Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Vaping потребители във форума
#51

(2016-03-11, 20:11:15)bodonance написа:  Ама вие на капки ли ги мерите? С каква капка ... Малка ... средна ... голяма ... Капката е относително понятие малко или много. За прецизност и успешно повторение ... Милилитри или употре*а на един и същ капкомер...

На капки меря спрямо капкомера на шишенцето на аромата. Затова съм споменал и марката. Ако е друга, ще го съобразя. Общо взето на метода на проба-грешка. Ако ми е много, разреждам веднага с база. Гледам до сега колко съм употребил, значи за около 60-70 мл. база съм използвал горе-долу по-малко от милилитър аромат или дори по-малко. Преценявам на око, според оставащото количество.

@quovadis, знам го pbusardo, попадал съм на него. Сега изгледах неговото видео за Cubis RBA, защото предстои да го ползвам, и не ми хареса - има един съществен пропуск - не сложи вата под намотката, както е показано във видеата на Joyetech. Значи, мнението му в това конкретно видео не е съвсем обективно:
https://youtu.be/ZaXY0NewCFY?t=1711
https://youtu.be/AXzLCHOEU74?t=397

Китайците най-сетне ми пуснаха и втората пратка, този път пише, че е през Belgium Post, а от трак номера излиза, че еChinaYunExpress[font='Open Sans', Arial, Helvetica, sans-senif, 'Microsoft Yahei', SimSun, 宋体]. Пак са я снимали.[/font]

Xperia Z1 Compact; Nexus 7;
Rikomagic MK802 IIIS; Nook Touch (Android 2.1);
Цитирай
Аксесоари
#52

Добре е че се съобразява капкомера на дадената марка ... В тази връзка съобразявате ли и препоръчителното разреждане на дадения аромат ... Защото една и съща фирма на различните аромати имат препоръчителна доза 1, 2 някой 2.5 че и повече % ... Друго е и времето за зреене и в колко % никотин зрее. Аз бъркам само в 36% като ако гоня срок на зреене използвам различно количество аромат. Например 2 седмици = 4 дни но с 1.6 пъти повече аромат ... Тютюневи флейвърарт изпарявам към момента. За плодовите по малко ... Съответно няколко месеца зреене ...
Въпрос на вкус и експерименти е.
Отскоро съм на титан ... Но не ми допада липсата на драйбърн и по голямата сладост която ми дава. Следва стоманка да поекспериментирам и ако и там не намеря себе си ... Пак на канталче.
Цитирай
#53

Това което пишеш е абсолютно правилно, ако искаш бърза консумация, слагаш повече, ако не бързаш по-малко. В началото четох и се съобразявах с мнението на производителя, но вече не, както писах и по-напред са ми силни. На тема телове, колкото и много да изчетох (поне според мойте критерии за четене Smile ) не смятам да сменям на нищо друго освен кантал. Досега съм ползвал само кръгъл 0,25, 0,35 и 0,40.
П.П. Забравих да допълня, не вярвам да има особенно значение в каква база зрее аромата. След като и узряла течноста като се разбърка хубаво (примерно с продължително разклащане) мисля , че може да се ползва, или в краен случай 1 ден най-много и то за да може през това време няколко пъти да се разклаща.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай
#54

Никотина е катализатор на зреенето... Забъркай нещо в 6 мг например и друго в 36. Остави ги 4 до 5 дни и разреди 36цата до 6мг. Сега остави още за ден и играй на открий разликата ... И двете са зрели еднакво време даже като минус едната е разреждана и едва ден е зряла с 0 но ... Да живее разликата.
Цитирай
#55

Ок, за това не споря, дори не съм го чел. Просто изказах мнение...
Аз вече свалих на 6 мг никотин и в тази база разреждам, но за сметка на това го изчаквам да узрее , като всеки ден го разтръсквам. Имам и готови течности, така че не бързам.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай
#56

Новата ми придобивка.  Joyetech AIO


Прикачени файлове Миниатюри
   

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#57

Честито. Чакаме отзиви.
Цитирай
#58

Аз какво ли не поръчах... М/би бях леко подпийнал една вечер, та си чакам сега 8 различни мода и други чарколяци. Послушах съфорумците и си взех от dcpower LG HG2 докато ги имаше, както и едно Digicharger D2. Докато си чакам стоката да пристигне от Китай, от тук взех iJust 2 картомайзер, от който не съм особено добро впечатление - много дим, но нещо ми се губи вкуса. Не знам сега с тези дето ще ми дойдат как ще е, но с GS Air-M ми е нирвана... Много съм доволен.
За сега поръчката ми включва Eleaf iStick Pico 75W TC Box Mod (Preorder), Joyetech eVic VTC Mini with CUBIS (2 броя), Eleaf iStick TC 60W (с Melo 2), Eleaf iJust 2, Kanger TOPBOX Mini. Чух, че ще влиза в сила някакъв закон, засягащ и нас, изпаряващите, та и литър база си взех за всеки случай Smile
Изпарявам 100 мл. за около 15-ина дена (6 мг/мл никотин). М/би ще трябва да смъкна до 3 никотин, така ме посъветваха, като взех iJust 2 картомайзера, но пък за сега се отказах да го ползвам - течността просто изчезва, а изобщо не получавам този вкус, който го имам с GS Air-M. Вслушах се и в друго - сега ги оставям да зреят.

