Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти по дисплея

Максимална яркост. В конкретния случай градусите са около 45. Иначе и в момента на 27° като плъзна падащото меню се отпечатват часа, батерията, процентите и обхвата. Не е силно изразено отпечатването като в горните снимки, но го има. Ако тръгна да чета нещо при макс яркост се получава това:
[Изображение: 5fc98d44fb3b82dfe53f8d14eae85be8.jpg]
При продължително ползване над 35° градуса вече започва да червенее яко по дължината... Червенее по-слабо и при по-ниска яркост.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Здравейте, колеги да споделя и аз моите забавления с телефона.
Телефона е закупен от ЕМАГ на 27 ноември 2015 г. сериен № 510КРYR... - Корея.
Около няколко седмици бях зарибен по една игра. След излизане от играта забелязах,
че остават отпечатъци от нея по нотификационния бар и не само.
Прочетох цялата тема, ходих до представители на Мост имало тука, казаха да говоря с LG БГ,
ако разрешат щели да го приемат, защото е от ЕМАГ .... и телефона е за тяхния пазар Румъния не за БГ.
Писах на 09.09.2016 на ЕМАГ да си го времат за ремонт. На 13.09.2016 изпратиха да го вземат,
на 20.09.2016 получих имейл, че е регистриран в сервиза.
На 30.09.2016 получих имейл, че статуса е оправен и на 03.10.2016 го получих.
Всичко мина бързо и безпроблемно. Резултат - сменен дисплей със лайсната и лепенките.
Тествах около 30 тина мин на същата игра докато загрее, за сега не виждам въпросните топлинни отпечатъци.
Сминка с проблема     и какво са написали след ремонта    
Цитирай

При наличие на снимкови доказателства мисля, че няма как да не сменят дисплея... Чакам си резервния телефон и давам моя за ремонт с горните снимки.
Като сменят дисплея още не съм решил дали ще остана със същия, или ще купя друг...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Дойде ми китайския дисплей от eBay за 50 лв., за който стана дума назад в темата.
Не ви препоръчвам да взимате такъв.
1. Идва само дисплея (без рамката) което усложнява ЗНАЧИТЕЛНО смяната му.
2. Цветовете са УЖАСНИ. Все едно цветността е намалена наполовина, и е някъде между черно-бялото и цветното. Всички цветове сивеят и изглеждат като кални (мръсни). Като резолюция е толкова колкото и стария.

Има ли начин за софтуерно калибриране на цветовете?

Чудя се дали да давам 250 лв за оригинален дисплей от МОСТ или да взимам нов телефон, че този за 1 година ми скъса нервите вече и не ми се ще да дам и стотинка повече за него. Само дето не виждам нищо хубаво на пазара...

[Изображение: 69940416006743f8a8ebe424b2082063.jpg]

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Аз за това си карам още с него. Живот и здраве да ми сменят дисплея с рамките телефонът става чисто нов. Гсма който е също с качествена камера е S7, но визуално не ми харесва, а и камерата няма да предложи нещо повече от нашата. За това като нищо да изкарам още година с телефона...
Бих дал пари за оригинален дисплей с нова рамка.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

То и аз съм така, ще карам още с телефона. Иначе V 20 ми беше интересен, ако Г6 излезе може на него да минавам, но и този ще стои докато работи изрядно.
Цитирай

E поне някой да потвърди черно на бяло за тия китайци, като гледам за какво става дума не ми се вярва моя в предвид колко жега му давам как още е читав. Имам още доста гаранция, но дано излезе нещо свястно междувременно, че в момента и аз не виждам с какво мога да го сменя...
Цитирай

A няма ли софтуер за калибриране на цветовете? В сервизното меню не намерих такава опция. Искам да ги засиля.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Без рут сложна работа. Иначе има добри модове, но си трябва рутване.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Ще изчакам Андроид N. В него има калибрация на цветовете

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

(2016-10-05, 15:04:57)m007 написа:  A няма ли софтуер за калибриране на цветовете? В сервизното меню не намерих такава опция. Искам да ги засиля.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Виж тази тема дали ще ти свърши работа - http://forum.xda-developers.com/g4/gener...x-t3468689

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

@eksoldier искаш да кажеш, че ако хвана на снимка проблема при мен с дисплея и чак тогава ще ми го сменят !?

Xiaomi 11T Pro 8/256
Цитирай

Щом не виждат проблема... Ще видя и с моя какво ще стане. Чакам си още новия телефон от Китай.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Аз го пусках за едно и също 3-пъти и много бързо чрез КЗП могат да го видят, но знам ли какъв ще е другия, при положение, че този е само дисплея за сега обмислям да си мълча, не е нещо фатално като цяло, но ме дразни и ще почакам още Smile

Xiaomi 11T Pro 8/256
Цитирай

Да, да, ще си мълча за проблем с телефон за който съм платил 1000 лв. Няма как да стане.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Аз и 200 лева да съм дал пак ще си търся правата, щом е дефектно. И ми е много странно това мислене - е, не е нищо особено. Но всеки си решава.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Абсолютно прав си.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

По принцип си прав, но телефона нито се бави, нито нищо, просто ми дойде до гуша да звъня, да го давам и така нататък, заради това, ще почакам докато умре или успея да го хвана проблема на снимка Smile

Xiaomi 11T Pro 8/256
Цитирай

Пускаш една игра на макс яркост и след десет минути го имаш проблема.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Лично аз чакам да излезе пиксела и ще ходя да го давам за 4-ти път - 3 пъти за батерията, сега дисплея а мога и пак да кажа, че батерията не е много читава. И след това направо ще си им кажа да ми го заменят и ако трябва (а то ще трябва), да доплатя за друг, ако може за пиксел Smile

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Едва ли точно него ще ти го предложат за смяна.

 
Цитирай

При мен започнаха леко да оставят следи горе от часовника, батерията и т.н. в нотификейшън бара и като дойде време да го дам за сервиз ми се струва, че ще мина на другия бряг... - ябълка.
Цитирай

Аааа да не чувам за тоз бряг! Big Grin

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

@NoMaD - Принципно предлагат, всичко което им е в магазина и е по-скъпо или на същата цена. Ноооо много офф минахме Smile

@climb И при мен бяха леки следи, сега си е*ало ******

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

С оправен дисплей мога да си карам спокойно още година с телефона. Ако не се явят пак дразнещи отпечатъци.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)