Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

Ще се пробва.Аз просто писах,че не издържа,но не писах,че искам да се смени.Идната седмица го нося

Samsung Galaxy S3 Black, Samsung Galaxy S7 EDGE Gold
Цитирай
Аксесоари

(2018-01-16, 18:49:47)kristian93 написа:  На моя S7 edge също доста бързо му пада батерията напоследък, от сутринта от 7 часа до към 2-3 следобяд вече е на 30-40%, а го използвам доста рядко през това време понеже съм на работа, единствено стои с включен Wifi. Не знам при вас как са нещата със загряването, но моя загрява много често и става горещ и неприятен за държене. Бързото безжичното зареждане също е много бавно, в повечето случаи отиват над 2 часа да се зареди от 40 до 100% примерно.
Някой може ли да сподели кой е сервиза на самсунг във Варна, където може директно да се занесе телефона за смяна на батерията. Иначе е купуван от виваком, но не искам да им го давам и да го държат един месец.

Щом загрява има някое приложение, което не спира да работи и харчи на заден фон яко. На скоро разбрах, че имало вирус за телефони да копаят криптовалута скрит в приложения Smile Пробвай обичайните неща - рестарт, изтриване на ненужни приложения и след това в смарт мениджъра гледаш вече кое харчи най много и го деинсталираш ако не е жизнено важно. Също спри и архивирането на лични данни от Настройки->Облак и акаунти->Архивиране и нулиране-->Архивиране на моите данни. После кажи какво е станало.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

(2018-01-17, 11:47:35)pockobg написа:  Щом загрява има някое приложение, което не спира да работи и харчи на заден фон яко. На скоро разбрах, че имало вирус за телефони да копаят криптовалута скрит в приложения Smile Пробвай обичайните неща - рестарт, изтриване на ненужни приложения и след това в смарт мениджъра гледаш вече кое харчи най много и го деинсталираш ако не е жизнено важно. Също спри и архивирането на лични данни от Настройки->Облак и акаунти->Архивиране и нулиране-->Архивиране на моите данни. После кажи какво е станало.

Проблемът със загряването присъства от първия ден, в който си взех телефона, а той март месец става на две години. Нищо не помага, пробвал съм всичко, телефона просто си загрява доста.

LG G2 16GB Black -> Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx -> Samsung Galaxy S9+ Midnight Black
Nexus 7 2013 32GB
Цитирай

Аз бих направил хард ресет, да си кача контактите и без да слагам нито една допълнителна програма да го тествам дали загрява. Ако продължава, то проблема може би е хардуерен и се нуждае от сервиз! Давай го по гаранция. Тези апарати не консумират кой знае колко много ...не би следвало да загряват много при натоварване. А като са в покой дори изобщо!

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

С коя програма мога да следя кое приложение колко ток консумира някой знае ли освен вграденото за батерията

Samsung Galaxy Note 20 Ultra & Samsung Note  8 & Samsung Galaxy S9
Цитирай

AccuBattery

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

За статистиката: днес занесох в Сръчко телефонът ми на 1.5 год. експлотация с капацитет на батерията 75% според AccuBattery.
Без никакъв проблем го приеха като казах че батерията пада бързо. След има, няма 2 часа тъкмо се прибрах в къщи и ми се обаждат че ремонтът е извършен...
Сменена платка и батерия... Smile

Galaxy S10
Цитирай

Гаранционно ли?
Цитирай

(2018-01-18, 22:42:38)sa6ster написа:  Гаранционно ли?
Да

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Galaxy S10
Цитирай

Не виждам причина ако след замерване в сервиз се установи проблем с консумация/силно занижени показатели на батерия те да бъдат подменени и то гаранционно. Аз съм изпращал С6 7 дни преди да свърши гаранцията ей така да пробвам какво ще стане, но ми смениха само буксата. Даже и сега все още държи на батерия колкото и преди ...след Нугата както се фиксира....

Иначе батерията не е ли с 12м гаранция? Твоята са я подменили дори след гаранционно безплатно, което е добре.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

С гаранция колкото телефона е. Защото се води несменяема.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

3 4 зареждания, нова батерия ми показва 91% капацитет. Нормално ли е?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

(2018-01-19, 19:34:54)Nikito82 написа:  3 4 зареждания, нова батерия ми показва 91% капацитет. Нормално ли е?

Кой знае на колко години е батерията и как е съхранявана. С една дума - баята. Днес по техно веригите, никъде не бяха извадили А8. "Бил на склад, заключен във витрина, нямало място." Как ще има място като сложили някакви антики S7, A3, A5, J серията......, които трябва да са в залежала стока Big Grin
Цитирай

(2018-01-19, 19:34:54)Nikito82 написа:  3 4 зареждания, нова батерия ми показва 91% капацитет. Нормално ли е?

