Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Vaping потребители във форума

Пробвах с електронна цигара около половин година, като цяло е интересно, но почна да ме болят белите дробове, а вкуса в устата ми беше на химия.

Пробвах друга цигара и смених няколко фирми, стана още по-зле.

Хвърлих всичко в кофата и сега паля цигара само за кеф, пуша около 4-5 на ден... мисля, че не е толкова зле.

Който може да изпарява, аз бях като болен.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
Аксесоари

Много странно, за първи път чувам човек да има подобно оплаквания от електронна цигара. Аз използвам от 1 година електронна цигара и никога не съм се почувствал зле. Вчера си купих нови течности от https://7puffs.bg/palniteli/technosti-za...nni-cigari , нямам търпение да ги изпробвам.
Цитирай

Смених течности и самата цигара смених и пак имах болки в гърдите и то много гадни, мой колеги които пушат и те електронни цигари, имаше хора от същите оплаквания, имаше и такива които нищо им нямаше.
Чувал съм случай за хора приети в болница заради тези електронни цигари.

Течността е все пак е химия която се изпарява и се приема в белите дробове... според мен са доста по-вредни от цигарите.
Всеки си решава за себе си, аз реших никога повече да не опитам дори от електронна цигара , а да си пуша тютюн само за "кеф"- демек колкото се може по-малко.

Радвам се, че при вас всичко е ок и се кефите на машинките.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай

(2017-01-07, 13:19:19)Victormihov написа:  Течността е все пак е химия която се изпарява и се приема в белите дробове... според мен са доста по-вредни от цигарите.

Добре, че твоето мнение не означава нищо, има куп изследвания, доказващи, че изпаряването е до 95% по безвредно от пушенето.
Наистина в началото, първите 1-2 седмици има лек дискомфорт, докато се свикне така го кажа, но да се твърди, че е по вредно от тютюна е меко казано смешно.
Съставките на течностите се броят на пръстите на едната ми ръка, докато химичните съединение в цигарите мисля бяха около 500...............кое е по голямата химия, нека всеки сам си направи извода.
Интересно ми е да споделиш, какви устройства и течности си използвал, ако не е проблем.

Motorola DEFY MB525.->Samsung Galaxy SII i9100->Мotorola RAZR XT910->LG 4x HD p880->LG G2 D802->LG G3 D855
Цитирай

@Touch123 то и нормални цигари да пушиш пак имаш дискомфорт в началото - кашляш, боли те гърлото, дробовете. Само че в нормалните има катрани и повече от 4000 канцерогенни вещества, докато в електронните имаш 2 алкохолни съединения, които се изпаряват.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

Пич на мен това ми е ясно, ако не си забелязал говорих на колегата от горния пост.
Поздрави

Motorola DEFY MB525.->Samsung Galaxy SII i9100->Мotorola RAZR XT910->LG 4x HD p880->LG G2 D802->LG G3 D855
Цитирай

@Touch123 химичните съединение в цигарите мисля бяха около 500 ама не точно. Варират между 4000 и 10000 вредни радикала включително над 40 известни канцерогена предизвикващи какви ли не форми на рак и над 600 токсина (сред които се намират и производни на цианид - най-често водороден цианид) в зависимост от марката/качеството на цигарата, като нека не забравяме, че в тютюна се срещат всичките съставки от течността.

