Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

Струва ми се, че проблемът ти идва от Wi-Fi мрежата. Възможно е рутерът ти да е лошо настроен и заради някоя настройка да буди телефона. Другият вариант е да имаш много broadcast/multicast трафик в мрежата, идващ от други активни мрежови устройства.

Трудно ми е да ти кажа какво точно трябва да направиш, защото не ти познавам мрежата, но като за начало провери няколко неща:
* DTIM Interval / DTIM Period от Advanced wireless settings да бъде повече от 1 и не повече от 3.
* Group Key Update Period / Rekey Period от настройките на сигурност на безжичната мрежа да бъде примерно 3600 секунди

Ако имаш разни умни устройства като безжични принтери, умни хладилници, умни тостери и прочие Internet of Things, има немалка вероятност те да ти спамят мрежата с broadcast пакети, които будят телефона, за да ги обработи.

Може да пробваш нощем да оставиш телефона с изключен Wi-Fi да видиш как ще е консумацията. Също провери кое приложение ти светка 2 пъти екрана - днес в 04:00 и 08:00 и предишната нощ около 02:00 и 05:00.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
Аксесоари

В момента съм в чужбина. Ползвам отворена мрежа на хотел, то затова и бях пуснал една тема доколко е сигурно през такава. Може да е от това. Аз буквално купих телефона и заминах. При изключен wifi не пада и 1 процент даже. Ако е на 100 през нощта, на 100 е и сутринта. Това е при самолетен режим, тъй като не ползвам роуминг.
Цитирай

(2017-07-12, 10:19:27)rusnakaa написа:  И аз гърсих как да де спрат, ама нещо няма отговор, вероятно на този етап е невъзможно. Що се касае до моя случай, не вярвам да е от Audials или облаците. Всички тези програми ги имах на старото Галакси и нямах никакви грижи. През нощта батерията пафаше с 2-3 процента. 
Търсейки в нета, ако съм разбрал правилно, на едно място съветваха да се спре това, за да изчезне дрейнът...

Пробвай да спреш все пак облаците. Зависи и в кое колко ровиш. Вечерно време обикновено облаците или други за архив се включват за да направят бекъпа ако си на WiFi например. Спри ги за вечерта само и веднага ще се разбере.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

От скоро и моят с7 не се справя добре. Почти не ползвам wifi и постоянно съм на 4G като го пускам като ползвам телефона и после го изключвам. Резултатите едвам 4часа SoT с оставащи 4-5%.... преди нямах такива проблеми, дори не спирах 4Gто и правех по 4.30+ часа...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Цитирай

(2017-07-14, 10:34:53)pockobg написа:  Пробвай да спреш все пак облаците. Зависи и в кое колко ровиш. Вечерно време обикновено облаците или други за архив се включват за да направят бекъпа ако си на WiFi например. Спри ги за вечерта само и веднага ще се разбере.

Следващата вечер ще ги спра. Иначе те правят бекъпа на секундата, когато се появи снимка или видео, при условие, че съм на wifi (а аз съм нон-стоп). През нощта нилой не прави снимки и вече всичко е качено, ама знам ли... Може и нещо да се будят профилактично.... Ще ги спра и да видим...
Цитирай

За съжаление, същото е положението. По около 3 процента на час пада батерията при "спящ" телефон. Спрял съм облаците, даже от единия се лог аутнах директно, а на гуцъл фотос му спрях синхронизацията и пак... Нещо друго да пробвам? Ще видя в България като си дойда кое как ще е. Дали може да е от това, че ползвам отворена мрежа в хотел с много рутери и много хора вързани към тях? Интересното от графиката в батери хисториан е, че телефонът се буди ритмично, а не произволно, то ест батерията пада ритмично... Вижда се...

П.П. Какво е Doze?


Прикачени файлове Миниатюри
               
Цитирай

Изпрати ми на лично съобщение zip файла на bugreport-а, който си снимал. Ще се опитам да разбера кое точно ти буди телефона, но има някои неща в таблиците, които не се виждат на скрийншотите.

Doze е енергоспестяващият режим на Android. В жълто е "лекият" режим, а в синьо "пълният", който се включва час след като последно си използвал телефона. Накратко, ограничава се мрежовата комуникация и се забавят събуждащите таймери на приложенията, като се групират така че да се изпълнят по няколко таймера или мрежови комуникации наведнъж и да се съкрати времето, през което телефонът е бил буден.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Doze е приложение , което инструментите за енергоспестяване в Nougat , правят излишно.

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
Цитирай

(2017-07-18, 20:01:51)rorosims написа:  Doze  е приложение , което инструментите за енергоспестяване в Nougat , правят излишно.

Това е някаква твоя лична интерпретация.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

(2017-07-18, 20:01:51)rorosims написа:  Doze  е приложение , което инструментите за енергоспестяване в Nougat , правят излишно.

Всъщност, doze е точно един от инструментите за пестене на батерия вградени в ОС. Не е никакво приложение, а начин на управление на приложенията. И по точно кога и как да "будят" устройството.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

(2017-07-19, 18:52:43)e34v8 написа:  Всъщност, doze е точно един от инструментите за пестене на батерия вградени в ОС. Не е никакво приложение, а начин на управление на приложенията. И по точно кога и как да "будят" устройството.

