Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Asus Zenfone Max, мнения и коментари.

(2016-11-27, 21:52:54)davidof_71 написа:  Провери ли да не би да е от сим картата при мен има подобен проблем но като мина от 4G на 2 или 3G и идва сигнал без проблем незнам дали е от телефона или от картата.

Повярвайте ми, за тези 6 месеца съм пробвала какво ли не. Изчетох къде-що намерих теми за този телефон, смених картата си, пробвах с друг оператор и резултата си беше все същия. Сега се надявам да ми сменят апарата безпроблемно и когато отново пиша тук, да е, за да се похваля, че вече не съм карък Big Grin.
Хубав ден!
Цитирай
Аксесоари

Някой може ли да препоръча къде да видя и евентуално да поръчам дисплей за Max? Попадна ми един телефон с пукнат екран, по принцип си работи и така, но все някой ден ще спре...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

(2016-12-06, 16:18:08)karloson написа:  Някой може ли да препоръча къде да видя и евентуално да поръчам дисплей за Max? Попадна ми един телефон с пукнат екран, по принцип си работи и така, но все някой ден ще спре...

В алиекспрес има за 17-18Е, оттук ще ти съдерат кожата, ако намериш.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай

Това имам предвид, но не съм купувал от такива сайтове и не знам дали няма да попадна на менте...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Гледа се броя поръчки на търговеца и рейтинга. Може да се прегледат и коментарите на купувачите. Ако си пише точната резолюция и типа екран (IPS) според мен няма проблеми. Поръчвал съм дигитайзер за китайски таблет teclast. Ами дойде си екрана и си работи коректно.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай

Здравейте! Имам следният проблем - от известно време на моя Зен Фон Макс ми падна на половина звукът при разговор от сим картата - Виваком. При разговори в Скайп и Вайбър няма проблем. Като се обадих на 123 ме посъветваха да сложа картата в друг апарат. Още не съм го направил. Някой има ли идея дали има още някоя настройка, дето да пипна по апарата? Иначе телефона е супер, имам го от 4 месеца и половина. Благодаря.
Цитирай

Нов ъпдейт - 13.8.26.60. Да се надяваме, че проблемът с GPS-а ще е решен.

1.Fix 4G network works slowly at high temperature
2.Fix battery percentage issue before and after reboot
3.Several apps update


Цитирай
Big Grin 

Хоу-хоу-хоу, Честито Ви Рождество! Да сте живи и здрави и много софтуерно и хардуерно щастливи  Big Grin. Отбивам се да се похваля с новия си стар телефон. По Коледа се случват чудеса и съм безкрайно щастлива. Както казва мъж ми, като ти предложих брак не беше толкова щастлива...мъжки му работи Unknw_mini. Весело посрещане на Новата година и дано Ви е безкрайно ползотворна!
Цитирай

Някой може ли да ми каже как се прави ъпдейт на ядрото на Asus Zenfone MAX телефона, защото в официалния сайт на асус има Source code файлове по 150MB някъде всеки, обаче незнам как да ги инсталирам?
Цитирай

Здравейте !
Source code не се инсталира а се компилира, при наличие на необходимата среда, параметри и знания, при това в случая дори едва ли би бил еднократен процес... Това го има там, защото Linux ядрото и голяма част от програмите и приложенията се публикуват под такъв лиценз, че всеки който ги ползува е задължен да публикува source code на своя продукт, базиран на тях...

Google Pixel 6a
Цитирай

Здравейте , имам нужда от компетентно мнение! Нагледал съм се на Макса но в един бг сайт видях макс про с 32гб памет, дали не е някаква реплика че само там го видях на друго място не. Има и разлика в процесора! Също така някой който го ползва ако може да каже далин 16 гб е достатъчно че аз играя доста на телфона си , а игрите изискват място?
Цитирай

От скоро се сдoбих с Zenfone Max . Имам следния проблем. Приемането на входящо повикване се случва с плъзгане на червеното копче. При плъзгане на зеленото- отхвърля повикване. Някой може ли да помогне ,как да го оправя това ?
Цитирай

Моят Asus Zenfone Max е с 32 ГБ обаче установих, че процесорът му работи на 1GHz, а не на 1,2 GHz. Дано в следващите ъпдейти да се отключи на 1,2.
Цитирай

Плъзга се кръгчето между червеното и зеленото копче.
https://www.manualslib.com/manual/814149...ml?page=54
Цитирай

Здравейте! Аз ползвам този телефон вече от около 7 месеца. Първоначално бях много доволен от телефона и смятам, че си заслужава парите, които някой реши да инвестира.
Имам следният проблем: От около 2 седмици постоянно дава проблем с приложенията - Facebook, YouTube, Instagram и други по-тривиални приложения, както и с екрана. Приложенията се забавят и след това спират да работят. Понякога ми е наистина важно да проверя дадена информация и поради това не мога. Пробвах с връщане към фабрични настройки - не става, пробвах с триене на кеш - не става, пробвах с деинсталиране и последващо инсталиране - не става. Приложенията пак забиват и накрая ми излиза "Приложението ххх спря да работи".
Екранът също не иска да се включва при натиснат бутон за отключване/заключване. Трябва му около 1-2 минути, за да отговори..
Цитирай

Направи хард резет без да връщаш никакъв бакъп освен контакти снимки и музика всичко свързано с приложенията не го връщай.Колега имаше същия проблем но с друго устройство.
Цитирай

Някой може ли да каже на каква честота работи процесора, защото моя работи на 998 MHz
Цитирай

Здравейте,имам телефона от няколко месеца и в общи линии съм доволен предвид цената.Може би очаквах малко повече от батерията понеже това бе и целта на покупката,но...нейсе.Искам да попитам нещо конкретно-скоро актуализирах Asus calling screen,но след актуализацията не съм доволен,снимката на контакта излиза размазана,отделно плъзгача за отговаряне-отхвърляне е доста по-малък.Искам да попитам мога ли да се върна към предишната версия(изключвам връщане към фабричните настройки)?Благодаря Ви предварително.
С версия 6.0.1-13.8.26.36 съм,имам възможност за минаване към 13.8.26.50,но не знам има ли смисъл...
Цитирай

Отиваш в Настройки>Приложения>ASUS Calling Screen, горе в дясно трите точки.Вече ако е обвързан по някакъв начин с дайълъра и контактите, не знам дали няма да има проблем. Някой по-компетентен да се изкаже.А отделно за размазания екран, мисля че беше до настройка.
Цитирай

Благодаря,получи се.Остана само размазаната снимка да оправя...
Цитирай

Телефон>Настройки>Настройки на екран за обаждане>Настройки за повикване във фон, и там вече си играеш.Относно версията аз съм с 26.60 и нямам проблеми, ето чейнджлога:

1.Fix 4G network works slowly at high temperature
2.Fix battery percentage issue before and after reboot
3.Several apps update

https://www.asus.com/Phone/ZenFone-Max-Z..._Download/
Цитирай

Нов ъпдейт: https://www.asus.com/support/Download/39...vXWghR/32/


Цитирай
Video 

Най-накрая реших и проблема с GPS-а. Той телефона стана за смяна вече, но по-добре късно... Та ето и решението - лесно и просто за изпълнение:



Цитирай

Някой знае ли дали ще има ъпдейт към Андроид 7?
Цитирай

Здравейте , имам проблеми с обхвата и с мобилният интернет който постоянно спира и тръгва, с последният ъпдейт съм . Някакви идеи за разрешаване на проблема
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)