на 5X. Сега като им гледам цените на Pixel да си ги купуват те.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай

Някой използва ли navbar apps? Работи отлично. Направих едно бързо демо.


Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Да,аз съм го пробвал.Нещо не мога да свикна със преливането на цветовете и го разкарах.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

@naskox Това с дъното не е до LG. Аз имам Asus Nexus 2013 и сега за втори път ми се прецака дъното. Първия път беше в гаранция, но сега не ми се занимава и ще го пускам за части.
Цитирай

Среща се при 5X умиране на дъно и си е точно от LG проблема.Моля, ако не знаеш нещo по въпроса,не обърквай колегите и другите които ще прочетат темата.За справка-G4 и V10(и V20) също им умират дъната.
https://en.wikipedia.org/wiki/LG_smartph...oop_issues

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

http://www.nextpowerup.com/news/35263/do...-nexus-6p/

Аз лично не страдам от проблеми със сензора, нито пък аверчето с неговия, пък и двамата ползваме жеста със сензора. Ще да е доста рядко явление...

LG Nexus 5X H791 32GB | Stock | AOSP 8.1.0
LG Optimus L7 II P710 4GB | TWRP 3.0.2.0 | CyanogenMod 10.2
Цитирай

Аз утре мисля да флашна пак 7.1.1, 7.1.2 е бъгава нещо не е като хората, от време на време има едно лагване за секунда и ми прави впечатление, че черпи повече ресурс от нормалното при една и съща употреба и програми на 2-те версии.

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)