Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Vaping потребители във форума

@dksan "не ми се занимава за сега" = много главоболия.
Умния човек се учи от грешките на другите. По форумите има много споделени грешки, като например @Touch123 изкара с AIO едва месец ... AIO са аматьорски полу-вършещи работа ИУ. Скачай в дълбокото - няма нищо по хубаво от от обслужваем изпарител и сменяеми батерии + външно зарядно и т.н. ... или се учи от собствените си грешки, а не от грешките на другите ... успех и весели празници.
Цитирай
Аксесоари

Много точно казано.
AIO аз лично го взех за да видя дали тая работа с изпаряването си струва и след като видях, че има светлина в тунела веднага се ориентирах към нещо "истинско".
След като си взех първия обслужваем изпарител и направих първите дръпки с него..........си казах "Мамка му и аз си мислех че изпарявам до сега", но за съжаление нямаше къде и как да видя и пробвам туй онуй и така го карах на принципа проба-грешка.
Ако си от София или Пловдив е много лесно, влизаш тук:
http://vaping.bg/forum/
четеш, питаш винаги има колеги с които може да се видите да ти покажат, обяснят, а и да пробваш някои неща.
Ако можем да помогнем с нещо винаги сме насреща.
Весели празници на всички.

Motorola DEFY MB525.->Samsung Galaxy SII i9100->Мotorola RAZR XT910->LG 4x HD p880->LG G2 D802->LG G3 D855
Цитирай

Мерси много, но наистина не ми се занимава, имам си достатъчно занимавки и просто искам нещо стилно и удобно. Не съм с кой знае какви очаквания, а и никакви изисквания нямам, взех го просто да видя дали ще се зарибя и на този етап не ми трябва друго. По-нататък ако ми се занимава ще го мисля. 50лв е тва не смятам, че ще е кой знае каква загуба ако не ме изкефи при положение, че в момента давам около 200лв месечно за цигари.

Samsung Galaxy S6 edge - LG V10 - Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай

Колега сменяй мирогледа ... Тук не става въпрос за зарибяване към изпаряването, не става въпрос и за пари и кое каква загуба е като пари ... не можеш да притеглиш здравето си в пари ... 200лв за цигари, 50 за ИУ това е нищо в сравнение с пораженията върху здравето които ти нанасят миризливките ...
Факт е че изпаряването е вредно, но е около 2000 пъти по безвредно от цигарите. Аз не можах да спра цигарите. Продължение на 3-4 години пробвах разни такива измислени ИУ, които не вършеха работа и мислех като теб ... не е кой знае каква загуба ако не ме изкефи ... все се връщах към цигарите, а именно това е истинската загуба.
От над година съм в дълбокото и това е достатъчно ефикасно да ме държи далеч от цигарите. Почнах на 17мг а сега съм на 5 ... следва да се намали още и да се спре и изпаряването.
Не пропоръчвам зарибяване към изпаряването, а препоръчвам спиране на тютюнопушенето ... ако процеса за това минава през изпаряване, то и то е добре дошло, понеже се спира по лесно ... Ако можеш да спреш цигарите без изпаряване давай с теб сме, макар и морално ...
Цитирай

За спиране на цигарите не може да става на въпрос, аз 2 часа да не съм пушил и гледам на кръв. Сутрин първата ми работа е да запаля цигара и после в тоалетната. Много съм пристрастен, чувствам се като наркоман. Но ако успея да ги заместя с вейп ще е по-добре определено. За напълно безвредно в 21-ви век не може да говорим, то въздуха, който дишаме в големите градове е вреден, храната която ядем също. А и не съм привърженик на супер еко живота, на човек му трябва малко отрова да се чувства жив Big Grin А не знам какво толкова против AIO-то имате, гледах доста ревюта и всички казват, че е перфектно за старт. Плюс това тея "модове" или както там се казват онея кутии са ми адски грозни, а за мен външния вид е много важен, никога няма да си купя нещо, което не ми харесва как изглежда. Това ми е философия относно всичко и няма как да се промени, винаги търся най-елегантния вариант дори да правя компромиси с други неща. Другата седмица като пристигне AIO-то ще пиша отзиви. Весела Коледа на всички Smile

Samsung Galaxy S6 edge - LG V10 - Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай

Нищо против AIO нямаме, вземай и пробвай, добър избор за начало е особено ако няма кой да ти покаже и да обясни как стоят нещата.
Вземи пробвай, през туй време чети и питай каквото те интересува.

