Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

Не е изключено. За всеки случай пробвай да си калибрираш батерията. Разреди до 0% докато се изключи, след това го зареди до 100% докато е изключен. Включи го и набери *#0228#. От менюто натисни Quick Start и виж дали ще мръднат показателите. След това го включи още известно време да се дозареди.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
Аксесоари

(2018-01-25, 12:31:18)vlad_4o написа:  При мен напоследък се получава много бързо падане на батерията от 17-18% до изключване. С показател 17% например, изведнъж падне на 3% и се изключи. Единственото ми опасение е, че може да е от студа, защото това се случва предимно навън.
Какво мислите?

Това поведение обикновенно значи, че батерията не е ОК. Случва се при голямо натоварване (получава се голяма консумация и батерията не здържа).....

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Колеги, да похваля Сръчко сервиза в Гео Милев. За около час и половина ми смениха батерията и като бонус дисплея и усб буксата. Дисплея имаше две кофти резки, които макар и малки някак много ме дразнеха. Никога не лепя протектори по дисплея и всичките ми телефони са били в перфектен вид, на този обаче не му провървя, просто малшанс ... Както и да е, супер е сервиза на Самсунг.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-01-31, 17:55:25)pileto3 написа:  Колеги, да похваля Сръчко сервиза в Гео Милев. За около час и половина ми смениха батерията и като бонус дисплея и усб буксата. Дисплея имаше две кофти резки, които макар и малки някак много ме дразнеха. Никога не лепя протектори по дисплея и всичките ми телефони са били в перфектен вид, на този обаче не му провървя, просто малшанс ... Както и да е, супер е сервиза на Самсунг.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Колега като най-пресен случай може ли да кажеш под колко % трябва да ми е изхабена батерията за да отида в сервиз, също съм от софия и следя темата и форума като цяло но всеки пише различно. Ще приложа и снимка, отдавна ползвам AccuBattery и следя живота на батерията.

   


Отделно от този въпрос, имам друго притеснение но все не ми остава време да го напиша... та откакто съм с нуга положението е трагично, пада бързо (та дори приятелката ми е с J5 2017 и браузваме едновременно, при мен пада с 10% при нея 1-2% което е абсурд), давам примера понеже ще кажете какво значи "пада бързо". Като цяло е зле положението и не държи (пробвах тия гимнастики с разряд на батерията и т.н. но нищо), а игри неиграя, никога не са играни особено тежки игри да загрява или да го мъча, тежки приложения да го мъчат пак неползвам, реално почти не го ползвам телефона, та дори и камерата я пускам веднъж на 20 дена...Отделно вечер пусках режим на пестене на енергия и по този начин само 1-2% заминаваха, сега същото правя и 1 път се получава 5 пъти не и по 20+% отиват... супер недоволен съм а не смея да връщам стария андроид поради простата причина че не съм сигурен ще успея ли, дано разберете какво имах предвид и някой да помогне Wink хубав ден господа

Samsung Galaxy S21 FE Graphite + Samsung Galaxy Watch 46 mm Silver
Цитирай

Поне 25%-30% трябва да са заминали, за да ти я сменят. Проблемът ти е или софтуерен (ако някой апп излиза високо в статистиката на батерията, кажи кой е), или батерията не се отчита правилно. Затова пробвай да я калибрираш. Писано е в тази тема - търси ключова дума "0228"

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Демек да е поне на 75% добре това е ясно, но останалото тъмна индия... няма апп което да е*ава нещата, на 1во място е екран, ос андроид и малко хром то това ползвам и малко месинджър. Относно калибрирането на батерията също го правих онзи ден, както си го обяснил в поста си... незнам какво се случва и от къде е проблема но поне през ноща минавах с 1% само и карах по 2 дена а сега е абсурд 20% и отгоре при положение че съм на ултра пестене + самолетен режим

