Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Стъпките за слагане на custom rom
#1

Здравейте. Малко съм новак, даже да не хич абсолютен новак в това. Телефона ми забива адски много и искам да си сложа някакъв custom rom ( ако така се казва). Значи аз съм с Lolipop 5.0.2 и честно, не знам какво да правя и какво да инсталирам и откъде да гледам. Има доста непознати термини и съкращения и идея си нямам кое какво е. Четох, че много хора хвалят, че са с някакво Cloudy ама не знам как да го сложа и аз на телефона си. Може ли да ми обясните какво да направя и от къде да го намеря?
Аксесоари
#2

Понеже всичко което питаш го има в нашия раздел ще се опитам да ти сборирам, бе да прилагам линкове, те са тук, в раздела, потърси. Та-първо трябва да си РУУТ-неш телефона, има тема(от важните) за руут на 5.0.2. После си инсталирай къстъм рековери, също има тема(от важните). А още по-добре използвай метода за двете заедно, пак от важните теми. След което си направи пълен backup, като използваш otg флашка или нещо подобно, за памет, че тази на телефона ни е малко(около 4-5GB е пълен backup-така наречения нандроид бекъп). Има много клипове в youtube как се работи с TWRP рековери-гледай. След това върни малко назад темите и ще намериш тази за CloudyG2 3.3 а там е написано стъпка по стъпка как се инсталира ромът. Отдели повечко време, чети добре какво се прави, изтегляй точно каквото е описано и няма да имаш проблеми. Успех

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
#3

Така като гледам, значи правя това от тази тема "[Ръководство] [SCRIPT] [D802] ROOT + TWRP Recovery за стоков Lollipop firmware " и след това търся как се слага Cloudy2 3.x за телефона ми ?
#4

Да, точно. Айде, ето я и темата за ромът:  https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=74859

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
#5

Ако само забиването ти е проблема още по лесно е да му направиш хард ресет на телефона и не се занимавай с къстъм ромове.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
#6

Всяка тема е придружена с упътване, кое как става. Няма нужда всеки не знаещ да си отваря нова и да му се дават инструкции на готово, просто четете и, ако нещо не ви е ясно задавате си въпроса в съответната тема!

[Изображение: 21693249.jpg]
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)