Motorola DEFY MB525.->Samsung Galaxy SII i9100->Мotorola RAZR XT910->LG 4x HD p880->LG G2 D802->LG G3 D855
Цитирай

За сега може да се каже, че съм изкефен от AIO-то. Батерията издържа доволно време, при положение, че не го спирам. Цигарите ги намалих драстично като изключим снощи, когато изпуших 20-тина цигари. Днес дори не съм палил тютюневка. Малко бързо обаче му свършва течността и моя модел е черния и линията за макс фил почти не се вижда, за това го пълня до половината и като го затворя пак си става почти докрай. Само не мога да намеря от къде да му взема точно същия изпарител SS316 0.6 ohm MTL. В гигадринкс от където го поръчах има някви пак SS316, но са 0.5 ohm и са за DL, от къде мога да си поръчам 0.6 омовите?

Samsung Galaxy S6 edge - LG V10 - Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай

Ето:
http://esmoker.bg/kartomaizeri-za-electr...oil-1.0ohm

От падащото меню избираш желаното съпротивление.

Motorola DEFY MB525.->Samsung Galaxy SII i9100->Мotorola RAZR XT910->LG 4x HD p880->LG G2 D802->LG G3 D855
Цитирай

Мерси. Искам и да попитам, в началото първите няколко дръпки бяха доста дразнещи и си покашлях, но вече свикнах кажи-речи, но пак ако направя няколко по-силни дръпки и ми остава едно дразнене в гърлото. Нормално ли е и да очаквам ли да се махне скоро?

Samsung Galaxy S6 edge - LG V10 - Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай

Когато слагаш нова глава, винаги я оставяй за 15-ина минути преди да изпаряваш. Това се прави, заради гадния вкус, който казваш, също през това време се напоява много по-добре.
Цитирай

С каква течност го ползваш? Ако е по гъста, при няколко последователни дръпки, памука не успява да се обмокри както трябва и правиш суха дръпка, което води до дразненето.
За мен лично AIO работи най-добре с течност 50PG 40VG 10вода.
Иначе задължително при поставянето на нова глава няколко капки течност вътре и след като е поставена в танка, поне 10-тина минути да постои за да попие както трябва.

Motorola DEFY MB525.->Samsung Galaxy SII i9100->Мotorola RAZR XT910->LG 4x HD p880->LG G2 D802->LG G3 D855
Цитирай

Да, напоих хубаво изпарителя и като го сложих изчаках доста, към половин час и направих няколко дръпки без да го включвам както пише в инструкциите. Ползвам на G-vape течност, сега поръчах и няколко на Flavour art. Днес като че ли по не ми дразни, аз се замислих, че сега по празниците от маса на маса и малко имах киселини и може и от това да е било. Иначе днес е супер, дърпам яко и няма проблем, само ако попрекаля се усеща леко лоша миризма. Искам и да попитам проблем ли е да мия изпарителните глави като сменям течността? Нали са 2 в комплекта и аз имам 2 течности и ползвам едната с едната глава и съответно другите две. Но като пристигнат другите течност ще стане голяма каша и примерно измивам едната глава и я оставям да изсъхне хубаво и я слагам след ден с друга течност. Нали нищо няма да им стане, щото гледах един в ютуб така правеше, но с други изпарители?

Samsung Galaxy S6 edge - LG V10 - Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай

(2017-01-02, 19:19:53)dksan написа:  Да, напоих хубаво изпарителя и като го сложих изчаках доста, към половин час и направих няколко дръпки без да го включвам както пише в инструкциите. Ползвам на G-vape течност, сега поръчах и няколко на Flavour art. Днес като че ли по не ми дразни, аз се замислих, че сега по празниците от маса на маса и малко имах киселини и може и от това да е било. Иначе днес е супер, дърпам яко и няма проблем, само ако попрекаля се усеща леко лоша миризма. Искам и да попитам проблем ли е да мия изпарителните глави като сменям течността? Нали са 2 в комплекта и аз имам 2 течности и ползвам едната с едната глава и съответно другите две. Но като пристигнат другите течност ще стане голяма каша и примерно измивам едната глава и я оставям да изсъхне хубаво и я слагам след ден с друга течност. Нали нищо няма да им стане, щото гледах един в ютуб така правеше, но с други изпарители?
Главите се напояват само с течност, смебяемите глави не се мият. След измиване стават само за казана.
Цитирай

Не е проблем с една глава да пуфкаш няколко вида течност, сипваш новата течност и след 10-тина дръпки се изчиства аромата на старата.
Няма никакъв смисъл да сменяш главата когато слагаш различна течност.
На дрипера перкам 3-4 различни аромата всеки ден и сменям памук на 4-5 дена и не ми е станало каша.
Недей вярва на всичко дето гледаш в ютъп, измиеш ли ги хвърляй ги както е казал колегата преди мен, ако можеха да се мият китайците отдавна щяха да обявят фалит.

