Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

От къде знаеш колко и как го будят? При IOS няма как да разбереш сорса е патентован и можеш само да предполагаш. Дай ми инфо за разхода на екрана при IOS да видим дали ще намериш.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
Аксесоари

(2016-12-08, 11:26:46)ivkos написа:  Хахахаха. Даже 5 дена ще държи ако го ползваш само като подложка за чаша. Не разбирам защо си дал една торба пари за смартфон, който дори не ползваш като смартфон.

Та аз го имам от една седмица и още не съм почнал да го ръчкам. Това му е второто зареждане и още го изучавам. Ааа и не ползвам Фейсбук. Другата седмица ми пристигат кейсове и протектори и гледам да не го вадя често, че стават сакатлъци. Не го ползвам за поставка на чаша а да си запарвам чая с него - нали е водоустойчив? Smile

Да се покажат възможности в кафето [Изображение: smile.png]


КафетУ го пия в къщи и в офиса.....

Galaxy S22 Ultra Phantom Black 12GB/1TB
IPhone 13 Mini, Fenix 6X Pro Solar
Цитирай

(2016-12-08, 12:42:59)rado__8 написа:  От къде знаеш колко и как го будят? При IOS няма как да разбереш сорса е патентован и можеш само да предполагаш. Дай ми инфо за разхода на екрана при IOS да видим дали ще намериш.
Ми 1% дрейн за 8 часа на мобилни сякаш не го будят много неща като при андроид, но за сметка на това като го ползваш и умира бързо. Те ти инфо https://youtu.be/z33vM-Wi3jE , 4 часа гледане на видео издържа. Ще преглътна многото събуждания на андроид за сметка на по-издръжлива батерия когато наистина се ползва телефона. И тук има значение процесора/дисплея и т.н.

Можеш да поразгледаш резултати на батерията на S7E със SD820 спрямо Exynos-a да видим дали процесора няма значение и дали всичко е реклама само.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай

(2016-12-08, 13:17:36)Denissxx написа:  Можеш да поразгледаш резултати на батерията на S7E със SD820 спрямо Exynos-a да видим дали процесора няма значение и дали всичко е реклама само.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Ако ми дадеш S7 Edge и го модна както , аз си знам знаеш ли , че ще разбие всички тестове на който и да е друг смартфон не говоря за бенч тестове, а за реална обстановка. Всичко е от Google ... просто не им е изгодно да се случва печелят от софтуера най-много, а за да се случи трябва да знаят всяко едно устройство какво прави и къде се намира. Батерията ще си държи точно както всеки един от нас си представя пред витрината преди да си го купи. Заблудата е много голяма и имат изгода да сме си заблудени.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Колеги, преди 2 седмици си взех телефона и първите дни батерията държеше много добре, изкарвах по 7-8 часа SOT. Но от няколко дни нещо се случва и максимум издържа 3 при същия начин на употреба, със същите приложения. При 66% батерия би трябвало да имам 1200 mAh използвани вече, но събрах всичките консуматори от менюто Консумация на батерия и се получават към 500 mAh. Къде са тези липсващи 700 mAh?
Цитирай

(2016-12-08, 20:46:20)Prio написа:  Колеги, преди 2 седмици си взех телефона и първите дни батерията държеше много добре, изкарвах по 7-8 часа SOT. Но от няколко дни нещо се случва и максимум издържа 3 при същия начин на употре*а, със същите приложения. При 66% батерия би трябвало да имам 1200 mAh използвани вече, но събрах всичките консуматори от менюто Консумация на батерия и се получават към 500 mAh. Къде са тези липсващи 700 mAh?
Аз от 100 до 1 като ги сметна консумацията и ми е 2900мах тъй че не знам дали е фактор.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай

Това е при мен. Оставих нарочно включени едновременно Wi-Fi и 4Г през цялото време.
Въпреки това, мисля че не е много добре това състояние, понеже не го ползвах особенно усилено.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy S7 Edge G9350
Цитирай

Не е защото обхвата явно ти е доста зле.
Цитирай

(2016-12-12, 11:06:55)degman написа:  Не е защото обхвата явно ти е доста зле.

Обхвата си е екстра. В работно време съм почти до офиса на Теленор, така че ще е срамота ако обхвата им куца тук Big Grin

Samsung Galaxy S7 Edge G9350
Цитирай

Ами Cell Standby не трябва да е толкова ако обхвата ти е бил добре. Офиса няма нищо общо с клетките така че срамотата си е за тяхна сметка Wink

Sent from my SM-G935F
Цитирай

(2016-12-12, 13:01:23)degman написа:  Ами Cell Standby не трябва да е толкова ако обхвата ти е бил добре. Офиса няма нищо общо с клетките така че срамотата си е за тяхна сметка Wink

Sent from my SM-G935F

Да напълно си прав че Cell Standby не трябва да е толкова. Не са виновни обаче Теленор за това, а е някакъв бъг в самия телефон (даже бях писал някъде по-назад за това). Всъщност се наблюдава масово този проблем при моделите със Snapdragon, понеже четох най-различни коментари в нета за него. Предлагат се всякакви фиксове, но засега нищо което да помага реално. Мисля че има някаква връзка, колкото и да е странно със Wi-Fi, но това са си мои предположения. Ще стискам палци със Nougat това да е оправено.