п.п. Ще поръчам Youde Zephyrus V2 Tank 6ML Atomizer - много добри отзиви за него чух. Имате ли някакви впечатления от Zephyrus-а?
Цитирай
#59

Освен, че е голям като вместимост за сок какви са му предимствата пред Gemini RTA? За Vaporesso Gemini има куп позитиви - много добър juice control, velocity-тип отново... Smile


Цитирай
#60

Ще видя Cubis-а, Melo 2, Toptank Mini и ще реша дали да си ги оставя или да продавам и да търся друго. От почти никаквия ми опит, за сега бих се ориентирал към нещо, което има цигарена дръпка, ако мога така да кажа. Такова търся. Доверявам се на ревютата на Alex from VapersMD, въпреки че със сигурност и при него е както и при останалите - кой колкото даде, такова ревю ще направи. При някои обаче това много си личи, при него сякаш не чак толкова, все пак е "едва" със стотина хиляди абоната. Гледах му представянето на Zephyrus V2 и от там реших, че м/би няма да е зле да го пробвам, но ако изобщо му дойде времето да го поръчам, сигурно ще се е появило нещо друго.
Сега гледам някакво живо предаване е имал днес въпросния Alex, с гости от Финландия, Канада и още от някъде. Загледах се. Доста е смущаващо за нас. Ако тези закони, които са там дойдат и тук, не отиват към добро нещата. Освен с течностите, проблем ще има и с доставката на самите модове, дори до колкото разбрах, се предвижда забрана. За тези най-боклучавите, еднодневките наподобяващи истинска цигара, проблеми няма да има. Цигарените компании пускат подобни модели, явно с цел да отвратят хората от ел.цигари. На обществени места за ел.цигари важат същите забрани. Там явно закона не прави разлика между пушене и изпаряване, щом има никотин. Ще забранят и ароматите, с изключение на цигарените. Ще ограничат резервоарите до 2мл. И още от тези... Тук не знам какво предвижда закона, знам че май е прието нещо, касаещо и нас, ако не се лъжа, от май месец влиза в сила.

Xperia Z1 Compact; Nexus 7;
Rikomagic MK802 IIIS; Nook Touch (Android 2.1);
Цитирай
#61

Явно закона е такъв какъвто го направят парите.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#62

(2016-04-03, 14:27:56)gazibarev написа:  Новата ми придобивка.  Joyetech AIO

Колега,колко мл течност прекарваш  с един заряд на батерията,че много ме блазни това за из път? И откъде го поръча ако не е тайна?
Цитирай
#63

От къде си купувате течности? Аз използвам на деканг от пу6кома ама мисля да си барна някой микс

(2016-04-03, 18:35:01)bajchoni написа:  Колега,колко мл течност прекарваш  с един заряд на батерията,че много ме блазни това за из път? И откъде го поръча ако не е тайна?

Ами има вместимост 2мл. 3 пъти я пълних до сега и още даже не е под 70% батерия. Не е починала да премигва.  Много съм доволен.  Преди това бях с ерол ама ми е много малка дамска такава като айфонче и на често я пълних.  Тая я взех от пушкома

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#64

https://www.fasttech.com/search?Joyetech%20AIO

Иначе аз пък си изпарявам с един Немезис от доста дълго време, а за изпарител ползвам Taifun GT и Taifun GT V2 като съм си много доволен 
течност-а ми е на 12мг и 100мл горе долу ми стигат за 1 месец  Storstark

Xiaomi Redmi NOTE III Gold ....    Y N W A
Цитирай
#65

(2016-04-03, 19:07:13)gazibarev написа:  От къде си купувате течности?  Аз използвам на деканг  от пу6кома ама мисля да си барна някой микс

Аз лично, от тук - http://pv-bg.com/nikotinova-technost-za-...smoke.html

Ако ще е за покупка на ел. цигари, Gearbest. Сега открих Cigabui, но не съм пазарувал още от там. Fasttech гледам, че повечето са копия или нещо подобно. Китайско менте на китайски производител... не, мерси. Още повече, гледах в какви работилнички ги правят копиятана ел. цигарите.
Цитирай
#66

(2016-04-03, 19:07:13)gazibarev написа:  От къде си купувате течности?  Аз използвам на деканг  от пу6кома ама мисля да си барна някой микс


Ами има вместимост 2мл. 3 пъти я пълних до сега и още даже не е под 70% батерия. Не е починала да премигва.  Много съм доволен.  Преди това бях с ерол ама ми е много малка дамска такава като айфонче и на често я пълних.  Тая я взех от пушкома

Аз по принцип пазарувам бази и аромати и си бъркам http://www.gigadrinks.com/category/262/n...hnost.html има доста Smile
Цитирай
#67

Виждам, че има доста зарибени, предложете ми някой по entry модел,стартер кит или както там се казва като за начало да се пробвам.
Гледах гледах по тия сайтове ама като не му разбирам, ще съм благодарен на всякаква помощ.