Motorola DEFY MB525.->Samsung Galaxy SII i9100->Мotorola RAZR XT910->LG 4x HD p880->LG G2 D802->LG G3 D855
Цитирай

Ок мерси. G-vape-а е без вода, мога ли да капна няколко капки да се поразреди малко?

Samsung Galaxy S6 edge - LG V10 - Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай

Изчакай да ти пристигнат течностите на FA и ако ти допаднат повече, не е проблем да сложиш вода(дестилирана) в тези на GVape.

Motorola DEFY MB525.->Samsung Galaxy SII i9100->Мotorola RAZR XT910->LG 4x HD p880->LG G2 D802->LG G3 D855
Цитирай

Аз да ви се похваля, днеска поръчах едно iStick Pico 75w със Melo 3 mini изпарител за 30 долара - ако някой иска ще му кажа сайта. Надявам се да остана доволен. Иначе засега си карам с AIO-то, ама нещо ми омръзна та реших малко промяна да има.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

Аз още не съм свикнал с AIO-то ама вече взех да се оглеждам за ъпгрейд и се спрях на Cuboid TC 150W с Cubis Pro танк (най-вече заради външния вид Big Grin). Не бързам още, но все пак си разглеждам разни варианти.

Samsung Galaxy S6 edge - LG V10 - Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай

Да ти кажа честно няма смисъл от толкова много ватове. Аз пуших на едно приятелче пикото дето е 75 вата, настроено на макс, и дима става толкова топъл, че не може да го вдишаш. Почваш да се давиш. За момента най-доброто комбо за хубав вейп е Eleaf iStick Pico 75w + iJust 2 изпарител + батерия самсунг 3000mah.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

Това, че макса му е 150 вата (200 с ъпдейт) не пречи. Всеки си го ползва на колкото иска. И все пак е по-добре да е повече, нищо не се знае след време колко ще ти трябва. А и както казах външния вид много ми допадна и това за мен е важно.

Samsung Galaxy S6 edge - LG V10 - Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай

(2017-01-02, 22:23:38)niki1999kir написа:  Да ти кажа честно няма смисъл от толкова много ватове. Аз пуших на едно приятелче пикото дето е 75 вата, настроено на макс, и дима става толкова топъл, че не може да го вдишаш. Почваш да се давиш. За момента най-доброто комбо за хубав вейп е Eleaf iStick Pico 75w + iJust 2 изпарител + батерия самсунг 3000mah.

За Пикото съм съгласен хубаво модче е, ама тоя ijust , както и всеки изпарител с готови глави лично на мен не ми харесват ама въобще, но всеки сам си преценя кое го кефи.
За ватовете.......много зависят от изпарителя, не всеки изпарител може да се кара на ниски ватове, както и не всеки е подходящ за високи.
В момента пуфкам между 85-90 вата.....парата си е супер за мен, но както знаем при вейпинга всичко е строго индивидуално.
Вземете си по един обслужваем изпарител и не се занимавайте с глави и прочие.
Поздрави

Motorola DEFY MB525.->Samsung Galaxy SII i9100->Мotorola RAZR XT910->LG 4x HD p880->LG G2 D802->LG G3 D855
Цитирай

И ти си прав. Може ли да препоръчаш някакъв обслужваем изпарител, тъй като вероятно си по- запознат от мен.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

Зависи какъв тип, за инхалиране или уста-дроб.........
Най-добре влизате във вейпинг форума четете и така.

Motorola DEFY MB525.->Samsung Galaxy SII i9100->Мotorola RAZR XT910->LG 4x HD p880->LG G2 D802->LG G3 D855
Цитирай

Откак ползвам TFV4, сега съм с TFV8 Cloud Beast (големия) за обслужваеми глави не си и помислям. Поръчвам си 3-4 шесторни или осморни и имам за следващата половин година. В момента си изпарявам на 150W и си е супер парата. Течности почнах да бъркам - 1 36мг база + 5 0мг - всичко на max VG. За 5 дни са готови. Tongue


Цитирай

Както казах всичко е строго индивидуално. Затова и се въздържах от конкретни предложения, няколко мнения по нагоре.
Всеки чете, пробва и сам си преценя кое му харесва и кое не, аз примерно откакто съм с дрипера друго не искам нито да чуя нито да видя.
Поздрави

Motorola DEFY MB525.->Samsung Galaxy SII i9100->Мotorola RAZR XT910->LG 4x HD p880->LG G2 D802->LG G3 D855
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)