Samsung Galaxy S21 FE Graphite + Samsung Galaxy Watch 46 mm Silver
Цитирай

По принцип, след като е станало след минаването към 7.0, може да има повредени настройки в системата, затова маниаците след такива ъпдейти правят фабричен ресет без възстановяване на бекъп, трият кешове, нулират всичко и качват наново едно по едно приложенията (отделните приложения след инсталиране нека си връщат настройките от Google, ако са запазени). Обаче е много губене на време... На Mi 4 така взе да ми грее след един ъпдейт (хем междинен, не нова версия на Андроид) и да харчи прекалено много ток (за 6 часа до 0% вместо за 3 дни) и един такъв ресет му ударих и на чисто отново 1 по 1 апликациите и се оправи и после още 1.5 години си е все още ок. Но всичко е индивидуално. И аз съм с Nougat (фабрично обаче, защото е произведен август 2017 моя S7 Edge) и не харчи хич, дори тук във форума ми се караха, че лъжа и не го използвам (а аз си го ползвам и нищо не спирам).

Пробвай да пратиш някои ненужни апликации в sleep (нищо че не ги показва като %, само внимавай със системните), Device maintnence си ги надушва доста добре и предлага, доволен съм засега и не ползвам нищо странично за оптимизации.

За % батерия за смяна, има тънкост, че трябва да е под 80% (75% за по-сигурно), но по ТЕХНИТЕ ЗАМЕРВАНИЯ в сервиза (как го правят има спорове, но не казват точно), а не по Accubattery или друго... Питай в Сръчко...
Цитирай

Здравейте,всички пишете за подмяна на батерията ако капацитета й е намалял с 25%,това означава ли че е гаранционно,или се плаща?
Цитирай

Ако тестът за издръжливостта на батерията на оторизирания сервиз потвърди, че батерията е износена, тя ще бъде сменена гаранционно през 24-месечната гаранция. Иначе се заплаща.

edit: Процентите от AccuBattery са ориентировъчни за теб като краен потребител и не се проверяват от сервиза. Точните проценти, при които извършват гаранционна смяна, не се известни.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Колеги споделям снимка, за пореден път батерията се изпарява, заредих го на 100% и не съм го пипал, за 49 мин пада с 7%, в консумацията нищо непише но аз не съм го и ползвал...

   

Какво да правя, опитах и калибриране и какво ли не... остана само хард ресет?

Samsung Galaxy S21 FE Graphite + Samsung Galaxy Watch 46 mm Silver
Цитирай

Загрява ли? Пробвай с извадена карта памет!

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

(2018-02-05, 13:18:45)pockobg написа:  Загрява ли? Пробвай с извадена карта памет!

Не, не грее то няма от какво, не го товара с нищо и почти не го ползвам поради факта че работата ми е доста динамична и няма как... а в конкретния случай не го бях пипал и губи батерия...

Samsung Galaxy S21 FE Graphite + Samsung Galaxy Watch 46 mm Silver
Цитирай

Щом за 50мин пада батерията с 7% без да се използва то значи нещо я харчи. Трябва да се открие какво точно е. Доста сме писали в тази тема. А обхвата как е? Движиш ли се много през това време?

След като ти останат около 10% направи отново снимка като по горната на консумацията, но така че да се вижда и на долу кои приложения колко % са дръпнали. Хубаво е да влезеш и в първите 3-4 и също да направиш снимка.

А архивирането на данни да ти е включено случайно?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

(2018-02-05, 17:51:07)pockobg написа:  Щом за 50мин пада батерията с 7% без да се използва то значи нещо я харчи. Трябва да се открие какво точно е. Доста сме писали в тази тема. А обхвата как е? Движиш ли се много през това време?

След като ти останат около 10% направи отново снимка като по горната на консумацията, но така че да се вижда и на долу кои приложения колко % са дръпнали. Хубаво е да влезеш и в първите 3-4 и също да направиш снимка.

А архивирането на данни да ти е включено случайно?

