Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти по дисплея

И аз съм с новата карта, но нямам греене. Не виждам разлика и в батерията. Може да е от различните клетки

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Колеги давайте съвет - немога да намеря оригиналната гаранционна карта на телефона, имам фактурата от емаг.. надали така ще ми го вземат в сервиза на LG. Въпросът ми е - като пиша текста на емаг (да им обясня проблема) какво да напиша точно.. защото тези изгаряния по дисплея изчезват след като поизстине - и те може да си помислят, че нищо няма... ако някой има желание да ми начатка 2-3 изречения ще съм му благодарен Smile

Поздрави

(2016-04-16, 11:39:55)ganchev написа:  Ако може колегите с проблемните дисплеи да си кажат серийните номера с колко започват , за да видим дали има някаква връзка.
На G4 на жена ми няма за сега нито един от споменатите пробелми. Серийният номер започва с 509.

Sent from my GT-I9301I

510

Nokia 5230 -> Alcatel Pop C5 -> Alcatel OT Idol 2 -> LG G2 -> Meizu M1 Note -> LG G4 :3
Цитирай

Преди в профила на потребителя в емаг се пазиха фактури и гаранционни карти.
От доста време не съм пазарувал там и не знам дали още е така.
Иначе по закон е достатъчно да имаш фактура/касова бележка.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

С тази касова бележка как ще докажеш, че това точно е телефонът, купен с нея?
На касовата бележка пише ли сериен номер?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Гаранционната карта трябва да е в профила ти в Емаг. На колега му ремонтираха Г3 в МОСТ след леки разправии с LG България. Той си беше купил телефона от OLX, а първия собственик от Емаг. Пиши директно на LG в Facebook, впечатлението ми е, че са разбрани и отговарят бързо.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай

Намерих гаранционната карта след разговора с тях... еми попълних формуляра - утре ще дойде куриер да вземе телефона... пък да видим Smile Ако не стане - пращам на мост

Nokia 5230 -> Alcatel Pop C5 -> Alcatel OT Idol 2 -> LG G2 -> Meizu M1 Note -> LG G4 :3
Цитирай

На касовите бележки от Виваком има сер. номер.
За малките магазини- едва ли.
Не съм сигурен честно казано, но така тълкувам закона аз.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

По принцип се прецаква от само себе си. Някой беше казал, че са били 2 заводите които правели дисплеите. Та единият от тях пускал лошата партида.
Само не знам защо се мотате, а не го занесете в сервиза. Не ви ли дразни?
Иначе мисля, че не ви е нужна гаранционна карта, в хартиен формат, защото по принцип магазините си имат база данни. Поне при мен(извън бг) пича вкара имей номера и продължи процедурта по натам.
Цитирай

Да, в касовата на Вива има IMEI номерa. От ЛГ България и на мен ми прозвучаха точни. Явно проблемът с дисплеи е масов, дано ги сменят без ядове, но с бройки от читавия завод. Моят номер започва с 506, произведен на 20.06.15 г.
Цитирай

А някой знае ли кой е читавия завод за дисплей и кой е не-читавия? Според DevCheck на моя панела е произведен от Japan Display, досега дертове не съм имал, кой е другия?

Sent from my G4 using BG Post

Mi 11 Lite 5G
Цитирай

А на някой да са му сменили дисплея и след това пак да е фектирал ?
Интересно ми е дали дисплеите за подмяна са същите или всички са 100% качествени.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

А, сигурно след 6 месеца пак на сервиз Big Grin

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Ако е така вземам нов телефон след половин година. Мислях, повечко да изкарам с този, но... Ако продължат дефектите ще го сменя. Ако няма нещо ново с по-добра камера може да взема V10...
Цитирай

Рано ми е да го сменям.
Ако давам по 1к за телефони през 7-8 месеца няма да му хвана края.
Интересно ми е да видя В20 и Г6. След година може и да се замисля за смяна.

От друга страна след 3 сервиза- парите в джеба и на пазар за нещо по- ново. Smile

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

Е какъв е приблема ако пак се прецака ще го сменят. Хубавото е че сменят и рамката, и ако го изпускате ще сте щастливи после, също като мен Smile
Цитирай

Проблемът е, че не ми се стои месеци без телефон. Друг проблем е, че не ме кефи да давам 900 лева и да чакам я екрана да се прецака, я телефона да умре. Проблем е и че за всяко влизане в сервиз трябва да възстановявам после настройки и т.н.
Поне за мен са проблем тези неща, за друг може да не са.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Съгласен съм^
От друга страна телефона ме кефи много и може би си струва нервите Smile

