Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

мнение 1 201 от Legal76

(20 Mar 2017, 14:27:03)ffenn написа: За всички, на които им пада бързо батерията и загрява на включен екран, без реално да се ползват натоварващи приложения:

Вижте в статус бара дали при включен WiFi излиза и иконката на мобилен нет - 4G ,H+. Не трябва да се показва - само деленията за мрежата трябва да са там.
Това си е бъг още от 6-цата при мен, продължи си и тук.
При мен е точно така, както си описал.
Преди не беше и батерията държеше страхотно. Сега, хем пада бързо, хем грее при разговор или ползване на екран.
Как да оправя това с изключването на 4G?

Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай

мнение 1 202 от ffenn

Има два начина - никой обаче не решава проблема за постоянно. Може и да има начин за постоянно решаване - аз обаче не го знам.
1 начин - рестарт на телефона
2 начин - смяна на мобилни мрежи - 4г - на 3г- на 2г - пак връщане - докато изчезне иконката - горе -долу след 2-3 минути се оправя. Следи се с пуснати ВиФи и данни.
Проблемът се проявява предимно на 3Г и 4Г след проведен разговор на случаен принцип - поне аз не установих някаква закономерност - понякога минава и седмица преди да се появи.
Samsung S5 5.0 S7Edge 7.0  Meizu MX4  Nexus 7/2013/WiFi 5.0.2
Цитирай

мнение 1 203 от tonkata07

(20 Mar 2017, 19:20:52)ffenn написа: Има два начина - никой обаче не решава проблема за постоянно. Може и да има начин за постоянно решаване - аз обаче не го знам.
Има и трети начин,но е доста радикален....Иначе решава проблема за постоянно...Smile

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
Цитирай

мнение 1 204 от Legal76

Свалих телефона от зарядното в 12.00 на 100%. В момента, в
6.40ч е на 69%.
Погледнах Настройки-Консумация на батерия и най отгоре със 17% и Оставане буден 8.35 ч беше приложението Оставане буден.
Има ли как да го оправя, защото го ползвам и не искам да го махам?

Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай

мнение 1 205 от degman

Кое не искаш да махаш?

Sent from my SM-G935F
[Samsung Galaxy S7 Edge Silver Titanium]|Android 7.0 Nougat|
[LG G2 32GB Black]|30F EUR 5.0.2|Dorimanx V12.0|TWRP 3.0.2-1|
Цитирай

мнение 1 206 от Legal76

Виждам, че не е излязло приложението което яде батерия, а не искам да деинсталирам.
ЗАПИСВАНЕ НА ОБАЖДАНИЯТА се казва.
п.п. за да не отварям нова тема; приложението записва само ИЗХОДЯЩИТЕ МИ ОБАЖДАНИЯ, а не всички?
От настройки не намирам опция?

Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай

мнение 1 207 от dreamworks

Колеги, рових се из форумите, но не успях да намеря информация която на мен да ми свърши достатъчно работа. В опцията на телефона, която показва колко % ми ядат приложенията phone idle ми е на първо място като заема точно толкова време колкото от свалянето от зарядното. За какво иде реч и как мога да реша това, ако е проблем?
| Phone: Samsung Galaxy s7 edge| 
| iPhone 6s Plus | Lumia 930| LG G3| Lumia 1520| HTC One MAX| IPHONE 5 | SONY Z ULTRA | SAMSUNG GALAXY NOTE 3 | LG G2 | SAMSUNG GALAXY NOTE 1 | HTC SENSATION |SAMSUNG GALAXY S 3 MINI|
Цитирай

мнение 1 208 от ivkos

Преди малко установих огромен дрейн от Google Assistant. Последните няколко часа беше държал телефона нонстоп буден, защото е слушал да кажа 'Ok Google', дори при изключен екран, което принципно не трябва да прави. Това със сигурност е бъг и интересното е, че не успях да изключа тази опция от настройките му, затова стигнах до крайността да му затрия данните на Google App и на Google Play Services, последван от рестарт на телефона.

За пореден път мизериите на Google топят батерията и разбирам защо Samsung малко по малко бягат от счупената и лагваща екосистема на Android и използват Tizen. Засега с часовниците, а след някоя година като нищо и с флагманските телефони.

[Изображение: emubD88.png]
Galaxy S7 edge  ◦  Black Onyx  ◦  Samsung Clear Cover  ◦  Kingston 128 GB UHS-I  ◦  Android 7
Galaxy S4  ◦  Frost White  ◦  Lineage OS 13.0  ◦  Android 6.0.1
Huawei Watch  ◦  Stainless Steel  ◦  Android Wear 1.5

Battery Historian
Цитирай

мнение 1 209 от lupus

В настройка език на търсене слагаш само български, което автоматично изключва 'Ok Google' защото не се потдържа български и забравяш за този дрейн.
Samsung Galaxy S7
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)

НАЧАЛО

хостинг и домейни от Хост България

Купи онлайн таблет или телефон с Android, Invisible SHIELD