Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти по дисплея

Днес бях в една от техно вригите и сравних дисплеите с моя телефон.
Определено бяха различни!
Моя наистина е по- пикселизиран, но за сметка на това белия цвят е по- бял.
И двата телефона бяха с осветеност на 100%. Бялото на другия розовееше спрямо моя и то видимо.
Не знам дали тази пикселизация при мен не се дължи на стъкления протектор.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
Аксесоари

(2016-07-02, 15:45:23)prankmaster написа:  Днес бях в една от техно вригите и сравних дисплеите с моя телефон.
Определено бяха различни!
Моя наистина е по- пикселизиран, но за сметка на това белия цвят е по- бял.
И двата телефона бяха с осветеност на 100%. Бялото на другия розовееше спрямо моя и то видимо.
Не знам дали тази пикселизация при мен не се дължи на стъкления протектор.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Китайски ли ти е телефона или Корейски?
Цитирай

(2016-07-02, 15:45:23)prankmaster написа:  Не знам дали тази пикселизация при мен не се дължи на стъкления протектор.

Може би трябва да направиш сравнението без стъкления протектор, за да се увериш напълно.
Цитирай

От Китай е.
Произведен на 30.05.2016г.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

От днес забелязвам, че и синята лента от месинджъра на фейсбук се отпечатва... Big Grin

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Напредваш Smile

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Разбра ли се пикселизацията на екрана от протектора ли е или от китайския екран? Че вече ме е страх да го оставя за смяна. Да докарат човек до там да избира една от две злини - отпечатване или пикселизация.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Аз все още не мога да си представя каква е тази „пикселизация“.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

От дисплея е.
На един приятел, на който са му сменили дисплея са му сложили същия.
Пикселизацията се изразява в това, че се вижда матрицата на тъча.
Просто се виждат пикселите, безброй малки, симетрично подредени квадратчета.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

Нещо друго може да се вижда, но едва ли самите пиксели.
Както и да е май ще трябва да се продава, че сега ми сложиха хубав екран, но следващия не се знае.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

(2016-07-04, 17:18:18)prankmaster написа:  ...
Пикселизацията се изразява в това, че се вижда матрицата на тъча.
...

Цитат:One of the technologies used in the IPS Quantum Display is Advanced In-Cell Touch - a first for Quad HD. By combining the LCD and touch sensor into a single layer LG has been able to offer better colour reproduction as well as touch-sensitivity. 

Това е и една от причините екрана да е по чуплив, понеже над екрана няма слой с тъча, който да можеш да видиш. 
От там и ръст с 25% в осветеността и 150% в контраста спрямо екран с регулярен тъч ...
Варианта е да е сложен някакъв друг дисплей който е без Advanced In-Cell Touch.
Цитирай

Това означава ли, че в самата сглобка ще липсва лепилото между тъча и лсд-то? Вече има една тема за жълти петна...
Цитирай

Точно това означава, но не означава, че липсва лепилото между екрана и горния слой предпазно стъкло. В случая има само 1 слой лепило инак биха били 2 ...
Цитирай

При жълтия проблем мисля виждаме слоя прозрачно лепило между тъча и лсд-то, не мога да си представя нещо къде е втория стой
Цитирай

Между тъча и горилата ... Разбирай най горния предпазен слой ...
Цитирай

Днес получих смс от сервиза на Теленор, че телефона ми е готов и току що влезнах да видя какво са сменили в сайта им. Както и предполагах сменена е платката само без дисплея. Ще погледна дисплея на място и ще го върна обратно. Пиша в тази тема защото както казах по горе на телефона дисплея получи познатия проблем, но докато чаках да стане отпечатъка по забележим получих проблем и с платката.
Цитирай

Здравейте, колеги.
Преди няколко страници бях писал за един червеникави области по края на екрана, знам че малко закъснях, но сега публикувам снимки. От една седмица имам и нова екстра дори с дръпнат notification bar, с новите технологии на ЛГ потребителя продължава да вижда информация за батерия, WiFi и час.
Прилагам снимки.

[Изображение: 27858138234_a296296d36_c.jpg][Изображение: 28474810645_b6615b8a6c_c.jpg]
" />

LG  OPTIMUS L9 II >> LG G4 H815 (Space gray)/Samsung A50
Цитирай

@androidbro Това е за смяна на дисплея
Цитирай

Счупих си дисплея... след като ми го смениха.. бам един път и на сол... бачка все още ама е паяжинка и отдолу липсва реда с lg логото.. Някой да предлага какво да правя - да сменям в техния сервиз, да си сменя сам или да продам телефона със счупен джам?

Nokia 5230 -> Alcatel Pop C5 -> Alcatel OT Idol 2 -> LG G2 -> Meizu M1 Note -> LG G4 :3
Цитирай

Например тук пише, че подменят за 152 лв. http://www.gsmsolaris.com/#!lg--nexus/c242z
Гледам също тук: http://telefona.bg/%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0...0%B5%D0%BD
И тук: http://gsmservicepro.com/remont-lg-g4/
Цитирай

@Ghost
Разбрах аз тая работа ама това се получава само след продължиттелно ползване и незнам дали ще го открият в сервиза. Мисля да пиша на Lgи да пратя снимките

LG  OPTIMUS L9 II >> LG G4 H815 (Space gray)/Samsung A50
Цитирай

Писано е по темата. От лг ми казаха да пратя телефона в сервиз, от сервиза ми казаха, че не открили проблем... Сега чакам да сдаде багажа тотално, че да видят скапания проблем и да ми сменят дисплея. След това най вероятно ще продам телефона. Дано намеря друг с добра камера...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Този екран горе е мн зле. Дори и на студен телефон би трябвало да се вижда статус бара. Дори и леко е достатъчно да го сменят. А ако съм на теб, ще разпечатам и снимките и ще ги занеса. То не стига, че дефектно, ами и ще им се молиш да ти сменят екрана...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Цитирай

Знам че е зле, но там е проблема, че тези опечатъци на статус бара са там само когато телефона е ползван продължително време и самият телефон е топъл. След като го оставя за 30-40 минути и се пооохлади, тези отпечатъци започват да изчезват. Същото е и сутрин като го включа нищо забележимоа.
Според мен просто ще ми го върнат, с предписание, че те нищичко завалийките не открили....

LG  OPTIMUS L9 II >> LG G4 H815 (Space gray)/Samsung A50
Цитирай

Както казах при мен се случи така. Вече повече от месец го ползвам след като беше в сервиза и като се охлади отпечатъците изчезват. Реално не става по зле.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)