Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Asus Zenfone Max, мнения и коментари.
#76

Преди две седмици ъпгрейднах до 6.0.1, OTA за WW има..., Компилацията е 13.8.26.36. През това време бях и малко напред-назад по Б-я, не виждам някакви вопиещи проблеми... Батерията си кара колкото и преди, при това по морето основно карах на 3G, щото в квартирата wifi беше потресаващо зле - 4-5 дена държи.
Но задължително reset !

Google Pixel 6a
Цитирай
Аксесоари
#77

Здравейте момчета, от няколко дни съм с така искания от мен Asus Zenfone Max Избрах си го най-вече заради батерията и екрана 5,5 и с компромис към килограмите му Wink И радостта до тук! Допуснах да качи андроид 6, почти веднага и нямам идея това ли е причина за проблемите, за това моля за съвети и помощ Телефона загрява при минимална работа, изключително слаб и некачествен звук и при разговор и при всичко останало като музика, мелодии, тонове и т.н.  При залагане на снимки на контакти не се разпознават и показват при набиране и звънене Изобщо телефонната книга си прави шеги с мен, дублира си номера... Моля ако някой има подобни проблеми да сподели или поне да ми каже как да се върна към предишната версия на андроид Скъсах си нервите просто, не остана и грам радост от новата придобивка
Цитирай
#78

Прави ли хард ресет след ъпдейта? Ако не - направи!

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#79

JulyAnn,  аз като взех макса много псувах звука, обаче има едно приложение AudioWizard (то си е вградено - телефона идва с него). Като пипнах настройките, звукът вече няма нищо общо със гадния метален, гъгнещ звук в началото! Ето скрийнове от моите настройки. Еквилайзера ми е на нула. Обаче съм с Андроид 5.0.2. Просто от любопитство проверих няколко пъти за системен ъпдейт, но не ми дава че има наличен Андрпид 6 по ОТА!? Не знам защо....


Прикачени файлове Миниатюри
       

ASUS Zenfone Max
Цитирай
#80

JulyAnn При мен има загряване но зависи колко го натоварвам с много приложения и каквото се сети човек.Звукът ми е добър нямам оплакване просто си виж настройките.Снимки не съм слагал и не мога да кажа .Колкото до доблирането виж в контактите пише контакти за показване натискаш и пада под меню и си избираш кои контакти да ти показва явно са зададени няколко и затова се получава това доблиране.
Цитирай
#81

Снимки на контактите могат да се слагат само ако контактите са в акаунта на Гугъл. Ако са на сим картата, не могат да се добавят профилни снимки. Не знам как е при този модел с контактите в самото устройство - на моя могат да се добавят снимки и на тях. Така че - прехвърлете си контактите в акаунта или в телефона и използвайте опцията за откриване на дублирани контакти.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#82

Здравейте отново и благодаря за отговорите! Хард ресет направих веднага след ъпдейта Проблема със снимките го реших странно, изтрих всичко от гугъл профила и прехвърлих номерата от сим картите на самото устройство. Сложа ли контакт и в гугъл при повикване не разпознава снимка въпреки, че продължава да си седи в профила на абоната
XEDOS, много ми помогна съвета ти, определено звученето е различно, преди малко го изпробвах. Още не знам какво е положението при разговор При вас чува ли се добре? 

Желая на всички много хубав ден!
Цитирай
#83

При разговор е ок. А ако имаш качествени слушалки, тогава ще се накефиш на истински дискотечен саунд!

ASUS Zenfone Max
Цитирай
#84

Здравейте ! Звука при мен е много добър и при разговор и при музика, като телефона върти музика, почти непрекъснато. Явно доста съм разцъквал какво има вътре, защото AudioWizard го намерих още в началото... Нещото, което не ми хареса при ъпгрейда - имаше много удобна папка с всичките приложения за настройки на Asus, която изчезна и трябваше да се ровя отново за всичко... Има едно приложение - Грижи за ZenFone, което отваря списък с повечето от тези неща.

