Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG G5 или Galaxy S7 Edge
#51

LG догодина ще са забравили и за модули и за всичко щото пазара ще ги накара да се върнат в правия път, вервайте ми . Те и HTC правиха експерименти и все на загуба бяха..

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
Аксесоари
#52

Според мен на потребителите вече им е писнало, включително и на мен. Иска се нещо различно, ново. Погледнете останалите флагмани - всичко е еднакво, по релси. Дори си приличат помежду си. На мен взе да ми омръзва, а и на много други хора. Добре, че LG разчупиха малко стереотипа.
Та не изхвърляй Г5 от играта, той си има мястото. На практика ЛГ са единствените, които опитват, които внасят различни, интересни неща и се отличават. Преди пренесоха бутоните на гърба на телефоните, сега модулна конструкция. Какво искате? Всички да приличат на iPhone 6/6s, Samsung S6/S7 (S6s), HTC A9/X9, Sony Z3/Z5. Ми те са почти еднакви. Какво му е забавното?

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#53

^ @emski

Абсолютно! От грандовете в тази област, G серията е много по-напред в - "нещо различно тая година", спрямо S-ките. Затова, ако искаш нещо добро към този момент отиваш при S (макар, че телефоните са още твърде нови и не се знаят задължителните бъгове, които имат винаги), а ако искаш да имаш добър телефон, но и първия в масово обръщение модулен андроид смартфон (с поддръжка!) отиваш при G. Дизайна е субективен - на мен и двата не ми харесват в този момент...
Цитирай
#54

Винаги съм смятал, че само Епъл и Самсунг феновете са зомбирани, но виждам, че съм грешал. И кой точно от всичките модули някой би ползвал повече от 2 пъти или месец в най-добрия случай? След това отново ще се върнете към омръзналите ви скучни функции на смартфона. Не отричам, че ЛГ сс иноватори и имат топки да правят различни неща, но идея и изпълнение са съвсем различни неща.
Цитирай
#55

Незнам защо всички го нарекоха модулен, но модулен е проект ара където сменяш модулите на самото устройство, тука при lg само добавяш некви неща дето си може и без тях. Като е модулен как да сменя камерата или дисплея с друг или дори батерията , не става тц!!

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#56

Ами смени нещо на S7 (S6s).

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#57

Колега той няма нужда да се пипа Wink

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#58

Предпочитам изпипан телефон външно и вътрешно със всичко нужно в него отколкото да сглабям някоя тояга за снимки или за музики. Модулен телефон би бил този на който можеш да ъпнеш рамта с по голяма например или камерата с по нова. Да извадиш WiFi остарялата антена и да сложиш новата с новия стандарт след година например ако излезе.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#59

(2016-02-27, 17:08:01)cinizam написа:  Smiley: На РС, когато слагате нова звукова карта, РАМ и т.н. хардуер, който не се закача през USB - не рестартирате ли?! Смешно е това, че се учудвате и го смятате за ненужно... 

Сравняваш ми смяната на Рам при компютрите със смяната на някакъв смешен камера модул при телефон? Rolleyes

Това че G5 реално не е модулен телефон е абсолютно вярно. Просто за момента е най-близкото което ще получим до това, та за това всички почнаха да го наричат модулен. Ениуей де.... ако не се появат някакви читави модули за устройството, цялата концепция ще е тотална катастрофа. Приставките, които представиха от LG са повече от безумни - реално няма никаква полза от тях. Ще си сложа аз някакъв цирей от зад на телефона, за да може да имам шътър за камерата Bu

Аз също бих предпочел един изцяло изпипан телефон, с възможно по-малко движещи се части и хубав дизайн. В случая телефона за който говоря (S7 Edge), даже има и доста голяма батерия, което убива с камъни всичките модули на LG. Въпреки това не мога да не призная, че бъдещето на G5 определено ми е много интересно, както и как ще се възприеме от потребителите.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#60

Не забравяйте, че всяко начало е трудно и все някой трябва да направи първата крачка.
Лично аз се радвам, че някой предлага разнообразие и иновации.
И първия тъч скрийн не е бил страхотен. Smile

