Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

Ако не си с оригиналните иконки, най-вероятно функцията няма да е активна.
Цитирай
Аксесоари

Мерси за иконките, промяната е за всички иконки. Промяна с дрейна след два хард ресета нямаше обаче. Правих какви ли не промени, даже вече не помня какви. Направи ми впечатление, че при изключен мобилен интернет дрейн няма, обаче зависи и какви са wi fi настройките, защото при определени настройки там има дрейн и при изключен мобилен интернет. Ако обаче ги спра и двете със сигурност няма, но е досадно да ги включвам, когато ми трябва интернет и да ги спирам после, просто не съм свикнал така. Както писах по-горе тотално се обърках и  финално върнах всички настройки до подразбиране, без хард ресет и сега оставям така, че ми писна вече да си губя времето с глупости. И все пак не мога да си обясня как е възможно при някои да го има този проблем, а при други  не - при еднакви телефони с еднакви операционни системи.
 Някъде назад в темата четох пост, че единствения сигурен начин за отстраняване на проблема е руут, ама какво след това? Друг ром ли трябва да се флашне или какво?
Цитирай

Не знам дали има отношение, но аз лично на андроид винаги съм нулирал преди ъпдейт и след ъпдейт. Искам да кажа непосредствено преди и след. Логиката е всичко да е баш на чисто инсталирано.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай

Galaxy S7, мтелския ром. На 2G съм, защото съм ползвал messenger, viber и whatsapp. Като цяло това съм правил през деня. Плюс една играчка и 20 минути в камерата. Ползвам стара версия на messenger, за да не ми дърпа много от батерията, а също така главно chat heads ползвам. Добре ли е, зле ли е..
[Изображение: 040906f77caaff25062c1c7153bad871.jpg]

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай

(2017-04-08, 02:27:30)abvabc написа:  Не знам дали има отношение, но аз лично на андроид винаги съм нулирал преди ъпдейт и след ъпдейт. Искам да кажа непосредствено преди и след. Логиката е всичко да е баш на чисто инсталирано.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Напълно съм съгласен! Влизаш в стоковото рековъри wipe data factory reset >> wipe cache partition >> Reboot to Bootloader >> включваш в компютъра флаш 4 файлов с Один. Телефона става като току/що разпечатан от кутията Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

От няколко дни батерията ми пада доста бързо. Дали, ако върна фабричните настройки ще се оправи проблема или е напразно, понеже имам доста важни неща в телефона и не искам да ги губя за няма нищо? Smile
Цитирай

(2017-04-10, 09:27:32)sisita123 написа:  От няколко дни батерията ми пада доста бързо. Дали, ако върна фабричните настройки ще се оправи проблема или е напразно, понеже имам доста важни неща в телефона и не искам да ги губя за няма нищо? Smile

Прочети този пост: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1289027

Ако не ти се занимава или не можеш да разчетеш графиката, ми прати bugreport файла на лично и ще ти кажа какво ти точи батерията.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

(2017-04-10, 09:57:04)ivkos написа:  Прочети този пост: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1289027

Ако не ти се занимава или не можеш да разчетеш графиката, ми прати bugreport файла на лично и ще ти кажа какво ти точи батерията.
Кажи ми само как да премахна опции на разработчика от настройките си, не изчезва като го изключа? Не разбирам и няма смисъл.
Цитирай

(2017-04-10, 11:47:37)sisita123 написа:  Кажи ми само как да премахна опции на разработчика от настройките си, не изчезва като го изключа? Не разбирам и няма смисъл.

Не можеш. Маха се, като преинсталираш рома или направиш хард ресет/нулиране с фабрични настройки/. В другата тема Радо 8 ти обясни доста подробно кое как става/въпроса ти е един и същ/. Не се ли ориентираш?

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

(2017-04-10, 11:47:37)sisita123 написа:  Кажи ми само как да премахна опции на разработчика от настройките си, не изчезва като го изключа? Не разбирам и няма смисъл.

Отиваш на приложения, трите точки - показване на системни приложения, търсиш Настройки и изчистваш даните. Не знам дали няма да се наложи да настройваш всичко в настройки ама е по добре от загубата на всички приложения. И не съм сигурен дали ще проработи но би трябвало, ако искаш тествай и пиши дали е станало.
Цитирай

Някой може ли да ми каже защо не са ми активни функциите за оптимизиране на батерията? За това говоря:


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

И на мен ми е интересно, дали ще стане по този начин, но не ми се вярва, защото опциите за разработчици не е към приложенията. Дано да отговори дали се е получило.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

(2017-04-10, 14:32:37)dorsy написа:  Някой може ли да ми каже защо не са ми активни функциите за оптимизиране на батерията? За това говоря:

Ами активирай ги де!

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Dorsy,Не можеш, това са "системни " и те са така.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

(2017-04-10, 16:08:37)gogon написа:  Dorsy,Не можеш, това са "системни " и те са така.


Да, някой не могат...

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Това са приложенията, които няма как да оптимизираш, нищо нередно.
Цитирай

Да ви кажа, нещо и на мен започна доста бързо да ми пада батерията, няколко седмици след ъпдейта до Андроид 7. Преди издържаше по 36+ часа, а сега по денонощие.
Сутринта към 6:30 го изключих от зарядното и сега е на 35%. При никакво използване и отключване към 9 часа сутринта беше на 93%.
Пак казвам, тези сравнения са при идентично използване.

Samsung Galaxy S10+ Prism Green
Цитирай

Изведнъж или постепенно се получи така.
Цитирай

Постепенно, в рамките на няколко седмици., през които обаче не съм инсталирал нищо.

Samsung Galaxy S10+ Prism Green
Цитирай

(2017-03-29, 20:15:01)rado__8 написа:  Кеша и данните на гугъл и от рековъри... за кой ли път вече щях да го напиша. Имате ли чакащи приложения за актуализация се получава дрейн.

Това не реши проблема. След хард ресет всичко се нормализира.

SGS III / SGS IV / SGS VII Edge
Цитирай

(2017-04-10, 13:19:16)degman написа:  Отиваш на приложения, трите точки - показване на системни приложения, търсиш Настройки и изчистваш даните. Не знам дали няма да се наложи да настройваш всичко в настройки ама е по добре от загубата на всички приложения. И не съм сигурен дали ще проработи но би трябвало, ако искаш тествай и пиши дали е станало.


Точно това скрива Опции за разработчици и не изтрива нищо.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Не да изтрие нещо, а да нулира настройките. Но съм го уцелил поне.

Sent from my LG-D802
Цитирай

Аз пък винаги нарочно си го активирам това меню "Опции за разработчици",най-малкото имаш достъп до юесби дебъгинга,който си трябва понякога...пък и можеш да си поиграеш със скоростта на анимациите.А даже и така да стои,ни яде ,ни пие Smile  .

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

И при мен от няколко дни S7 edge едва изкарва до вечерта. Не го зареждам на quick charge. В общи линии не съм правил и инсталирал нищо необичайно. Утре ще постна скрийншоти от консумацията, ако някой може да анализира- супер, ако не- hard reset и каквото сабя покаже

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Иде S8 той трябва да кара повече от старите модели. Нищо чудно да ни прецакат батерията Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)