Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gear VR-oculus
#1

Това са едни страхотни очила. Ако някой може да сподели как да свалям свободно игри и да ги играя с тези очила, моля.Има няколко страховите клипа 360,но искам да намеря още, може ли също някой да помогне. И изобщо нека тука да коментираме тези очила, и как може да ги ползваме най пълноценно.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай
Аксесоари
#2

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=65675
Не толкова лъскаво, но същото Smile
Мисля че ще ти е полезно.
Цитирай
#3

Видях ги тея, за времето си бяха добри. Сега имам тези и съм много доволен, но ми се вижда бедно от към приложения(свободни) за това искам и други като мен на които им е скучно и искат повече приложения, или знаят как става да споделяме.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай
#4

Те и двете едно и също правят, само дето едното е по лъскаво.
Опцията ти е да махнеш Oculus app-а и да сложиш Cardboard-а (повече свободни приложения). 2те заедно няма да заработят.
Цитирай
#5

Да но нали когато го изтрия, и после го поставя пак ще ми поиска да го инсталирам отново.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай
#6

Трябва да се опиташ да го сложиш, без да го включваш в буксата, но не мисля че ще успееш Smile
Цитирай
#7

по принцип може без да го включваш но не е желателно. можеш да деактивираш приложението и няма да се пусне, иначе тествам на един приложението каза че скоро щял да го пусне

едит за oculus стора няма споделяне на игри Smile , всички игри които свалиш през него са генерирани за твоето ид


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#8

Има един ап за интернет в gear магазина.  Но всеки път като го изтегле, после го няма и трябва пак да го тегля.
Благодарение на колегата от горните постове,успях да пусна приложението без да спирам другото.Сега има повече приложения и е по забавно.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай
#9

Здравейте.Днес получих очилата.Определено е нещо ново за мен и ми хареса. Обаче не мога да фокусирам добре.От горе има за местене но не се получава, пак има замъгляване.Мислех че е от моите очи нещо но жена ми констатира същото.Не знам дали това е максимума или е някакъв дефект.Ако може друг да сподели нещо какви впечатления има.
Цитирай
#10

Същото и при мене.За жалост вече нямам очила,много боли глава от тях,и е много бедно все още.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай
#11

(2016-03-26, 21:59:55)silkis написа:  Здравейте.Днес получих очилата.Определено е нещо ново за мен и ми хареса. Обаче не мога да фокусирам добре.От горе има за местене но не се получава, пак има замъгляване.Мислех че е от моите очи нещо но жена ми констатира същото.Не знам дали това е максимума или е някакъв дефект.Ако може друг да сподели нещо какви впечатления има.

Върху двете страни на лещите има кръгли найлонови протектори - ако не си ги махнал, направи го. Преди всяко ползване препоръчвам да почистваш лещите с памучен или микрофибърен парцал, защото колкото и малко прах да се събере върху тях, се забелязва, когато ползваш очилата. Също е много добре да сложиш (ако вече не си) и горния ремък и да го регулираш, така че очилата да стоят стабилно върху главата, без да тежат на носа или да се изплъзват надолу. Много важно е лещите да бъдат на нивото на очите, иначе през краищата им се вижда замазано и образът се разпада на съставни цветове.

Също прочети и книжката към очилата - има няколко изречения за настройването на правилния размер на поставката за телефона. При Galaxy S7 edge трябва да е на позиция A, а при S7 - на B. Аз в началото пропуснах това и карах на B, като телефонът не щракваше и стоеше леко накриво, което променяше фокусното разтояние през лявата леща.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#12

(2016-03-27, 00:50:46)ivkos написа:  Върху двете страни на лещите има кръгли найлонови протектори - ако не си ги махнал, направи го. Преди всяко ползване препоръчвам да почистваш лещите с памучен или микрофибърен парцал, защото колкото и малко прах да се събере върху тях, се забелязва, когато ползваш очилата. Също е много добре да сложиш (ако вече не си) и горния ремък и да го регулираш, така че очилата да стоят стабилно върху главата, без да тежат на носа или да се изплъзват надолу. Много важно е лещите да бъдат на нивото на очите, иначе през краищата им се вижда замазано и образът се разпада на съставни цветове.