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

LG България ми казаха - емаг не приемаме нито с бележки фактури с нищо - само емаг да си го приемат трябва Smile
Пратил съм го на емаг - да се оправят Smile
Имах още един проблем с една печка от емаг. (макар че мнооого неща съм купувал оттях)... върнаха ми парите от печката... ама ме бавиха 30 дни преди това.. надявам се с G4ката да не става така - защото си я искам :Big Grin  но пък ако ми ги върнат - бам в магазина за по-евтина g4ка или пък за някое xiaomi.. кой ли знае :v

Nokia 5230 -> Alcatel Pop C5 -> Alcatel OT Idol 2 -> LG G2 -> Meizu M1 Note -> LG G4 :3
Цитирай

Ще кажеш какво е станало после. Аз моя днес го оставих директно в сервиза на Мост. Ще кажа каква е развръзката после.
Цитирай

А като го остави казаха ли ти, че има много оплаквания от дисплея?
Цитирай

Не, едно момиче беше и не знаеше за какво става въпрос. Аз й казах, че е често срещан проблем. Дали се прави на луда или не е запозната не знам.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Цитирай

И аз най-накрая да кажа какво стана с моя случай още от началото на темата:

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1245471

Значи като бях написал тогава, след като ми отказаха гаранционно да сменят дисплея заради т.нар. light leak, след няколко дни се свързах K&K сервиз, които също са оторизиран сервиз на LG, както и на Samsung. Говорих по телефона сигурно 5 минути поне, с техник, на който може и да съм досадил Smile с проблема си, но човека ми обърна внимание и ми каза, да го занеса при тях, и че ще ми сменят дисплея гаранционно. Оставих им телефона и след една седмица ми се обадиха да си го прибера. Като отидох специално както се бях уговорил предварително със същия техник проверихме в тоалетната на сервиза (където беше достатъчно тъмно) дали го има проблема на новия дисплей и нещата се оказаха в ред. Новия дисплей беше с найлончетата от страни по цялата рамка, и имаше и някакво фолио на екрана, което лесно да се махне.

Сега, какво стана след известно време. Един ден ми се стори, че има някаква прашинка супер миниатюрна най-горе в дясно на екрана, която едвам едвам се вижда (даже не знам и аз как я видях, явно зрението ми е доста добро отблизо) и с пръст реших да я разкарам обаче нещо тя не се маха ми си седи. Отначало мислех, че е застинал пиксел или нещо такова понеже се вижда предимно на бял или много светъл фон и то като се вторачи човек от много близо. Реших да разгледам по-обстойно и взех една лупа и започнах да го разглеждам и се оказа, че това наистина е някаква утра мижава прашинка, която както изглежда стои точно под стъклото между матрицата и стъклото някак си. Забелязва се дори при изключен екран под силна светлина и с лупа. Толкова е малка, че в ежедневната употреба на телефона изобщо не се забелязва, с просто око е много трудно да се види. Иначе за сега проблеми нямам с дисплея.
Та това е при мен.
Цитирай

То май и аз трябваше да отида в този сервиз, дано в мост не ми се направят на интересни нещо, че да няма панаири.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Цитирай

Аз вече 9ти ден чакам някаква развръзка и все още няма никаква обратна връзка.
А освен дисплея, дънната платка сменят ли я превантивно (ако е от засегнатите партиди), или трябва да изгори и чак тогава ?

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

(2016-06-06, 14:55:50)arrogant написа:  То май и аз трябваше да отида в този сервиз, дано в мост не ми се направят на интересни нещо, че да няма панаири.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Е ми да ти кажа има разлика. При Most като ходих, изчаках малко на входа на сервиза да дойде едно момиче, което да ми приеме телефона, като междувременно записа в някакъв софтуер какъв ми е проблема, как им го давам като окомплектовка, състоянието и т.н. след което тя го предава вече на техниците, с които човек няма контакт освен евентуално да си говори по телефона, ако го свържат. При K&K сервиза като отидох казах на момичето на рецепцията, че съм говорил по телефона с техник, на който съм обяснил проблема си много добре, и ако може да го извика, за да му покажа точно за какво става дума нагледно. Тя влезе в самия сервиз и го извика. Запознахме се с човека показах му къде да гледа на дисплея, ако иска да види и да се увери за проблема той каза OK и така. Човека каза, че до седмица ще стане най-малко понеже трябва първо да поръча дисплея, а това може да отнеме няколко дни. Разбира се и тук ми записаха данните и т.н. в някакъв протокол, на който се подписах, и с който после трябва да си го прибера. Оставих им го в кутията само без нищо друго и си заминах.

(2016-06-06, 15:12:15)prankmaster написа:  Аз вече 9ти ден чакам някаква развръзка и все още няма никаква обратна връзка.
А освен дисплея, дънната платка сменят ли я превантивно (ако е от засегнатите партиди), или трябва да изгори и чак тогава ?

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

Едва ли сменят и платката. Предполагам, че ако се прецака чак тогава.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)