LG G4
Цитирай
#61

Вярно не беше, за мен е това е дядото на днешните смартфони Smile
http://www.gsmarena.com/motorola_e680-689.php

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#62

Първият тъчскрийн телефон е от 1992 година.
[Изображение: 31b1560f5c4f2b9044efef47c2e0d910.jpg]

LG G5 е модулен телефон.
Да, не може да му се сменят рам паметта и камерата, но може да се добавят, подменят най - различни компоненти.
Това е началото.
В реда на нещата е първият да е леко недодялан и с недостатъци.
Въпросът е дали ще срещне разбиране у потребителите и проявения от тяхна страна интерес достатъчен ли ще е за да продължат LG да разработват идеята.
Признавам си, аз не бих го купил.
G5 заслужава вниманието точно на хора, като нас, които се интересуваме от технологии.
Разбира се, смартфона, от средство за работа се превърна в средство за селфи в кенефа, но така че да му се види марката (ябълката).
Но не би трябвало да позволяваме да този начин на поведение да завладява и нас.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#63

Смартфона е точно устройство събиращо всичко нужно в едно тяло. Точно тая концепция LG са я осрали много. 2 абсолютно ненужни даже не мога да го нарека модули. Бетерийно грипче и някакво подобие на ъпскейлър. Това изобщо не са модули за ъпгреид и не вярвам да се произведат други за тази анти иновация. Нещо което е съвсем ненужно да то го водят модул. Модул ли е външния powerbank? Едно безумие според мен. Ако беше рам памет или видео ускорител да. Ако беше нова камера да. Ама това е нелепо просто.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#64

Колеги, благодаря на всички. Темата отново тръгва в неправилна посока и за това не мисля, че има повече смисъл от обсъждане. Темата се ползва за офтопик обсъждане на модулни телефони и темподобни.
Благодаря Ви. Доста тълги години съм "early adopter" и този път ще изчакам да минат първите партиди. Вероятно телефона ще бъде еджа.

Choosing...
Цитирай
#65

След като мина достатъчно време и телефоните вече са ни познати, смело мога да кажа, че G5 ми харесва повече. Явно свикнах с дизайна, защото вече го намирам за доста привлекателен. Като дизайн определено повече ми харесва от S7/Edge. По-изчистен и стилен е. Бялото на дисплея ми се струва по-чисто, докато при S7/Edge май отново розовее. Когато е изключен екрана на G5 е черен, а този на S7/Edge синее.


Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#66

Да сравняваш тези два телефона по дизайн е все едно да сравниш Мерцедес със Дачия и да кажеш, че Дачия-та ти харесва повече. И аз харесвам ЛГ, защото са иновативни, ама мисля, че няма нужда от проявс на Стокхолмски синдром при мобилни апарати. Smile

П.П. Видя ли колко струва ЛГ-то в САЩ?
Цитирай
#67

Айде сега понеже му харесва повече G5 и веднага Стокхолмски синдром, Дачии и Мерцедеси и какво ли още не... Човека изказва мнение и такъв е неговия вкус. Нужно ли са тия сравнения?

На мен цената ми се струва абсолютно нормална за такава на договор за Щатите. А и не забравяйте, че това все още е pre-order... Нормално е тогава цените да са по-високи. Visslar
Цитирай
#68

Прав си, все пак възприятието за естетика е субективна преценка, за което се извинявам. Коментарът ми беше неуместен.

Но не мога да се съглася, че 1000$ за LG е нормална цена. Ако реша да си взема и модулите, трябва да дам 3000 лв за нещо, за което бих могъл да взема максимум 800 лв след 18 месеца.

От друга страна пък телефони като Vivo и Xiaomi вече струват по 700+$, което прави цената да изглежда нормална за някои. Всеки сам си преценява.
Цитирай
#69

Цената на G5 в България ще бъде идентична с тази на останалите флагмани. Точно за толкова взех и моя телефон миналата година. Не, че е ниска, но явно такива са вече тенденциите.

