Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG G5 или Galaxy S7 Edge
#26

Определено самсунга. Просто този телефон няма слабо място.

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
Цитирай
Аксесоари
#27

Колега как да няма слабо място. Целия е стъклен, я го изпусни един път.

Не сега сериозно, фен съм на лг, но сега самсунга ми харесва повече. Но все пак, мисля че дори и той не си стрива, сравнение с миналогодишния. Какво има повече:
По-добра камера
По-голяма батерия
Водоустойчив е
Слот за карта

Дали си струва ъпдейта, лично аз мисля че НЕ.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#28

(2016-02-23, 14:50:03)gazibarev написа:  Така е.... най добре да се изчака поне половин година

Ако за еджа трябва да изчакаме половин година преди да го купим, за да му падне цената то тогава телефон няма да си вземем никога. След година ще излезе S8, който със сигурност ще е по-добър от S7, ще изчакаме да падне и неговата цена и се получава един безкраен кръг. Да, съгласен съм че 800 евро за телфон е много, за това просто не се купува първия ден от излизането му. Чакаш месец два, когато ще е на към 600 евро и си готов. 

@dada_ - а ти какво повече очакваше да направят, че да си заслужава смяната на S6 с S7? От към хардуер самсунг уцелиха десетката. Следващата стъпка са модулни (НЕ G5! *да трябва да си махна батерията, за да сменя модула някак яко убива цялата идея*) и сгъваеми телефони. Ако си със С6... ако имаш парите, си заслужава смяната. Ако ги нямаш - тогава очевидно не си.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#29

@smiley - За тези пари очаквам иновации. А от самсунг почнаха като ябълката. По-голяма батерия и хоп нов модел. Лг също не ме грабва, най-вече с дизайна(но пък не съм го видял наживо), но поне показаха нещо ново. Виждаш за какво си даваш парите. Нов телефон, вложени пари в разработка на нещо. Не само дупка за карта с памет, лепило за да е водоустойчив и нов сензор за камерата. Но пък за сметка на това лично за мен с7 е най-красивия самсунг досега (заедно със с6, едни и същи са) и да топ хардуер, и затова бих избрал него, но ако нямам с6.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#30

Мога да ви кажа защо модулите се сменят при изключен телефон. Защото сульо и пульо от Индия през Долно нанагорнище чак до Мексико ще почнат да си сменят модулите по средата на някакъв процес, който извършват точно с него и после да реват аууу, тъпия телефон заби/изгоря изтрещя и т.н.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#31

(2016-02-24, 19:01:36)dada_ написа:  @smiley - За тези пари очаквам иновации. А от самсунг почнаха като ябълката. По-голяма батерия и хоп нов модел. Лг също не ме грабва, най-вече с дизайна(но пък не съм го видял наживо), но поне показаха нещо ново. Виждаш за какво си даваш парите. Нов телефон, вложени пари в разработка на нещо. Не само дупка за карта с памет, лепило за да е водоустойчив и нов сензор за камерата. Но пък за сметка на това лично за мен с7 е най-красивия самсунг досега (заедно със с6, едни и същи са) и да топ хардуер, и затова бих избрал него, но ако нямам с6.

Да, но разликата между S6 и S7 е дале по-голяма отколкото една батерия, както казваш ти. Подобрен е абсолютно всеки един аспект от телефона - камера, дизайн, памет, издръживост (визирам IP68 рейтинга) и т.н. и т.н. Никой, никъде не казал че S7 е иновативен телефон (освен май самите самсунг, ма те кви ли не глупости дрънкат) - той надгражда предшественика си и създава може би най-завършения телефон пускан на пазара до ден днешен. В случая аз пак виждам за какво си давам парите (пак да кажа, НЕ оправдавам високите цени на устройствата)
Няма как да очкаваш за тези пари нон стоп иновации (и то във флагшип). Не всеки ъпгрейд трябва да носи огромни новости. Някои ъпгрейди подобравят дребните детайли, което не значи че не си заслужава.

