Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

И на мен гаранционно ми смениха износената на 75% батерия в Сръчко. Работата им отне 1 час, въпреки че ме подведоха, че трябва да чакам до следващия работен ден, за да я тестват. Не разбрах точно защо, но поради някаква причина и основната платка ми беше сменена, но не се оплаквам, защото това означава и чисто нови флаш чипове, които както знаете се износват също. Любопитното е, че датата на производство на телефона е станала октомври 2017 (беше февруари 2016), а серийният номер и IMEI-ят са си същите, което подсказва, че сервизите имат апаратурата съвсем легитимно да "пренабиват" тези номера и на новите платки.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
Аксесоари

Досега не съм спазвал препоръките за съхраняването на батерията. Пада до 15-20% и зареждам до 100%. След 8-9 месеца експлоатация, батерията е на 88% според Аccubattery 2600мAh. Разбира се, доколкото може да вярва на тази програма. Доволен съм от издръжливостта.
Цитирай

Телефона ми е galaxy s7, ползван е 18 месеца и батерията ми е на 83% според accubatery. Също не спазвах препоръки. От 1-2 месеца го зареждам до 80%.

Nokia 6680 -> HTC desire Z -> Galaxy Ace -> Galaxy S3 -> Iphone 6 -> Galaxy S7 -> Pocophone f1
Цитирай

Моята е 26% износена, но нямам достъп до оторизиран сервиз. Как да постъпя?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Нямаш гаранция ли?

Изпратено от моят G8441 с помощта на Tapatalk
Цитирай

За Монтана кой е оторизиран сервиз на самсунг. Телефона ми е от тех**по**с
Цитирай

Скоро явно ще трябва да ги посетя, като гледам Булграм са ми наблизо. Ок ли са? И какво да кажа, сменете ми батерията, че е 30% износена? Евала на Самсунг, чак невероятно ми звучи. То по-добре откакто бяха със сменяеми батерии, че там си я купувам аз, а сега
... [Изображение: 2947a6f83ecd5be0648b32b152a853ea.jpg]

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-01-04, 18:08:21)pileto3 написа:  Скоро явно ще трябва да ги посетя, като гледам Булграм са ми наблизо. Ок ли са? И какво да кажа, сменете ми батерията, че е 30% износена? Евала на Самсунг, чак невероятно ми звучи. То по-добре откакто бяха със сменяеми батерии, че там си я купувам аз, а сега
...

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Това след колко месеца работа е?



#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }
Цитирай

В оторизираните сервизи имат техника или софтуер, който тества и им разкрива информация за състоянието на батерията, а не гледат какво показва AccuBattery. Така че е достатъчно да кажеш, че батерията пада бързо, и ще я проверят.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Конкретната статистика е от началото на месец Май 2017-та, иначе телефона ще направи 2 години Март месец. Тоест горе долу от началото на продажбите в БГ го купих...

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Инсталирах я и аз тая програма и се оказа че моя телефон е вече с капацитет 2350 вместо заявените 3000мАч. S7 На околко 16 месеца. Не знам до колко съм склонен да вярвам, че е толкова защото си бях играл да меря колко ток влиза с usb-tester и се оказа че мАч са пак толкова, но при 5 волта, което означава, че енергията (Wh) която наливам е повече. Това означава или че телефона има сравнително големи загуби при заряд или програмата бърка.
Зараждам го почти винаги през нощта на бавно безжично зарядно, както се досещате до горе, но теста си беше с кабела на порта.

От друга страна, навсякъде препоръчват да не се зареждала батерията до горе, ами до 70-75% и да не се чака до края да пада. Аз като прагматичен човек веднага си зададах въпроса - е добре де, къде е смисъла, като телефона пак ще има същото количество енергия. Даже като е нов е бил ползван все пак близо до 100те процента. А с времето независимо колко пазиш, батерията така или иначе деградира, а ти допълнително я ограничаваш. Все едно салама да го режа от другата страна и да се радвам, че има повече. Остава само хамалогията по следенето на заряда. След 2-3 години, така или иначе купувам следващия телефон.

