Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти по дисплея

Как да видя с какъв дисплей съм? Серийният номер е 608, ако има значение.

Samsung Galaxy S3 --> HTC One X
Цитирай
Аксесоари

Инсталираш си програмата DevCheck и в раздела HARDWARE малко надолу на GRAPHICS си пише Panel еди какво си.....
Цитирай

Мерси за програмата. И моят е JDI INCELL. Дисплеят само при загряване ли получава съответното прогаряне или просто след време така се получава?

Samsung Galaxy S3 --> HTC One X
Цитирай

Моят е LGD.

[Изображение: cc7224ba00ff15e4.png]

Другия месец ще стане на 1 година, според датата на купуване.
Засега няма проблеми , ама нещо и аз се филмирах май.
Когато плъзна надолу , за да излезне падащото меню и се виждат индикаторите за батерия, обхват и час в някакво размито розово. Виждат се през цвета. Прозират. На 100% яркост.
Трябва обаче много да се загледаш , за да го видиш. Не е много, а даже и понякога не се вижда нищо.
На други места не съм го забелязал да прозира така.
Дано екранчето да не е пътник.

[Изображение: f03bda4610482f8b.jpg]
Цитирай

При мен с това се започна

Xiaomi 13T Pro
Цитирай

Аз съм с V10 LGD дисплей. При мен се започна  с името на една група  в приложението за чат - Телеграм.
После започна и самата клавиатура да се отпечатва на екрана, после иконите в статус бара, часовника, всичко. Накрая и софт бутоните. Сега ако изключа програмата Twilight и след 5-10 мин. ще се отпечатат бутоните, а до 1 час непрекъснато ползване - всичко.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

На Twilight само dim опцията ли ползваш? Аз си ползвах със стария дисплей и промяната в цвета на температурата нощем защото функцията е много щадяща очите, също като flux за компютрите. Дали тази функция не е спомогнала за скапването на екрана и сега ако я ползвам всяка вечер пак няма да доведе до същите отпечатъци? Ползвал съм програмата и с предишния ми lenovo Z2 Pro и проблеми с дисплея не съм имал.
Цитирай

(2016-11-07, 22:23:16)eksoldier написа:  На Twilight само dim обцията ли ползваш? Аз си ползвах със стария дисплей и промяната в цвета на температурата нощем защото функцията е много щадяща очите, също като flux за компютрите. Дали тази функция не е спомогнала за скапването на екрана и сега ако я ползвам всяка вечер пак няма да доведе до същите отпечатъци? Ползвал съм програмата и с предишния ми lenovo Z2 Pro и проблеми с дисплея не съм имал.
Със сигурност не е от програмата. Свалих я и аз да я пробвам, защото при мен с G3 също се отбелязват по същият начин индикаторите както е споделил колегата по-горе в снимките. Това какво значи, че скоро дисплея си заминава ли?

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Тръгнал ли е веднъж няма спиране. Смяна му е майката. Не знам що така се изложиха и с дисплей и с платка...
Цитирай

(2016-11-07, 22:23:16)eksoldier написа:  На Twilight само dim обцията ли ползваш? Аз си ползвах със стария дисплей и промяната в цвета на температурата нощем защото функцията е много щадяща очите, също като flux за компютрите. Дали тази функция не е спомогнала за скапването на екрана и сега ако я ползвам всяка вечер пак няма да доведе до същите отпечатъци? Ползвал съм програмата и с предишния ми lenovo Z2 Pro и проблеми с дисплея не съм имал.

Със сигурност не е от програмата, защото преди да се появи въобще не ползвах подобни програми.
Напротив, програмата оправя на 99% проблема. Казвам на 99, тъй като софт бутоните не може да ги оправи, но за тях пък има друго частично решение - от настройки на екрана ->> сензорни бутони ->> цвят, се избира бял цвят. При белия цвят, цвета на бутоните по някога е бял, по някога сив, в зависимост от приложението в което си. Тази смяна помага да не се отпечатват и те. В комбинация с Twilight или подобна програма разбира се.
Да, само Screen Dim използвам на 20% вече няколко месеца и нямам проблем. Преди това 2 пъти ходи на ремонт в рамките на 2 месеца. Първия път смениха дисплей, издържа 2 или 3 седмици и пак започна да се отпечатва всичко. На втория път смениха дънна платка и естествено проблема се появи още на същия ден. Писна ми да се занимавам и за сега си карам така с програмата.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Ясно. А смененият ти дисплей, който пак е проблемен, отново ли е на LGD, или е JDI?
С JDI имало ли е отпечатъци до сега? Питам щото ползвам Twilight с пазене на очите вечер с промяна на цветовата температура и не е удобно да ми е постоянно жълтеещ през деня. Иначе това са ми настройките сега. Преди не ползвах dim, но щом казвате, че помага го пуснах, вечер няма проблеми с него, но през деня не е активно.
[Изображение: 834b600c27d07ebb970cbd2b6daaac50.jpg]
Цитирай