Пълни зареждания 0-100% или частични? Опитът ми показва, че чак след 2-3 пълни изникват истинските проценти на health-a. При мен AccuBattery показваше 107% health непосредствено като ми смениха батерията и бях зареждал само веднъж от ~50% до 80%. След няколко пълни цикъла health-а стана на 97%, което звучи много по-реалистично.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

А при мене показваше 95 и ся вече е 90. Последният заряд е от 1 до 100!

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Приложението показва относително какъв ти е живота. Нормално е при всеки заряд да показва +-10% разлика.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Цитирай

Направо с всеки заряд е по - нисък капацитета.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

И при мен е долу-горе така - Сменена беше на 94% и сега, четири месеца по късно е на 91% , но аз я зареждам предимно от 20 до 80-85%.
Колегите са прави, че това, което са ни сложили е доста престояло и е загубило капацитет.

POCO F1
Цитирай

Колеги, телефона (Galaxy S7) се зарежда само до 85% и спира. Пробвах с две зарядни и няма разлика. Има ли някакво решение на проблема или фактори ресет?
Цитирай

Към зарядното пробвай и с друг кабел.

 
Цитирай

Забелязах че 4G на мобилните харчи много ток според вас възможно ли е даже и до не сърфираш само при включено пак източва батерията

Samsung Galaxy Note 20 Ultra & Samsung Note  8 & Samsung Galaxy S9
Цитирай

(2018-01-24, 18:13:07)barmatador написа:  Забелязах че 4G на мобилните харчи много ток според вас възможно ли е даже и до не сърфираш само при включено пак източва батерията
Не само е възможно, а е Така!
Сравнено разбира се с това да е без ползване, но на wi fi

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Харчи хипотетично малко повече ток, спрямо WiFi only. Обикновено, когато е на WiFi, за 4G мрежата пише state - disconnected (за данните), макар че съм забелязвал на Windows 10 Mobile, където има 2 отделни показания, че мигва чат-пат и мобилния нет, дори да съм бил на WiFi...

Има доста спорове за 3G/4G, и доказват, че уж 4G наистина хаби малко повече от 3G, защото работи с малко по-различни времедиаграми, но постоянно се подобряват алгоритмите, модемите, зависи и от покритието наоколо.

По принцип, препоръчват, ако не ти трябва мрежа и не чакаш обаждане, да си в Airplane mode. Тогава гарантирано не хаби ток (макар че, пак има някво standby и утечки).

Лично аз никога не спирам 4G или WiFi, не минавам на 3G/Edge. Тоя телефон трябва да ми служи, имам външна батерия в раницата. На работа или при гостуване/пътуване, просто пускам режим вибрация и поглеждам гривната, за да преценя кой/кое ме безпокои, но това е друга тема.
Цитирай

(2018-01-24, 19:18:52)enkov написа:  Харчи хипотетично малко повече ток, спрямо WiFi only. Обикновено, когато е на WiFi, за 4G мрежата пише state - disconnected (за данните), макар че съм забелязвал на Windows 10 Mobile, където има 2 отделни показания, че мигва чат-пат и мобилния нет, дори да съм бил на WiFi...

Има доста спорове за 3G/4G, и доказват, че уж 4G наистина хаби малко повече от 3G, защото работи с малко по-различни времедиаграми, но постоянно се подобряват алгоритмите, модемите, зависи и от покритието наоколо.

По принцип, препоръчват, ако не ти трябва мрежа и не чакаш обаждане, да си в Airplane mode. Тогава гарантирано не хаби ток (макар че, пак има някво standby и утечки).

Лично аз никога не спирам 4G или WiFi, не минавам на 3G/Edge. Тоя телефон трябва да ми служи, имам външна батерия в раницата. На работа или при гостуване/пътуване, просто пускам режим вибрация и поглеждам гривната, за да преценя кой/кое ме безпокои, но това е друга тема.

Airplane mode с Wi-fi добре държи.  4G няма добър сигнал навсякъде. Слабият сигнал търси 3G. На този ретро модел си винаги зацепен на  авто 3G/4G
Цитирай

При мен напоследък се получава много бързо падане на батерията от 17-18% до изключване. С показател 17% например, изведнъж падне на 3% и се изключи. Единственото ми опасение е, че може да е от студа, защото това се случва предимно навън.
Какво мислите?

Samsung Galaxy S10+ Prism Green
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)