Google Pixel 6a
Цитирай
#85

Здравейте колеги!

Искам да ви питам дали използвате GPS на телефона, понеже при мен постоянно губи сигнал, инсталирах GPS Test и ми дава стойност на сигнала от спътниците не по-голяма от 35, а зеленото е от 50 нагоре, явно проблемът е масов и хардуерен, тъй като във форума на Асус доста хора се оплакват и връщат телефоните за ремонт. Ето и линк към темата - http://www.asus.com/zentalk/thread-69798-1-1.html

Huawei P9 Eva L09
Huawei Mate 20 HMA-L29
Цитирай
#86

Тия дни обикалях България, като GPS-ът беше постоянно включен. Ползвам Карти на Гугъл. Няма проблем, закопчава почти веднага, най-много 5-6 секунди, докато Карти получи разрешение да ползва GPS-а. С GPS Test 3D Fix получавам за 2-3 сек.

П.П. С последния 6.0.1 е.


Цитирай
#87

Здравейте.аз съм доволна от телефончето,вече ми е на 4    5 месеца и се ,,държи,, прилично.Искам да попитам за съвет.купих си калъфче за телефона и всичко беше наред с активния капак,докато не знам как минах на андроид 6 и всичко приключи.При затваряне на капака...нкщо,телефона продължава да работи,съответно при отваряне на капака,докато аз не го включа....не светва.та има ли в менюто някаква отметка,която трябва да задам???
Цитирай
#88

(2016-09-14, 20:45:13)dulceta написа:  Здравейте.аз съм доволна от телефончето,вече ми е на 4    5 месеца и се ,,държи,, прилично.Искам да попитам за съвет.купих си калъфче за телефона и всичко беше наред с активния капак,докато не знам как минах на андроид 6 и всичко приключи.При затваряне на капака...нкщо,телефона продължава да работи,съответно при отваряне на капака,докато аз не го включа....не светва.та има ли в менюто някаква отметка,която трябва да задам???

Настройки - ASUS Обложка в менюто за активация на тази функция за калъфчето. Smile

Прекрасен телефон. Масивен с блестящо поведение, батерия, хардуер. Имах проблем с жълти петна по екрана, но в Гаранционно в Мост Компютърс сервиза ми го смениха с чисто нов. Затова Ви препоръчвам да си го купите от България а не от Китай. Да тук е по-скъп, но евтиното често излиза през носа Smile А на Мост Компютърс може винаги да се разчита, изключително коректен сервиз 5 дни траеше целия ремонт. Честно казано единствения по добър вариант от Asusa, това е LG G4 Dual Sim но и по-скъп разбира се. Не ползвам калъфи, протектори и всякакви странни неща които нарушават оригиналния външен вид на телефона. С горила стъкло си е, с прекрасен гръб текстура наподобяваща кожа, камерата се справя чудесно. 4G на теленор лети Smile
Цитирай
#89

(2016-09-17, 11:39:12)vivahit написа:  ...А на Мост Компютърс може винаги да се разчита, изключително коректен сервиз 5 дни траеше целия ремонт...
Просто си имал късмет. Но не разчитай всеки път на това. Не напразно преди 2-3 години HTC свалиха оторизацията си точно от този сервиз.

 
Цитирай
#90
Big Grin 

(2016-09-17, 11:44:24)NoMaD написа:  Просто си имал късмет. Но не разчитай всеки път на това. Не напразно преди 2-3 години HTC свалиха оторизацията си точно от този сервиз.