Имам една малка пауър банка дето може да осигури 2А (телефона зарежда с нея с около 1.4А пак според усб-тестера), като закъсам, закачам я за малко и пак съм в джаза Smile

Gesendet von meinem SM-T520 mit Tapatalk
Цитирай

С USB тестер наистина не е добър начин да се мери капацитета, защото има загуби при преобразуването на енергията като влиза в телефона и отива в батерията, защото част от нея се използва за моментното захранване на включения телефон, а друга се губи като топлина. Приложението AccuBattery дава прилично точни данни, стига да е работило поне 1-2 седмици, като резултатите му се доближават до вътрешната статистика, която кернела се води за капацитета на батерията.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

(2018-01-04, 14:38:19)kod написа:  Телефона ми е galaxy s7, ползван е 18 месеца и батерията ми е на 83% според accubatery. Също не спазвах препоръки. От 1-2 месеца го зареждам до 80%.

Аз съм със същият телефон. Ползвам го от същото време, но съгласно препоръките от ден номер едно. Изхабяването ми е същото, колкото на колегата kod. Изводите ще оставя на вас.
Цитирай

Без да съм чел цялата тема,само като гледам по-горните данни на потребители, около 500mAh се губят на година.
Цитирай

(2018-01-05, 08:55:24)vvladev написа:  Аз съм със същият телефон. Ползвам го от същото време, но съгласно препоръките от ден номер едно. Изхабяването ми е същото, колкото на колегата kod. Изводите ще оставя на вас.

По-принцип не знаех какви са препоръките, но гледам малко от малко да се съобразявам. Като ми падне до 10-15% си я зареждах до 100%. За целия период само веднъж забравих телефона да се зарежда цяла нощ. Около 1 месец съм ползвал опцията бързо зареждане с кабел, но после спрях защото четох някъде, че се износва когато се зарежда бързо.

Nokia 6680 -> HTC desire Z -> Galaxy Ace -> Galaxy S3 -> Iphone 6 -> Galaxy S7 -> Pocophone f1
Цитирай

Мисля, че гимнастиките по опазване на батерията са излишни. Така или иначе вероятността да се смени телефона след втората година е голяма. За това време животът на батерията е предостатъчен, за да се обременявам с непрекъснатото и следене за сметка на комфорта от ползването.
Цитирай

(2018-01-04, 16:11:10)Marto.g написа:  Нямаш гаранция ли?

Изпратено от моят G8441 с помощта на Tapatalk

Имам

Сега го оставих в Теленор, да видим дали ще я сменят. Акубат показваше 74%.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
Photo 

Тези резултати според вас добри ли са телефона е закупен от ГЕТ.бг  и незнам дали ще ми я сменят гаранционно или да изчакам още малко да се скапе батерията


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy Note 20 Ultra & Samsung Note  8 & Samsung Galaxy S9
Цитирай

Добри са и най-вероятно няма да ти я сменят.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Нормално ли е като си видя кое колко ми е изхабило от батерията и да ми дава , че най-много батерия ми хаби "Услуги за Google Play" ? Пише ми , че 70% от батерията ми го хаби това.
Цитирай

Не е нормално.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

Мисля , че бях чел или в тази тема или някъде другаде точно нещо за "услуги за Google Play". Някой друг също се беше оплакал. Беше дадено някакво решение да се изтрие кеша и данните на това от настройките на приложенията или нещо подобно. Моля ако някой знае нещо по въпроса да сподели.
Цитирай

Ако си направя hard reset на телефона и сменя рома дали проблема с бързото падане на батерията ще се оправи според вас

Samsung Galaxy Note 20 Ultra & Samsung Note  8 & Samsung Galaxy S9
Цитирай

Ако не е дефектен и н ме му сложиш някоя недъгава програма, би трябвало да няма проблем.

При мен установих, че самата телефона мрежа ми източва батерията. Пусна ли самолетен режим и за цялата нощ не пада повече от 1-2%. Иначе понякога и 10% минава.

Gesendet von meinem SM-T520 mit Tapatalk
Цитирай

На мен ми пада вечер с около 6-7%.

Nokia 6680 -> HTC desire Z -> Galaxy Ace -> Galaxy S3 -> Iphone 6 -> Galaxy S7 -> Pocophone f1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)