@bobyn - сульо и пульо от Индия мога да ти гарантирам, че изобщо не са фигурирали в плановете на ЛГ когато са създавали телефона. Просто при метално унибоди шансовете за вадене на батерия (защо за бога изобщо още държат на тая "екстра") не са много. Та е трябвало да импровизират и са съчетали махаемостта на батерията и модулите в едно.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#32

Аз лично се учудвам, че не последваха Епъл и телефона не се казва S6+.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#33

Лично за мен самсунга си заслужава много повече. Визуално и чисто технически.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#34

@smiley, със сигурност е било по-лесно да направят батерията да не се вади с модулите, но не са го направили, помисли защо.
А пък това, че не са мислили за пазар от милиард и половина души...

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#35

(2016-02-24, 20:56:43)smiley написа:  (защо за бога изобщо още държат на тая "екстра") не са много.
То на хората няма угодия, на едни не им дреме дали ще се вади или не, а на други като мен им дреме. Аз лично държа на сменяема батерия, защото никога не съм си продавал телефоните. Ползвам ги около 2 год. и след това отиват при сина или жената и се ползват още толкова.  В момента ползвам за втори телефон един стар Optimus Black, на който оригиналната батерия отдавна си замина и с-щу 25 лв. има нова батерия. Ако беше неотваряем и се налагаше да ходи в сервиз за смяната на батерия, отдавна щеше да е в коша.
М-ду другото си спомням как като излезнаха Optimus G и G2, много хора мрънкаха и за батерията и за SD слота.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#36

Това че е несменяема не значи че за 50 на лева няма да ти я сменят в оторизиран сервиз. Не брой батерията като несменяема

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#37

(2016-02-24, 21:15:27)bobyn написа:  @smiley, със сигурност е било по-лесно да направят батерията да не се вади с модулите,  но не са го направили, помисли защо.
А пък това,  че не са мислили за пазар от милиард и половина души...

Ти тоя пазар от милиард и половина души го изкара, че хората са от идиот нагоре братче...
За да има телефона унободи тяло (дори без пластмасовите линии) не е имало много начини за вадене на батерията. Можеха да отидат по начина на DHD - с малък пластмасов отвор, което не се различава много от сегашното им решение само където сега имат отвор и за модули. Та определено смятам, че за да си смениш модула трябва да махнеш батерията категорично не е защото някой може да си прецака телефона. А ако наистина това е причината - хахахахаххахаххаха. Thumbs up Lol Lol

@Варгал - аз не се съмнявам, че има хора които още си държат на сменяемите батерии. И е хубаво, че LG още се прицелват към тая група от клиенти, понеже никой друг вече не слага лесно махаеми батерии (и с право tbh). Въпроса е, как е било изпълнението на цялата тая механизация с модулите и батериите. Ако се разхлопа след месец/два язък им на LG за усилията.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#38

А я ми дай точно функциите на тия модули?   Единия е външен ъпскейлър а другия е 1000ма пауърбенк със джог за дигитален зум.  И двете са търговска простотия.  Едното го имаш вградено в самсунга а другото е меко казано 99%неизползваемо след 1 вия месец като ти мине мерака.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#39

Минусите на Самсунга са :
-Няма ИР
-Еджа (който е по-готин Wink е бая по-голям- що за глупост??????
-всички заключвания и кноксове за който чета напоследак малко ме стряскат, че наскоро не съм ползвал Самсунг (последният ми беше S2 )

Но Плюса е по-добрият размер на чистия С7 и ВОДОУСТОИЧИВОСТТА !!! Ако не ми горяха като пуканки Сонитата още щях да съм с тях заради тази екстра - да се пльоснеш във ваната и да си четеш или играеш... или пък да снимаш детето на басейна.... Безценно

Така, че макар и да съм с G4 в момента (ПРЕКРАСЕН телефон!!!) се оглеждам да пипна двата S7 и ако ми пасне еджа да го отнасям, ако ми е голям ще взема "нормалният" Wink
Цитирай
#40