@Victormihov "течността е все пак е химия" ... дай първо да разгледаме какво е това химия ... ти го разбираш по един начин, аз по друг. Ако под химия разбираш химичната формула на дадения флуид, то тя и водата има такава формула, ама си е важна за оцеляването ни, както и солта, която също си има такава формула и т.н.
В този ред на мисли няма нещо което да е само вредно или само безвредно. Въпрос на количества е. Радиацията принципно убива, но ако не поемаш радиация умираш. За щастие растенията и ядките са пълни с калий 40. С всичко е така. Човек има нужда от цялата Менделеева таблица в определени количества. Никотина който всички си мислят, че е отрова се съдържа в не малки количества в домати, патладжан, картофи и т.н. Дори цигарите са полезни в доза до 20 цигари годишно ...
Някак смешно ми звучи цигарите безвредни или по малко вредни при положение, че в тях има безброй отрови. Най – голямо количество има от отровните катран, бензпирен и антрацен. От тях най-опасен е бензпирена, който е изключително мощен канцероген. Та какво се среща при изгарянето и пушенето на тютюна? Започвам с по познатите като амоняк, арсен, бензен (от който се правят отрови за плъхове), бутан, Въглероден оксид, който изтласква кислорода от хемоглобина на еритроцитите и води до кислороден глад за организма, кадмий, който блокира цинка, води до забавяне в развитието, някои радиоактивен елемент може да се намери включително тежки метали, че даже и радиоактивни тежки метали като олово 210 и да не забравяме много-страшния бронцкатехин – три пъти по-опасен от бензпирена, дори живак. И това е само една нищожно малка част от съставките на дима от една цигара ... Както драснах по горе са от 4 000 до 10 000 ... Скромно нали?
В електронната цигара - име което трябва да бъде забранено ... Та в изпаряващите устройства се ползва смес от глицерин, пропилен гликол, понякога има вода, никотин и аромати. Как ти звучи спрямо цигарите?
Започвам с глицерина който има още няколко плашещи имена като пропантриол и триоксипропан. Звучи страшно, но това си е тривалентен алифатен алкохол, който се получава при хидролиза на природни мазнини и масла. Най - често го извличат от рапица. При изпаряване основно водна пара, като въглеродната част остава по реотана като нагар от там и необходимостта за почистване/смяна на намотките през определено време.
Пропилен гликола е известен и като пропандиол. Многоваленен алкохол с две хидроксилни групи. В индустрията пропиленгликола се получава при хидролизата на пропиленов оксид. Възможно е и получаването от глицерин. Има го в пастата ти за зъби, даже и в доста от храните. Каталожния му номер в храните е Е1520. И тук е същата работа ... хидроксилните групи се изпаряват като водна пара и нагарче на намотката ...
Третата съставка е вода, която е до 10% в зависимост от използваната течност, като нея не мисля, че има какво да и се коментира.
Четвъртата и последна съставка е аромат по вкус и по цвет.
Уви обаче от течност до течност разликата е голяма. Много от течностите на пазара са със съмнителен произход и още по съмнителен състав. В някои аромати се срещат също вредни съставки именно за което сам си бъркам течностите, като си набавям такива с чистота ЧЗА а никотиновата от реномиран сертифициран производител, като я дозирам много прецизно заради факта, че чрез изпаряване освояваме много по ефективно никотина. Освен това неправилна дозировка, по скоро предозиране с никотин също може да те доведе до състоянието "като болен" ... Нещата не са просто отварям кутийката и пуша и си трябва малко експериментиране да нагодиш дозировката за твоя организъм. Дори съотношението VG/PG ти трябва време и проби ... Казваш болки в дроба ... ОК може да се получат от по висока температура на парата - следва пробвай по студена пара. Може да се дължи на повечко PG. Пробва ли да го намалиш? Пробва ли само VG+вода как е? Та от гадна течност и незнание може да дойде и голямото разочарование от изпаряващите устройства което си е нормалното, но да се твърди, че е по вредно от цигарите ...
Стига. Който иска да си пуши миризливките ама да не пише такива щуротии, че някой решил да ги отказва ще прочете и ... Да изпаряването е вредно !!! Но е около 2000 пъти по безвредно от тютюнопушенето !!! Ако можете да не пушите и да не изпарявате давайте най - добре така, НО пред цигарите изпаряването е за предпочитане ...
Цитирай

Браво Storstark

Motorola DEFY MB525.->Samsung Galaxy SII i9100->Мotorola RAZR XT910->LG 4x HD p880->LG G2 D802->LG G3 D855
Цитирай

Моето мнение не значи нищо- за вас, но си значи всичко за мен.

НЕ съм казал, че цигарите са по-безвредни, казах, че имах страшни болки в гърдите от електронните цигари- не помня марки, но бая пари налях в тая глупост.

И не пушех 1-2 седмици, а 6 месеца и винаги ми беше зле.

НЕ ме нападайте, не съм ви казал какво да правите, казвам как беше при мен.

