Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[X10][ROM] WB-XPERIA TW Gingerbread V6

Snuupy написа:Какво е новото в Hot и Fix 05?
Changelog Speed&Hotfix 005:
New Google Talk 1.3 with Video/Audio Calling
New Layout when adding a Widget [1 Category instead of 6 entrys]
Fixed wrong Language and Timezone
Reverted some Tweaks from 003 i deleted in 004
Ported Tweaks from other Devices and optimized for X10
Process Priority Tweaks wich improves Startup of 17 stock Apps!!
Fixed Permission of be_movie and be_photo Files
New build.prop Tweaks
New Sysctl Tweaks
Fixed Automatic ZipAlign of Apps
Automatic wipe of Dalvik Cache when flashing Update [Phone needs longer to settle at first Boot now but will be faster after some Time]

Има го и в първия пост.

SIV
Цитирай
Аксесоари

Taka хубаво се оаках че дума няма м@мк@ му стара. Стигнах до упгрейдване на кернрла от ръководството на дум лорд и се н@ср@х. Сега преинсталирам и дано не съм повредил телефона. Повече никакви рековерита и глупости До тука бях.

Android addictive 
Цитирай

Човек не се притеснявай,аз си нямаш представа колко пъти го убих моя,и всеки gsm които имам и сам имал, Big Grin ако не изгори нещо хардуерно,ще си го префлашнеш и си готов,сложи си този мод за сега няма по добър.

http://xbox360-bg.net
Skype: polkovnika2,HTC One X,Sonyericsson x10i,Nokia 2x 5800xm,N 96,95,73,..,
Цитирай

Така да попитам сега и аз нещо. Сега съм със стоковия 2.3.3 и искам да си сложа рома на wolf. Сега, за да го направя разбрах, че трябва да се флашне ftf файл със стоков 2.1 от http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=936733 примерно, обаче не разбрах директно върху стоковия 2.3.3 ли се флашва този файл и също така със същия флаштуул, който работеше на 2.1 ли трябва да се извърши флашването?
Цитирай

pvt_ryan написа:Така да попитам сега и аз нещо. Сега съм със стоковия 2.3.3 и искам да си сложа рома на wolf. Сега, за да го направя разбрах, че трябва да се флашне ftf файл със стоков 2.1 от http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=936733 примерно, обаче не разбрах директно върху стоковия 2.3.3 ли се флашва този файл и също така със същия флаштуул, който работеше на 2.1 ли трябва да се извърши флашването?

Единия вариант е този който си разбрал. Сваляш 2.1 от темата за Флаштуул и със същата версия, както до сега си го флашваш, руутваш и слагаш рикавъри.

Втори вариант. Така както си с 2.3.3 го руутваш и инсталираш рикавъри по този начин: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1196808 , в темата има и филмче за по-лесно.

Така в крайна сметка флашваш този ром през xrec, независимо кой от начините избереш.
Цитирай

GH0STFACE написа:
pvt_ryan написа:Така да попитам сега и аз нещо. Сега съм със стоковия 2.3.3 и искам да си сложа рома на wolf. Сега, за да го направя разбрах, че трябва да се флашне ftf файл със стоков 2.1 от http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=936733 примерно, обаче не разбрах директно върху стоковия 2.3.3 ли се флашва този файл и също така със същия флаштуул, който работеше на 2.1 ли трябва да се извърши флашването?

Единия вариант е този който си разбрал. Сваляш 2.1 от темата за Флаштуул и със същата версия, както до сега си го флашваш, руутваш и слагаш рикавъри.

Втори вариант. Така както си с 2.3.3 го руутваш и инсталираш рикавъри по този начин: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1196808 , в темата има и филмче за по-лесно.

Така в крайна сметка флашваш този ром през xrec, независимо кой от начините избереш.