Ами явно нещо я харчи но немога да разбера какво е защото по това което показва в консумацията е екран, андроид ос, хром и месинджър т.е. нещата които ползвам, обхвата е наред а за онзи случай телефона стоеше на масата без да го пипам и мърдам...относно снимката - няма по надолу Smile това е което съм снимал. Архивирането на данни е изкл... ще направя снимка като останат 10% но да не пускам вечер режим пестене на енергия за да е по точна статистиката нали?

Samsung Galaxy S21 FE Graphite + Samsung Galaxy Watch 46 mm Silver
Цитирай

На снимката се вижда, че Андроид е дръпнал 1% за тези 50 мин. (непипане). Може и още "благинки" надолу да са цоцнали още проценти. Пробвай с рестарт, след зареждане.

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай

(2018-02-06, 05:40:19)insaner написа:  Ами явно нещо я харчи но немога да разбера какво е защото по това което показва в консумацията е екран, андроид ос, хром и месинджър т.е. нещата които ползвам, обхвата е наред а за онзи случай телефона стоеше на масата без да го пипам и мърдам...относно снимката - няма по надолу Smile това е което съм снимал. Архивирането на данни е изкл... ще направя снимка като останат 10% но да не пускам вечер режим пестене на енергия за да е по точна статистиката нали?

Не вкл. пестенето. Приблизително на колко % осветеност го държиш?

Иначе обхвата когато е лош дърпа много. Не е задължително да го движиш. Опитай да го сложиш само на 2G.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

(2018-02-06, 06:57:24)petio_venkov написа:  На снимката се вижда, че Андроид е дръпнал 1% за тези 50 мин. (непипане). Може и още "благинки" надолу да са цоцнали още проценти. Пробвай с рестарт, след зареждане.

Няма надолу Wink това което се вижда... това е.

@pockobg
Осветеността на екрана е на ауто...
Ще пиша пак като съм готов с новия скрийншот.

Samsung Galaxy S21 FE Graphite + Samsung Galaxy Watch 46 mm Silver
Цитирай

След reset и инсталирането на accubattery, процентите се подобриха от 87 на 89. Как става това?
Цитирай

Става че не можеш да вярваш на програми за реалния капацитет на батерията.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

(2018-02-07, 14:02:03)airbus написа:  След reset и инсталирането на accubattery, процентите се подобриха от 87 на 89. Как става това?

Ако отчита от твърде скоро, след една-две седмици пак ще станат колкото са били преди.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Здравейте, знае ли някой дали сменените батерии при сръчко имат гаранция и ако да колко е тя, като на първоначалните ли 2 год.?
Цитирай

До края на гаранцията на телефона разбира се. То иначе ще може да си ги сменяме до безкрай.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

(2018-02-07, 22:52:27)ivkos написа:  До края на гаранцията на телефона разбира се. То иначе ще може да си ги сменяме до безкрай.

Моето питане е когато телефонът вече не е в гаранция. Не ми се вярва да няма никаква гаранция новата батерия, нали е оригинална и е сменена в официален сервиз!
Цитирай

(2018-02-08, 08:49:27)juventusarl написа:  Моето питане е когато телефонът вече не е в гаранция. Не ми се вярва да няма никаква гаранция новата батерия, нали е оригинална и е сменена в официален сервиз!
Семената батерия има оставащата гаранция на телефона!
Независимо дали това е два дни или 1 година( това ако е сменена гаранционно ) Ако е извън, трябва вече да се попита при искането на цена за тази услуга ( зашото може и да не я извършват )

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

(2018-02-08, 08:53:23)OGIER написа:  Семената батерия има оставащата гаранция на телефона!
Независимо дали това е два дни или 1 година( това ако е сменена гаранционно ) Ако е извън, трябва вече да се попита при искането на цена за тази услуга ( зашото може и да не я извършват )

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

Сега звънях в kkservice.bg, когато не е в гаранция само един месец има гаранция сменената батерия, като смяната струва 80 лв.! Демек сменяш и се надяваш всичко да е ок!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)