Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти по дисплея

Преди бая време беше казал, че и този дисплей е тръгнал да прегаря.
Сега как е ?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай
Аксесоари

Моя дисплей е LGD. Правилно ли разбирам, че другия тип дисплеи (JDI) нямат проблема с отпечатването върху екрана?

Иначе от трима търговци никой не ми отговори на въпроса за резолюцията... Двама от олх шикалкавят че не знаят, а един от английския ebay въобще не отговори (а уж е топ-селер).

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

И моят с отпечатъци е LGD.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

(2016-09-07, 21:01:25)prankmaster написа:  Преди бая време беше казал, че и този дисплей е тръгнал да прегаря.
Сега как е ?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Тъкмо го гледах сега Big Grin
Да ти кажа напоследък нямам много време да цъкам продължително, когато не е много загрял като сега не виждам нещо. Но като загрее мисля, че има леки наченки. Поне още не се вижда червенеене по левия и десния ръб. Може да се е разработил и да се е оправил Big Grin
Сериозно, тия дни ще гледам да го тествам и ще го проверя.
Но тази пикселизация не я виждам.
А ако знам, че няма да се прецака екранът ще го ползвам бая време телефона. Че иначе все се чудя дали да не взимам един Edge 7, но и той не ме кефи много с тоя извит екран.


Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Забелязах, че всички ментета в eBay са с JDI-дисплеи. Вижда се на снимките като се увеличат, върху конектора на дисплея, написано с бели букви. Ето на тази обява например, на първата снимка - http://www.ebay.com/itm/LCD-Display-Touc...SwB4NW1Wl8

Започвам да се чудя ако и в Мост слагат тези дисплеи, а ги продават по 250 лв., защо да се набутвам и каква е гаранцията че JDI-дисплеите в Мост няма да са същите ментета като тези от eBay. За сравнение - в eBay дисплея излиза около 52 лв. - печалба 200 лв за Мост.

От друга страна се замислям дали в дисплей за 30$ стъклото ще е горила глаз.

Абе да се чуди човек какво да прави. То е логично оригинален дисплей от Мост, ама като знаем манталитета на българските търговци, каква ми е гаранцията че действително ще е оригинален. Или пък не дай си Боже да ми сложат отново от другия тип дисплеи, които имат проблем с отпечатването на екрана (LGD).
Цитирай

Нищо не пречи да попиташ дали има вариант да получиш гаранция за тези 250лв (1г. напр).


Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

Мост са официален сервиз на LG. И за да им признаят разходите, предполагам следва да поръчват части само от LG. Ако самите LG са решили да слагат фалшиви екрани е друго. Ама едва ли.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Много шикалкавят всички търговци на въпроса ми "Каква е резолюцията на дисплея и има ли горила-глаз". Ето поредния как се изплъзва от неудобните ми въпроси като мокро въже:

Цитат:Hi friend
thank you for your inquiry.

this item is similar with original and it has high quality, we must double check it before shipping, it will work well. please don´t worry about it.

it will be nice to do business with you. 

any question you can contact us at anytime, we´re always be here with you.

have a nice day.
Цитирай

Ами така ще отговарят , защото знаят ,че не са оригинални.По-добре ползвайте официалните сервизи.Може да е по-скъпо ,но поне ще знаеш,че няма да ти сложат ментак.Задължително и гаранция трябва да има .

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

A дали е възможно китайците да отговарят така ако всичко идва от едно място или един подизпълнител? Естествено че бизнес интересите биха продиктували такъв подход.
Аз не виждам как ще направят дисплей с по-ниска резолюция така, че да се върже с дъното и да виждаш нормално.
Няма ли някой да е пробвал китаеца да каже за какво става дума?
Цитирай

Много лесно се правят ментаците, не се лъжете.
Те цели телефони копират, какво остава за един дисплей.
Всъщност цели автомобили даже...
Дисплеите не идват от едно и също място, бъди сигурен.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

(2016-09-08, 09:40:58)m007 написа:  Започвам да се чудя ако и в Мост слагат тези дисплеи, а ги продават по 250 лв., защо да се набутвам и каква е гаранцията че JDI-дисплеите в Мост няма да са същите ментета като тези от eBay. За сравнение - в eBay дисплея излиза около 52 лв. - печалба 200 лв за Мост.

Спри с чуденето, че ще те доведе до някой ментак за 52 лв. Smile
Само си представи ако мост-а ти монтират неоригинален дисплей и при оплакване от твоя страна към LG, какъв ще е ефекта за мост-а. Несериозно звучи изказването ти.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай

То пък все едно оригиналния дисплей на lg е цвете за мирисане.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Ами ,като не е цвете за мирисане вземай ментака и си решаваш проблема.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Поръчан е вече. Само че "пътя на коприната" е доста дълъг. Голямо чакане ще падне. Пък ако не ме изкефи, ще съм се набутал само с 50 лв. Дори не си струва да се коментират.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Да не забравиш да споделиш мнение. Smile

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

Момчета, имам един въпрос, ако някой си е пращал Г4-ката в мост за смяна на дисплей, евентуално, ако е от дисплея, колко време го бавят телефона?

Xiaomi 11T Pro 8/256
Цитирай

Пратих моя в Мост. Стоя десет дена и накрая ми го върнаха с не открита повреда... Общо взето същата работа и с КК сервиз. Смениха ми платката, но дисплея не. Като си взема втори телефон ще го дам пак, че ми писна от тея отпечатъци! Ако пак се правят на луди жалба в КЗП.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Моя го оставих към 10 сутринта, вечерта в 5 ми се обадиха, че е готов.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

На моя явно са му правили "обстоен" тест десет дена, за да кажат, че му няма нищо. Big Grin

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Явно има значение дали ще им го занесеш лично или пък от къде е купен.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Здравейте,
някой купувал ли е китайски LG G4 от Mтел, последните няколко месеца или изобщо китайски и да е имал проблеми с отпечатването по дисплея?
Цитирай

По- скоро китайските нямат проблема.
Те са по- нови.
Поне при мен, след замяната с китайски забелязвам и други изчистени проблеми спрямо корейския.
С корейския понякога говорителя 'бръждеше' по време на разговор. Сега го няма.
Не мисля, че е от значение, дали е от Мтел.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

[Изображение: 445a5ab974dbc864989c877944fce61e.jpg][Изображение: 16c956f9e9c81989fdbf1c5ca6e4c5c6.jpg]

Ето как стоят нещата при мен. Оня ден като преподписах във Виваком момчето ми каза, че мога да му дам снимки с проблема, за да ги прати в сервиза. Дано този път зацепят.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Това на колко % яркост е и на каква температура, горе-долу?

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)