Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

20% повече батерия за потребителите на Android OS, чрез премахване на ед
#26

Критикувахме Гугъл, с право, но за да сме обективни, трябва да отбележим, че и при Епъл нещата не са по - различни - http://www.phonearena.com/news/Removing-...15_id78108

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
Аксесоари
#27

При iOS изключваш background app refresh и всичко си идва на мястото. Като цяло проблема не е нито при Епъл нито при Гугъл ами си е изцяло в полето на Facebook.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#28

Фейсбук приложението.... Добре..... Какво обаче да кажем за Hangouts? Smile
И още някой беше се оплакал от него... Да деинсталираме и него и ще имаме 30% повече батерия.... А дали да не минем на най-обикновен телефон с червена и зелена слушалка?

       
Цитирай
#29

Махаш и Viber, Twitter и G+ и получаваш 100% батерия - перпетуум мобиле.
А ако се махнат и google services...е тогава и Чък Норис ще трябва да се кланя пред телефона.

Нали са за това тези телефони, за да се ползват приложения, които ви е кеф. Тока, за щастие, който се консумира за зареждането на телефона все още не струва една заплата.
Цитирай
#30

Не мога да се съглася..... Тук става въпрос за много зле оптимизирани приложения, които черпят ток без дори да ги ползваме... В случая с Hangouts... Аз разбирам, че няма проблем да си заредя  телефона, когато батерията падне, но да се изтощава без да използваш телефона...... Ето това не приемам.... :Smile
Да ме извинява Google, но това е неприемливо!
Цитирай
#31

Да ме извинява тонката, но и аз ползвам hangouts. Явно зависи кой какво прави с приложението. Аз видео разговори не водя.
[Изображение: 475642d45cb5dae9b98d3d650be71cc4.jpg]

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#32

Аз дори не съм го отварял това приложение.... :Smile Нито съм писал, нито съм говорил..... Телефона е Nexus 6 с 6.0.1, ако това има значение де....... Smile
Цитирай
#33

Да нямаш раздвоение на личността? Прочети три поста нагоре какво си писал, дори квалификации като "неприемливо".

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#34

До колкото аз разбрах, каза че му хаби батерия, без дори да го ползва това приложение. Просто докато си стои на заден план. И е прав, трябва да ги оптимизират приложенията, да не консумират толкова много, докато са във фонов режим.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#35

Прекалено много внимание отделихме на нещо, което дори не е за тази тема... :Smile
Потвърждавам, че нямам раздвоение на личността! 
Сава въпрос, че Hangouts черпи батерия без да го ползвам..... Само това!  
И всичко след последния ъпдейт , но да сложим точка на тази дискусия! 
Приемам, че повредата е в моя телевизор.... Smile
Цитирай
#36

Проблема е в малкия капацитет на батериите в повечето случаи,но в редки случаи това се дължи и на някое приложение,много редки поне при мен.Правя си по 7-8 часа дисплей и то главно игрите ми точат ток,до сега не съм виждал приложение,което като го спра и да имам 20% повече...това е в сферата на фантастиката по-скоро.
Цитирай
#37

Тонка, извинявай, аз не съм доразбрал. Останах с впечатление, че не си писал за приложението, грешката е моя.
Дал ли си му да се оптимизира в настройките на батерията?

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#38

(2016-02-08, 13:55:32)e34v8 написа:  Критикувахме Гугъл, с право, но за да сме обективни, трябва да отбележим, че и при Епъл нещата не са по - различни - http://www.phonearena.com/news/Removing-...15_id78108

За iOS не си много прав Big Grin Това е със спрян background app refresh. Wink

[Изображение: DUc4Rlc.jpg]


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#39

Да не съм ползвал, да не знам... кажи колко време имаш на екран ?

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#40

Нали виждаш колко време съм ползвал телефона и колко време е в стендбай. Smile Да не го пише да ме питаш. Разговорите са винаги под 1 час. Всичко остнало е позлване на приложения=на работа с телефона=юзейч. Като ползваш приложенията ти отчита юзидж. Винаги при един заряд правя на 9 часа юзейч. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#41

Аз защото знам как отчита iOS и за това питам. И не е точно така както описваш. Има начин да разбереш точно колко часа е само SOT. Ама айде да не изпадаме в излишни дискусии. Идеята беше, че ФБ приложенията са боклуци.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#42

Аз махнах фб приложението за един ден и разлика не видях честно да ви кажа. Разликата беше, че тогава операта ми беше изяла батерията. Big Grin
И само да вметна, че usage, се чете юзидж, така де, нали е форум, за да научаваме по нещо. Smile
Цитирай
#43

Tongue А не се ли чете юсидж..!?

Явно Фейса яде различно при различните версии на Андроида, и също така различните версии на марката използван телефон. При едни го има, при други късметлии не.
А има и друго, тези които ползват по-тежко телефона, и му стапят батерията от сутринта до вечерта, може би няма да усетят рализка, но други, които чоплят малко и изкарват по 2-3 дни, при тях е видимо...
Цитирай
#44

Предлагам за напред "usage" да се чете и произнася като "използване" за да няма излишни спорове...... Smile
Цитирай
#45

(2016-02-15, 17:18:31)MUFC написа:  А не се ли чете юсидж..!?
Не. Wink
Провери транскрипцията.Интересното е, че фб хаби мн батерия на един мой приятел със същия телефон като моя и със същата версия Андроид - G4 & Android 6.0.
Почти винаги след екрана му е на второ място.
Цитирай
#46

Юзидж е да. То няма такава дума на български, ама айде карай Wink . Просто го драснах защото с e34v8 водихме дискусия по темата, не дискусия за транскрипция на английски.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#47

И какво трябва да правим с google services, да ги пускаме, да инсталираме ъпдейти и после пак да ги спираме ли?
Цитирай
#48

Без работещ Google Play Service няма да работят всички Google приложения, ако имате алтернатива ОК, иначе ако искате да ползвате приложенията не може без Google Play Service.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#49

(2016-03-18, 13:09:05)Luciana написа:  И какво трябва да правим с google services, да ги пускаме, да инсталираме ъпдейти и после пак да ги спираме ли?

Това пък защо?

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#50

Убива ми батерията
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)