Честно мога да кажа кнокс за мен е най ценното нещо откакто със със нотките.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#41

(2016-02-24, 21:58:08)smiley написа:  Ти тоя пазар от милиард и половина души го изкара, че хората са от идиот нагоре братче...
...

smiley, няма нищо общо с това дали хората са идиоти, нито пък с производителя на телефона.
Андроид е такава операционна система, че замяната на модулите, които LG са замислили да сменят предполага рестартиране. Ако и без това трябва да се рестартира, не виждам защо ще пречи свалянето на батерията. Говорим за дългосрочна идея за модулен дизайн, не се очаква да бъде ограничена. Може тези модули да стават и за следващия модел. Може да има модули, например разширяващи паметта на устройството. При Андроид възприемането на процедура със задължително рестартиране след конфигуриране ми се вижда единствен вариант.
Цитирай
#42

^ Абсолютно може и да е така. Това не го прави по-малко неудобно обаче. На първо четене тая цялата процедура с махането на батерията, слагането на новия модул и повторното включване на телефона съм сигурен, че ще отблъсне много хора от това сменяне на модули.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#43

Ти да видиш, какво мислели хората по въпроса.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#44

Бас ловя, че поне 60% от гласувалите за LG G5 са тинейджъри Big Grin. Вече е гъзарийка да ти се вади батерията на телефона, пък да не говорим за модулите и джаджите, които (за една шапка с пари) се предлагат от LG. От двата телефона само Touchwiz Samsung би ме спряло да го взема (не че съм се засилил де Big Grin). В G5 ме радва камера, че е широкоъгълна (за мене е голям +). Между другото не разбрах G5 има ли Volume бутни и ако да, къде са? Big Grin

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#45

На мен лично Самсунга е перфектен, кърти мрака с този хардуер и дизайн. А LG с тая сменяема батерия.... като го испуснеш не стига че можеш да го счупиш пък и батерията може да си падне, и да ти я открадне куче и да си тръгне както стана с миналия ми S3

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#46

@dancho2000, има Volume бутони и са от лявата страна на корпуса.

@BGDropche, при изпускане всеки телефон може да се счупи, и предпочитам кучето да ми открадне батерията от колкото целия телефон.
Освен това, батерията за да се извади се натиска бутон от лявата страна на корпуса мисля, че беше.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#47

Не знам в това LG няма нищо нежно и изпипано. Груб телефон нещо. И с тоя сензор отзад....

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#48

Все ги напомпват яко хардуерно тия телефони, пък уж оптимизирвали андроида Big Grin затва на всеки модел по 1 гигабайт рам отгоре слагат и батерията се топи за 2 часа на екран + 3г . Незнам как са пропуснали да добавят 3d touch ;]
Цитирай
#49

^ В интерес на истината съм разочарован, че никой от таз годишните модели не внедри 3D Touch-а. Супер яка функция е. Да бяха сложили това, вместо някви измислени две камери.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#50

Smiley: На РС, когато слагате нова звукова карта, РАМ и т.н. хардуер, който не се закача през USB - не рестартирате ли?! Смешно е това, че се учудвате и го смятате за ненужно... 
G5 ще бъде масов телефон и ще запознае отблизо потребителите на смарт устройства с идеята за допълнителните модули. Нормално е да има недостатъци. Това не е пряко продължение на серията G, това е съвсем различен телефон. 
На Самсунг им трябваха 7 версии за да може повече хора да кажат - е, това е телефона! 
ЛГ, с G5 оставиха "шлифоването" на серията и поеха по съвсем различен път. Браво та тях! Според мен това е най-добрия пример за смарт телефон тази година. Самсунг отново гонят Ейпъл в сферата на - "телефон без забележки", докато LG представят иновации. Тези два телефона не бива да се сравняват помежду им. Различна концепция седи в основата на използването им. 
А "китайците", когато почнат да бълват модули?! 
Някой има ли представа дали модулите са "защитени" (хардуерно или софтуерно) от копиране?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)