Също прочети и книжката към очилата - има няколко изречения за настройването на правилния размер на поставката за телефона. При Galaxy S7 edge трябва да е на позиция A, а при S7 - на B. Аз в началото пропуснах това и карах на B, като телефонът не щракваше и стоеше леко накриво, което променяше фокусното разтояние през лявата леща.

Благодаря ти IVKOS.При мен беше на позиция "В". Преместих го на "А" и има голямо подобрение.Определено сега е по приемливо за гледане. Също така лесно се прави и без да се слага буксата просто я вдигаш на горе и слагаш телефона.Така може да се подкара почти всичко естествено трябва да стартираш ръчно.
Цитирай
#13

И на мен ми пристигна най накрая VR и имам един въпрос, за да знам правилно ли съм схванал.
Значи могат да се ползват само нещата от магазина на oculus ?
Само тези игри които са там?
И ако искам да ползвам тия от магазина на гугъл трябва да замразя приложението на oculus и евентуално ще се получи ?

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#14

Тези очила имат ли защита на очите като при HTC и Huawei ??
Там лещите са снабдени с филтър за синя светлина за предпазване на очите.

Samsung S20 Ultra
Samsung S10+
Samsung Galaxy S9+
Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай
#15

Може ли да дадеш източника си на информация, тъй като няма добра причина лещите да имат такива филтри? Също, откога синята светлина вреди на очите?

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#16

Винаги е била вредна за очите. Не случайно всички нови монитори са с технология за намаляване на ефекта от синята светлина.

Sent from my LG-D802
Цитирай
#17

Прочетох едно-две проучвания и се съгласявам с вас. Само да подчертая, че говорим за ефекта ѝ върху очите, а не върху съня, за което има куп приложения, които правят екрана с по-топли цветове.

Относно Gear VR, как да проверя дали има филтър за синя светлина?

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#18

След като се вкл. филтъра за синя светлина като приложение на телефона и след това го свържеш към очилата? Big Grin

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#19

Аз доколкото разбирам колегата пита дали лещите в очилата имат такъв филтър. Софтуерно с приложение и баба знае. Big Grin

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#20

Ето тук е статията.
http://www.mobilebulgaria.com/news/37520...а-реалност

Samsung S20 Ultra
Samsung S10+
Samsung Galaxy S9+
Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай
#21

Взех си Samsung Galaxy S7 Edge и към него имаше подарък Gear VR.Фокуса е много зле както и качеството на картината като цяло.Възможно ли е този продукт да е толкова зле или при мен има проблем?Стъклата и екрана на телефона са идеално чисти.Сложен е на позиция (А).С врътката за фокуса го настройвам на възможно най добрия фокус,но все още е размазано.Единствено снимките стават горе долу за гледане,въпреки размазването.Видеото е направо трагедия.Игри не съм свалял.Но предполагам и при тях ще е същата работа.Като цяло мисля,че направо е срамно от страна на самсунг да пускат такъв продукт.Хубаво че е подарък към телефона.Не мога да си представя какво набутване е да се дадат 100 евро за това нещо.Някой може ли да каже дали този лош фокус е нормален за този продукт?
Цитирай
#22

При мен всичко е ок.
Пробвай да нагласиш самата позиция на очилата. Пробвай нагоре или надолу и трябва да се притегнат в рамките на нормалното към главата.

Sent from my Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#23

Всичко пробвах.Не става.Явно толкова си могат тези очила.Направо ми се струва не сериозно да се продава такъв продукт.
Цитирай
#24

Здравейте аз искам да попитам някой от вас може ли да ми каже очилата Gear VR с кои модели телефони са съвместими освен Galaxy S6, S7 и Note 5. Тъй като искам да се сдобия с такива но съм собственик на Note 4 и незнам дали са съвместими с моя модел. Благодаря предварително.
Цитирай
#25

Не стават за теб.Съвместими са с:Note 5/S6/S6 edge/S6 edge+/S7/S7 edge
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)