Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

Имам проблем...Понякога имам супер дрейн от Мултимедиен сървър?
Забелязах или поне така си мисля, че има общо с приложението на радио Сити, но пък какво да е общото.
Днес например за отрицателно време дръпна над 20% батерия и огласи класацията в статистиката на батерията :d

Sent from my Samsung Galaxy S7 Edge
[Изображение: d267111360f957b88a270e98e200b7d4.jpg]

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
Аксесоари

Чак пък супер дрейн, някакви си 139мАч са само.
Цитирай

Да, след няколко дни наблюдение, ПОТВЪРЖДАВАМ


От над 6 часа, времето за оставане буден , падна на 30 мин. Дневно и живота на батерията се повиши значително, според мен поне с 15-20%
[Изображение: 4eb695f6b53e5248393b49ffd8d481ca.jpg]
Благодаря за споделеният съвет, Надали щеше да ми хрумне че може да е от това
[Изображение: 88d645af166a2dda0eab4fbfd6a4933b.jpg]

Samsung Galaxy S7adge

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

(2016-05-30, 17:17:33)emzo написа:  Чак пък супер дрейн, някакви си 139мАч са само.
Умишлено рестартирах телефона за да спре дрейна. След което измина малко време и чак тогава имах възможност да пиша във форума, през това време както написах по горе дрейна спря ....

Sent from my Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай

(2016-05-30, 22:46:08)OGIER написа:  Да, след няколко дни наблюдение,  ПОТВЪРЖДАВАМ


От над 6 часа, времето за оставане буден , падна на 30 мин. Дневно и живота на батерията се повиши значително,  според мен поне с 15-20%
Благодаря за споделеният съвет, Надали щеше да ми хрумне че може да е от това

Samsung Galaxy S7adge

Моля. Иначе не пречи да си го включиш обратно, за да ти се пазят настройките на приложенията в клауда. Поне при мен беше необходимо да го спра само веднъж и да го включа обратно след рестарта, и рандом дрейна изчезна. Това че backup-a е виновникът го установих благодарение на Battery Historian. Smile

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Аз пробвах да го включа пак, но пак седеше буден с часове
Сега ще тествам пак , като е минало едно зареждане

Samsung Galaxy S7adge

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

(2016-05-28, 23:07:15)ivan_vylka написа:  Изключи Google Backup и рестартирай, от там идва проблема. 

Дам наистина работи и благодаря за което.

А иначе днес попаднах на нещо много интересно и нз дали е тревожно или не.

   

Нз дали това, че не го заредих до 100% влия чак толкова много 1400, 6 часа CPU телефона го извадих от зарядното в 8ч. и до 13:00ч. батерията беше паднала. Някакъв зверски дрейн от drive-a на 10 мин по 3% нещо такова беше.

Samsung Galaxy Nexus [] Android: 4.2.2 [] ROM: Stock (root)  16GB
Samsung Galaxy S7 Edge [] Android: 6.0.1 [] ROM: Stock 32GB
Цитирай

Аз забелязах друго.

Тъй като не го ползвам много на мобилна дата, защото на всякъде има Wi-Fi. Тези дни реших да изразходвам малка част от 10 GB които имам на месец и установих, че 3G зверски изхабява батерията. Дори ми се случи телефонът да загрее по време на сърфиране...... Отделно като съм на 3G имам голям процент Cell Standby drain. Да не говорим, ако искам да споделя мрежата... Телефонът си заминава направо... Същия проблем имах и с S6 Edge+ след ъпдейта на Marshmallow. Явно има нещо сбъркано с кърнела и радиото на тия Exynos чипове. Дано го оправят някога.

...
Цитирай

Ами това принципно е логично, 3G дърпа много повече от wifi, но виж вече wifi към несвързана мрежа дърпа повече от 3G, а споделянето винаги според мен си е теглило много батерия.

Samsung Galaxy Nexus [] Android: 4.2.2 [] ROM: Stock (root)  16GB
Samsung Galaxy S7 Edge [] Android: 6.0.1 [] ROM: Stock 32GB
Цитирай

spunky90, аз забелязах същщото, но за съжаление проблема не е в нашите телефони а в прекрасната ни рода мрежаSmile принципно по-слабия сигнал винаги води до по-голям харч на батерия. аз съм наблюдавал същшото поведение и при други телефони - за сравнение имам една xperia ultra която ползвам понякога като таблет. държа я пусната без сим карта - това нещо кара по цяла седмица без да трябва да се зарежда! 3g/4g радиото винаги е хабяло доста батерия, наблюдавам подобно поведение при последните ми 3 телефона. ако погледнеш малко по-нагоре писах подобно нещо - в общи линии в събота ми се събра повечко мб upload през 4g което тотално разказа играта на батерията.
Цитирай

(2016-05-31, 15:17:38)d_ave написа:  spunky90, аз забелязах същщото, но за съжаление проблема не е в нашите телефони а в прекрасната ни рода мрежаSmile принципно по-слабия сигнал винаги води до по-голям харч на батерия. аз съм наблюдавал същшото поведение и при други телефони - за сравнение имам една xperia ultra която ползвам понякога като таблет. държа я пусната без сим карта - това нещо кара по цяла седмица без да трябва да се зарежда! 3g/4g радиото винаги е хабяло доста батерия, наблюдавам подобно поведение при последните ми 3 телефона. ако погледнеш малко по-нагоре писах подобно нещо - в общи линии в събота ми се събра повечко мб upload през 4g което тотално разказа играта на батерията.