Със здраве- и не се палете толкова.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай

(2017-01-07, 13:19:19)Victormihov написа:  ...са доста по-вредни от цигарите...
(2017-01-07, 15:51:54)Victormihov написа:  ...НЕ съм казал, че цигарите са по-безвредни ...

Не колега ... определено не си. Ама да си ни жив и здрав  Big Grin
И именно понеже 6 месеца си изпарявал ... какво изпарява? С какво го изпарява? Какви съотношения PG/VG? Някои хора имат непоносимост към пропилен гликол и реакцията е именно такава. Пробва ли само VG? Каква концентрация на никотин? Каква мощност/температура на изпаряване? Да не би да си си попарвал дроба? ..........
Виж колко въпроси остават след твоите писания, отговорите на които могат да ти решат проблема с изпаряването и да оставиш "безвредните" миризливки ... То може и 1-2 седмици да изпаряваш и да си намериш течността, а може и с години да изпаряваш например 50/50 PG/VG  и все да ти е кофти а просто да е трябвало да бъде 70/20/10 например съотношението VG/PG/H2O ... Сещаш, се че тук времето на изпаряване не е критерий а какво и колко си пробвал ... Та не е колегиално да дойдеш, да драснеш някаква щуротия и после нападате ме ... НЕ не те нападам поне аз (за другите не нося отговорност), искаме да изясним въпроса с цел утре ако има някой с твоите оплаквания да знае къде е ключа за бараката ... то е лесно всичко в коша и дай пак миризливките ...
Цитирай

Много въпроси, но не знам нито един отговор, защото не ги разбирам, бях в магазина и си купих цигара и течност, после си купих друга и пак течност.
Не помня имена, но бяха скъпи.
Вие ги разбирате пушете си, аз казах какво ми стана на мен, други мой колеги и те се оплакаха от същите болки, а пушеха други течности и цигари и в последствие на това как се чувствах си взех поука, че може би са по-вредни от цигарите, това не го казвам на вас, казвам го на себе си.

Но явно не съм направил нещо правилно и затова ме е боляло- не знам.
Ако пак реша да вляза в тази сфера ще се допитам до вас- със здраве и без лоши чувства.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай

(2017-01-07, 18:41:32)Victormihov написа:  ...Вие ги разбирате пушете си...

Там е разликата колега ... 'щот ги разбираме и за това не пушим а изпаряваме ... има "малка" разлика. Както казах жив и здрав и от тук е без лоши чувства.
Цитирай

Ако се поинтересувам от тази тема, лично ще ти пиша съобщение, ако нямаш нищо против за съдействие и напътствия.
Благодаря ти.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай

Винаги колега. С каквото мога съм насреща ... за всеки. Хора сме, а човек до човека опира ...
Цитирай

Най важното е, че тук съвсем не е мястото за съвети, а по скоро общи приказки нищо, че Бодо го обясни много подробно. Мисълта ми беше, че ако някой иска съвет в Андроид форум където сме 10-на изпаряващи едва ли ще намери подробен такъв има доста форуми за изпраяващи където и аз в началото четях и питах много.
Най малкото, че точно тук ще мине някой който не се е поинтересувал и ще даде грешната информация.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

Въпреки че не пуша, се зарибих доста с на един приятел цигарата (smok alien 220W). И сега реших и аз да си взема, така че си поръчах smok v8 stick 3000mAh. Някой има ли впечатления от нея. Знам, че е на има няма месец цигара, но все пак може да сте я пробвали. А също сещате ли се за някоя с подобна форма, но да кажем по-добра. И последно въпросче от къде мога да си купя хубава безникотинова база и съответно аромати?

10х предварително за помоща.

П.П. Малко в грешна тема го бях написал това горното, та ако може някой да го изтрие от темата за електронни цигари и да остане само тук.

Sent from my D2303 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

(2017-02-25, 07:29:14)dada_ написа:  Въпреки че не пуша, се зарибих доста с на един приятел цигарата (smok alien 220W). И сега реших и аз да си взема, така че си поръчах smok v8 stick 3000mAh. Някой има ли впечатления от нея. Знам, че е на има няма месец цигара, но все пак може да сте я пробвали. А също сещате ли се за някоя с подобна форма, но да кажем по-добра. И последно въпросче от къде мога да си купя хубава безникотинова база и съответно аромати?