Добре, благодаря ти много за бързия отговор. Мисля да пробвам с твоето предложение за руут на 2.3.3, вместо да флашвам 2.1.
Цитирай

Немога да инсталирам рековърито, във флаш тула ми изписва че инстлнат. Правя ребут на тела и в менюто е само суперюзъра инсталнат, нямаго нито рековарито нито бизи бокс.
Цитирай

За да намериш рекавърито трябва да рестартираш телефона и когато се покаже надписа на Сони Ериксон натискаш многократно копчето за намаляване на звука или еднократно копчето за отключване. Wink

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай

Много ти благодаря, продължаваме напред :power:

Изникна още нещо:

2. Направете следното в Xrecovery:

A. Factory reset
B. Wipe Cache Partition
C. Format Cache
D. Wipe Dalvik Cache

липсват ми стъпките C и D. Проблем ли е?
Цитирай

Wipe Dalvik Cache - е във Advanced,а Format Cache и то беше някъде отделно из xrec,ако не се лъжа.Първия път и аз си помислих,че ги нямам,но са там - огледай добре нещата и ще ги намериш.

XPERIA 10a
Andro 2.3 ~ Wolf
Цитирай

Стъпките C и D са във,xRecovery/partition tools. Wink

http://xbox360-bg.net
Skype: polkovnika2,HTC One X,Sonyericsson x10i,Nokia 2x 5800xm,N 96,95,73,..,
Цитирай

Последен въпрос: Със тази стъпка - "3. Install Custom zip и изберете Wolf_GB_2.3_TW.zip" веднага след като инсталирах този зип инсталирах и спийд хотфикса. Активен ли е хотфикса в момента, защото не ми изглежда да е като с нов лаунчер?
Цитирай

max написа:Последен въпрос: Със тази стъпка - "3. Install Custom zip и изберете Wolf_GB_2.3_TW.zip" веднага след като инсталирах този зип инсталирах и спийд хотфикса. Активен ли е хотфикса в момента, защото не ми изглежда да е като с нов лаунчер?

Не е отделно трябва да го флашнеш през хрек Speed&Hotfix 005 Download с новия лаунчер това е което трябва...

SONY XPERIA Z
Цитирай

Ами сложил ли си ftf файла,както е описано на първа страница,след това като ти зареди gsma рестартираш и си слагаш fixsa. Smile

http://xbox360-bg.net
Skype: polkovnika2,HTC One X,Sonyericsson x10i,Nokia 2x 5800xm,N 96,95,73,..,
Цитирай

Относно Аеро темата, само при мен ли няма нормален рестарт или изключване на телефона или.....?
Получава се така, че като задържа бутона за изключване, не ми дава опции, а ми направо замръзва, после боот анимацията с цветното Х, а след това отново зареждане на операционната с-ма и приложенията...... Huh
Иначе темата е уникална с това, че прозрачните панели придават пространство и големина на дисплея, както и чистота на уоупейпърите, когато се сменят. Но..... Няма я възможността за рестарт, а от там и варианта за влизане в Xrecovery, освен разбира се, изваждане на батерията. Дано я доизпипат. :-)

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

monipeev написа:Относно Аеро темата, само при мен ли няма нормален рестарт или изключване на телефона или.....?
Получава се така, че като задържа бутона за изключване, не ми дава опции, а ми направо замръзва, после боот анимацията с цветното Х, а след това отново зареждане на операционната с-ма и приложенията...... Huh
При прозрачната тема липсва такова меню.

SIV
Цитирай

Да питам има ли опция за рестарт на телефона а не да го изключваш?

През менюто което излиза при натискане на Power бутона, няма.

Или трябва да инсталираш Тема, която има тази опция. Или примерно да си сложиш Xperia reboot options.

SONY XPERIA Z
Цитирай

donbesni написа:Да питам има ли опция за рестарт на телефона а не да го изключваш?

