Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony AndroidTV

Здравейте,

Имам много странен проблем със Sony Android TV модел KD-43XF8577. Вижте видеото.
Изглежда, че проблемът се е появи след опит да споделя съдържание от моя смартфон към телевизора и екранът мига няколко пъти и не успя да сподели съдържанието.

Опитах фабрично настройки няколко пъти без успех. Направих го както от менюто на телевизора, така и с hard reset, като задържах power+vol.down отзад на телевизора и пъхам щепсела в контакта.

Изтеглих най-новия фърмуер 6.7220 и опитах да актуализирах фърмуера поне 5 пъти по различни начини с USB флашка. Опитах принудителна актуализация, като преименувах файла на фърмуера на upgrade_loader.pkg и той започна да актуализира фърмуера, но на около 1 четвърт от актуализацията светодиодът светва в синьо и се рестартира.

Имам ТВ приемник свързан към HDMI1 и там няма проблем с картината.

Някаква идея какво още може да се направи? Все пак си мисля, че проблема е софтуерен?
Цитирай
Аксесоари

И аз мисля че андроида нещо се се бъгнал. Консултирай се с някой сервиз да ти го префлашнат.
Цитирай

   
Почвам да си мисля, че може да е комбинация от бъгнат софтуер и проблем с хардуера (чипа, в който се записва фирмуера). Както бях споменал по-горе, започва да ъпдейтва фирмуера, но като стигне на около 1/4, премигва отдолу синьо и тв се рестартира, тоест вероятно нищо не ъпдейтва.
Утре ще попитам в официалния сервиз на сони какво може да направят.
Цитирай

Да не си объркал софтуера?
Цитирай

(2024-01-07, 20:22:24)tolostoi написа:  Да не си объркал софтуера?

Не. Това тегля:
https://www.sony.bg/electronics/support/...d-43xf8577
Разархивирам го на флашка и го ринеймвам на upgrade_loader.pkg. Изключвам тв от контакта, пъхам флашката и включвам в контакта и веднага почва да ъпдейтва.
В момента версията записана в тв е същата и при включен тв не иска да ъпдейтва понеже версията в тв е същата. Казва извади флашката (тук файла си е с оригиналния файлнейм).
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)