10х предварително за помоща.

П.П. Малко в грешна тема го бях написал това горното, та ако може някой да го изтрие от темата за електронни цигари и да остане само тук.

Sent from my D2303 using Tapatalk

добър ден 
имам проблем 
опитах се да ъпгреидна машинката която е SMOK X CUBE 2  И СТАНА БЕЛЯТА .....ЗАГАСНА 
има ли някой който може да ме насочи кой може да ми я оправи преинсталира или там каквото се прави че нямам идея как да я оправя 
ако има в София такъв човек ще е супер  тел. за връзка с мен 0878888969
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО .
Цитирай

И аз влязох в кюпа с една Joyetech AIO Smile
Със самият изпарител си взех и направо някаква готова течност PVG 12мг/мл....

Сега вече чета за това как да си готвя отварите сам.
Разбрах от къде да си купя бази (по 6 и 8лв на литър). Сега остава да разбера къде да намеря възможно по-евтина никотинова база, която да разреждам с другите бази и аромати Smile

Мисля, 24мг./мл. да разредя 1:1 с евтините бази и тогава да слагам и ароматите - по мой сметки ще си получа 12мг/мл течност, нали така? Smile

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай

Колега и аз така го смятам (12мг). А ако не е тайна от къде е базата за 8лв на литър.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Най-вероятно за влерус иде реч.
http://www.valerus-bg.com/index_bg.php
Ако си от София отиваш директно на място в Дружба, ако не - поръчваш през мейла им и доставят с куриер.
Изрично пишеш/казваш, че еза електронна цигара.

sent from my Redmi 4 Prime
Цитирай

Здравейте, да се включа и аз в темата. От 8 месеца изпарявам с цигара с Бокс мод Eleaf iStick 40W TC 2600mAh и атомайзер Aspire Nautilus 5мл. купувам си база и аромати за овкусяване от интернет и съм много доволен. В случая въпроса ми е следния...Тъй като един мой познат пушач, като ме видя в началото като вейпвам и думите му бяха "Ти знаеш ли че това е много вредно и от това изпаряване се хващало рак " - Та вярно ли е това негово мнение, защото по принцип той човека си е от село и си пуши по две кутии на ден обикновени цигари, от които не само рак ами и сърдечен удар може да си докараш и кво ли още не.Може ли някой от Вас, да сподели ползите и вредите от вейпването и кое е по малко вредно в случая.Благодаря за вниманието!
Цитирай

Ако шпрехаш малко инглиш

https://youtu.be/XW4duMgxEIo

Иначе най-общо казано, няма нищо, което да не е вредно. Но в случая ел.цигарките са поне 90 и нялко % по-безвреди от обикновените.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Хваща рак портфейла на монопола и Пеевски. Що не го пита кое точно причинява рак и за колко време? Защото аз изпарявам 7 години и съм в перфектно здраве. Познавам още 15 с приблизително същия стаж.

Изпратено от моят HUAWEI GRA-L09 с помощта на Tapatalk

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай

(2017-06-29, 03:09:50)barut написа:  Здравейте, да се включа и аз в темата. От 8 месеца изпарявам с цигара с Бокс мод Eleaf iStick 40W TC 2600mAh и атомайзер Aspire Nautilus 5мл. купувам си база и аромати за овкусяване от интернет и съм много доволен. В случая въпроса ми е следния...Тъй като един мой познат пушач, като ме видя в началото като вейпвам и думите му бяха "Ти знаеш ли че това е много вредно и от това изпаряване се хващало рак " - Та вярно ли е това негово мнение, защото по принцип той човека си е от село и си пуши по две кутии на ден обикновени цигари, от които не само рак ами и сърдечен удар може да си докараш и кво ли още не.Може ли някой от Вас, да сподели ползите и вредите от вейпването и кое е по малко вредно в случая.Благодаря за вниманието!

332 мнение е малко над твоето ... не четете ли преди да пишете?
Цитирай

Момчета, не съм много убеден, че са толкова безвредни електронките колкото ги описват. Вижте тази статия : https://www.vice.com/en_us/article/dpk8b...ncer-vgtrn

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)