Отново  LGD и там е  работата, че не съм сигурен дали е сменен. За JDI дисплей не съм чул някой да се е оплакал.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Ясно. Ползвам си го както преди тогава. Ако даде фира отива пак в сервиза. Поне се убедих, че със снимки на проблема в офиса на Виваком в сервиза сменат дисплея.
А ти как така не са сменили. Като го върнаха веднага ли видя отпечатъци? А и за V10 може да има само lgd...
Цитирай

Не, не веднага а след 2-3 седмици. Не си спомням точно. Ами все си мисля, че чисто нов дисплей не може да се прецака за отрицателно време.  Оригиналния който си беше, се прецака след 3-4 месеца ползеане. Второто което ме усъмни е, че го оставих със стъклен протектор, започнал леко да се разлепя в горен десен ъгъл и ми го върнаха със същия този протектор. При второто носене в сервиз изпратих и 2 снимки с проблема, защото първия път ми се бяха обадили и казаха, че не виждат проблем. Въпреки снимките, пак се обадиха и казаха, че не могат да възпроизведат проблема. Обясних им, че за да се появи, трябва дълго време да стои някое приложение отворено и, че по принцип се вижда на тъмно когато е увеличена яркостта. И те решили да сменят дъното. За дъното вече съм 100% сигурен, че е сменено.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

И на мен ми казаха първия път, че уж със сменено дъно нямало да се отпечатва ама ядец. Изчаках да ми дойде асуса от Китай и го дадох пак на рвмонт. Съмняваме да са ти сменяли дисплея щом седи протектора непокътнат. Не знам как е смяната при V10, дали е като при нас с цялата рамка. Във Виваком по принцип ми казаха, че не приемат телефон за ремонт с предпазител стъкло.
То директно в сервиза ли пращаш, или през оператор?
При мен сменените неща се оказаха много
[Изображение: 5bdef4c86c7037173beeaee4108e93a6.jpg]
Цитирай

Оставям го дирекно в сервиза на Мост компютърс - Пловдив и от там си го пращат в София.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

И аз така го оставих първия път във Видин в представителство на Мост по съвет на ЛГ България и не си мръднаха пръста. За това втория път във Виваком. Първо смениха платката, после всичко останало.
Цитирай

Излиза, че може би дисплеите, които са LGD просто си го дават тоя дефект, докато JDI не го правят. Поне до сега май няма оплаквания от JDI. Може би като са видяли какво става с техните LGD, са решили да сменат производителя на дисплей за LG G4 с японските JDI и за това новите партиди са с него и отделно като сменят дисплей да е само с японски.
Цитирай

Vargala, 100% екранът ти не е сменен.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Или са писали на ЛГ, че е сменен те са дали гаранционна бройка, а Мост са му взели 250 кинта от някой. Big Grin
Цитирай

Сигурно ли е че ЛГ покриват гаранцията или това правят оторизираните дистрибутори за всеки регион? Има логика и да е заложен процент брак в цените и затова и да се опъват толкова навсякъде.
Цитирай

(2016-11-08, 11:00:52)eksoldier написа:  Питам щото ползвам Twilight с пазене на очите вечер с промяна на цветовата температура и не е удобно да ми е постоянно жълтеещ през деня. Иначе това са ми настройките сега. Преди не ползвах dim, но щом казвате, че помага го пуснах, вечер няма проблеми с 5него, но през деня не е активно.

В Twilight можеш да си направиш 2 профила, един за през деня, който да е само с 20% Screen Dim (може и 15%) и втори за нощно време.
После в настройките отваряш Schedule Profile. Нагласяш часовника за дневния профил примерно от 6 сутринта, след това даваш every day, избираш дневния профил и натискаш плюса горе в дясно. Същото го правиш и за нощния профил, но променяш часа на 17 примерно, когато искаш да се включи. Така автоматично ще си превключва между двата профила.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Аз дадох моят за смяна на дисплей директно в сервиза К енд К сервиз в Гео Милев, София и за 10 дни ми го смениха + рамката ! Сега новият му проблем е че слушалката сякаш е усилена прекалено много и пращи. По принцип слушлаката и тя ли е в комлект сменяйки дисплея или може да е софт проблем, въпреки че преди да го дам звукът си беше кристален!

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай

На мен ми смениха всичко с дисплея. Виж по-горе какво точно са сменили. При мен слушалката е като преди, нищо че е нова.

vargala81
Мерси, бях забравил за тази опция. Сега я включих в действие. Но при положение, че съм с сругия вид дисплей, има ли нужда от превантивна мярка и включване на dim постоянно?
Цитирай

Нямам идея. Както казах, не съм чувал до сега проблема да го има с JDI дисплеите.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)