Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

От къде ще закупите своя MI5

(2016-09-06, 12:52:28)NoMaD написа:  Защо държиш да е точно оттам?

Sent from my MI5

Не държа. Попитах, за да разбера дали сайтът е надежден.
Цитирай
Аксесоари

Привет! Има ли някакви отзиви за покупки от Goldway магазина в Алиекспрес. Чета че предлагат доставка за страните от EU през UK за избягване на митница тук. Цената на услугата е 2$повече от Топ Уан...Ще съм благодарен ако някой сподели свой или чужд опит, мнения.
Цитирай

Заплаща се доставка 16$ и повечето твърдят, че тук телефонът им пристига със спиди
Цитирай

(2016-09-08, 03:09:55)flying7777 написа:  ...Има ли някакви отзиви за покупки от Goldway  магазина в Алиекспрес. Чета че предлагат доставка за страните от EU през UK за избягване на митница тук. Цената на услугата е 2$повече от Топ Уан...Ще съм благодарен ако някой сподели свой или чужд опит, мнения.
От въпросния търговец може да се поръча, но :
В описанието не виждам да има опция от EU, както и доставката с DHL да е с $2 по-голяма от ТО, а е $15, което ме навежда на мисълта за директна дестинация от Китай. Предлага ти се само опция да ти бъде изпратена поръчката с по-малка стойност.  Освен това се предлага с къстъм ROM, за който нямаш поддръжка, и ще трябва да си го префлашнеш тук с официален такъв.

 
Цитирай

Много реклама на тоя ТО, мноо нещо ......  Tongue


Цитирай

(2016-09-08, 08:57:53)suffer написа:  Заплаща се доставка 16$ и повечето твърдят, че тук телефонът им пристига със спиди

Опцията за която говоря Голдуан са я нарекли EU express. Струва 28.5 USD. Активирането на такава опция според сайта става като избереш "seller shipment method". И опцията не е активна за всички стоки.
Цитирай

Значи няма проблем, имаш и пари в повече - поръчай си оттам тогава.

Sent from my MI5

 
Цитирай

(2016-09-08, 12:53:54)flying7777 написа:  Опцията за която говоря Голдуан са я нарекли EU express. Струва 28.5 USD. Активирането на такава опция според сайта става като избереш "seller shipment method". И опцията не е активна за всички стоки.

Аз съм поръчвал два телефона със същия метод и пристигнаха за десетина дни. И както каза колегата suffer, доставиха ми ги със Спиди, без митници и каквито и да било други такси. До скоро доставката струваше към 16 долара за по евтините модели и 20 за mi5, но сега виждам че са ги вдигнали на 28.5 за всички.
От голдуей излиза малко по-евтино,  примерно mi5 черния 64gb излиза с 20лв по евтин от ТО, в момента.
Цитирай

Но да знаете, че от Goldway идва с фалшив софтуер, което значи, че задължително трябва да се префлашва с поне китайския оригинален ром.

Xiaomi mi5 64GB
Цитирай

За Dreami какви отзиви бихте дали? Виждам от там са поръчали доста хора. Но пък отдолу пише,че няма да ти върнат парите, ако има проблем и че ти си плащаш митническите такси.

https://ru.aliexpress.com/store/product/...47013.html
Цитирай

@Dimitar666, тук няма да намериш такива. Явно държиш да си поръчаш от Dreami, в/ж на 4PDA - има доста и негативни мнения, но изборът си е лично твой.

 
Цитирай

Не знам защо трябва да се открива топлата вода, ако ви се правят експерименти с неясен край ок, но при толкова безпроблемни поръчки от ТО...

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

Благодаря за отговорите на всички!!!
Цитирай

Здравейте! Искам да ви помоля за съвет. Колебая се и се чудя дали да си купя ми5 64гб. Гледам в алито от ТО ,понеже повечето си поръчват от там. И имам няколко въпроса. Има ли вероятност да ме прецакат нещо ако поръчам ,понеже там в коментарите гледах 1 клиент ,който твърди,че е получил празна кутия... без телефон... Ако поръчам от ТО с dhl телефона ще пристигне лидо мен без никакви главоболя като митници и тн. Аз сега съм с lg g2 и незнам каква разлика ще усетя ,но обмислям покупката. Четох доста из форумите за ми5 и доста интервюта съм изгледал. Ще съм благодарен на всеки ,който ми отговори на въпросчетата Smile

HTC 10
Цитирай

@gooner4, със същия телефон съм, същата версия, от същия търговец. Ако си поръчаш от ТО - ядове никакви. За да да нямаш главоболия с митницата и допълнителни такси, ще трябва да си го поръчаш с DHL. Само трябва да уточниш със самия търговец с какъв ROM ще го искаш.

P. S. Ако имаш още въпроси, може и на лични.

 
Цитирай

Благодаря за бързия отговор! За сега не се сещам друго. Предполагам , че е най-добре да се поръча с global rom , понеже има ота ъпдейти.

HTC 10
Цитирай

@gooner4, ако изрично не му пишеш за друг, то ще го получиш точо с такъв ROM.

 
Цитирай

Да попитам относно плащането - превалутирането на какъв курс е и има ли някакви допълнителни удръжки? За момента телефона 32гб черен + ДЧЛ е около 312-313 долара от ТО, което според Гоогле е ~ 545лв.

Xiaomi Mi 8
Цитирай

@FreShh, според курса за деня в момента на плащането. Допълнителни удръжки няма.

 
Цитирай

Загледах въпросния магазин ТО, изглежда много добре. Има опция какъв bundle да дойде, предлагат и Меизу, пише international rom, OTA update. Значи при поръчката да не давам free shiping а да си платя по-висока сума и DHL да ми го докарат до офис/врата ? Като така ще съм по-спокоен,че няма да има митници и да се загуби нещо по трасето? Smile На мен въпроса ми сега е само един, има ли някаква гаранция и ако случа на кофти бройка или проблеми какво правим и колко ще чакам? Само това не ми харесва.

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай

Мисля че при всички случаи имаш гаранция към производителя 1 година, но пътните разходи са за твоя сметка
Цитирай

Тоест пращам някъде си до Китай? Smile) И излиза,че по-добре да опитам в някой шано сервиз тука да си платя ако сумата е същата...

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай

@disrespectful, ако държиш да имаш гаранция, поръчай си го от iBuygou - ще имаш тук такава. Предлага се и тук онлайн с гаранция, макар и по-скъпо.

 
Цитирай

(2016-09-16, 14:19:36)disrespectful написа:  Тоест пращам някъде си до Китай? Smile) И излиза,че по-добре да опитам в някой шано сервиз тука да си платя ако сумата е същата...

Като цяло тези телефони рядко се развалят... TopOne ги отваря за тест(quality check) и да сложи глобален ром, така че дефект трудно може да има. По-скоро хардуерен проблем в последствие след определен период употреба.
Софтуерните проблеми се разрешават тук във форума в повечето случаи.
Цитирай

@disrespectful, в Продавалника има оферти за този телефон + гаранция.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)