НИМА? Ще се радвам тогава да ме информирате, как точно се наричат "нещата" от този тип в Google play , ако не приложения....


Прикачени файлове
.jpg 2017-07-26_200827.JPG Размер: 75.51 KB  Сваляния: 87

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
Цитирай

Капс локсът ли ти залепна? 

Наричат се залъгалки. Съветвам те да прочетеш първо, какво всъщност представлява тази вградена в Андроид ОС опция, вместо да инсталираш апове, които някой си е решил да ги кръсти със същото име.

И достатъчно с офтопика. Ако някой иска да разисква doze, да го прави в съответна тема.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Здравейте колеги.Забелязах, че батерията ми пада по-бързо от преди и след няколко зареждания с AccuBattery се оказа, че капацитета е спаднал на 87% и е с 2607mAh.Според вас правилно ли отчита това приложение и има ли смисъл от смяната на батерията? Smile

Forza Milan!
Цитирай

Може да му се вярва ,да

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай

Не отчита правилно капацитета , иначе не е лошо приложение. Просто с последните ъпдейти на софтуера и все по лакомите приложения се получава това нещо. Зависи и на колко време ти е телефона де, тоест има някакво намаляване на капацитета, но не и 1000ма за година примерно. Ако батерията не е дефектирала наистина. Но има и много други условия така че по - добре зареди до 100% и после дай снимка на ползване, време на дисплей и какво е било пуснато, както и дали е бил на Wi-Fi или мобилни данни....

(2017-07-27, 11:09:34)Denissxx написа:  Може да му се вярва ,да

Защо? Показва каквото си иска на база няколко зареждания?
Цитирай

(2017-07-27, 11:07:17)Rossonero92 написа:  Здравейте колеги.Забелязах, че батерията ми пада по-бързо от преди и след няколко зареждания с AccuBattery се оказа, че капацитета е спаднал на 87% и е с 2607mAh.Според вас правилно ли отчита това приложение и има ли смисъл от смяната на батерията? Smile

Не си посочил устройството си и времето от използването му. За сравнение, моето е обикновената седмица, закупена Март 2016. Същото приложение battery health ми е  84 % или 2 524 mah. Значи съм губил по процент на месец, което е нормално и ме устройва.
Цитирай

Ми ходи си влезни в системнитр файлове и си сравни капацитета от там и приложението Wink

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай

Имам 600 и малко цикъла и малко под 3200ма батерия. Но никой с чисто нова батерия не направи тест да се разбере дали е вярно това което показва софтуер Wink
Цитирай

(2017-07-27, 11:22:19)vvladev написа:  Не си посочил устройството си и времето от използването му. За сравнение, моето е обикновената седмица, закупена Март 2016. Същото приложение battery health ми е  84 % или 2 524 mah. Значи съм губил по процент на месец, което е нормално и ме устройва.
Използвам Galaxy S7 от октомври 2016, но иначе програмата ми е от скоро и тези проценти ми ги дава след 58 зареждания.А батерията държи по-малко, защото преди правех без проблем 5 часа SoT, а сега едва издържа 4 часа при оставащи 5%.

Forza Milan!
Цитирай

Със загуба на 13 % от батерия, не бих си помислил за смяната и. Вероятно след година вече ще си с друга слушалка. Kакто Degman спомена, приложенията стават все по-гладни.
Цитирай

Пак казвам за половин или една година нормално да има някакво намаление на капацитета на батерията. Но онзи ден примерно направих 8 часа дисплей с моята стара и за смяна едва ли не батерия на 600 цикъла и 3200ма. 8 часа дисплей за повече от 24 часа ползване, без игри само чатове и фейса, съвсем малко книга, всичко пуснато без BT и NFC, обаче само на Wi-Fi. Зависи от всичко това. Ако бях на мобилни щеше да е поне 2+ часа надолу дисплея. Стига сте го мислили това с тоя капацитет, за една година, че и за две би трябвало да нямате проблем с батерията при нормално зареждане и експлоатация.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

(2017-07-27, 12:06:40)degman написа:  Имам 600 и малко цикъла и малко под 3200ма батерия. Но никой с чисто нова батерия не направи тест да се разбере дали е вярно това което показва софтуер Wink
След около 10тина дни ще ми сменят батерията оказа се че е 2100 mAh според приложението с 60 цикъка. Обаче тръгна да се надува и ми отлепи задния панел, та ще видим на нова батерия как ще е. Ползвам телвфона от Юни 2016.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Цитирай

Колеги, дайте някакъв акъл... Система андройде дрейнва батерията на С7 като за световно. Едва изкарва 2 часа SOT.

[Изображение: 1204dc1940d14bb877c5393ed0be3a5a.jpg]

Изпратено от моят HTC One M8 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Чистене на данни на услугите на гугле, на Google Play, спиране на бекъп на гугле фото, спиране на отчитане на местоположението, рековери и wipe cache. Оптимизация на на другите настройки които дрейнват.... В краен случай връщане на фабрични настройки.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

Просто да си рестартира телефона. Това няма нищо общо с услугите на Гугъл.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)