Не е до късмет колега. В Мост от години съм носил на сервиз доста неща от компютърни компоненти до мобилни телефони и таблети и абсолютно винаги са били коректни и много бързи. или са ми сменяли стоката с чисто нова или в рамките на няколко дни са я ремонтирали. А кои бяха HTC :Smile Една позабравена марка която успя да загуби огромна част от пазара си и се нареди на опашката зад много други производители.
Цитирай
#91

Мост трябваше да ми сменят дисплея на LG G4 и се направиха на луди. Не намерили проблем, а той е масов, така че...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#92

Здравейте, вече и аз ползвам телефона. Като първи впечатления отлично за цена 250 лв. Взех модела с 32 ГБ от Китай и дойде за 19 дена. Спрямо ЛГ Г4 е малко по-бавен, но няма как да е иначе.
За сега имам едно питане само, една програма не ми работи коректно. Когато не ползвам телефона и тя не работи, някакви идеи за настройки, за Battery Monitor Pro става въпрос?
[Изображение: 17ab5d72d7749ab30c4f5c8b53a431bd.jpg]

Asus Zenfone Max
Цитирай
#93

Трябва да отидеш в Mobile manager в мениджъра за автоматично стартиране и да включиш автоматичното стартиране за съответната програма.


Прикачени файлове Миниатюри
               

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#94

Благодаря! За сега работи както трябва. До сега не съм имал телефон който да ми кара втори ден. С моето потребление множество чатове мейли пуснат гпс, wi fi и мобилен нет 7 часа и половина дисплей в момента е на 32 процента. Като гледам ще ми изкара до довечера без проблем.
[Изображение: 934ddeda54f04036260d38b01a1a5b5e.jpg]

Ако някой се интересува 64 ГБ карта дали ще върви пускам резултат от тест. Работи без никакъв проблем.
[Изображение: 6b9c043d47254a2d2e99d368edd2621c.jpg]
Asus Zenfone Max
Цитирай
#95

Снощи за съжаление разбрах, че Асус няма опция за криптиране на външната памет.

Asus Zenfone Max
Цитирай
#96

(2016-10-15, 08:53:34)eksoldier написа:  Снощи за съжаление разбрах, че Асус няма опция за криптиране на външната памет.

Asus Zenfone Max
Offtopic Освен ако не работиш за тайни служби,  за какво ти е това !? Това е телефон от среден клас, все пак...

Google Pixel 6a
Цитирай
#97

Тази карта съдържа лична информация, или по-точно щеше, защото ако някой ми открадне телефона, или го загубя ще има достъп до нея. По-важното е, че и високият клас Асус телефони не крептират външната памет.
Все пак нека хората държащи на сигурността знаят това. Моята бройка е с 32 ГБ ром, така че имам доволно, но... Няма да запаметявам снимки и всяка друга важна и лична информация в картата. Smile

Asus Zenfone Max
Цитирай
#98

В съвременния глобален свят сигурността на личната информация е разтегливо понятие. Изказвам лично мнение по въпроса !!! Google така или иначе знае всичко за вас, така, че ако искам нещо да е недостъпно за непредвидени случаи,  просто го пазя в "облака"  и съм се постарал да направя максимално сигурен достъпа до профила ми...  При кражба ( не дай Боже, но никой не е застрахован), просто максимално бързо блокирате достъпа от съответното устройство, или то по принцип няма такава оторизация. Отделно в ZenFone има разни настройки за защита на приложения и пр. периодично ме тормози да го правя...
Пак казвам - това не е съвет, а лично мнение.
А за суперсекретните случаи си има и съответните джиджи  Wink

Google Pixel 6a
Цитирай
#99

Току-що инсталирах системен OTA ъпдейт V13.8.26.50 - около 154 MB. Това нов ъпдейт ли е или при мен е пристигнал по-късно?

П.С. Аха:

【Version】
13.8.26.50

【Model Name】

ZenFone Max (ZC550KL)

【Release Date】
2016/10/14
(It takes about one week for the system to complete the autopush, if you did not receive the updation, please go to 【Setting】->【About】->【System Update】to update manaully)

【Release Note
1.Fix crash issue of openning pokemon go
2.Fix youtube playback and upload issue
3.Several apps update


Цитирай

Нов е.

Google Pixel 6a
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)