Пробвай със GScript. Smile

http://xbox360-bg.net
Skype: polkovnika2,HTC One X,Sonyericsson x10i,Nokia 2x 5800xm,N 96,95,73,..,
Цитирай

Какво е GScript и как да го ползвам
ЕДИТ: това не беше ли дето се крашваше и т.н,

SONY XPERIA Z
Цитирай

deffecto написа:
monipeev написа:Относно Аеро темата, само при мен ли няма нормален рестарт или изключване на телефона или.....?
Получава се така, че като задържа бутона за изключване, не ми дава опции, а ми направо замръзва, после боот анимацията с цветното Х, а след това отново зареждане на операционната с-ма и приложенията...... Huh
При прозрачната тема липсва такова меню.
Добре де, като липсва такова меню, какъв е варианта за изключване на апарата, след като увисва и не ти дава опции, а замръзва???

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

monipeev написа:
deffecto написа:
monipeev написа:Относно Аеро темата, само при мен ли няма нормален рестарт или изключване на телефона или.....?
Получава се така, че като задържа бутона за изключване, не ми дава опции, а ми направо замръзва, после боот анимацията с цветното Х, а след това отново зареждане на операционната с-ма и приложенията...... Huh
При прозрачната тема липсва такова меню.
Добре де, като липсва такова меню, какъв е варианта за изключване на апарата, след като увисва и не ти дава опции, а замръзва???

Защо си усложняваш живота. Сложи си другата тема и всичко ще се оправи. Тя дори мисля че има и опция за рестарт освен за гасене.
Цитирай

donbesni написа:Какво е GScript и как да го ползвам
ЕДИТ: това не беше ли дето се крашваше и т.н,

Със тази програма можеш да си го рестартираш,да влизаш във xRecovery без да натискаш бутона за назад,и други неща.

https://www.androidbg.com/forum/topic3476-gscript.html

http://xbox360-bg.net
Skype: polkovnika2,HTC One X,Sonyericsson x10i,Nokia 2x 5800xm,N 96,95,73,..,
Цитирай

donbesni написа:
max написа:Последен въпрос: Със тази стъпка - "3. Install Custom zip и изберете Wolf_GB_2.3_TW.zip" веднага след като инсталирах този зип инсталирах и спийд хотфикса. Активен ли е хотфикса в момента, защото не ми изглежда да е като с нов лаунчер?

Не е отделно трябва да го флашнеш през хрек Speed&Hotfix 005 Download с новия лаунчер това е което трябва...


Май не ме разбра, инсталирах уолфа от ексрек и веднага след това хотфикса с новия лаунчер и най-последно флашнах карнела. И сега липсват някои неща като дата он оф, връткащите се картинки в н ачален екран и още няколко, а пък рома си изглежда като нормалния 2.3. Как да оправя бъркотията?
Цитирай

GH0STFACE написа:
monipeev написа:
deffecto написа:При прозрачната тема липсва такова меню.
Добре де, като липсва такова меню, какъв е варианта за изключване на апарата, след като увисва и не ти дава опции, а замръзва???

Защо си усложняваш живота. Сложи си другата тема и всичко ще се оправи. Тя дори мисля че има и опция за рестарт освен за гасене.
Именно ти ме упъти към допълнението за TW 009, когато попитах дали няма транспарен визия като ром TW007, може би си забравил. Определено ме привличат този тип визии. Между другото с Експерия ребуут аплицацията, рестарта се получава, коерто ме устройва при необходимост за влизане в Xrec. :-)

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

monipeev написа:
GH0STFACE написа:
monipeev написа:Добре де, като липсва такова меню, какъв е варианта за изключване на апарата, след като увисва и не ти дава опции, а замръзва???

Защо си усложняваш живота. Сложи си другата тема и всичко ще се оправи. Тя дори мисля че има и опция за рестарт освен за гасене.
Именно ти ме упъти към допълнението за TW 009, когато попитах дали няма транспарен визия като ром TW007, може би си забравил. Определено ме привличат този тип визии. Между другото с Експерия ребуут аплицацията, рестарта се получава, коерто ме устройва при необходимост за влизане в Xrec. :-)

Е да, така е. Ама точно тая тема явно е нещо бъгава.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)