[Изображение: 8701386v.png]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#70

За мен LG G5 си е за предпочитане. Имам го и съм адски доволна. При Самсунг от години се намират все повече и повече хора, които да се оплакват било то от процесора, че все по-често с времето почва да забива и прегрява било то с нещо друго. Преди имах Самсунг и познайте какво ..... ми никога до сега не съм била очарована от тях камоли пък да били изпипани.... далече са доста от това според мен, това което виждам буквално от тази фирма е едно - дай да замажеме очите на купувачите ни с нещо, което много искат (добра камера или нещо друго) пък останалото да си остане цапаница..... С един консултант от (няма да споменавам оператора) си говорих ме точно за това и той ми казва - "Знаеш ли не ти препоръчвам да си взимаш току що излязал телефон защото винаги първите бройки са прецакани. Примерно първите партиди на Самсунг 6 и 7 бяха така - на 7 от 10 купувача телефоните им се озоваха в сервиза ни още на първата седмица ", когато го попитах дали някога до сега са попадали на първа прецака партида LG от G-и серията, е познайте какво ми отговори - Ми не, никога Smile и това изобщо не ме учудва дори.  Все по-често забелязвам, че Самсунг си позволяват такива "прецакани партиди" да достигат до хората и това адски ме дразни. Да LG стъпиха с нещо ново на пазара и това определено е напредък за разлика от други, аз лично откакто ползвам g-и серията не съм останала недоволна, както и други които познавам, такаче в случая да, мога да кажа - това е изпипан телефон, защото това се доказва с времето и то вече толкова години.
Цитирай
#71

Ти серозно ли, златно бебе?

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk
Цитирай
#72

^защо? Какъв е проблема да е сериозна? Телефона си е прекрасен. Камерата е доволна, макар и без супер бърз автофокус. Външния вид на някои се харесва. Модулите нямат луфт при някои, Има в пъти повече свободна рам и много по добър мултитаскинг. Батерията не е по зле макар и доста по малка (прави 6 до 7 часа SoT)... Значително по малко дефектни бройки от пускането му спрямо С7 ...
Та какво се чудиш? Поиграй се с него за ден - два и много ще се замислиш дали чак толкова си струва С7 с компромиса тъчуиз ... па бил той и водоустойчив и т.н. ...
После коментирай кой сериозно говори/пише ...

Едит: Златно бебе това, че при пускането G серията не си е показала рогата, не значи че ги няма ... G4 им умират дъната на около 6тия месец. G3 жълти петна и пикане на корпуса .. G2 петна ...
G5 около 6тия месец какво ще е? Аз бих треперел с него ... С7 си показва ргата веднага и знаеш дали си случил или не. След седмица вече знаеш че е ОК ...


И двамата сте прави донякъде ...
Цитирай
#73

Ползвам s7 edge от около месец, имал съм много андроид апарати и всички Айфон серии от 2007 до днешна дата.
Играл съм и с Lg g5, не ме впечатли особено, но аз лично не съм фен на Лг, имал съм и лг г3 и г4 и само ядове (няма да влизам в спорове с Лг феновете, това си е мое мнение и толкоз).

С7 Едж е най-близък като бързина и реагиране до Айфон от всички андроид апарати които съм имал до момента.

Определено препоръчвам С7 едж, много силна батерия, много бърз и пъргав, слот за сд карта, 2 пъти по добър екран от iPhone 6s Plus, водоустойчив, и не на последно място, страхотно съотношение екран/корпус, все едно държиш 5 инчов телефон, но екрана е 5.5.

Със здравеSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#74

Упс! Грешка. Извинявам се. Заблудих се, че чета и пиша в темата за G5 и се подразних. Така бих реагирал и ако някой беше написал колко е велик G5 в темата за S7. Обаче в тази тема горния пост на Victormihov си е в реда нещата. Следващият пост на gazibarev също е с пълно основание. Грешката е единствено и само моя и се дължи на недоглеждане! Още веднъж се извинявам!
Цитирай
#75

Ти сериозно ли? И къде е пищял? Човека говори от личен опит. Спести си нападките

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)