Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти по дисплея

Е цяла нощ беше в покой, сега го пускам и пак си го има. То и да сменят екрана след 6 месеца ще е същото.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Аз съм на петия месец. Дано нямам ядове...
Цитирай

Е много зависи как си ползваш телефона. Аз понякога не го изгасям и два часа. Но въпреки това, не трябва да се случва подобно нещо.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Пичове без значение дали пак ще се случи или не, носете на сервиз. След 6 месеца пак ако се наложи, нали за това е гаранцията.
И на мен ми се появяваха тези 2 линии от страни, но при доста работа и загрят телефон на тъмен фон. Примерно отварям спортал и на тяхният фон беше ужас.
Цитирай

По принцип и аз ползвам дълго когато браузвам, но това не е нещо много товарещо и нагряващо. Да, има гаранция и ще се възползвам от нея ако трябва. Въпросът е, че е неприятно чувството да знаеш, че всеки момент телефонът може да изпуши...
Цитирай

До колкото успях да разбера дисплеи на ЛГ се произвеждат в две фабрики и има разлика в дисплеите.
Едните са с по- топли, а другите с по- студени цветове.
Едните дефектират и започват да червенеят, а другите- не.
На мой приятел наскоро му смениха дисплея, заради същите оплаквания и ми каза, че новия досплей е различен.
Цветовете не били същите като преди- та сега се надява да не му се случи отново.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

Интересно откритие - оставих екрана да свети 15 минути на макс яркост на бял фон и сега го няма „прогореното“ Big Grin
Да видим докога.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

До следващото ползване за над 10- 15 мин. Big Grin
После пак същото.
Като пусна някоя игра, която на интерфейса има картинки, иконки или показатели, които не се променят и ако играя около 30- 40мин- така хубаво се отпечатват на екрана, че се виждат на всякакъв фон. Big Grin

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

Бахти телефона. Докато чакам да умре, не мога да го рутна и междувременно екранът се прецаква. Кеф...
И то един екран...Като си погледна S5 и разбирам какво е качество.
Поне заседнали пиксели нямам, друго често срещано при този „флагман“.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Ако ви дразнят линиите и сенките, аз пък бял открил друг начин да ги скрия. От достъпност, зрение, регулиране цветовете на екрана, но фабричните настройки го скриваха. За сметка на това пък картината ми беше като негатив Smile.
Пак казвам носете го на сервиз, ще ви го оправят, макар и някога да е бил рутван.
Само си изключете google lock.
Цитирай

(2016-04-16, 09:43:47)arrogant написа:  Бахти телефона. Докато чакам да умре, не мога да го рутна и междувременно екранът се прецаква. Кеф...
И то един екран...Като си погледна S5 и разбирам какво е качество.
Поне заседнали пиксели нямам, друго често срещано при този „флагман“.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Колега, нали има гаранция. Какво толкова е станало. Преди го хвалеше телефона, сега взе друга песен да пееш. Никой телефон не е застрахован, било то и флагман. За това, което каза за на S5 екрана няма да коментирам изобщо, че ще се отклоня много от темата.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Цитат:Преди го хвалеше телефона, сега взе друга песен да пееш.
И на мен това ми направи впечатление. Big Grin Значи щом има прецакани бройки автоматично телефонът става смотан... Има гаранция, при това две години. Дисплеят е чудесен. Не знам по колко часа играете и какво нагрявате, но аз нямам ядове. Ако се появят ще си ползвам гаранцията.
Цитирай

Ние с лилавеещите екрани сме имунизирани ...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Ако може колегите с проблемните дисплеи да си кажат серийните номера с колко започват , за да видим дали има някаква връзка.
На G4 на жена ми няма за сега нито един от споменатите пробелми. Серийният номер започва с 509.

Sent from my GT-I9301I

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Хаха и какво не може да си променя мнението ли?
Телефонът сам по себе си е мн добър - работи гладко, камерата е отлична. Но подобни дефекти лично за мен го правят ... Не толкова добър, така да го кажа.
Това е единственият телефон, който не съм рутвал, заради страха от bootloop, нещо, което е реален проблем, има достатъчно инфо в интернет и xda по специално.
А колкото до амоледа - безкрайният контраст си казва думата.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Аз имам и 1 note 4 който пак е с burn in дисплей. За него не мисля да ползвам гаранция, макар там нещата да са доста по сериозни
Цитирай

Подкрепям изцяло мнението на arrogant. С 505 серия съм в постоянно очакване на bootloop... 8 месеца го ползвам вече, няма ядове за сега,но... Винаги съм рутвал до сега, тествал съм ромове, възползвал съм се от различни благинки, но с този телефон не смея... За в бъдеще сигурно ще забравя за LG. Хубави телефони но винаги със сериозни бъгове и проблеми...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Galaxy S10
Цитирай

(2016-04-16, 11:39:55)ganchev написа:  Ако може колегите с проблемните дисплеи да си кажат серийните номера с колко започват , за да видим дали има някаква връзка.
На G4 на жена ми няма за сега нито един от споменатите пробелми. Серийният номер започва с 509.

Sent from my GT-I9301I

Според мен да се види къде са сглобявани, в Корея или в Китай.

 Samsung Galaxy S24 Ultra 1TB Titanium Black
Цитирай

То като гледам май има и различни версии. Моя е Корейска сглобка ревизия 1.1, каквото и да означава. До някъде ме успокоява, понеже се надявам бъговете от 1.0 да са изчистени. Инак съм с по студените "лилавеещи" дисплеи и до сега за 2 месеца няма ядове, но май е рано да се каже ...
Цитирай

Този номер ли се гледа, моя почва с 506
[Изображение: Screenshot_2016_04_16_20_32_53.jpg]
Цитирай

Да този е...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Galaxy S10
Цитирай

При автоматична подсветка забелязвам дисплея работи много добре, но при пряка слънчева светлина дисплея става много ярък и цветовете избледняват. На сянка процентите са на 100% но на слънце макар, че пак са на толкова явно дисплея става още по светъл. При вас така ли е?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

При всички дисплеи е така ... физика ... и не дисплея не става по светъл ... просто имаш още един източник на светлина ... мисля навремето нокия се бяха захванали да вграждат разни филтри в дисплеите ... ClearBlack Display ги бяха кръстили ... почети малко и ще ти светне какво става ...
Цитирай

Когато е на автоматична подсветка става така само. На 100% яркост на ръчна подсветка не забелязвам такова нещо, но явно е нормално.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

(2016-05-01, 10:28:36)rosenirs написа:  При автоматична подсветка забелязвам дисплея работи много добре, но при пряка слънчева светлина дисплея става много ярък и цветовете избледняват. На сянка процентите са на 100% но на слънце макар, че пак са на толкова явно дисплея става още по светъл. При вас така ли е?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Имам същия проблем, може и да е софтуерен бъг.

HTC Touch Diamond, HTC HD2, HTC Sensation, HTC One X, LG G2 16GB, LG G4 Leather, HUAWEI P10 Black -> HUAWEI Mate 20 Pro Midnight blue -> MI 10 PRO -> galaxy s22 ultra 256GB -> GALAXY S24 ULTRA 512 GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)