Нямаше го този проблем при Lolipop-a на S6цата каточели или не ми е направил впечатление. Аз мисля, че е кърнела. Дори като телефонът не се ползва батерията пада по бързо на 3g мрежа. Да ми загрява телефона докато ползвам 3g-то не е нормално. Живея в голям град и сигналът ми е винаги максимален.

Утре няма да пускам Wi-Fi пък да видим.

ПС: за 30 мин титъринг към лаптопа - 6%, което не е много зле май.

...
Цитирай

6% за 30 минути ми се струва супер, преди на LG g4 батерията ми е падала с 20-25 % за половин час.аз пък правя точно обратния тест - утре ще съм само на WiFi да видим
Цитирай

До скоро бях с LG G3 (който също е с 3000 mAh), но разликата в издръжливостта на батерията в полза на S7 е осезаема. От Събота ползвам телефона и до сега не съм забелязал да има дрейн.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай

(2016-05-31, 13:46:55)Alien94 написа:  Дам наистина работи и благодаря за което.

А иначе днес попаднах на нещо много интересно и нз дали е тревожно или не.



Нз дали това, че не го заредих до 100% влия чак толкова много 1400, 6 часа CPU телефона го извадих от зарядното в 8ч. и до 13:00ч. батерията беше паднала. Някакъв зверски дрейн от drive-a на 10 мин по 3% нещо такова беше.

Множко си е това. Пробвай да му изключиш и да му включиш синхронизацията от настройките на акаунта си. Не те знам как и колко използваш Drive, но ако не качваш неща на него, може направо да го спреш.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Аз направих 1д12ч и 7.05ч СОТ. На две зареждания е батерията. Това добре ли е.? От 100% до 0%.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

@Nikito82, супер е. Това само на Wi-Fi ли?

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Не само на Wi-Fi, но 4G да е имало час ползване максимум. Има и доста игра с камерата, S Healt си е включен постоянно.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

вижте при мен как започнаха да се развиват нещата. вчера превключих location на втората опция - еквивалента на Battery saving при обикновения андроид, изключих location tracking-a и след като получих notification с поздравление за постигнатите крачки открих че S Health автоматично брои крачките, та изключих и него. автоматичната настройка за включване на app-ове в doze списъка също се намеси вчера и извднъж нещата започнаха да си идват на мястото.

[Изображение: Screenshot_20160601_094942.png] [Изображение: Screenshot_20160601_094948.png] [Изображение: Screenshot_20160601_094954.png]
Цитирай

Android System ти е доста обаче. Изключил ли си архивирането на Гугъл данните?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Да, финално казвам и аз.
Трябва да седи изключено синхронизиране то с гугъл защото след зареждането вчера , днес пак имам буден 3 час ..
не може след рестарт да се включи отново !

Samsung Galaxy S7adge

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

чакайте сега, правите ли разлика между wakelock и cpu time? също така знаете ли какво точно седи зад android system? питам за да знам дали да пиша фермани или неSmile

сега анализирам консумацията чрез battery historian. оказа се, че синхронизацията ми е изключена, просто съм забравил да я пусна след рестарт - както виждате въпреки това cpu time на android system е високо, но от battery historian излизат някои неща, които са малко странни. един от процесите които е с много висока консумация при мен е mmc0_detect който е отговорен за връзката със сд картата.
сега включих google синхронизацията и утре по някое време ще анализирам отново какво ще покаже battery historian. при мен процеса, изял най-много батерия и седял най-дълго включен е ssp_wake_lock. забелязвам теми за него за много и различни марки/модели телефони.
това, което не ми харесва е че от samsung са решили да не се възползват от doze. поради това мисля да се върна отново към използването на greenify като вече си набелязах някои неща които ще приспя. като цяло за сега съм доволен от батерията, но винаги може и по-добреSmile

още нещо. преглеждам сега консумацията на индивидуални апове - забелязах, че на google vr service пише % usage since last charge - 10%. нямам VR, но пък самия service не може да се disable-не. greenify от друга страна ми показва като постоянно активен microsoft onedrive. него го забелязах като гледах и battery historian. не ползвам one drive но пак не ме ми е активно disable. май пак ще се руутвамеSmile за 1 път телефон се задържа в мен няколко дни без да имам нужда от руутване и ето че започнаха да излизат рога насам натам.
Цитирай

Междудругото кога се очаква ъпдейт на телефона?

Ето днес ми е третото зареждане на телефона. Сутринта го свалих от зарядното и преди малко го гледам Система Андроид оставен буден 7:30ч. Точно от както е свален от зарядното. Сега след всеки заряд до 100 ли трябва да се рестартира? Архивиране на моите данни трябва да е все изключено ли как? Това е доста досадно, особено за телефон с цена 1500лв.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Да, трябва да е изключен !
Подобрява издръжливостта на батерията с 10-15%

Samsung Galaxy S7Еdge

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

И какво губя като е изключен. И новият упдейт ще оправи ли бъга с това? Много неудобно е това, ама много направо недупостимо. Е..ти флагмана.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Ще фикснат това....евентуално,но ще прецакат нещо друго....Самсунг,баце....Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)