п.п. Joytech AIO , удачен избор ли е ?

Motorola DEFY MB525.->Samsung Galaxy SII i9100->Мotorola RAZR XT910->LG 4x HD p880->LG G2 D802->LG G3 D855
Цитирай
#68

Въпроса е да си отговориш какво искаш - повече пара (на принципа на наргиле) или повече наподобяващо цигара? Smile

Като за начало можеш да пробваш с този кит: https://www.fasttech.com/products/3024/10018992/3942002
Ако искаш друга сглобка - направи си сам:
Мод: https://www.fasttech.com/products/0/1001...-tc-vw-apv или https://www.fasttech.com/products/0/1001...pv-box-mod - тук зависи дали размера на Рило-то не те притеснява и това, че поглъща 3 батерии.
А за танк: https://www.fasttech.com/products/0/1001...dable-tank (preorder) или https://www.fasttech.com/products/0/1002...dable-tank - Билоу-а е доста добър според ревюта. Другият също не отстъпва.

Батерии: https://www.dcpower.eu/lg-hg2-inr18650hg2/ - можеш да изчакаш докато доставят, тъкмо ще дойдат нещата от Китай за седмица-две.

Зарядно: https://batteryservice.bg/продукт/зарядн...ore-i4-v2/ - ако избереш малкия мод можеш да вземеш и i2 версията.

Междувременно, докато ги чакаш - можеш да си вземеш бази и аромати, които да повтасат известно време. Ако не - купуваш готови течности.

Ако поръчваш от fasttech (лично предпочитано от мен), гледай винаги за думичката Authentic отпред - гаранция, че продукта е оригинален. Smile


Цитирай
#69

Благодаря за инфото.
За парата, не знам ако може по малко май по добре.
За модове на този етап сякаш не ми се занимава, иска ми се да взема нещо по бюджетно чисто и просто да пробвам, дали ще ми допадне.
Тоя Joytech AIO ми се струва добре като за бегинър като мен, какво ви е мнението за него, гледам някои от колегите имат ?

Motorola DEFY MB525.->Samsung Galaxy SII i9100->Мotorola RAZR XT910->LG 4x HD p880->LG G2 D802->LG G3 D855
Цитирай
#70

https://www.fasttech.com/products/0/1002...e-plus-kit аналог на AIO. По-добър според мен.


Цитирай
#71

Ок.
А за готови течности, какво ще ми препоръчате ? Без разни екзотични аромати, нещо стандартно.

Motorola DEFY MB525.->Samsung Galaxy SII i9100->Мotorola RAZR XT910->LG 4x HD p880->LG G2 D802->LG G3 D855
Цитирай
#72

При течностите няма стандартно нещо просто не може да очакваш, че ще е както цигарата, тъй като има изгаряне. Обикновено всеки започва с тютюнев аромат, но си има разлика. Колкото ако се чудиш с какво да започнеш пиши ми на лично, ако искаш ще ти подаря моята първа Ел. цигара. Може да ти пратя малко течност от моята, но съм ниско ниво никотин, което не е подходящо за начало на отказване на цигари. Препоръчвам също като мен да започнеш с четенето на форуми за ел. цигари, както и аз започнах.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай
#73

@dgrozev1 Благодаря, но няма нужда.
Поръчах въпросното AIO заедно с 5-6 вида течности , ще тествам няколко седмици и ако върши работа, ще се насоча към нещо по сериозно.
Определено тепърва, ще се образовам по въпроса.
Благодаря още веднъж.
Дано най-после да се откажа от тия папируси.

Motorola DEFY MB525.->Samsung Galaxy SII i9100->Мotorola RAZR XT910->LG 4x HD p880->LG G2 D802->LG G3 D855
Цитирай
#74

Успех колега! За мен това е начина...


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай
#75

От AIO съм доста доволен.  Впечатление ми направи че например сутринта като дръпнеш е доста силен удара.  За това преди да "запаля" дръпвам 2 3 пъти без да натискам и така всичко си идва на мястото Big Grin
А за течностите.  Сега съм на праскова на деканг и ми е супер хубава.  10то шишенце пресушавам

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)