Samsung Galaxy S7 Edge G9350
Цитирай

Не зная колко е масово, при мен го няма!

Samsung S7Edge

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Той написа че е със снапдрагон. Може да е от модема му. Все пак са доста различни хардуерно.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

Само да потвърдим - нали всички седмици от БГ оператори са с Ексинос?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

В Европа като цяло.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай

(2016-12-12, 17:58:47)Denissxx написа:  В Европа като цяло.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

И не само Европа. Всичко извън Китай (и Хонг Конг) и USA е с Ексинос. Това обаче не означава, че не може да се продават апарати със Snapdragon извън тези държави разбира се.

Samsung Galaxy S7 Edge G9350
Цитирай

Е, може, разбира се, говорим за официален внос.
Мерси.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

(2016-12-08, 20:46:20)Prio написа:  Колеги, преди 2 седмици си взех телефона и първите дни батерията държеше много добре, изкарвах по 7-8 часа SOT. Но от няколко дни нещо се случва и максимум издържа 3 при същия начин на употре*а, със същите приложения. При 66% батерия би трябвало да имам 1200 mAh използвани вече, но събрах всичките консуматори от менюто Консумация на батерия и се получават към 500 mAh. Къде са тези липсващи 700 mAh?

и при мен е така. изведнъж Android System стои най отгоре в консуматорите, и телефона едвам изкарва 3-4 часа SOT за един ден. а до преди 2-3 дни изкарваше по 6-7 часа. от какво може да е? как може да се оправи? скоро нищо ново не е слагано на телефона. да не би самсунг да са пуснали нещо на заден фон, което да прецаква работата...
Цитирай

Днес си направих експеримент с по-усилено ползване. Изкарах 7:30 часа SoT въпреки че Cell Standby отново ми е втори консуматор. Според вас добре ли е такава издръжливост? Между другото замразил съм доста ненужни апликации със EZ Disabler, което мисля че помага, но не кой знае колко.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy S7 Edge G9350
Цитирай

(2016-12-13, 15:01:02)yo_asakura написа:  и при мен е така. изведнъж Android System стои най отгоре в консуматорите, и телефона едвам изкарва 3-4 часа SOT за един ден. а до преди 2-3 дни изкарваше по 6-7 часа. от какво може да е? как може да се оправи? скоро нищо ново не е слагано на телефона. да не би самсунг да са пуснали нещо на заден фон, което да прецаква работата...

Нали пишеш приложения, при теб е проблема, тоест приложение което си инсталирал или се е ъпдейтнало. От както имам телефона самсунг ме пропускат с тия неща на заден фон които ви правят проблеми. Ама то щото ще има по цял ден и цяла нощ хейт колко му е зле батерията на тоя телефон Big Grin
Цитирай

Телефона е откачен от зарядното преди 7 часа, имам 3 часа SoT, 2 часа на WiFi е стоял вързан и 5 на непрекъснато 4G (mtel, в центъра на София). Messengera ми е 2ри по консумиране на батерията и е изхабил с 20 mah по-малко от екрана. Някакви съвети как да го оправя? П.с имам пуснат AoD.

Едит: зареден е с бързо зареждане и е edge модела на 3 седмици.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Деактивирай бързото зареждане, деактивирай вградените приложения, които не ползваш, задай от настройки приложенията да ти пестят батерия „Винаги“, а не „Автоматично“ (поне по-ненужните), активирай режим на пестене на енергия и го зареждай поне 10-20 минути, след като ти даде 100%.
Цитирай

Е защо като телефона почна да прави проблемите след последния update на въпросния messenger. Винаги е зареждан на "fast charging" и се изключва малко след като светне зелено LED индикатора му. Идеята ми е някой друг има ли същия проблем или е само при мене?
Цитирай

Може би проблемът е в Messenger, а не в телефона. При мен също се забеляза леко и временно покачване на консумацията му след като му добавиха вградения Snapchat.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

А тая опция в Настройки - опции за разработчици - Неактивни приложения ...Как работи ? В смисъл като е активно едно приложение какво се случва и когато е неактивно какво?
И за да работят тия активно и неактивно трябва ли да бъде активирано Настройки - опции за разработчици с отметка?

Sent from my Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)