Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Проблем с MI NOTE PRO
#26

Ти си прав.Но начина който ползвам също става.Така сум флашвал и друг път и съм нямал проблеми.Пък и ми дава дивайсе локед както и при двоен клик върху all.bat,както и по другите стандартни начини.Отворен съм за всякакви идеи,но мисля ,че проблема не е от метода.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
Аксесоари
#27

Да, аз не казвам че по моя начин ще стане. от това което прочетох щом не става с fastboot continue остава да се разглоби телефона и ..
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry46221811
#28

Благодаря за съдействието.За сега ще чакам код от xiaom.i

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
#29

Имаш ли оригинално рековъри на имидж?
adb->fastboot flash recovery recovery.img
adb->fastboot oem unlock
#30

Оригиналното рековъри го има във всеки фастбуут пакет, но заради заключения буутлоудър не може да го флашне.
И това fastboot oem unlock не работи на нашите телефони
#31

Честито ! Не си единствен.
От 6.1.14 с цел безопастност (така поне афишират)Xiaomi заключиха буутлоудъра на :
- Redmi 3
- Mi4c
- Mi Note Pro
- Redmi Note 3
- Redmi Note 3 Pro
- Mi Pad 2
Потръгна им с продажбите и явно се взеха много на сериозно като ябълката.Хиляди са в твоето положение включително и аз (Mi4C) Единствения вариант е да подадеш заявка за отключване и да чакаш-от 10 до 30 дни.Аз чакам вече седмица като има вариант и да не бъда одобрен понеже четворката не е регистрирана към MI-акаунта.  Bu   За сега си имаме красива тухла която отказва все повече хора от марката. До колкото разбрах имат идея и останалите устройства да заключат.А колко ентусиазирано и обещаващо тръгнаха в началото...

Xiaomi Mi2S 2/32 -> RedMi2 2/16 -> Mi4C 3/32 ->Mi8 6/64 
#32

Аз пък съм ЗА заключените буутлоудъри. Ако си беше карал със стоков ром, нямаше да ги има тия проблеми и продавачите нямаше да си слагат бълвоча който готвят, а щешв да ти идва телефона както са го създали. Ще изчезне въпроса, ама сега като го получа, ще мога ли да го ползвам? И нормалния отговор, абе може ама трябва да го флашнеш, не е сложно, ама най-добре през фастбуут, обаче ако объркаш нещо става страшно ... и т. н.
#33
Big Grin 

При мен се заключи със стоков ром.Новият 7.2.1.0.Рековърито беше twrp 3.0.Съжалявам,че не останах на mokee AOSP.Miui повече ме кефи и реших да се върна кък него.За dev.версии знам ,че ги заключват още от 6.1.14 .Със стоковия ме изненадаха.За това човек трябва да изчаква преди да флашва,а да не бърза да е от първите.Аз чакам за код само 2 дена за сега.При note pro има и хардуерен метод,но ще видим.Колегата @suffer е дал в пост 10# линк с много полезна информация от братушките.Ако на някой не му се чака код да види там.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
#34

Може да пробваме ънлокъра с моя акаунт
Аз отключвам без код по принцип
#35

Ако беше флашнал сток ром през стоково рекавъри нямаше да получиш тухла. На мен тврп ми се е дънило няколко пъти при форматиране на дялове (на различни модели телефони), не успява да ги форматира и стават неизползваеми, после с клизми съм се оправял някак си. Относно хардуерния метод, аз предледах на бързо писаното, не видях да пише да е за отключване, пишеше ако не можеш да стигнеш до фастбуут. Моето Ми 3 съм го съживявал по описания начин, но аз пипах предпазливо и не се наложи да слагам кабел между двете пъпки, само разкачих батерията и като включих кабела без батерия зареди фастбуут и флашнах ром (преди това не работеше нищо, нито се включваше, нито диод светеше, от там никакви илюзии за рекавъри или фастбуут - нищо), после закачих батерията и запали. При мен не е бил заключен бутлоудъра, та нямам идея какво ще стане в твоя случай. Споменавам го, ако тръгнеш да отваряш, да пробваш първо само с разкачена батерия (дори първо я разкачи, изчакай няколко минути и вклчи пак да видиш, да не би да запали)
#36

Това за стоковото рековъри го занам.Просто избързах да флашвам.Очаквах да заключат и при стоковия ром,след девелоп.но....Казвам го и друг да не сгреши.Ще пробвам само с батерията,макар че не ми се вярва да мина без окъсяването на 2 testpoint.Благодаря на всички са съдействието.
П.П @suffer ,ако мислиш че е възможно да ми пратиш акаунт с права за отключване,ще намеря начин да се реванширам.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
#37

Не мога да го пратя, защото е активен и се ползва.мога да го въведа в програмата за отключване през team viewer, например и да видим какво ше стане
#38

Стана бързо и перфектно.Огромно благодаря!!!

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)